Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να βάλεις όποιο firmware αρκεί να είναι για την συσκευή σου. Η εγγύηση σύμφωνα με την Samsung χάνεται αλλά περνάς ξανά το firmware που είχε πριν και είσαι εντάξει.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν γράφει το knox με πέρασμα official firmware ,το εχω κάνει αρκετές φορές σε s4 (που είχα ) αλλά και σε note 3 .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν γράφει το knox με πέρασμα official firmware ,το εχω κάνει αρκετές φορές σε s4 (που είχα ) αλλά και σε note 3 .

Έχεις δίκο , μπερδεύτικα με το downgrade.

 

My bad

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις γνωμη σας ειναι να το αφησω ως εχει η να προχωρησω στην αναβαθμιση? απο οτι διαβασα δεν ειναι (ελπιζω) πολυ δυσκολη διαδικασια

 

και οταν θελω να ξαναβαλω παλι την ιδια εκδοση ξανακανω την ιδια δουλεια αλλα πως θα καταλαβω ποια εκδοση λογισμικου εχω για να ξαναβαλω την ιδια ακριβως? το κινητο το αγορασα απο σκρουτζ και ο πωλητης δεν εχει καμια σχεση με σερβις κλπ οτι θελω παω με την αποδειξη αγορας στο σερβις της περιοχης μου οποτε σε περιπτωση που αφησω ας πουμε την εκδοση που θα περασω εξτρα πως θα καταλαβουν οτι δεν ηταν η εργοστασιακη εκδοση αυτη αφου απο εκει τα φερνουν τα κινητα απ εξωτερικο πχ ενα s4 Mini π ειχα το ειχαν φερει απο ιταλια κ μ ειπανε στο σερβις (επειδη ειχε ενα θεματακι με την καμερα και μ την αλλαξανε) οτι αν ειναι απο ε.ε. το κινητο δεν εχεις κανενα θεμα με εγγυησεις κλπ

Edited by xarisvectragts
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω το galaxy S4 χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα μέχρι που έκανα τις δύο τελευταίες αναβαθμίσεις. Χρησιμοποιώ το media5 voip ή το zoiper αλλά και όποιο άλλο βάζω ακόμα και το δικό του δεν δουλεύει σωστά. Έχω την I9505XXUGNG8 ελληνικής αντιπρισωπείας, και θέλω να βάλω την XXUFNB9 που δούλευαν τα παραπάνω applications. Μπορώ να κάνω downgrade χωρίς να γράψει o knox ? και πως? Έχω κάνει factory reset και πέρασα την νέα αναβάθμιση αλλά δεν διορθώθηκε.

 

Ευχαριστώ Γιώργος :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς downgrade δεν μπορείς να κάνεις.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με την εκδοση 4.4.2 εχετε προβληματα με επαννεκινησεις και καμια φορα παγωμα της αρχικης αμεσως μετα το ξεκλειδωμα? την περασα εδω και 1 εβδομαδα και νομιζα οτι εφταιγε το root την περασα προχθες απο την αρχη set as new και εχω παλι αυτα τα προβληματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Με την εκδοση 4.4.2 εχετε προβληματα με επαννεκινησεις και καμια φορα παγωμα της αρχικης αμεσως μετα το ξεκλειδωμα? την περασα εδω και 1 εβδομαδα και νομιζα οτι εφταιγε το root την περασα προχθες απο την αρχη set as new και εχω παλι αυτα τα προβληματα.

 

 

επαννεκινησεις και παγωμα εχω και εγω καμια φορα...:(

Link to comment
Share on other sites

Με την εκδοση 4.4.2 εχετε προβληματα με επαννεκινησεις και καμια φορα παγωμα της αρχικης αμεσως μετα το ξεκλειδωμα? την περασα εδω και 1 εβδομαδα και νομιζα οτι εφταιγε το root την περασα προχθες απο την αρχη set as new και εχω παλι αυτα τα προβληματα.

 

κανενα προβλημα παροτι δεν εχω κανει ρισετ..

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε root σβηστε οτι εχει σχεση με τον knox αλλιως θα εχει επανεκκινησεις!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια ποια μου προτεινετε να κατεβασω ειμαι τωρα 4.4.2 και δεν ξερω τι πρεπει να κανω και ποια ακριβως να βαλω για να εχω καλο αποτελεσμα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες ΜΟΥΡΘΕ αναβάθμιση..Επειδή διαβάζω ότι σε μερικούς παρουσιάζει προβλήματα να την κάνω η όχι..τι να προσέξω

Είναι 251.37 mb κ δεν είμαι ρουτ

Edited by Tolakos
Link to comment
Share on other sites

καντη γιατι οχι... ^^

 

 

συμφωνα με το phonearena οπου να'ναι θα παρουμε το 4.4.4...αντε γιατι νομιζω οτι ημασταν οι τελευταιοι...

 

 

http://i59.tinypic.com/9ar52c.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Είμαι με τον Απρίλιο με την τελευταία 4.4.2 για black edition και πραγματικά έχω σταματήσει να κοιτάζω για update, γιατί το τηλέφωνο δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα. Μια ερώτηση μόνο. Αν κ δεν έχουμε πάρει ούτε την 4.4.4, υπάρχει κάποια ενημέρωση ή έστω ένδειξη αν το κινητό μας θα πάρει το android 5?
Link to comment
Share on other sites

Με βάση αυτό το άρθρο ναι θα πάρουμε το Android 5.0 Lollipop!

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει s4 που να μην είναι LTE. Στο s3 υπήρχε αυτός ο διαχωρισμός (όπου το lte μοντέλο είχε και 2 γίγα ραμ σε σχέση με το 1 που είχε το απλό μοντέλο)
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει s4 που να μην είναι LTE. Στο s3 υπήρχε αυτός ο διαχωρισμός (όπου το lte μοντέλο είχε και 2 γίγα ραμ σε σχέση με το 1 που είχε το απλό μοντέλο)

 

υπάρχει s4 που δεν είναι lte.. το οκταπύρινο i9500 που δεν κυκλοφόρησε όμως στην ελλάδα!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει s4 που δεν είναι lte.. το οκταπύρινο i9500 που δεν κυκλοφόρησε όμως στην ελλάδα!

 

Lte είναι και αυτό.. Απλά δεν είναι συμβατό με τα δίκτυα της Ελλάδας..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Lte είναι και αυτό.. Απλά δεν είναι συμβατό με τα δίκτυα της Ελλάδας..

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Samsung_Galaxy_S4

 

στο model variants λέει ότι το I9500 δεν έχει lte

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Lte είναι και αυτό.. Απλά δεν είναι συμβατό με τα δίκτυα της Ελλάδας..

 

Φιλε μου πουθενα δεν πιανει το i9500..σε καμια ζωνη ουτε σε ασιατικες χωρες!!ημουν κατοχος αυτου του κινητου!!!απλα η exynos στην 64 bit εκδοση θα προσθεσει το lte!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδες βοηθειστε λιγο.

 

Εχω S4 Black Edition ειναι μαμα και εχει πανω την 4.4.2 I9505XXUFNC4 I9505YXYFNC1 I9505XXUFNC4

Το κινητο ειναι AUT Ελβετια.

 

Βλεπω στο sammobile οτι εχουν βγει 2 πιο καινουριες εκδοσεις απο αυτη που φοραω

1) 4.4.2 I9505XXUGNG8 I9505AUTGNF1 I9505XXUGNG8

2) 4.4.2 I9505XXUGNF1 I9505AUTGNF1 I9505XXUGNF1

 

Το θεμα ειναι οτι το κινητο δε μου βγαζει καμια για αναβαθμισει. Και μεσα στο Kies λεει οτι εχω την πιο προσφατη εκδοση.

Πως γινεται αυτο;

TCe
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...