Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξαφνικά χαλάνε οι κάρτες.

Δοκίμασε να τη βάλεις στον υπολογιστή μήπως δει τα αρχεία σου.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου καλησπερα!εχω το i9505 ειχα περασει την echoe rom v42 για καιρο.Εχτες περασα την v56 την τελευταια της echoe χωρις wipe data και τελικα ηθελα να γυρισω στη v42.Παω την περναω περιμενα 25 λεπτα να ξεκινησει το τηλ και δεν....τελικα καποια στιγμη καταφερα να περασω την v42 αλλα το wifi δεν ανοιγει καν.Μπορειτε να βοηθησετε να στρωσω το τηλεφωνω με ευκολες απλες κινησεις;
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου καλησπερα!εχω το i9505 ειχα περασει την echoe rom v42 για καιρο.Εχτες περασα την v56 την τελευταια της echoe χωρις wipe data και τελικα ηθελα να γυρισω στη v42.Παω την περναω περιμενα 25 λεπτα να ξεκινησει το τηλ και δεν....τελικα καποια στιγμη καταφερα να περασω την v42 αλλα το wifi δεν ανοιγει καν.Μπορειτε να βοηθησετε να στρωσω το τηλεφωνω με ευκολες απλες κινησεις;

Την πέρασες με clean installή dirty;

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς με το μπρίκαρες; Σου κάνει bootloop, δεν ανάβει καθόλου; Μπαίνει σε recovery και download mode; Τι προσπάθησες να κάνεις πριν;
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς με το μπρίκαρες; Σου κάνει bootloop, δεν ανάβει καθόλου; Μπαίνει σε recovery και download mode; Τι προσπάθησες να κάνεις πριν;

 

ευχαριστω φιλε μπηκε σε download mode και περασα μεσω odin απλα το odin μου βγαζε συνεχεια σφαλμα και αγχωθηκα αλλα τελικα το περασα..root προσπαθω να κανω και να περασω 5.0.1

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Δοκιμάστε αν θέλετε και αυτήν εδώ Απλώς, καταπληκτική.....:)

 

Aπιστευτη!

Ειδικα οι συντομευσεις απο την edge οθονη του s6 .

Απο μπαταρια ειναι απλα οκ αλλα απο εμφανιση σχισει.

Link to comment
Share on other sites

Aπιστευτη!

Ειδικα οι συντομευσεις απο την edge οθονη του s6 .

Απο μπαταρια ειναι απλα οκ αλλα απο εμφανιση σχισει.

 

Μπορείς να μας πεις για αυτά: (αν τα έχεις δει και τι ακριβώς αφορούν)

Bugs:

-Some Camera modes are not working.

-Screen Mirroring isn't working. Even in Side Sync.

-Sensor may be bugged after some time. Reboot to fix.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις για αυτά: (αν τα έχεις δει και τι ακριβώς αφορούν)

Bugs:

-Some Camera modes are not working.

-Screen Mirroring isn't working. Even in Side Sync.

-Sensor may be bugged after some time. Reboot to fix.

 

Καλημερα αν και δεν εχω ασχοληθει με την καμερα μιας και εχω αλλο κινητο γιαυτη την δουλεια,οντως στην καμερα καποια modes που ειναι απο s6 και note5 δεν δουλευουν(οπως αργη -γρηγορη κινηση και αλλα extra) κατι απολυτος λογικο που δεν νομιζω να φτιαξει κιολας μιας και δεν εχει το hardware το s4 να τα υποστηριξει.Επισης 1-2 φορες μου εκανε επανεκκινησεις η καμερα

Ξαναλεω ομως απλα την δοκίμασα λιγο δεν την χρησιμοποιησα πολυ ωρα

3 μερες την εχω την rom

Screen mirroring οντως δεν δουλευει.

Και μην περιμενετε να ειναι τοσο σφαιρατη οπως η omega ας πουμε γιατι εχει ενα καρο καλουδια και customization πανω.

Παντως αυτο με την edge screen ειναι τοσο βολικο που κανεις κληση ακομη και απο κλειδωμενη οθονη σε δευτερελοπτα ,οπως επισης και η επιλογη αιρουμενα μυνηματα που οταν σου έρχεται μήνυμα απαντάς επιτόπου ακομη και μεσα σε game.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προτείνω την kushan rom lite version 8 για όσους θέλουν μια πραγματικά γρήγορη και minimal rom ώστε να τη στήσουν οι ίδιοι με launcher και εφαρμογές που πραγματικά χρειάζονται και όχι με τη σαβούρα της samsung. Η δε αυτονομία της πολύ καλή. Είχα δοκιμάσει και αυτή του albe που έχει κάνει port τη rom tou s6 αλλά ήταν πολύ αργή για ευνόητους λόγους.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά ποία rom προτείνεται για το τηλέφωνο είμαι official 5.0.1 και το θέλω για την γυναίκα μου κυρίως με καλή απόδοση μπαταρίας και κάμερας.
Link to comment
Share on other sites

VRToxin ROM, Android 6.0.1. H καλυτερη που υπαρχει με διαφορα και αναβαθμιζεται συνεχεια.....

Φίλε δεν χάνει στην κάμερα;νομίζω όλες οι aosp χάνουν

Link to comment
Share on other sites

VRToxin ROM, Android 6.0.1. H καλυτερη που υπαρχει με διαφορα και αναβαθμιζεται συνεχεια.....

 

Απο μπαταριά πως παει?

Καλυτερα απο omega?

Eπισης διαβάζω οτι ειναι για i9515 μονο απλα ισως παίζει και στο 9505 αλλα δεν εχει δοκιμαστεί.

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω περασμένη την CM 12.1. Αυτό που δεν μπορώ να βρω, είναι πως κάνω απόκρυψη του αριθμού. Γνωρίζει κάποιος πως γίνεται; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υπάρχει κάποιος οδηγός για να βάλω custom recovery στη 5.0.1 προσπαθώ και δεν μου περνάει την recovery
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υπάρχει κάποιος οδηγός για να βάλω custom recovery στη 5.0.1 προσπαθώ και δεν μου περνάει την recovery

 

Εγώ την πέρασα πανεύκολα με το flashify.

Edited by wpandroidios
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω περασμένη την CM 12.1. Αυτό που δεν μπορώ να βρω, είναι πως κάνω απόκρυψη του αριθμού. Γνωρίζει κάποιος πως γίνεται; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

#31# και τον αριθμο που θελεις να καλεσεις

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πριν λίγο καιρό πήρα το S4 μεταχειρισμένο και του πέρασα αρκετές stock rom προκειμένου να αποφασίσω ποια θα κρατήσω. Κατέληξα στην I9505XXUHOE3_I9505EURHOF1_EUR λόγω καλύτερης έντασης σήματος σε Vodafone ειδικά στην δουλειά μου όπου η κάλυψη της εταιρίας είναι σχεδόν μηδενική.

 

Κατά λάθος άφησα το software update ανοιχτό και αναβαθμίστηκα στην τελευταία I9505XXUHOJ2_I9505YXYHOJ1_EUR, με αποτέλεσμα να μην έχω σήμα στη δουλειά μου.

 

Σκέφτομαι να αλλάξω το modem μέσω odin και να βάλω το προηγούμενο για να έχω καλύτερο σήμα ξανά. Υπάρχει κάποιο modem για καλύτερο σήμα στη Vodafone; Ποιό μου προτείνετε να περάσω; Κάποιο δοκιμασμένο που να μη δημιουργεί προβλήματα στη λειτουργία του τηλεφώνου.

 

Παρεμπιπτόντως, με την τελευταία I9505XXUHOJ2_I9505YXYHOJ1_EUR το κινητό μου είναι σταθερότατο και με μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας από την προηγούμενη, πάντα με την αυτόματη εναλλαγή LTE/WCDMA/GSM επιλεγμένη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Προσπαθώ μάταια να αλλάξω τον εκνευριστικό ήχο (water droplet) στο αριθμητικό πληκτρολόγιο κλήσης που έχει το stock android (4.4.2).

Παρότι έχω εντοπίσει 3 αρχεία Ogg που βγάζουν αυτό τον ήχο , τα Dialer_new.ogg , S_HW_Touch.ogg και TW_Touch.ogg , ενώ βάζω τα δικά μου , κάνοντας reboot τη συσκευή εξακολουθεί να παίζει το water droplet sound.

Από που διάλο βρίσκει και παίζει τον ήχο τη στιγμή που έχω κάνει και τα 3 παραπάνω αρχεία rename με κατάληξη bak δεν μπορώ να καταλάβω.

Σε όλους τους υπόλοιπους ήχους του UI δεν είχα πρόβλημα στην αλλαγή τους.Μόνο σε αυτό το διαολεμένο ήχο έχω πρόβλημα.

Ρίξτε καμιά ιδέα γιατί στο net που έψαξα δεν βρήκα λύση (εκτός του να βάλω καμιά custom ROM , που προς το παρόν δεν θέλω).

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα παιδιά έβαλα cyanogenmod και θέλω να επιστρέψω στο μαμά λογισμικο .πως γυρναω?

Μέσο odin φλασαρεις stock rom,αλλά θα χάσεις το root,γιατί δεν βάζεις την lollirom που είναι πιο καλή από τη stock και έχει πολλά κολπακια από s6 ,s7

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...