Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, παιδιά.

Συγγνώμη για την ενόχληση αλλά μετά την τελευταία αναβάθμιση των 350ΜΒ

αντιμετωπίζω πρόβλημα με το Wi-Fi της συσκευής.

Συνδέεται αλλά είτε σέρνεται είτε κολλάει και με αποσυνδέει/γυρνάει σε 3G/4G και πετάει..

Κάνω υπομονή αλλά υπάρχει σοβαρή περίπτωση να το σπάσω αν συνεχίσει έτσι... στα 5μ

από το ρούτερ και να μου κάνει καμώματα.. Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο η κάτι έχει πάει στραβά με το δικό μου;

 

Δοκίμασε και το απλό.

Διέγραψε το δίκτυο και άσε να το βρει πάλι να ξαναβάλεις password.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Θα δοκιμάσω για αρχή την διαγραφή των wifi και βλέπουμε από εκεί.
Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Θα δοκιμάσω για αρχή την διαγραφή των wifi και βλέπουμε από εκεί.

 

Καλημέρα, σου συνιστώ να κάνεις format και στήσιμο από την αρχή, είναι γενικά ''θέμα'' των rom της σαμμυ.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στη συσκευή μου, που αισίως έκλεισε 2 χρόνια, έχω το εξής πρόβλημα εδώ και 3 εβδομάδες περίπου. Σε κάποιες φορές μου βγάζει ότι δεν έχει SIM card και ζητάει επανεκκίνηση, μετά την οποία λειτουργεί χωρίς θέμα. Επειδή η κάρτα που είχα ήταν παλιά και "κομμένη" από τις παλιές διαστάσεις σ'αυτές του κινητού, πήγα και την άλλαξα πιστεύοντας ότι φταίει αυτό.

Δυστυχώς, αυτό συνεχίζεται. Με πολύ λιγότερη συχνότητα βέβαια, αλλά που και που μου το ξαναβγάζει. Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στη συσκευή μου, που αισίως έκλεισε 2 χρόνια, έχω το εξής πρόβλημα εδώ και 3 εβδομάδες περίπου. Σε κάποιες φορές μου βγάζει ότι δεν έχει SIM card και ζητάει επανεκκίνηση, μετά την οποία λειτουργεί χωρίς θέμα. Επειδή η κάρτα που είχα ήταν παλιά και "κομμένη" από τις παλιές διαστάσεις σ'αυτές του κινητού, πήγα και την άλλαξα πιστεύοντας ότι φταίει αυτό.

Δυστυχώς, αυτό συνεχίζεται. Με πολύ λιγότερη συχνότητα βέβαια, αλλά που και που μου το ξαναβγάζει. Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει; Ευχαριστώ.

Γι αρχή θα κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μήπως και φτιάξει. Από εκεί και πέρα είτε έχεις θέμα στο sim reader, είτε στη πλακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν χρειάστηκε φορμάτ κτλ,

απλά διέγραψα τον αποθηκευμένο κωδικό,

έκανα νέο όνομα στο ρούτερ και νέο κωδικό,

επανεκκίνηση κινητού και πέρασμα νέου κωδικού.

Όλα δουλεύουν άριστα μέχρι στιγμής.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε τώρα μια ενημέρωση λογισμικού 449.35Mb. Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με ενδιαφερει κι εμενα.

Ευκολος οπως μπορουσαμε να κανουμε με το towelroot αλλα δεν νομιζω να υπαρχει κατι παρομοιο πλεον και να μην γραφει το knox.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...απο τις εμπειριες σας ποια εκδοση του λογισμικου ειναι η πιο σταθερη με τα λιγοτερα κολληματα και καλυτερη καταναλωση μπαταριας για να την περασω;ειχα το S4 το οποια το ειχα δωσει στην κοπελα μου απο περσυ το καλοκαιρι και απο τοτε δεν εχει γινει καμια αναβαθμιση.

Θα το ψάξω και πιο πισω στο thread αλλα ειναι παρα πολλα τα σχολια και ο χρονος ψιλοπεριορισμενος..

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Γι αρχή θα κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μήπως και φτιάξει. Από εκεί και πέρα είτε έχεις θέμα στο sim reader, είτε στη πλακέτα.

Αν κάνω επαναφορά εργ. ρυθμίσεων θα πρέπει μετά να γίνουν ξανά και οι αναβαθμίσεις στο android 5.0.χ που έχω αυτή τη στιγμή, ή απλά σβήνουν εφαρμογές και ρυθμίσεις;

Κι επίσης αν έχει θέμα το sim reader φτιάχνεται ή όχι; (ή είναι έτσι κι αλλιώς ασύμφορο; )

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω επαναφορά εργ. ρυθμίσεων θα πρέπει μετά να γίνουν ξανά και οι αναβαθμίσεις στο android 5.0.χ που έχω αυτή τη στιγμή, ή απλά σβήνουν εφαρμογές και ρυθμίσεις;

Κι επίσης αν έχει θέμα το sim reader φτιάχνεται ή όχι; (ή είναι έτσι κι αλλιώς ασύμφορο; )

Θα σβήσουν εφαρμογές και ρυθμίσεις. Για το sim reader, αν φταίει αυτό, η αλλαγή του είναι φθηνή.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λίγο άσχετος από Android, στο Samsung S4 μπορείς να συγχρονίσεις το Outlook account σου ώστε να έχεις live τις επαφές και τα emails σου στο κινητό χωρίς να χρειάζεται σύνδεση με gmail;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λίγο άσχετος από Android, στο Samsung S4 μπορείς να συγχρονίσεις το Outlook account σου ώστε να έχεις live τις επαφές και τα emails σου στο κινητό χωρίς να χρειάζεται σύνδεση με gmail;

Ναι 99% μπορεις

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Εχω ενα θεματακι με την "μπροστινή" καμερα μου παρουσιάζει σφαλμα η πισω δουλευει μια χαρα ! Δοκίμασα Επαναφορα εργοστ. και Εκκαθαριση δεδομενων στις εφαρμογες δεν ειδα καμια αλλαγή. Τι θα μπορουσε να ειναι ;

Link to comment
Share on other sites

Στο τηλεφωνο 16/9 μιας και τις βλεπω μονο στην tv πλεον και μ αρεσει να γεμιζει η οθονη.

Στην κανονικη φωτογραφικη μου προτιμω το 4/3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχει σπασει το τζαμακι του κινητου ενα ραγισμα το οποιο δεν φαινεται και πρεπει να το κρατησεις πλαγια για να φανει.Σε εταιριες που εψαξα μουπαν οτι τζαμακι digitiser και πλαισιο οθονης ειναι ενα ανταλλακτικο και θελουν 140ϵ !

Υπαρχει κανεις που να αλλαζει μονο το τζαμακι;;;

Ευχαριστω

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους.

Εχθές αργά το βράδυ για πρώτη φορά κατέστρεψα συσκευή..

Έριξα το κινητό, κάπου χτύπησε και πλέον η οθόνη τέλος. Απλά μαύρη ενώ λειτουργεί κανονικά η αφή απλά δεν βλέπεις τίποτα.

Ευτυχώς παρότι δεν υπήρχε τρόπος να δω, στα τυφλά προσπάθησα και έδωσα το PIN και ενεργοποιήθηκε η συσκευή!!!

Την συνέδεσα στον Η/Υ και πήρα τουλάχιστον φωτό και μουσική...

Γνωρίζεται αν αξίζει τον κόπο να δοθεί για επισκευή, πιθανών αλλαγή οθόνης και που;

Η οθόνη δεν έχει ούτε σημαδάκι.. κρίμα..

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχει σπασει το τζαμακι του κινητου ενα ραγισμα το οποιο δεν φαινεται και πρεπει να το κρατησεις πλαγια για να φανει.Σε εταιριες που εψαξα μουπαν οτι τζαμακι digitiser και πλαισιο οθονης ειναι ενα ανταλλακτικο και θελουν 140ϵ !

Υπαρχει κανεις που να αλλαζει μονο το τζαμακι;;;

Ευχαριστω

Όντως, πάνε όλα μαζί. Για το τζάμι δε θα ασχοληθεί κανείς γιατί θα γίνει μαύρο χάλι. Ποτέ δε γίνεται όπως το εργοστασιακό.

Γειά σε όλους.

Εχθές αργά το βράδυ για πρώτη φορά κατέστρεψα συσκευή..

Έριξα το κινητό, κάπου χτύπησε και πλέον η οθόνη τέλος. Απλά μαύρη ενώ λειτουργεί κανονικά η αφή απλά δεν βλέπεις τίποτα.

Ευτυχώς παρότι δεν υπήρχε τρόπος να δω, στα τυφλά προσπάθησα και έδωσα το PIN και ενεργοποιήθηκε η συσκευή!!!

Την συνέδεσα στον Η/Υ και πήρα τουλάχιστον φωτό και μουσική...

Γνωρίζεται αν αξίζει τον κόπο να δοθεί για επισκευή, πιθανών αλλαγή οθόνης και που;

Η οθόνη δεν έχει ούτε σημαδάκι.. κρίμα..

Πήγαινε το σε ένα service, πολύ πιθανό να έχει χάσει κάποια επαφή η καλωδιοταινία της οθόνης. Αν πάλι δεν είσαι τυχερός, πας για οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε το σε ένα service, πολύ πιθανό να έχει χάσει κάποια επαφή η καλωδιοταινία της οθόνης. Αν πάλι δεν είσαι τυχερός, πας για οθόνη.

Γνωρίζουμε κανένα αξιόλογο επισκευαστή στην Σέρρες;

 

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να δούμε αναπάντητες και μηνύματα με σύνδεση στον υπολογιστή χωρίς να πρέπει να κάνω κάτι στο κινητό καθότι δεν εμφανίζει τίποτε επάνω της;

Edited by gel7
Επιπλέον ερώτηση.
Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε κανένα αξιόλογο επισκευαστή στην Σέρρες;

 

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να δούμε αναπάντητες και μηνύματα με σύνδεση στον υπολογιστή χωρίς να πρέπει να κάνω κάτι στο κινητό καθότι δεν εμφανίζει τίποτε επάνω της;

 

 

Οχι,αλλαξε την καρτα σε αλλη συσκευη και ψαξε για Θεσσαλονικη αμα εχεις δυνατοτητα για να το επισκευασεις.Εχει καλα services και εξουσιοδοτημενα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση, στα καλα καθουμενα και χωρις να κανω το παραμικρο, το κινητο μου (samsung galaxy S4) σταματησε να εχει σημα και στην "Έκδοση βασικού φάσματος" γράφει "άγνωστο" (σε καταστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ μου το ειπαν αυτο)... Τα σαινια της Samsung κατευθειαν την καραμελα αλλαγη πλακετας. Μηπως ξερει κανεις κατι μπας και τα γλιτωσω τα 180? Και μηπως και ξερει κανεις να μου πει τι λαλακία μπορει να εχει παιχτει, γιατι οπως προανεφερα, δεν του εκανα κατι περιεργο.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση, στα καλα καθουμενα και χωρις να κανω το παραμικρο, το κινητο μου (samsung galaxy S4) σταματησε να εχει σημα και στην "Έκδοση βασικού φάσματος" γράφει "άγνωστο" (σε καταστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ μου το ειπαν αυτο)... Τα σαινια της Samsung κατευθειαν την καραμελα αλλαγη πλακετας. Μηπως ξερει κανεις κατι μπας και τα γλιτωσω τα 180? Και μηπως και ξερει κανεις να μου πει τι λαλακία μπορει να εχει παιχτει, γιατι οπως προανεφερα, δεν του εκανα κατι περιεργο.
Να υποθέσω ότι δεν έχεις και... imei ; Δυστυχώς το να γίνεται corrupt στα καλά καθούμενα o efs στα s4 είναι αρκετά συχνό φαινόμενο. Έχω ήδη ένα s4 φίλου με την ίδια ακριβώς περίπτωση και προσπαθώ να το επαναφέρω. Αν είσαι στα χρονικά όρια της εγγύησης, να το πας σε κάποιο επίσημο service της samsung γιατί όντως θα σου αλλάξουν πλακέτα. Αν πάλι δεν είσαι στην εγγύηση, δύσκολα τα πράγματα!! Πληκτρολόγησε τους παρακάτω κωδικούς στο dialer και πες μου αν θα σου βγάλει το service menu με επιλογές ή απλά θα βλέπεις ένα black screen, για να σου πω άν έχεις ελπίδες χωρίς να αλλάξεις πλακέτα *#9090# και *#0011# .
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...