Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλώς σας βρίσκω.Ειμαι φρέσκος με τη συσκευή, την έχω αγοράσει μεταχείριση από μέλος του φόρουμ. Έχω δύο προβλήματα όπου κάνοντας αναζήτηση δεν βρήκα λύση. Η οθόνη στο πάνω μέρος της έχει μόνιμα μια σκιά από διεύθυνση στο ίντερνετ, mobilebet365, είναι συνέχεια εκεί, επίσης δεν μπόρεσα να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων (vol up+home+power, δεν μπαίνει στο μενου)και η μπαταρία του τελειώνει γρήγορα. Η συσκευή είναι lollipop. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας

 

Aν η συσκευή ήταν συνέχεια σε αυτό που γράφει στο πάνω μέρος μάλλον έχει γίνει burn in σε αυτό το σημείο η οθόνη και θα στο δείχνει ότι και να κάνεις.Αν έχει εγγύηση και δεν έχει γράψει ο knox counter πήγαινε το να σου αλλάξουν την οθόνη.

 

Επαναφορά εργοστασιακών μπορείς να κάνεις και μέσα στους λογαριασμούς,έχει επιλογή για επαναφορά.ΠΡΟΣΟΧΗ Αν έχεις περάσει φωτογραφίες,βίντεο,μοθσική στην εσωτερική μνήμη θα διαγραφούν όλα,οπότε κάνε backup ότι θές πρώτα πρίν την επαναφορά.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλώς σας βρίσκω.Ειμαι φρέσκος με τη συσκευή, την έχω αγοράσει μεταχείριση από μέλος του φόρουμ. Έχω δύο προβλήματα όπου κάνοντας αναζήτηση δεν βρήκα λύση. Η οθόνη στο πάνω μέρος της έχει μόνιμα μια σκιά από διεύθυνση στο ίντερνετ, mobilebet365, είναι συνέχεια εκεί, επίσης δεν μπόρεσα να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων (vol up+home+power, δεν μπαίνει στο μενου)και η μπαταρία του τελειώνει γρήγορα. Η συσκευή είναι lollipop. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας
Τo update σε lolipop το ειχε οταν το αγορασες η το αναβαθμησες εσυ ?Εχω το ιδιο προβλημα σε s4 active (υψηλη θερμοκρασια-σκια στην οθονη μονο που σε μενα διχνει 2 εφαρμογες αντι για διευθυνση)Το προβλημα μου προεκυψε μολις το αναβαθμησα σε lolipop.Το αφησα σημερα στο service και περιμενω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κάτοχος και εγώ πλέον της κινηταρας (μεταχειρισμένο), που βλέπω αν έχει γράψει ο knox;

 

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο στο "About Device" το "Secure type status: Samsung" αλλά υπάρχει αυτή και αυτή η εφαρμογή

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το πήρα με lollipop, δεν έχει πλέον εγγύηση. ..πιστεύεις ότι μπορεί να μην πήρε σωστά την αναβάθμιση? Αν την ξαναπεράσω να φύγει? Βέβαια σύμφωνα με το προηγούμενο μήνυμα του συνφορουμιτη δεν....
Link to comment
Share on other sites

Έτσι το πήρα με lollipop, δεν έχει πλέον εγγύηση. ..πιστεύεις ότι μπορεί να μην πήρε σωστά την αναβάθμιση? Αν την ξαναπεράσω να φύγει? Βέβαια σύμφωνα με το προηγούμενο μήνυμα του συνφορουμιτη δεν....

 

Από όσο γνωρίζω, δεν υπάρχει τρόπος να κάνεις επαναφορά το Knox 01 σε Knox 00...

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια .Οταν με την κινηση της παλαμης επερνα screenshot εκανε ενα ηχο σαν της φωτογραφικης μηχανης. Τωρα δεν κανει αυτο τον ηχο ....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια .Οταν με την κινηση της παλαμης επερνα screenshot εκανε ενα ηχο σαν της φωτογραφικης μηχανης. Τωρα δεν κανει αυτο τον ηχο ....

 

Μόλις το δοκίμασα (γιατί με την lollipop δεν είχα πάρει μέχρι σήμερα screenshot) και ακούγετε κανονικά ο ήχος.

Εάν στην φωτογραφική μηχανή, σου κάνει τον ήχο, δες μήπως κάποιο πρόγραμμα είναι υπεύθυνο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα (γιατί με την lollipop δεν είχα πάρει μέχρι σήμερα screenshot) και ακούγετε κανονικά ο ήχος.

Εάν στην φωτογραφική μηχανή, σου κάνει τον ήχο, δες μήπως κάποιο πρόγραμμα είναι υπεύθυνο.

 

Ευχαριστω.Κι εγω lollipop εχω αλλα στην φωτογραφικη μηχανη ακούγεται κανονικα ο ηχος αλλα όχι στο screnshot.Πριν την αναβαθμιση μια χαρα ακουγοταν .Τωρα μονο ψηλα στην οθονη γραφει στιγμιαια "Καταγαραφη στιγμιότυπου οθονης" και παραμενει στις ειδοποιήσεις μεχρι να την διαγραψω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Κι εγω lollipop εχω αλλα στην φωτογραφικη μηχανη ακούγεται κανονικα ο ηχος αλλα όχι στο screnshot.Πριν την αναβαθμιση μια χαρα ακουγοταν .Τωρα μονο ψηλα στην οθονη γραφει στιγμιαια "Καταγαραφη στιγμιότυπου οθονης" και παραμενει στις ειδοποιήσεις μεχρι να την διαγραψω.

 

Μηπως εχεις κανενα ηχο απο τις ρυθμισεις κλειστο;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις κανενα ηχο απο τις ρυθμισεις κλειστο;

 

Ευχαριστω πολυ .Ειχα κλεισει τους "Ηχους συστηματος" ....:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.Εχω lollipop εδω και κανα μηνα και σημερα ειπα να βαλω την καινουργια γερμανικη D7.Φαινεται λιγο πιο γρηγορη απο την αγγλικη που ειχα.Το μονο θεμα ειναι οταν εχω ενεργοποιημενο το air gesture και την γρηγορη ματια, οταν περναω με κλειστη οθονη το χερι απο πανω, και το φορτιζω μολις δειξει τις πληροφοριες και σβησει η οθονη, μετα το κοκκινο led δεν αναβει.Δοκιμαστε το και εσεις να μου πειτε. Εαν το περασετε 5-6 φορες συνεχομενα μετα κολλαει το led και δεν αναβει.Καποιο Bug της Lollipop γιατι το εκανε και στο αγγλικο firmware.Επισης στο widget καιρου οταν ο καιρος ειναι με ηλιο και αλλαξει το γραφικο σε νυχτα γραφει αντι με ηλιο,την λεξη <διαγραφη>.Οταν το γραφικο ειναι μερα το γραφει σωστα.Μαλλον λαθος μεταφραση εκαναν. Edited by vaggelisp17
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,εγώ το αγόρασα αναβαθμισμένο σε lollipop,το δοκίμασα 10 φορές το led δουλεύει κανονικά.Αυτό το πήρα για τη γυναίκα μου,το δικό δεν το έχω αναβαθμίσει,ευτυχώς,διότι το περιβάλλον που έχει η 5.01,για μένα είναι χάλια,αν ήξερα ότι ήταν αναβαθμισμένο θα το σκεφτόμουν να το αγοράσω.Έχουν αφαιρέσει κάποια χρήσιμα και έχουν βάλει ασπρίλα κρίμα.Στις επαφές δεν έχει,όπως πριν στα αγαπημένα εμφάνιση σε λίστα,έχει μόνο πλέγμα.Έχει βρει κανένας φίλος κάτι γιατί εγώ δε βρήκα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.Εχω lollipop εδω και κανα μηνα και σημερα ειπα να βαλω την καινουργια γερμανικη D7.Φαινεται λιγο πιο γρηγορη απο την αγγλικη που ειχα.Το μονο θεμα ειναι οταν εχω ενεργοποιημενο το air gesture και την γρηγορη ματια, οταν περναω με κλειστη οθονη το χερι απο πανω, και το φορτιζω μολις δειξει τις πληροφοριες και σβησει η οθονη, μετα το κοκκινο led δεν αναβει.Δοκιμαστε το και εσεις να μου πειτε. Εαν το περασετε 5-6 φορες συνεχομενα μετα κολλαει το led και δεν αναβει.Καποιο Bug της Lollipop γιατι το εκανε και στο αγγλικο firmware.Επισης στο widget καιρου οταν ο καιρος ειναι με ηλιο και αλλαξει το γραφικο σε νυχτα γραφει αντι με ηλιο,την λεξη <διαγραφη>.Οταν το γραφικο ειναι μερα το γραφει σωστα.Μαλλον λαθος μεταφραση εκαναν.
Για το led τελικα ευθυνεται η εφαρμογη greenify
Link to comment
Share on other sites

Για την προβολή των επαφών σε λίστα στα αγαπημένα με lollipop,καμιά ιδέα,έχει κανείς.
Link to comment
Share on other sites

Στον διαχειριστή εφαρμογών για καλύτερη Ram, είναι καλύτερα να πατάω απενεργοποίηση η διακοπή;

 

Διακοπή! Η απενεργοποίηση αφαιρεί την εφαρμογή από το συρτάρι και είναι σαν να μην υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Στον διαχειριστή εφαρμογών για καλύτερη Ram, είναι καλύτερα να πατάω απενεργοποίηση η διακοπή;

 

Διακοπή! Η απενεργοποίηση αφαιρεί την εφαρμογή από το συρτάρι και είναι σαν να μην υπάρχει.

 

Εξαρτάται και από το τι θέλεις ακριβώς.....αν πρόκειται για εφαρμογή που δεν χρησιμοποιείς καθόλου είναι προτιμότερη η απενεργοποίηση.

με τόση ram όμως που έχει το κινητό, δεν νομίζω να κερδίζεις τίποτα με την διακοπή, ίσα ίσα που θα κάνει και περισσότερη ώρα αν πας να την ξαναανοίξεις.

 

Το androind έχει πολύ καλή διαχείριση της ram, όταν χρειάζεται κλείνει μόνο του τις εφαρμογές που δεν χρειάζονται την δεδομένη στιγμή ;)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται και από το τι θέλεις ακριβώς.....αν πρόκειται για εφαρμογή που δεν χρησιμοποιείς καθόλου είναι προτιμότερη η απενεργοποίηση.

με τόση ram όμως που έχει το κινητό, δεν νομίζω να κερδίζεις τίποτα με την διακοπή, ίσα ίσα που θα κάνει και περισσότερη ώρα αν πας να την ξαναανοίξεις.

 

Το androind έχει πολύ καλή διαχείριση της ram, όταν χρειάζεται κλείνει μόνο του τις εφαρμογές που δεν χρειάζονται την δεδομένη στιγμή ;)

Παιδες,το Svoice και το Μουσικη Google play κατα την γνωμη ειναι τα πρωτα που χρειαζονται απενεργοποιηση..

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται και από το τι θέλεις ακριβώς.....αν πρόκειται για εφαρμογή που δεν χρησιμοποιείς καθόλου είναι προτιμότερη η απενεργοποίηση.

με τόση ram όμως που έχει το κινητό, δεν νομίζω να κερδίζεις τίποτα με την διακοπή, ίσα ίσα που θα κάνει και περισσότερη ώρα αν πας να την ξαναανοίξεις.

 

Το androind έχει πολύ καλή διαχείριση της ram, όταν χρειάζεται κλείνει μόνο του τις εφαρμογές που δεν χρειάζονται την δεδομένη στιγμή ;)

 

Πρόκειται για εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ καθόλου. Εκτός από την ram με ενδιαφέρουν ταχύτητα και μπαταρία.

Ρουτ θα του κάνω όταν τελειώσει η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,το Svoice και το Μουσικη Google play κατα την γνωμη ειναι τα πρωτα που χρειαζονται απενεργοποιηση..

 

Απο που το κανουμε αυτο ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι.Σε kitkat οταν εχεις ανοιχτη την συνομιλια στα μηνυματα και σου στειλουνε μηνυμα σας χτυπαει η δονηση γιατι εμενα οχι.Μονο οταν κλεισω την συνομιλια και μου στειλουνε μου χτυπαει η δονηση.Σε 2 kitkat που δοκιμασα δεν το κανει.Ειναι ετσι η εγω θυμαμαι λαθος οτι λειτουργουσε η δονηση με ανοιχτη συνομιλια?Μιλαμε παντα με την εργοστασιακη εφαρμογη μηνυματων της samsung. Edited by vaggelisp17
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα τα ίδια,ούτε καν 4.4.4.υπομονή λοιπόν.

 

Επειδή θυμήθηκα την συζήτηση για το 9515 που έχουμε μόλις κατεβάζω ενημέρωση λογισμικού 1 γιγα περίπου. Λογικά η 5 είναι. Μάλλον θα θέλεις να το ξέρεις.... :)

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Γιατι μερικες φορες παρολο που εχω ανοιχτη τη κεραια gps και ανοιγω καποιο προγραμμα gps οπως π.χ. navigon ή sygic δεν βρισκει καθολου σημα ή βρισκει πολυ αργα?

 

Ακομα και αν ειμαι εξω ετσι ουτε καν σε αμαξι να μην ειμαι.

 

Εχω την android 5.0.1.

 

Αν ανοιξω την κεραια με το που ανοιξω το κινητο τοτε βρισκει στιγμα αμεσως αλλα αν ανοιξω προγραμμα και κεραια gps μετα απο ωρες που εχω ανοιχτο το κινητο ειτε αργει πολυ να βρει, ειτε δεν βρισκει καθολου στιγμα σε κανενα gps προγραμμα.

 

Edit:

Τωρα που εβγαλα και ξαναβαλα την μπαταρια ανοιξα το κινητο και ολα ειναι στιγμιαια βρισκει σημα αμεσως(Μεσα στο σπιτι αργει λιγο αλλα ειναι λογικο).

Δεν ειναι λιγο περιεργο ομως αυτο?

 

Εχει τυχει κατι παρομοιο σε καποιον απο εσας και αν ναι πως το ελυσε?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι κάτοχος ενός samsung galaxy s4 και έχω 2 προβλήματα το πρώτο είναι πώς στο facebook πάτησα always στο άνοιγμα σελίδων του internet με chrome και από τότε δε μου βγάζει την ερώτηση πώς μπορώ να επαναφέρω την προγενέστερη ρύθμηση.Το δεύτερο πρόβλημα που έχω είναι πως στο skype του κινητού μου μου έβγαζε μέχρι έναν καιρό τις διαθέσημες επαφές του windows live messenger στο availiable και τώρα δεν το κάνει.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...