Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι υπερβάλεις λίγο.....φιλικά πάντα είμαι κάτοχος Galaxy S με την 4.2.2 (Cyanogean 10.1 + Semaphore) και το κινητάκι πετάει.Δοκίμασα και το Galaxy S4 έχω ξετρελαθεί με το design του και την οθονάρα του αλλά μέχρι εκεί.Δέν είναι δά και τόση συγκρίσιμη η διαφορά τους σε λειτουργικό πέραν των μπλιμπλικίων που όταν τα δουλεψά έκανα σαν αυτιστικό για να τα κάνω να δουλέψουν.(αστεία εικόνα όντως :lol:)

 

Θα το πάρω δεν το συζητώ αλλά δέν είναι τόσο με΄γάλο το μέγεθος από το S3 σε S4 όπως αναφέρεις.Αν είχες κάποιος το LG ΑRENA που είχα πρίν το Γαλαξία ναί θα συμφωνήσω στο ότι θα είναι τεράστια η διαφορά όπως την ένοιωσα και εγώ με το που πήρα στα χέρια μου το Galaxy S.:)

+ 1 Ειδικά αν πιάσει κάποιος μη σχετικός στα κινητά, τα εκθεσιακά s3 και s4 που συνήθως τα έχουν με τις εκδόσεις λογισμικού που υπάρχουν ήδη απο το εργοστάσιο,δε λες εύκολα α το s4 πάει τόσο πολύ σφαίρα σε σχέση με το s3 και αξίζει να δώσω 150-200€ παραπάνω για να το πάρω.Η το s3 μοιάζει ασπρόμαυρο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Σε σχεση με το Galaxy S3...η μεταβση στο S4 ειναι σαν πηγαινεις απο ασπρομαυρη τηλεοραση σε εγχρωμη.

 

Σε καμία περίπτωση, μη λέτε τέτοια πράγματα και βασανίζετε τον κόσμο.

 

Παιδιά καλησπέρα έχω το samsung s3 και το iPhone 5 όταν πάρω το s4 θα καταλάβω διαφωρα ;; Αξίζει τον κόπο να δώσω καπιο απο τα δυο για το s4 ;;

 

Η απάντηση ειναι εντελώς υποκειμενική. Διαβάζεις εδώ και κρίνεις σναλογως μιας και δεν είσαι ο πρώτος που σε απασχολεί και τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάτοχος απο σήμερα, προσωπικά τα νέα smart features τα βρίσκω εξαιρετικά.

Ειδικά τα previews σε mail και το scroll τα βρίσκω πραγματικά χρήσιμα.

Όσο για οθόνη είναι αυτό που περίμενα απο τη samsung σε κινητό, δλδ μικρότερο bezel και μεγαλύτερη οθόνη (κρατήσαν και τα HW buttons :blink::blink: )

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια δοκιμη να δω μεχρι που μπορει να φτασει η θερμοκρασια και το σκορ ηταν 60 βαθμοι......ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ πολυ.

 

Ανοιξα antutu και στο τεστ χωρις κατι αλλο να τρεχει, απο 31 πηγε 44 και μετα με μουσικη + antutu χ2 εφτασε τους 60.

 

Η οθονη ηταν αυτη που εκαιγε περισσοτερο.Θα ηθελα να το δω καλοκαιρι με 40 βαθμους εξω θα εσκαγε η οχι?

 

Γενικη εντυπωση:Καλο αλλα θα μπορουσε να ειναι ΠΟΛΥ καλυτερο καλος ηχος καλη οθονη ωραια και τα Gestures.Η αλλαγη απο note ii σε s4 δεν τη θεωρω απαραιτητη ειδικα αν παρει ολα αυτα τα κολπα του s4 αλλαγη μπορει να γινει λογο μεγεθους και μπορω να πω πως ειναι η λυση γι αυτων που θελει μεγαλη οθονη σε "μικρο" σασι.

 

Προτεινεται μου βαριες εφαρμογες κατι που θα το κανει να αναψει!

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με το Galaxy S3...η μεταβση στο S4 ειναι σαν πηγαινεις απο ασπρομαυρη τηλεοραση σε εγχρωμη.

Όχι κι έτσι! Σαν να πηγαίνεις από DVD σε Blu-ray και πολύ λέω! :lol::p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω βάλει στο widget κατατοπιση(briefing στα αγγλικά) να μου δείχνει και νέα , τώρα όμως θέλω να τα βγάλω και να μου αφήσει μόνο τα συμβάντα του ημερολόγιου.Δεν έχει όμως κάποια επιλογή για απενεργοποίηση.Δόκιμασα την διαγραφή δεδομένων της εφαρμογής αλλά μου το ξανα εμφανίζει.Κάποια λύση κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι... όταν κάνεις σύνδεση μιας επαφής του κινητού με το fb του, γιατί η εικόνα μετά φαίνεται θολή ??? ρυθμίζεται κάτι η έτσι θα την δείχνει?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ... στo σ3 οταν π.χ εχεις μια αναπαντητη τα βλεπεις στην lockscreen μεσα σε ενα κυκλακι τα κανεις swipe και ανοιγουνε κατευθειαν....στο σ4 αυτο πως γινεται να το κανουμε? δηλαδη να εμφανιζονται οπως το σ3? Edited by bolek7
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το παρακάτω βίντεο δείχνει με ποιο τρόπο εξαφανίζεται το οποιο lag...Τα βήματα πιθανών να είναι γνωστά σε όσα παιδιά ασχολούνται με android γενικότερα...Το βίντεο αποδεικνύει για μένα οτι το τηλέφωνο το καθυστερεί τραγικά και αναίτια το κακό rendering των οποιονδήποτε transition effects...Αν θα έπρεπε ενα τηλέφωνο 700+ ευρω να τα κάνει για πλάκα; Σίγουρα ναι, δεν τίθεται κανένα θέμα... Αν έχει γίνει σωστή υλοποίηση απο samsung..; Εδώ απαντάω σίγουρα όχι... Αν είναι δυνατόν ενα τόσο ισχυρό τηλέφωνο να του προκαλούν αυτή την ενοχλητική καθυστέρηση αυτού του είδους τα transitions....Το βίντεο το δείχνει ξεκάθαρα...Μακάρι με update ναι το διορθώσουν...

http://www.youtube.com/watch?v=JeKoJfuiy_Y

Link to comment
Share on other sites

Παντως το youtube εμενα δεν μου παιζει καλα....η φταιει η εφαρμογη η φταει το κιν μου ανα ενα δευτερολεπτο κανει διακοπες και ξανα φορτωνει
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

όταν η τρέλα δεν πάει στα βουνά...

 

 

Και μετά σου λένε gorilla glass 3 είναι δυνατό ένα κινητό τον 700 και βάλε ευρώ να σπάει έτσι εύκολα, Α ρε Samsung με τις πλαστικουρες σου.:D:D

 

Λοιπόν το παρακάτω βίντεο δείχνει με ποιο τρόπο εξαφανίζεται το οποιο lag...Τα βήματα πιθανών να είναι γνωστά σε όσα παιδιά ασχολούνται με android γενικότερα...Το βίντεο αποδεικνύει για μένα οτι το τηλέφωνο το καθυστερεί τραγικά και αναίτια το κακό rendering των οποιονδήποτε transition effects...Αν θα έπρεπε ενα τηλέφωνο 700+ ευρω να τα κάνει για πλάκα; Σίγουρα ναι, δεν τίθεται κανένα θέμα... Αν έχει γίνει σωστή υλοποίηση απο samsung..; Εδώ απαντάω σίγουρα όχι... Αν είναι δυνατόν ενα τόσο ισχυρό τηλέφωνο να του προκαλούν αυτή την ενοχλητική καθυστέρηση αυτού του είδους τα transitions....Το βίντεο το δείχνει ξεκάθαρα...Μακάρι με update ναι το διορθώσουν...

http://www.youtube.com/watch?v=JeKoJfuiy_Y

 

Μιλάμε είναι τρελός hacker ο τύπος από το xda ΜΠΡΆΒΟ του.Και εγώ βρήκα ένα κόλπο για μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας. Κλείστε το κινητό

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:

 

Μάλλον βλαμμένο θα τον έλεγα.

 

Με την κυριολεκτική συμασια της λέξης και οχι την κακή.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Screenshot πως τραβάμε;

Δοκίμασα με τον κλασικό τρόπο αλλά μου μεγεθύνει την εικόνα μόλις ακουμπήσω το χέρι μου :wacko:

 

Εκτός από τον συνδυασμό πλήκτρων, μπορείς να σύρεις έχοντας την παλάμη σου πλάγια πάνω στην οθόνη από δεξιά στα αριστερά

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το παρακάτω βίντεο δείχνει με ποιο τρόπο εξαφανίζεται το οποιο lag...Τα βήματα πιθανών να είναι γνωστά σε όσα παιδιά ασχολούνται με android γενικότερα...Το βίντεο αποδεικνύει για μένα οτι το τηλέφωνο το καθυστερεί τραγικά και αναίτια το κακό rendering των οποιονδήποτε transition effects...Αν θα έπρεπε ενα τηλέφωνο 700+ ευρω να τα κάνει για πλάκα; Σίγουρα ναι, δεν τίθεται κανένα θέμα... Αν έχει γίνει σωστή υλοποίηση απο samsung..; Εδώ απαντάω σίγουρα όχι... Αν είναι δυνατόν ενα τόσο ισχυρό τηλέφωνο να του προκαλούν αυτή την ενοχλητική καθυστέρηση αυτού του είδους τα transitions....Το βίντεο το δείχνει ξεκάθαρα...Μακάρι με update ναι το διορθώσουν...

http://www.youtube.com/watch?v=JeKoJfuiy_Y

 

Έκανα τα βήματά με τα effects,λέτε να έχω κάποιο πρόβλημα?να τα επαναφέρω?

Μόνο το κλείδωμα οθόνης δεν απενεργοποίησα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Guest Logi
Έκανα τα βήματά με τα effects,λέτε να έχω κάποιο πρόβλημα?να τα επαναφέρω?

Μόνο το κλείδωμα οθόνης δεν απενεργοποίησα

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Και στα desktop Windows το πρώτο πράγμα που κάναμε ήταν να απενεργοποιήσουμε όλα αυτά τα κυλιόμενα μενού κλπ κλπ.

 

Όσον αφορά το βίντεο με το αλυσοπρίονο έχω το προαίσθημα ότι χάνεται η εγγύηση του S4, διατηρείται όμως του αλυσοπρίονου!

Link to comment
Share on other sites

Πω πω πω γιατί μου το κάνετε αυτό... εξαιρετικές σε ποιότητα οι φώτο για νύχτα κιόλας .. αν και θα ήθελα να δω και το htc one
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε είναι τρελός hacker ο τύπος από το xda ΜΠΡΆΒΟ του.Και εγώ βρήκα ένα κόλπο για μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας. Κλείστε το κινητό

 

Προφανώς και δεν ανακάλυψε την Αμερική αλλά γιατί η ειρωνεία?Έχει εμφανή διαφορά το με και χωρίς effect, τουλάχιστον μέχρι να κάνει τις διορθώσεις η samsung.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

τραβηγμενη με φλας σε δωματιο με χαμηλο φωτισμο.

 

 

http://i40.tinypic.com/5120yf.jpg

 

συγνωμη εγω γιατι δεν την βλεπω?

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σήμερα άνοιξα πρώτη φορά την κάμερα και μου έβγαλε μαύρη οθόνη και κάτω έγραφε “ γίνεται αναβάθμιση firmware της κάμερας”

Έχει δει κάποιος αλλαγές ? δεν παρατήρησα κάτι

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σήμερα άνοιξα πρώτη φορά την κάμερα και μου έβγαλε μαύρη οθόνη και κάτω έγραφε “ γίνεται αναβάθμιση firmware της κάμερας”

Έχει δει κάποιος αλλαγές ? δεν παρατήρησα κάτι

 

Το έκανε σε όλους με καινούργιο firmware...

Εγώ προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει διάφορα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]32318[/ATTACH]

Αυτή τη φωτό την έχω τραβήξει με το note 2 σε δωμάτιο όπου ο μόνος φωτισμός που υπήρχε ήταν από την τηλεόραση και είναι απίστευτη.

Με το s4 όταν τραβάω με τον ίδιο φωτισμό βγαίνει μες τα πίξελ.

Μήπως έχει βγει καμμία αναβάθμιση για την κάμερα;

Θα τραβήξω πάντως το βράδυ με το 4 και θα την ανεβάσω αύριο να δεις τη διαφορά.

 

Πολλη καλη φωτο.

Το τελευταιο firmware εχει και update για την καμερα.

 

Προφανώς και δεν ανακάλυψε την Αμερική αλλά γιατί η ειρωνεία?Έχει εμφανή διαφορά το με και χωρίς effect, τουλάχιστον μέχρι να κάνει τις διορθώσεις η samsung.

 

Οντως χωρις τα animations to lag μειωνεται.

Εχει βγει καινουριο firmware απο την samsung XXUAME2.

καμια ωρα που το δουλευω δεν εχω δει lag.

 

συγνωμη εγω γιατι δεν την βλεπω?

 

τι εννοεις δεν τι βλεπεις?

Για δοκιμασε αλλο browser.

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...