Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από ότι βλέπω στο xda έγινε η πρώτη λειτουργική twrp recovery για το i9505. Οι περισσότεροι λένε ότι δουλεύει χωρίς πρόβλημα.

Άντε να λυθεί και αυτό να αρχίσουμε τις Roms.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω στο xda έγινε η πρώτη λειτουργική twrp recovery για το i9505. Οι περισσότεροι λένε ότι δουλεύει χωρίς πρόβλημα.

Άντε να λυθεί και αυτό να αρχίσουμε τις Roms.

 

Το εβαλες??

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να εμφανιστεί πρώτα κάποια σοβαρή rom η mod και μετά να το πειράξω. Αρρώστια είναι, αν γίνει η αρχή δεν σταματάς μετά!
Link to comment
Share on other sites

Root για MDM και MDN http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2255190

Δεν το έχω τεστάρει.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Root για MDM και MDN http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2255190

Δεν το έχω τεστάρει.

 

Κανε το πρώτα και μετα το ποσταρεις!!!

Θες να μας παρεις στο λαιμό σου???

Είναι πειρασμός το λινγκ!!!

Καλημέρα αργύρη

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, είμαι σε φάση αγοράς κινητού αυτές της μέρες και είμαι ανάμεσα στο nexus 4 και στο galaxy s4.Για το nsxus ξέρω ότι υπάρχει ενδιαφέρον από devs.Αυτό που με απασχολεί είναι αν θα υπάρχει για το s4 και αν θα υπάρξει θα είναι για το 9505 ή για το 9500;Διάβασα και κάτι για κλειδομένο bootloader ισχύει;Με αφορά πολύ να υπάρχουν 2-3 καλές aosp roms για το κινητό και ξέρω με τον exynos ίσως να υπάρχουν προβλήματα.Για την έκδοση με τον snapdragon θα είναι καλύτερη η κατάσταση;

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, είμαι σε φάση αγοράς κινητού αυτές της μέρες και είμαι ανάμεσα στο nexus 4 και στο galaxy s4.Για το nsxus ξέρω ότι υπάρχει ενδιαφέρον από devs.Αυτό που με απασχολεί είναι αν θα υπάρχει για το s4 και αν θα υπάρξει θα είναι για το 9505 ή για το 9500;Διάβασα και κάτι για κλειδομένο bootloader ισχύει;Με αφορά πολύ να υπάρχουν 2-3 καλές aosp roms για το κινητό και ξέρω με τον exynos ίσως να υπάρχουν προβλήματα.Για την έκδοση με τον snapdragon θα είναι καλύτερη η κατάσταση;

Για το i9505 θα υπάρξει επίσημη υποστήριξη απο cm team. Ηδη νομίζω είναι σε δοκιμαστική φάση. Για το i9500 χλωμό το βλέπω, εκτός αν αλλάξει πολιτική η Samsung.

 

Κλειδεμένη bootloader υπάρχει μόνο στα Αμερικάνικα. Απο εδώ όποιο και να πάρεις θα είναι ξεκλείδωτο.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Κανε το πρώτα και μετα το ποσταρεις!!!

Θες να μας παρεις στο λαιμό σου???

Είναι πειρασμός το λινγκ!!!

Καλημέρα αργύρη

 

Εχω περασει την τελευταια MDM την γερμανικη και το εχω ρουταρει κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Αυριο παραλαμβανω και εγω και ηθ2λα να το ρουταρω απευθειας αλλα βλεπω δεν εχουμε κατι.....ξερουμε ποτε θα εχουμε ρουτ για i9505?
Link to comment
Share on other sites

Αυριο παραλαμβανω και εγω και ηθ2λα να το ρουταρω απευθειας αλλα βλεπω δεν εχουμε κατι.....ξερουμε ποτε θα εχουμε ρουτ για i9505?

 

Root υπάρχει ήδη :)

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει την τελευταια MDM την γερμανικη και το εχω ρουταρει κιολας.

 

Κοιτα να μηδενισεις και τον counter με triangle away.Δεν ειναι ορατος πια αλλα ειναι εκει

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαίρετε! Θέλει να αγοράσει ένας γνωστός μου από την Κωνσταντινούπολη το S4. Αν το πάρει από εδώ (Αθήνα) θα δουλεύει εκεί; Γιατί νομίζω ότι οι εκεί εταιρείες, το κλειδώνουν... υπάρχει λύση; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη νέα apple!Η μαϊμουδιά της μαϊμουδιάς για να κάνεις root και reset τον counter,ειδικά με τα MDM και MDN firmwares.Επίσης η απενεργοποίηση του window,transition και animator scale βοήθησε να σταματήσει αυτή η κακή αίσθηση που σου δίνει το κινητό κατά το scrolling και το άνοιγμα των εφαρμογών.Δεν θέλω να φανταστώ τί κλειδώματα θα παίξουν στο note 3

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αργύρη τόσο δύσκολο το έκανε η σαμμυ...

Τα χαιρετίσματα μου να τις πεις...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αργύρη τόσο δύσκολο το έκανε η σαμμυ...

Τα χαιρετίσματα μου να τις πεις...

 

Νικόλα προσωπικά δεν το βρήκα δύσκολο.Άν πρίν απο 5 χρόνια που ξεκίνησα να ασχολούμαι με android ήθελε όλη αυτή τη μαϊμουδιά το root σίγουρα δεν θα έκανα ποτέ τη διαδικασία.Βέβαια γίνεται πιο δύσκολο το πράγμα μιας και ο Chainfire είναι σε διακοπές

 

Το συμπέρασμα όμως είναι ένα....Η samsung προσπαθει να κλειδώσει και το πάει λάου λάου (το ξεκίνησε από το s2 με το τριγωνάκι) ....και εμείς χαιρόμαστε κάθε φορά που γίνεται bypass αλλά η έννοια του open source για μένα έχει πεθάνει οριστικά

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Απο xda μερια παντωσ δεν υπαρχει η κινηση που υπηρχε σε προηγούμενα μοντέλα της samsung

 

+1 και αυτο που μου κανει τρομερη εντυπωση ειναι οτι πλεον το htc one εχει πολυ μεγαλυτερη κινηση κατι που εχει να συμβει απο εποχες desire

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και μια εβδομάδα είμαι με root και recovery και όλα βαίνουν καλώς .Ακολούθησα τον οδηγό στο xda που έχει.
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

+1 και αυτο που μου κανει τρομερη εντυπωση ειναι οτι πλεον το htc one εχει πολυ μεγαλυτερη κινηση κατι που εχει να συμβει απο εποχες desire

 

 

 

 

 

 

 

Εγώ εδώ και μια εβδομάδα είμαι με root και recovery και όλα βαίνουν καλώς .Ακολούθησα τον οδηγό στο xda που έχει.

Και στο s4 λογικά πολύ σύντομα θα φτιάξουν τα πράγματα, αλλά είναι αλήθεια ότι τα κάστρα ένα ένα πέφτουν υπέρ του one...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και μια εβδομάδα είμαι με root και recovery και όλα βαίνουν καλώς .Ακολούθησα τον οδηγό στο xda που έχει.

 

Κωστα τελος το ios για σενα ε; για βαλε τον οδηγο για ρουτ κ recovery

Link to comment
Share on other sites

Και στο s4 λογικά πολύ σύντομα θα φτιάξουν τα πράγματα, αλλά είναι αλήθεια ότι τα κάστρα ένα ένα πέφτουν υπέρ του one...

 

αυτο ειναι ολο το ζουμι.αν η κοινοτητα εγκαταλειψει εντελως τη σαμσουνγκ θα καταντησει μια νεα apple και θα πουλαει λογω ονοματος.θα πουλαει καλα αλλα θα μενει στασιμη και καποια στιγμη θα την ξεπερασουν(οπως η ιδια ξεπερασε την apple)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...