Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αδερφε μονο για την μπαταρια εχω βρει προγραμμα να μετραει θερμοκρασια..για επεξεργαστη εχεις καποιο?με το που το ανοιγο ακομα κ σε μια κληση λιγον δευτερολεπτων ζεματαει φαντασου ολο το κομματι απο πισω που ειναι το λογοτυπο στο καπακι μεχρι πανω κ περιμετρικα δηλ κ η 8θονη σε εκεινο το σημειο ειναι θερμαστρα,φαντασου επαιξα για 3 λεπτα real racing κ δεν μπορουσα να αγγιξω την οθονη στο σημειο που ανεφερα(οχι οτι παθενεις εγκαυμα αλλα παρα πολυ ζεστη σε ενοχλητικο βαθμο)σημερα το πρωι μου εβγαλε update και λεω μηπως και...αλλα τιποτα...

 

Δοκίμασε το *#0228# και κοίτα την θερμοκρασία...

Εγώ είμαι μόνιμα από 32-40 ανάλογα με το ζορισμα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου διαφορα δεν ειδα κ γω απο πλαισιο το πηρα απο υπερθερμανση πως τα πας?

 

Ζεσταίνεται το τηλεφώνο αλλά νομίζω φυσιολογικά. 37 βαθμοί max. Κάποιες φορές ζεσταίνεται και η οθόνη. Πριν είχα το nexus 4 που έκαιγε οπότε τώρα μια χαρά μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το *#0228# και κοίτα την θερμοκρασία...

Εγώ είμαι μόνιμα από 32-40 ανάλογα με το ζορισμα...

Τωρα μονο το σιτε εχω ανοικτο κ θερμοκρασια 40..το δικο σου ειναι ελληνικο?

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε μονο για την μπαταρια εχω βρει προγραμμα να μετραει θερμοκρασια..για επεξεργαστη εχεις καποιο?με το που το ανοιγο ακομα κ σε μια κληση λιγον δευτερολεπτων ζεματαει φαντασου ολο το κομματι απο πισω που ειναι το λογοτυπο στο καπακι μεχρι πανω κ περιμετρικα δηλ κ η 8θονη σε εκεινο το σημειο ειναι θερμαστρα,φαντασου επαιξα για 3 λεπτα real racing κ δεν μπορουσα να αγγιξω την οθονη στο σημειο που ανεφερα(οχι οτι παθενεις εγκαυμα αλλα παρα πολυ ζεστη σε ενοχλητικο βαθμο)σημερα το πρωι μου εβγαλε update και λεω μηπως και...αλλα τιποτα...

 

πολυ αξιοπιστο προγραμμα για μπαταρια,επεξεργαστη και γενικα για τα παντα στην συσκευη ειναι το elixir το no 2 elixir e2

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειχα την ευκαιρια να το δουλεψω κανα 45 λεπτο στη WΙΝD με την ησυχια μου.Με απογοητευσε αρκετα στον εξονυχιστικο ελεγχο,γιατι και λαγκ μπολικο ειχε ειδικα σε κυλιση και swipe σε hοme screen.Επαιξα κανα τεταρτο temple run και η θερμοκρασια εφτασε 38 βαθμους.Ενταξει ζεσταθηκε αλλα δεν εκαψε κιολας.Στα σμαρτ χαρακτηριστικα δουλεψαν αρκετα καλα εκτος της εξυπνης παυσης.Τραβηξα και φωτο και βιντεο και ηταν θολα.Μετα εβγαλα το στικερ απο την καμερα και εκει καταλαβα οτι χαλαει αρκετα την ποιοτητα.Σαν ποιοτητα κατασκευης εμενα με καλυπτει παντως.Οσο και αν το ζουλουσα τριξιμο δεν ακουσα.Καθεται πολυ καλα στα μεγαλα χερια μου.Και επειδη ειχαν βγαλει το συστημα ασφαλειας και ειχαν μονο το καλωδιο φορτισης μπορω να πω οτι μπηκα στο πειρασμο να το κλεψω κιολας.χαχα.

 

Θα αρχισω να λιγουρευομαι και το Ζ μαλλον.;Ρ

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η ενημερωση AMDM.. μου φαινεται ακομα καλυτερη απ τη AMDE αν και δε μου κολλουσε ουτε πριν..

Ποτε μην οδηγεις και πινεις!! Μπορει ετσι να χυσεις τη μπυρα...

Iphone X, iPad Pro 9.7, Macbook Pro 15" touchbar

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο που έχω είναι γαλλικό από expansys.Υπέφερε από lag με τη μαμά rom και πήρε τελευταία το update (MDN).Το lag μειώθηκε αλλά είναι ακόμα εκεί και κάποιες φορές σε ενοχλητικό βαθμό (Παρακαλώ μην αρχίσουμε πάλι την αντιπαράθεση "το δικό μου δεν έχει lag". Έχει και επιβεβαιώνεται από πολύ κόσμο).Υψηλές θερμοκρασίες δεν παρατήρησα (max 38), το smearing είναι ακόμα εκεί (Αμάν ρε samsung!!!Με μία απλή εφαρμογή από το market (screen filter) και με κάποιες διορθώσεις στις τιμές RGB το πρόβλημα εξαλείφεται,εσύ δεν μπορείς να το διορθώσεις??)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Με την MDM υπάρχει αισθητή βελτίωση, το κινητό είναι αρκετά πιο σβέλτο αλλά το lag ακόμα υπάρχει (έστω και σε μικρότερο βαθμό)

 

Δεν είναι ενοχλητικό πάντως σε καθημερινή χρήση, θεωρώ οτι με τα επόμενα 1-2 firmware updates το lag θα εξαλειφθεί εντελώς.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο που έχω είναι γαλλικό από expansys.Υπέφερε από lag με τη μαμά rom και πήρε τελευταία το update (MDN).Το lag μειώθηκε αλλά είναι ακόμα εκεί και κάποιες φορές σε ενοχλητικό βαθμό (Παρακαλώ μην αρχίσουμε πάλι την αντιπαράθεση "το δικό μου δεν έχει lag". Έχει και επιβεβαιώνεται από πολύ κόσμο).Υψηλές θερμοκρασίες δεν παρατήρησα (max 38), το smearing είναι ακόμα εκεί (Αμάν ρε samsung!!!Με μία απλή εφαρμογή από το market (screen filter) και με κάποιες διορθώσεις στις τιμές RGB το πρόβλημα εξαλείφεται,εσύ δεν μπορείς να το διορθώσεις??)

Μακάρι να είναι έτσι...

Πάντως και εγώ έχω την αίσθηση ότι είναι πιο γρήγορο από πριν με την ελληνική που είχα...

Για το λανγκ που λέτε και οι δύο έχετε δίκιο...

Υπάρχει ακόμα, αλλά σε καμία περίπτωση όπως πριν...

 

 

 

 

 

 

Με την MDM υπάρχει αισθητή βελτίωση, το κινητό είναι αρκετά πιο σβέλτο αλλά το lag ακόμα υπάρχει (έστω και σε μικρότερο βαθμό)

 

Δεν είναι ενοχλητικό πάντως σε καθημερινή χρήση, θεωρώ οτι με τα επόμενα 1-2 firmware updates το lag θα εξαλειφθεί εντελώς.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα pin στην εφαρμογή αλλά δεν υπάρχει πουθενά κουμπί για ender...

Θα μας τρελάνουν???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα pin στην εφαρμογή αλλά δεν υπάρχει πουθενά κουμπί για ender...

Θα μας τρελάνουν???

 

Καθάρισε μία στο app τα δεδομένα του και θα στο βγάλει.:)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=40969870#post40969870

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια παιζοντας 5 λεπτα real racing η θερμοκρασια 58c στα καπακια χτυπησε τηλ κ το ειχα σε αποσταση απο το αυτι γιατι δεν παλευοταν να το ακουμπαω..ειναι φυσιολογικο?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια παιζοντας 5 λεπτα real racing η θερμοκρασια 58c στα καπακια χτυπησε τηλ κ το ειχα σε αποσταση απο το αυτι γιατι δεν παλευοταν να το ακουμπαω..ειναι φυσιολογικο?

 

Πολύ...

Όχι δεν είναι φυσιολογικό...

Όταν δεν το ζοριζεις που βρίσκεται???

Tapatalk fb browsing σε νορμάλ επίπεδα που είναι???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ναι εδω εμενα με την ωρα που παλευα για τα update restore wipe κτλ μου πηγε 52. Σιγα μην δεν επιανε 58 με gaming :P
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι πολύ κοντά στο να το αγοράσω.. Αλλα με προβληματίζει αρκετά η έλλειψη ραδιοφώνου η ερώτηση μου είναι άμα βάλω το spirit radio θα παίζει ράδιο;;
Link to comment
Share on other sites

Πολύ...

Όχι δεν είναι φυσιολογικό...

Όταν δεν το ζοριζεις που βρίσκεται???

Tapatalk fb browsing σε νορμάλ επίπεδα που είναι???

 

Το ειχα stand by χτυπησε τηλ 2λεπτα μιλησα κ η θερμοκρασια 42c..

 

:cry:

Το ειχα stand by χτυπησε τηλ 2λεπτα μιλησα κ η θερμοκρασια 42c..

 

Τωρα που σου εγραψα το ποστ πηγε 47c..

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

το κινητο τα σπαει παιδια και να φανταστειτε πως 4 χρονια ειχα μονο iphone! ημουν κολλημενος και με το συγκεκριμενο κινητο τα εχω ξεχασει σε 2 μερες μεσα! ειναι ερωτας! αφου εχω το ασπρο αλλα θελω και το μαυρακι!!! χαχα
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

:cry:

 

Τωρα που σου εγραψα το ποστ πηγε 47c..

 

Το ειχα stand by χτυπησε τηλ 2λεπτα μιλησα κ η θερμοκρασια 42c..

 

Οχι δεν ειναι φυσιολογικό!!!

Κοίτα για αντικατασταση !!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια παιζοντας 5 λεπτα real racing η θερμοκρασια 58c στα καπακια χτυπησε τηλ κ το ειχα σε αποσταση απο το αυτι γιατι δεν παλευοταν να το ακουμπαω..ειναι φυσιολογικο?

 

Τουλάχιστον στο παίζει απροβλημάτιστα; Στο S3 που έχω εγώ μια στο τόσο κλείνει η εφαρμογή από μόνη της (συνήθως όταν το έχω δυό-τρεις μέρες χωρίς να κάνω επανεκκίνηση).

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ετσι τοτε ολοι αντικατασταση θα ζητησουμε... Εμενα restart το εκανα και εχει 54 βαθμους!!! Χαχαχαχαχ Ειστε σιγουροι ρε παιδια οτι και σε εσας αν εχετε ανοιχτα wifi και ανοιχτη οθονη ωρα οτι δεν βαραει 50αρια?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι πολύ κοντά στο να το αγοράσω.. Αλλα με προβληματίζει αρκετά η έλλειψη ραδιοφώνου η ερώτηση μου είναι άμα βάλω το spirit radio θα παίζει ράδιο;;

 

Και εγώ φίλε μου ακούω ράδιο κάθε μέρα και χτύπησα ένα Bluetooth με Ραδιόφωνο και είμαι μια χαρά:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια παιζοντας 5 λεπτα real racing η θερμοκρασια 58c στα καπακια χτυπησε τηλ κ το ειχα σε αποσταση απο το αυτι γιατι δεν παλευοταν να το ακουμπαω..ειναι φυσιολογικο?

 

58 βαθμους? Εισαι σοβαρος?

Σιγουρα εχεις ελλατωματικη συσκευη.Εγω επαιζα σχεδον 45 λεπτα Modern Combat 4...και εφτασε 37 βαθμους.Πανε αλλαξε το μην καψεις κανα επεξεργαστη και εχεις τρεχαματα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ετσι τοτε ολοι αντικατασταση θα ζητησουμε... Εμενα restart το εκανα και εχει 54 βαθμους!!! Χαχαχαχαχ Ειστε σιγουροι ρε παιδια οτι και σε εσας αν εχετε ανοιχτα wifi και ανοιχτη οθονη ωρα οτι δεν βαραει 50αρια?

 

Tapatalk fb browsing αλλά χρήση συνεχόμενη για 45+ λεπτά δεν ειναι πανω απο 34 βαθμους,και η μπαταρια 26!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Tapatalk fb browsing αλλά χρήση συνεχόμενη για 45+ λεπτά δεν ειναι πανω απο 34 βαθμους,και η μπαταρια 26!!!

 

Με ποιο προγραμα βλεπεις θερμοκρασιες?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...