Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει διαφορά στην κατανάλωση. Μόνο στην ταχύτητα. Είναι απλό και ξεκάθαρο.

 

εσυ ρε φιλε εχεις 4G?εχεις δοκιμασει αυτο που ειπα και καταναλωνει τα ιδια mb?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εσυ ρε φιλε εχεις 4G?εχεις δοκιμασει αυτο που ειπα και καταναλωνει τα ιδια mb?

 

Σε iPhone 5 εδω και κανα τριιμηνο και σε S3 LTE ο κολλητος μου...

Απο εμενα το θεμα σταματαει εδω, πιστευε οτι θελεις

:)
Link to comment
Share on other sites

Γυρνα το σε GPRS εκει να δεις καταναλώση, ουτε 50mb το μηνα δεν θα καταλανωνεις

 

εγω δεν ειπα οσοι εχουν 4G να το γυρισουν σε 3G,απλα το λεω για οσους δεν το ξερουν αλλα βλεπω μ@λακια κανω που το αναφερω ολοι κοιτανε να με φανε και να με αμφισβητισουν λες και εχω κανενα οφελος απο αυτο!

 

Σε iPhone 5 εδω και κανα τριιμηνο και σε S3 LTE ο κολλητος μου...

Απο εμενα το θεμα σταματαει εδω, πιστευε οτι θελεις

 

Γιατι νομιζεις εγω θα συνεχισω να ασχολουμε μαζι σου πιστευε οτι η γη ειναι τετραγωνη προβλημα σου!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Γιατι νομιζεις εγω θα συνεχισω να ασχολουμε μαζι σου πιστευε οτι η γη ειναι τετραγωνη προβλημα σου!

 

Κι εσυ πιστευε οτι το με 4G κατεβαζοντας 15mb η cosmote θα σε χρεωσει 50mb προβλημα σου :lol::lol::lol: (αν δεν ξερεις τι ειναι το mb και οι μοναδες χωρητικοτητας δες εδω )

:)
Link to comment
Share on other sites

Κι εσυ πιστευε οτι το με 4G κατεβαζοντας 15mb η cosmote θα σε χρεωσει 50mb προβλημα σου :lol::lol::lol: (αν δεν ξερεις τι ειναι το mb και οι μοναδες χωρητικοτητας δες εδω )

 

Και εσυ μην πιστευεις εμενα το καταλαβενω θες να κανεις την πλακα σου και να το ευχαριστηθεις!Αλλα μην πιστευεις ουτε την cosmote που το λεει ξεκαθαρα οτι απο την στιγμη που "τρωει" πιο γρηγορα τα Mb θα σου φευγει πιο γρηγορα η καρτα!Κατι τετοιους πελατες σαν και εσενα ξαχνουν οι εταιριες..Γιατι να σου λεει η εταιρια οτι θα καταναλωνονται γρηγοροτερα τα Mb και εσυ να πιστευεις τα δικα σου εισαι πραγματικα κοροιδο(χωρης παρεξηγηση)

Link to comment
Share on other sites

Έλα να ηρεμήσουμε λίγο και να λείπουν οι προσωπικοί χαρακτηρισμοί για να αποφεύγουμε ποινές. Συζητάμε εδώ, δε βριζόμαστε...

 

Σπύρο δεν έπεσε κανένας να σε φάει και καλά κάνεις που μοιράζεσαι την ανησυχία σου αλλά κάνεις λάθος.

 

Προφανώς θα τελειώσει πιο γρήγορα η κάρτα όπως λέει η κοσμοτέ αφού κατεβάζει πιο γρήγορα. Θα χρεωθείς όμως το ίδιο, αν κατεβάσεις τον ίδιο όγκο.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

εσυ ρε φιλε εχεις 4G?εχεις δοκιμασει αυτο που ειπα και καταναλωνει τα ιδια mb?

 

Όχι φίλε δεν έχω 4G. Είμαι όμως προγραμματιστής και ως τέτοιος γνωρίζω τι θα πει όγκος δεδομένων αρκετά ώστε να ξέρω ότι δεν είναι δυνατών να υπάρχει διαφορά στον όγκο τους από αλλαγή της ταχύτητας μεταφοράς. Άλλωστε το συγκεκριμένο θέμα δεν είναι και επιστήμη. Είναι σα να μου λες οτι έχουμε και οι δύο από ένα μπουκάλι με 1,5 λίτρο νερό. Και πως αν εγώ αδειάσω πιο γρήγορα το δικό μου στο πάτωμα, τότε θα χύσω περισσότερο νερό από εσένα που θα το αδειάσεις αργά. Στην πράξη όμως και οι δύο 1,5 λίτρο θα έχουμε αδειάσει.

 

Τώρα αν κάποια εταιρία σε χρέωσε περισσότερο (και έχει και υπαλλήλους στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση που επιβεβαιώνουν και βρίσκουν λογικό κάτι τέτοιο) τότε προβληματίσου για την εταιρία που έχεις επιλέξει...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Και εσυ μην πιστευεις εμενα το καταλαβενω θες να κανεις την πλακα σου και να το ευχαριστηθεις!Αλλα μην πιστευεις ουτε την cosmote που το λεει ξεκαθαρα οτι απο την στιγμη που "τρωει" πιο γρηγορα τα Mb θα σου φευγει πιο γρηγορα η καρτα!Κατι τετοιους πελατες σαν και εσενα ξαχνουν οι εταιριες..Γιατι να σου λεει η εταιρια οτι θα καταναλωνονται γρηγοροτερα τα Mb και εσυ να πιστευεις τα δικα σου εισαι πραγματικα κοροιδο(χωρης παρεξηγηση)

 

Σε αυτο συμφωνω 100% ! Τα mb τρωγονται πιο γρηγορα!

:)
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε δεν έχω 4G. Είμαι όμως προγραμματιστής και ως τέτοιος γνωρίζω τι θα πει όγκος δεδομένων αρκετά ώστε να ξέρω ότι δεν είναι δυνατών να υπάρχει διαφορά στον όγκο τους από αλλαγή της ταχύτητας μεταφοράς. Άλλωστε το συγκεκριμένο θέμα δεν είναι και επιστήμη. Είναι σα να μου λες οτι έχουμε και οι δύο από ένα μπουκάλι με 1,5 λίτρο νερό. Και πως αν εγώ αδειάσω πιο γρήγορα το δικό μου στο πάτωμα, τότε θα χύσω περισσότερο νερό από εσένα που θα το αδειάσεις αργά. Στην πράξη όμως και οι δύο 1,5 λίτρο θα έχουμε αδειάσει.

 

Τώρα αν κάποια εταιρία σε χρέωσε περισσότερο (και έχει και υπαλλήλους στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση που επιβεβαιώνουν και βρίσκουν λογικό κάτι τέτοιο) τότε προβληματίσου για την εταιρία που έχεις επιλέξει...

 

Η cosmote και πιστευω και η vodafone που εχουν 4G δεν ειναι χαζοι.Και τι θελω να πω με αυτο!σου λεει θες να κατεβαζεις πολυ πιο γρηγορα οι χρεωσεις ειναι διαφορετικες με 4G πως να το κανουμε τωρα?κατι τετοιo πρεπει να παιζει.εγω δεν ειπα οτι κατεβαζεις 15Mb και σε χρεωνει 50Mb.ειπα στης προηγουμενες σελιδες εκανα ενα πηραμα και τα το ξαναπω: μπηκα με το κινητο μου σε 4-5 σελιδες(απλο σερφαρισμα με 4G δικτυο και ενω ειχα τσεκαρει πιο πριν τα διαθεσιμα mb ειχα 380 μετα βγηκα και ειδα οτι με αυτο το σερφαρισμα ειχα 365Mb(διαθεσιμα).Μετα εκανα ακριβος το ιδιο πραμα το ιδιο σερφαρισμα με 3G δικτυο και απο 365mb που ειχα ειχε παει 362Mb.οποιος καταλαβε καταλαβε

 

Σε αυτο συμφωνω 100% ! Τα mb τρωγονται πιο γρηγορα!

 

Αυτο εννοω ρε ανθρωπε του Θεου!το καταλαβες επιτελους!δεν ειπα οτι αλλα κατεβαζεις αλλα χρεωνει!:D:D:D

 

Έλα να ηρεμήσουμε λίγο και να λείπουν οι προσωπικοί χαρακτηρισμοί για να αποφεύγουμε ποινές. Συζητάμε εδώ, δε βριζόμαστε...

 

Σπύρο δεν έπεσε κανένας να σε φάει και καλά κάνεις που μοιράζεσαι την ανησυχία σου αλλά κάνεις λάθος.

 

Προφανώς θα τελειώσει πιο γρήγορα η κάρτα όπως λέει η κοσμοτέ αφού κατεβάζει πιο γρήγορα. Θα χρεωθείς όμως το ίδιο, αν κατεβάσεις τον ίδιο όγκο.

Αυτο εννουσα τοση ωρα ρε παιδια και συγνωμη αν προσβαλα μερικους,μπορει να το διατυπωνα και εγω λαθος!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννουσα τοση ωρα ρε παιδια και συγνωμη αν προσβαλα μερικους,μπορει να το διατυπωνα και εγω λαθος!

 

Ολα καλα, συγνωμη κι απο μενα αν ξεφυγαμε και λιγο :)

:)
Link to comment
Share on other sites

Η cosmote και πιστευω και η vodafone που εχουν 4G δεν ειναι χαζοι.Και τι θελω να πω με αυτο!σου λεει θες να κατεβαζεις πολυ πιο γρηγορα οι χρεωσεις ειναι διαφορετικες με 4G πως να το κανουμε τωρα?κατι τετοιo πρεπει να παιζει.εγω δεν ειπα οτι κατεβαζεις 15Mb και σε χρεωνει 50Mb.ειπα στης προηγουμενες σελιδες εκανα ενα πηραμα και τα το ξαναπω: μπηκα με το κινητο μου σε 4-5 σελιδες(απλο σερφαρισμα με 4G δικτυο και ενω ειχα τσεκαρει πιο πριν τα διαθεσιμα mb ειχα 380 μετα βγηκα και ειδα οτι με αυτο το σερφαρισμα ειχα 365Mb(διαθεσιμα).Μετα εκανα ακριβος το ιδιο πραμα το ιδιο σερφαρισμα με 3G δικτυο και απο 365mb που ειχα ειχε παει 362Mb.οποιος καταλαβε καταλαβε

 

Aυτό απλά δείχνει ότι δουλεύει καλά το cache.... :p

Δεν έχει καμία σχέση με αυτό που λες παραπάνω, και την αιτία της "διαμάχης". Αν δεις τις ίδιες ακριβώς σελίδες, θα τις δεις πιο γρήγορα μεν, αλλά θα χρεωθείς το ίδιο, αφού θα κατεβάσεις τα ίδια ΜΒ.

 

Το γεγονός ότι οι ίδιες σελίδες σε χρέωσαν λιγότερα ΜΒ, απλά σημαίνει ότι την πρώτη φορά αποθηκεύτηκαν στο cache, και μετά όταν ξαναπήγες δεν κατέβηκαν όλα τα δεδομένα από την αρχή, αλλά ήταν ήδη κατεβασμένα, και χρεώθηκες λιγότερο.

 

Το μόνο που προσφέρει το 4G είναι καλύτερες ταχύτητες. Όχι μεγαλύτερες χρεώσεις. Να τα λέμε σωστά. (τη χρέωση την τρως στο πάγιο :p)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Aυτό απλά δείχνει ότι δουλεύει καλά το cache.... :p

 

Το γεγονός ότι οι ίδιες σελίδες σε χρέωσαν λιγότερα ΜΒ, απλά σημαίνει ότι την πρώτη φορά αποθηκεύτηκαν στο cache, και μετά όταν ξαναπήγες δεν κατέβηκαν όλα τα δεδομένα από την αρχή, αλλά ήταν ήδη κατεβασμένα, και χρεώθηκες λιγότερο.

 

Αν κάνει Clear Cache και μετά το ίδιο πείραμα που έκανε πριν, πρώτα με 3G και μετά με 4G θα φανεί ότι το 4G καταναλώνει λιγότερα.

Στην ουσία ήταν λάθος το πείραμα. Για να είναι αξιόπιστο το πείραμα πρέπει, πριν την αλλαγή από 3G σε 4G να προηγηθεί ένα Clear Cache.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνει Clear Cache και μετά το ίδιο πείραμα που έκανε πριν, πρώτα με 3G και μετά με 4G θα φανεί ότι το 4G καταναλώνει λιγότερα.

Στην ουσία ήταν λάθος το πείραμα. Για να είναι αξιόπιστο το πείραμα πρέπει, πριν την αλλαγή από 3G σε 4G να προηγηθεί ένα Clear Cache.

 

Ναι, αλλά κι εσύ κάνεις λάθος. Δε γίνεται να καταναλώνει ούτε περισσότερα, ούτε λιγότερα. Αν κατεβάζεις 100 mb, θα κατεβάσεις 100 mb. Και φυσικά θα χρεωθείς το ίδιο. Το πόσο γρήγορα θα τα κατεβάσεις είναι άλλο θέμα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά κι εσύ κάνεις λάθος. Δε γίνεται να καταναλώνει ούτε περισσότερα, ούτε λιγότερα. Αν κατεβάζεις 100 mb, θα κατεβάσεις 100 mb. Και φυσικά θα χρεωθείς το ίδιο. Το πόσο γρήγορα θα τα κατεβάσεις είναι άλλο θέμα.

 

Εγώ λέω ότι αν δεν κάνεις clear cache, τη δεύτερη φορά που θα ανοίξεις το site, θα καταναλώσεις πιο λίγα MB. Όπως το λες και εσύ σε προηγούμενό σου post (επειδή δεν κατεβαίνουν όλα τα δεδομένα γιατί κάποια έχουν αποθηκευτεί στην cache από την πρώτη φορά).

Αν ανοίξεις το site για δεύτερη φορά, αλλά μετά από clear cache, θα καταναλώσεις τα ίδια MB με το πρώτο άνοιγμα του site. (γιατί δεν υπάρχουν αποθηκευμένα δεδομένα στην cache, άρα τα κατεβάζεις όλα όπως την πρώτη φορά που ανοίγεις το site). Αν έκανε με αυτό τον τρόπο το πείραμα ο φίλος μας, θα έβρισκε ότι για το άνοιγμα της ίδιας ιστοσελίδας και με 3G και με 4G, καταναλώνεις τα ίδια MB. Λέω κάτι λάθος;

Το ότι θα χρεωθείς το ίδιο και σε 3G και σε 4G για να κατεβάσεις τα ίδια MB, για μένα είναι αυτονόητο. Δεν διαφωνώ. Η χρέωση πάει με τα MB που κατεβάζεις, όχι με το πόσο γρήγορα τα κατεβάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω ότι αν δεν κάνεις clear cache, τη δεύτερη φορά που θα ανοίξεις το site, θα καταναλώσεις πιο λίγα MB. Όπως το λες και εσύ σε προηγούμενό σου post (επειδή δεν κατεβαίνουν όλα τα δεδομένα γιατί κάποια έχουν αποθηκευτεί στην cache από την πρώτη φορά).

Αν ανοίξεις το site για δεύτερη φορά, αλλά μετά από clear cache, θα καταναλώσεις τα ίδια MB με το πρώτο άνοιγμα του site. (γιατί δεν υπάρχουν αποθηκευμένα δεδομένα στην cache, άρα τα κατεβάζεις όλα όπως την πρώτη φορά που ανοίγεις το site). Αν έκανε με αυτό τον τρόπο το πείραμα ο φίλος μας, θα έβρισκε ότι για το άνοιγμα της ίδιας ιστοσελίδας και με 3G και με 4G, καταναλώνεις τα ίδια MB. Λέω κάτι λάθος;

Το ότι θα χρεωθείς το ίδιο και σε 3G και σε 4G για να κατεβάσεις τα ίδια MB, για μένα είναι αυτονόητο. Δεν διαφωνώ. Η χρέωση πάει με τα MB που κατεβάζεις, όχι με το πόσο γρήγορα τα κατεβάζεις.

 

Οκ απλά δεν έγραψες το "δεν"... Συμφωνούμε λοιπόν.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καταλαβαινεται τι λετε μερικοι?με κανετε και νευριαζω βραδιατικα?Για πια αξιοπιστη εφαρμογη μιλας ρε φιλε για να καταλαβω?το whatup application ξερεις τι ειναι? ειναι εφαρμογη που σου δειχνει τα δεδομενα χρεωσεις,ποσο χρονο εχεις προς αλλα δικτυα,ποσα μυνηματα διαθεσιμα εχεις και σου δειχνει και ποσα διαθεσικα mb απο το πακετο που εχεις ενεργοποιηση ειναι με λιγα λογια κατι σαν την διαφημηση με της μπαρες που ειχε βγαλει η vodafone!απο εκει ειδα οτι καταναλονονται πολλα περισσοτερα Mb με το 4G και πολυ λιγοτερα με το 3G!και ουτε οπως λεει ενας φιλος πιο πανω το ενα βιντεο επαιζε σε 1080p και το αλλο σε 480p.τωρα αν μερικοι δεν το δεχεστε και λετε τα δικα σας,προβλημα σας καθηστε με 4G δικτυο και πληρωστε δικας σας ειναι τα λεφτα!!

 

Φιλε μ χωρις να θελω να μπω στην αντιπαραθεση σας γιατι δεν γνωριζω περι 4g.βαλε αυτον τον μετρητη τον χρησιμοποιω 3χρονια και ειναι φουλ αξιοπιστος..droidstats..(κ μια απορια το 4g το βαζω απτο κιν ηπρεπει να αλλαξω το πακετο συνδεσης)?

 

*Aπό Ομάδα Διαχείρισης: Θα σε παρακαλέσω να μη γράφεις με γραφή sms γιατί απαγορεύεται από τους κανόνες του φόρουμ, όπως και τα greeklish.

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μ χωρις να θελω να μπω στην αντιπαραθεση σας γιατι δεν γνωριζω περι 4g.βαλε αυτον τον μετρητη τον χρησιμοποιω 3χρονια και ειναι φουλ αξιοπιστος..droidstats..(κ μια απορια το 4g το βαζω απτο κιν ηπρεπει να αλλαξω το πακετο συνδεσης)?

 

φιλε θα το κοιταξω το προγραμμα που λες ευχαριστω αν και η αντιπαραθεση-παρεξηγηση ελαβε τελος απο χθες καταλαβα το λαθος μου και ολα καλα,συμβαινουν αυτα στα forum!κατι που δεν καταλαβα που λεει ενα φιλος πιο πανω για το παγιο,επειδη εγω εχω καρτοκινητο(whatup) και λογικο ειναι να μην πληρωνω παγιο για το 4G δικτυο λετε να εχει κανει καμια πο@στια η cosmote να καταναλωνεται το πακετο των 500mb που βαζω με 5ευρω γρηγοροτερα γι'αυτο να εγινε και αυτη η παρεξηγηση με τα παιδια χθες?Ελπιζω να μην ειπα μ@λακια..

οσο για σενα φιλε μου για το 4G που ρωτας πρεπει να πας στον παροχο σου να σου(cosmote η vodafone) αναλογα τι εχεις και θα πρεπει να ζητησεις να σου αλλαξουν το προφιλ!αυτα

Link to comment
Share on other sites

,επειδη εγω εχω καρτοκινητο(whatup) και λογικο ειναι να μην πληρωνω παγιο για το 4G δικτυο λετε να εχει κανει καμια πο@στια η cosmote να καταναλωνεται το πακετο των 500mb που βαζω με 5ευρω γρηγοροτερα γι'αυτο να εγινε και αυτη η παρεξηγηση με τα παιδια χθες?

Δεν ισχύει αυτό που λες! Αυτό προσπαθούν να σου πουν τα παιδιά...

 

Το να μπαίνεις σε μία σελίδα που έχει εικόνες και κείμενο του 1ΜΒ, πως γίνεται με 4G να σου κατεβάσει 5? Δεν γίνεται...

 

Αν δηλαδή έμπαινες από wifi πόσα θα σου κατέβαζε? 10?

Όχι φυσικά. 1 θα σου κατέβαζε και πάλι, αλλά πολύ πιο γρήγορα.

 

Κάτι άλλο παίζει στην περίπτωση σου.

Ειδικά στα βίντεο και στην εφαρμογή του YouTube, υπάρχει επιλογή για υψηλή ποιότητα.

Μπορεί να αναγνώρισε ότι είσαι σε γρηγορότερο δίκτυο και να σου έστειλε βίντεο με υψηλότερη ανάλυση (περισσότερα mb).

 

Τώρα με την δική σου λογική, ένα παιχνίδι από το play store που είναι 5ΜΒ, αν το κατεβάσεις με 3g θα κατεβάσει 5, αλλά αν το κατεβάσεις με 4g θα κατεβάσει 10ΜΒ.

Γίνονται αυτά? Φυσικά και όχι....

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες! Αυτό προσπαθούν να σου πουν τα παιδιά...

 

Το να μπαίνεις σε μία σελίδα που έχει εικόνες και κείμενο του 1ΜΒ, πως γίνεται με 4G να σου κατεβάσει 5? Δεν γίνεται...

 

Αν δηλαδή έμπαινες από wifi πόσα θα σου κατέβαζε? 10?

Όχι φυσικά. 1 θα σου κατέβαζε και πάλι, αλλά πολύ πιο γρήγορα.

 

Κάτι άλλο παίζει στην περίπτωση σου.

Ειδικά στα βίντεο και στην εφαρμογή του YouTube, υπάρχει επιλογή για υψηλή ποιότητα.

Μπορεί να αναγνώρισε ότι είσαι σε γρηγορότερο δίκτυο και να σου έστειλε βίντεο με υψηλότερη ανάλυση (περισσότερα mb).

 

Τώρα με την δική σου λογική, ένα παιχνίδι από το play store που είναι 5ΜΒ, αν το κατεβάσεις με 3g θα κατεβάσει 5, αλλά αν το κατεβάσεις με 4g θα κατεβάσει 10ΜΒ.

Γίνονται αυτά? Φυσικά και όχι....

Δεν εννοω ρε φιλε αυτο!το λαθος που ειχα κανει χθες μαλλον λαθος τα εγραφα και λαθος τα καταλαβανε και με το δικιο τους μερικοι φιλοι απο εδω.το ξερω οτι οσα mb κατεβαζεις τοσα θα σε χρεωσει το θεμα και το παραδεχτηκαν και οι υπολοιποι οτι θα τρωει πιο γρηγορα την καρτα,και επειδη το whatup ειναι καρτοκινητο τα 500mb που σου δινει με 5ευρω τρωγονται πιο γρηγορα με το 4G γιατι κατεβαζει πιο γρηγορα!εκει εχει γινει το μπερδεμα!δεν υποστηριζω οτι κατεβαζεις 10Mb και σου τρωει 50..

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοω ρε φιλε αυτο!το λαθος που ειχα κανει χθες μαλλον λαθος τα εγραφα και λαθος τα καταλαβανε και με το δικιο τους μερικοι φιλοι απο εδω.το ξερω οτι οσα mb κατεβαζεις τοσα θα σε χρεωσει το θεμα και το παραδεχτηκαν και οι υπολοιποι οτι θα τρωει πιο γρηγορα την καρτα,και επειδη το whatup ειναι καρτοκινητο τα 500mb που σου δινει με 5ευρω τρωγονται πιο γρηγορα με το 4G γιατι κατεβαζει πιο γρηγορα!εκει εχει γινει το μπερδεμα!δεν υποστηριζω οτι κατεβαζεις 10Mb και σου τρωει 50..

 

Οκ!

 

Εντάξει τώρα!

 

Είναι ότι επειδή πάει σφαίρα παρασύρεσαι και μπαίνεις σε πολλές σελίδες, κατεβάζεις πολλά!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οκ!

 

Εντάξει τώρα!

 

Είναι ότι επειδή πάει σφαίρα παρασύρεσαι και μπαίνεις σε πολλές σελίδες, κατεβάζεις πολλά!

 

τελευταιο μηνυμα δεν ξανα γραφω για αυτο το θεμα γιατι εχω καταντησει κουραστικος!το δοκιμασα παλι με απλο σερφαρισμα(μονο για σερφαρισμα χρησιμοποιω το Internet στο κινητο) ειδα μεγαλη διαφορα ως προς τα mb(που ειχα διαθεσιμα απο το πακετο του whatsup),μαλλον ειναι επειδη μπαινει πιο γρηγορα τι να πω,θα παρω το απογευμα ξανα την cosmote να τους ρωτησω να δω τι εξηγηση θα δωσουν!οσο για την υπερθερμανση που λεει ενας φιλος ενω χθες το ζορισα πολυ το κινητο(3ωρες παιχνιδια) πηγε το πολυ μεχρι 37βαθμους η μπαταρια...ΑΛΛΑ ειχα ξεχασει οτι ειμουν σε δωματιο με full aircondition!σημερα που πηγα σε ενα φιλο και ειχε πολυ ζεστη στο σπιτι του και επαιξα αρκετα πηγε μεχρι 40.6!το κινητο ειχε ζεσταθει αρκετα,λετε να ειναι ανησυχιτικο το 40.6,γιατι ενας φιλος απο αυτο το forum μου ειπε οτι απο 43 και πανω να αρχιζω να ανησυχω!

Link to comment
Share on other sites

Μπήκες στις ίδιες ακριβώς σελίδες και πριν αλλάξεις από 3g σε 4g έκανες clear cache.?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι???? αν και στην περοχη μου δεν εχω 4g !!! υπαρχει καποια συγκεκριμενη επιλογη για να το ενεργοποιεις η απλως ανοιγουμε την επιλογη για τα δεδομενα?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις ρυθμίσεις στο network Mode και έχεις αυτές τις επιλογές. Ανάλογα με το σήμα της περιοχής γυρνάει αυτόματα και στο σωστό. Όπου υπάρχει 4g θα πάει εκεί, αλλιώς σε χαμηλότερες ταχύτητες.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...