Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο που έχει στο sammobole ειναι branded (vod) οχι unbranded που μπορεί να είναι το δικό σου .Ισχύει ότι σου λέει το phone info αλλά για να σιγουρευτείς επικοινώνησε με την samsung Hellas .

To csc δεν αλλάζει πάντα όταν περνάς διαφορετικής χώρας firmware και πρέπει να γίνει με κάποια εφαρμογή με root access .

Σε ευχαριστω πολυ!!!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους... Εχω το εξης θεμα. Εχω ενα i9505 που προοριζοταν για τη γαλλικη αγορα. Προσφατα περασα την cm11 και εχω προβλημα με το σημα μου. Εχω συνεχως disconnections. Πιανει 3g αλλα μετα απο λιγο το χανω. Εχω δοκιμασει διαφορα official firmwares και εχω το ιδιο προβλημα. Θεωρω οτι ειναι προβλημα του csc το οποιο δε μπορω να αλλαξω καθως μου εμφανιζει το μυνημα does not support single csc. Γνωριζει καποιος να με βοηθησει τι firmware και τι modem να βαλω εστω και custom rom?? Δεν ξερω τι ειχε απο τη μανα του καθως ως γνωστος παπατρεχας δεν το σημειωσα πουθενα. Τελος να πω οτι δεν με ενδιαφερει η εγγυηση... Και γνωριζω να flashαρω με odin αλλα και απο recovery
Link to comment
Share on other sites

Εχω το GT-I9505 και σε ασχετες στιγμες μου ανοιγει τα δεδομενα απο μονο του.Υπαρχει καμια λυση???
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα, πηραμε για ενα φιλο ενα ΒΕ και εχει ερθει με την 4.3, να προχωρησουμε σε κιτκατ ή να το αφησουμε ετσι μηπως και βαλουμε τπτ GPE ρομ κλπ, στο μελλον ειμαι σιγουρος θα το πειραξουμε. τι να κανουμε?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει περασει κανεις windows στο s4? παρατηρησα εδω http://www.gsmarena.com/samsung_ativ_se-6245.php οτι το ATIV SE εχει ακριβως τα ιδια specs με το 9506 και ελεγα να του περασω τα win λιγο καιρο αλλα δε βρισκω το firmware στο sammobile . καμμια ιδεα κανεις ?
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει περασει κανεις windows στο s4? παρατηρησα εδω http://www.gsmarena.com/samsung_ativ_se-6245.php οτι το ATIV SE εχει ακριβως τα ιδια specs με το 9506 και ελεγα να του περασω τα win λιγο καιρο αλλα δε βρισκω το firmware στο sammobile . καμμια ιδεα κανεις ?

 

 

ΜΗΝ το κάνεις! το πιο πιθανό, θα καταλήξεις με ένα τούβλο αξίας 250€ (τρέχουσα αξία :lol: )

 

Εδώ ολόκληρο xda και κανείς δεν το έχει κάνει.......

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

καινουριο fw γερμανικο DBT I9505XXUGNK4 με changelist 3423977 και ημερομηνια 27/11 φρεσκαδουρα . Περιμενουμε εντυπωσεις οποιος το εγκαταστησει (καλυτερη αυτονομια ή αν δει καποια διαφορα )
Link to comment
Share on other sites

καινουριο fw γερμανικο DBT I9505XXUGNK4 με changelist 3423977 και ημερομηνια 27/11 φρεσκαδουρα . Περιμενουμε εντυπωσεις οποιος το εγκαταστησει (καλυτερη αυτονομια ή αν δει καποια διαφορα )

 

 

τι χαζο??? μας ελεγαν ότι αυτές τις ημερες θα βγει η εκδοση 5.

Ελεος..ποσα update θα βγουν για την 4.4.2 ???

Link to comment
Share on other sites

τι χαζο??? μας ελεγαν ότι αυτές τις ημερες θα βγει η εκδοση 5.

Ελεος..ποσα update θα βγουν για την 4.4.2 ???

 

μικρες διορθωσεις ...... για 5 αναμενουμε αν και οπως το κοβω θα αργησει

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είπε ότι περιμένουμε τώρα για Lollipop? Άνοιξη-Καλοκαίρι αναμένεται.

 

Να και μερικα features https://www.youtube.com/watch?v=8QETNpd57kk

Link to comment
Share on other sites

Ιανουαριου μεσα θα την εχουμε παρει...μαζι με το g2 ..ετοιμαζουν το s6 μετα..
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είπε ότι περιμένουμε τώρα για Lollipop? Άνοιξη-Καλοκαίρι αναμένεται.

 

Να και μερικα features https://www.youtube.com/watch?v=8QETNpd57kk

 

Αχρηστα features δειχνει το video.

Ελπιζω η 5.0 να εχει και κατι παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Όντως , εκτός του οτι τα features είναι παντελώς αδιάφορα (τουλάχιστον για μένα),μεγάλο μείον είναι τα λευκά φόντα.

Ένας λόγος που διάλεξα το S4 ήταν για το τέλειο μαύρο του το οποίο τώρα το βγάζουν τελείως εκτός.Δεν υπάρχει περίπτωση να πάω σε lolipop με βάση αυτά που βλέπω.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Όντως , εκτός του οτι τα features είναι παντελώς αδιάφορα (τουλάχιστον για μένα),μεγάλο μείον είναι τα λευκά φόντα.

Ένας λόγος που διάλεξα το S4 ήταν για το τέλειο μαύρο του το οποίο τώρα το βγάζουν τελείως εκτός.Δεν υπάρχει περίπτωση να πάω σε lolipop με βάση αυτά που βλέπω.

 

Παρομοίως..

Δεν ξέρω τι συμβαίνει, αλλά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι κάτι δεν πάει καθόλου καλά στη Google τώρα τελευταία..

Kik-Kat:

κόβουνε τελείως αδικαιολόγητα την πρόσβαση στην εξωτερική κάρτα, με αποτέλεσμα να αφαιρούνται δυνατότητες

από εκατοντάδες εφαρμογές.

Πολλές από αυτες, εκατομμύρια άνθρωποι τις έχουν αγοράσει (πληρώνοντας και γι' αυτές τις επιπλέον δυνατότητες) που τώρα πια δε λειτουργούν

Είναι αδιανόητο και εξωφρενικό να συμβαίνει αυτό.

Lolipop:

Για να καταλάβουν κάποιοι οι οποίοι μονίμως είναι ευχαριστημένοι με ότι και να τους πασάρει η Google θα αναφέρω ένα παράδειγμα.

Προχτές κατέβασα μετά από παρακίνηση ενός μέλους του forum την συμπαθητική εφαρμογή "Permission Friendly Apps" η οποία στις ρυθμίσεις (preferences) είχε μία και μόνο μία επιλογή..

"Dark Theme"

Και για όσους δεν κατάλαβαν, το μαύρο background δεν είναι μόνο για οικονομία στην μπαταρία, αλλά και για προστασία των ματιών.

Αν σε κάποιους φαίνεται υπερβολικό ας το ψάξουν λίγο παραπάνω.

Ζητώ συγγνώμη για την πολυλογία μου. :-)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα με την lollipop κοβουν εντελως τις δυνατοτητες της εξωτερικης microsd καρτας?

Δηλαδη την microsd καρτα γιατι θα την εχουμε μονο για mp3 και εικονες και απολυτως τιποτα αλλο?

 

Μα γιατι το κανανε αυτο στην kitkat και το συνεχιζουν και στην lollipop αφου βλεπουν οτι ο κοσμος δεν το θελει και τους κραζει(Και καλα κανει) γι' αυτο.

Γιατι δεν το αναιρουν και να το κανουν οπως παλια που μπορουσες πολυ ανετα να μεταφερεις και εφαρμογες και οτιδηποτε στην εξωτερικη microsd καρτα?

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα με την lollipop κοβουν εντελως τις δυνατοτητες της εξωτερικης microsd καρτας?

Δηλαδη την microsd καρτα γιατι θα την εχουμε μονο για mp3 και εικονες και απολυτως τιποτα αλλο?

 

Μα γιατι το κανανε αυτο στην kitkat και το συνεχιζουν και στην lollipop αφου βλεπουν οτι ο κοσμος δεν το θελει και τους κραζει(Και καλα κανει) γι' αυτο.

 

Σχετικά με τους περιορισμούς της microsd καρτας, μιλάω για kit kat.

Ελπίζω να μην ισχύουν και στην Lolipop.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα με την lollipop κοβουν εντελως τις δυνατοτητες της εξωτερικης microsd καρτας?

Δηλαδη την microsd καρτα γιατι θα την εχουμε μονο για mp3 και εικονες και απολυτως τιποτα αλλο?

 

Μα γιατι το κανανε αυτο στην kitkat και το συνεχιζουν και στην lollipop αφου βλεπουν οτι ο κοσμος δεν το θελει και τους κραζει(Και καλα κανει) γι' αυτο.

Γιατι δεν το αναιρουν και να το κανουν οπως παλια που μπορουσες πολυ ανετα να μεταφερεις και εφαρμογες και οτιδηποτε στην εξωτερικη microsd καρτα?

 

Ο κοσμος κραζει αλλα παλι συσκευη με android θα αγορασει και αυτοι πονταρουν σε αυτο ( ειμαστε προβατα ( και εγω μεσα ) )

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα με την lollipop κοβουν εντελως τις δυνατοτητες της εξωτερικης microsd καρτας?

Δηλαδη την microsd καρτα γιατι θα την εχουμε μονο για mp3 και εικονες και απολυτως τιποτα αλλο?

 

Μα γιατι το κανανε αυτο στην kitkat και το συνεχιζουν και στην lollipop αφου βλεπουν οτι ο κοσμος δεν το θελει και τους κραζει(Και καλα κανει) γι' αυτο.

Γιατι δεν το αναιρουν και να το κανουν οπως παλια που μπορουσες πολυ ανετα να μεταφερεις και εφαρμογες και οτιδηποτε στην εξωτερικη microsd καρτα?

Κάτι άκουσα ότι με lollipop θα έχεις περισσότερες δυνατότητες στην εξωτερική μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Σαν ποιες?

 

Αν δεν μπορεις να κανεις το σημαντικοτερο ολων δηλαδη να μεταφερεις καποιες ογκώδης και οχι μονο εφαρμογες σε αυτην τοτε τι αλλλο?

Link to comment
Share on other sites

Όντως , εκτός του οτι τα features είναι παντελώς αδιάφορα (τουλάχιστον για μένα),μεγάλο μείον είναι τα λευκά φόντα.

Ένας λόγος που διάλεξα το S4 ήταν για το τέλειο μαύρο του το οποίο τώρα το βγάζουν τελείως εκτός.Δεν υπάρχει περίπτωση να πάω σε lolipop με βάση αυτά που βλέπω.

Μια από τα ίδια, μια που το μαύρο φόντο πέρα του ότι μου αρέσει πολύ, ειδικά σε συνδυασμό με τους χρωματισμούς της SAMSUNG, βοηθά και στην οικονομία της μπαταρίας, στην προστασία (θεωρητικά) της οθόνης, αλλά και στα μάτια!! Αν είναι δυνατόν και στον βωμό της αλλαγής να πέταξαν αυτό το πλεονέκτημα!!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση (γερμανιας I9505XXUGNG8 έχω) έχει κάποιος πρόβλημα;Δεν την έκανα ακόμη,να προχωρήσω ή να περιμένω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα καταλάβεις διαφορές. Ίσως ελάχιστα καλύτερη μπαταρία και ελάχιστα καλύτερη απόκριση σε ταχύτητα στο μενού - dialer κτλ. Μικρές διαφορές αλλά σίγουρα προς το καλύτερο οπότε κάνε το
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...