Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

Με το greenify πάγωσες τίποτα και είδες την διαφορά τόσο πολύ η απλά με το που την έβαλες εξαφανιστηκε το lag?Αν πάγωσες κάποιες θα μπορουσες να πείς ποιές?

 

Βασικά έχω την εντύπωση ότι την συμπεριφορά του κινητού προς το καλύτερο την είδα με το που έγινε root, αλλά δεν είμαι σίγουρος...

Στην συνέχεια και μετά από κάνα δίωρο που πάγωσα εφαρμογές όπως το fb tapatalk Twitter και άλλες καμιά 10αρια περίπου συμπεριφερετε το ίδιο απίστευτα...

Σκέφτομαι μπας και δεν είχε κάτσει καλά η MDN και με το restart που έκανε το τηλέφωνο μετά το root έστρωσε για τα καλά...

Τι να πω...

Edit

Έτσι για την ιστορία με το greenify να πω πως είμαι καλύτερα στην μπαταρία περίπου 5-6% την ώρα και συνολικά όπως το βλέπω ένα 30 λεπτο ακόμα όσο αφορά την οθόνη σε καθημερινή χρήση...

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλω να παραθέσω ένα θέμα παιδιά...

Εδώ και δύο εβδομάδες φοράω την MDN και η αλήθεια είναι ότι ήμουν σε πολύ καλύτερο βαθμό από πριν όσον αφορά το λανγκ του κινητού...

Βέβαια υπήρχαν αρκετές στιγμές στην χρήση που το έβλεπα...

Καλά μέχρι εδώ...

Από χθες το απόγευμα έκανα root το τηλέφωνο με τον τρόπο του chainfire, και το μόνο που πέρασα από εκείνη την στιγμή ήταν το titanium (δεν το έχω ακόμα δουλέψει) και το greenify για να παγώνει κάποιες εφαρμογές...

Ε λοιπόν από χθες μέχρι σήμερα ούτε ίχνος λανγκ...

Μου φαίνεται απίστευτο...

Κοιτάξτε δεν είναι ιδέα μου, εξάλλου εγώ ήμουν αυτός που το φώναζα όσο αφορά το λανγκ...

Δεν έσβησα τίποτα με το titanium και το τηλέφωνο συμπεριφερετε απίστευτα...

Την γνώμη σας παρακαλώ!!!

 

και εγω με ME2 OMEGA 3.0 περασα στοκ κερνελ της ME2 απο εδω http://d-h.st/xDf

και μηδαμινο lag.

Το κινητο μερα μερα το απολαμβανω ολο και περισσοτερο.ισως τελικa το moto " Life's companion " να μην ειναι και τοσο μακρυα απο την πραγματικοτητα. ;)

Eπισης εχω ερωτευθει την οθονη του S4.Ναι προτιμω και εγω την ΙPS του HTC ΟΝΕ αλλα ο συνδυασμος gorilla glasss 3 + υπερευαισθησια και χρηση με οτιδηποτε περα απο γυμνο χερι ειναι μοναδικος.:O

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παραθέσω ένα θέμα παιδιά...

Εδώ και δύο εβδομάδες φοράω την MDN και η αλήθεια είναι ότι ήμουν σε πολύ καλύτερο βαθμό από πριν όσον αφορά το λανγκ του κινητού...

Βέβαια υπήρχαν αρκετές στιγμές στην χρήση που το έβλεπα...

Καλά μέχρι εδώ...

Από χθες το απόγευμα έκανα root το τηλέφωνο με τον τρόπο του chainfire, και το μόνο που πέρασα από εκείνη την στιγμή ήταν το titanium (δεν το έχω ακόμα δουλέψει) και το greenify για να παγώνει κάποιες εφαρμογές...

Ε λοιπόν από χθες μέχρι σήμερα ούτε ίχνος λανγκ...

Μου φαίνεται απίστευτο...

Κοιτάξτε δεν είναι ιδέα μου, εξάλλου εγώ ήμουν αυτός που το φώναζα όσο αφορά το λανγκ...

Δεν έσβησα τίποτα με το titanium και το τηλέφωνο συμπεριφερετε απίστευτα...

Την γνώμη σας παρακαλώ!!!

 

Εμενα πάλι με το που περασα το root και το greenify ,οχι μονο δεν εφυγε το lag αλλα μαμηθηκε και η μπαταρια . 52% μου τρωνε οι υπηρεσιες google , ξερεις κανεις τι μπορει να φταιει για να αποφυγω το full wipe

Link to comment
Share on other sites

Αντιθέτως σε εμένα έχει εξαιρετικό αποτέλεσμα όπως ανέφερα και πιο πάνω εκτός του λανγκ και στην μπαταρία...

Κοίτα!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

και το greenify για να παγώνει κάποιες εφαρμογές...

Ε λοιπόν από χθες μέχρι σήμερα ούτε ίχνος λανγκ...

Μου φαίνεται απίστευτο...

Την γνώμη σας παρακαλώ!!!

Μου φαίνετε απίστευτο ότι σε αυτήν την συσκευή πρέπει να βάλετε το greenify για να μην έχετε λανγκ, την έχουμε εμείς που έχουμε μικρή ραμ, αλλά αν χρειάζεται και στο S4 με τέτοιες δυνατότητες ,δεν ξέρω τη να πω.
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνετε απίστευτο ότι σε αυτήν την συσκευή πρέπει να βάλετε το greenify για να μην έχετε λανγκ, την έχουμε εμείς που έχουμε μικρή ραμ, αλλά αν χρειάζεται και στο S4 με τέτοιες δυνατότητες ,δεν ξέρω τη να πω.

 

Δεν είναι θέμα greenify το μη λανγκ τελικά φίλε μου...

Το greenify είναι θέμα της καλύτερης διαχείρισης της μπαταρίας...

Απλά το ανέφερα σαν παράδειγμα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

και εγω με ME2 OMEGA 3.0 περασα στοκ κερνελ της ME2 απο εδω http://d-h.st/xDf

και μηδαμινο lag.

Το κινητο μερα μερα το απολαμβανω ολο και περισσοτερο.ισως τελικa το moto " Life's companion " να μην ειναι και τοσο μακρυα απο την πραγματικοτητα. ;)

Eπισης εχω ερωτευθει την οθονη του S4.Ναι προτιμω και εγω την ΙPS του HTC ΟΝΕ αλλα ο συνδυασμος gorilla glasss 3 + υπερευαισθησια και χρηση με οτιδηποτε περα απο γυμνο χερι ειναι μοναδικος.:O

 

Αν πέρασες στοκ κερνελ μετά την omega 3 πρέπει λογικά να έχεις χάσει και root access..

Για δες το...Ο chainfire έχει και για me2 ροοτ...μπες στο αντίστοιχο νήμα στο xda

 

@galanakop: το root απο μόνο του εγγυημένα δεν προσθέτει "σπιρτάδα"..Ίσως είναι οι εφαρμογές που πάγωσες μετέπειτα...

Link to comment
Share on other sites

Αν πέρασες στοκ κερνελ μετά την omega 3 πρέπει λογικά να έχεις χάσει και root access..

Για δες το...Ο chainfire έχει και για me2 ροοτ...μπες στο αντίστοιχο νήμα στο xda

 

@galanakop: το root απο μόνο του εγγυημένα δεν προσθέτει "σπιρτάδα"..Ίσως είναι οι εφαρμογές που πάγωσες μετέπειτα...

 

Εγώ πάλι πιστεύω ότι είναι σε καλά πλέον επίπεδα το τηλέφωνο λόγω του restart που έκανε μετά το root...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αν πέρασες στοκ κερνελ μετά την omega 3 πρέπει λογικά να έχεις χάσει και root access..

Για δες το...Ο chainfire έχει και για me2 ροοτ...μπες στο αντίστοιχο νήμα στο xda

 

@galanakop: το root απο μόνο του εγγυημένα δεν προσθέτει "σπιρτάδα"..Ίσως είναι οι εφαρμογές που πάγωσες μετέπειτα...

 

η omega ΜΕ2 stock kernel δεν εχει ?? root δεν ειναι απο πριν ?? Εγω εβαλα σημετα την τελευταια omega και εχω root κανονικα.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

η omega ΜΕ2 stock kernel δεν εχει ?? root δεν ειναι απο πριν ?? Εγω εβαλα σημετα την τελευταια omega και εχω root κανονικα.

 

Ναι τελικά έχει me2 όντως...Ναι αν την περάσεις απο recovery είναι pre rooted, αν περάσεις άλλον kernel εκ των υστέρων το χάνεις το root..Αυτό που με παραξενεύει είναι η απεικόνιση του μαύρου χρώματος στην οθόνη...Στα δικά μου μάτια είναι κοκκινοπό με omega 3, αλλά δεν έχω smearing...Το ίδιο ήταν και με την εργοστασιακή με το που το άνοιξα...Αφού έκανε το update έφυγε η κοκκινίλα στο μαύρο αλλά ήρθε το smearing...Περίεργο..:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω ότι είναι σε καλά πλέον επίπεδα το τηλέφωνο λόγω του restart που έκανε μετά το root...

 

Για δωσε ενα screenshot <about device>

Και πες μου αν προσεξες καμια διαφορα στην καμερα (ποιοτητα εικονων)

Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογες εχετε παγωσει;

 

Πέρασε κανείς καμία custom? για πείτε ποια κ εντυπώσεις.

Edited by Tyxerakias
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε κανείς καμία custom? για πείτε ποια κ εντυπώσεις.

 

Wanam lite...ελαχιστο lag, πολυ καλη μπαταρια (6 ωρες screen time)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασες την Στοκ πρώτα η φλασαρες αμέσως;

 

Για να μην εχεις θεμα με το lte ναι κατεβάζεις και βαζεις την στοκ πρωτα και μετα φλασαρεις την wannam!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν αγγίζω αν δε δω πρώτα εύκολο root

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν αγγίζω αν δε δω πρώτα εύκολο root

 

Γιατί που είναι το δύσκολο;

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Κατέβαζω στοκ κάνω ρουτ όλα απο την αρχή κ μετα φλασαρω ε;

 

Φλασαρε την stock ME2 και μετα καπακι με recovery περνα την Wannam...

δεν χρειαζεται root...η Wanam ειναι ηδη ρουταρισμενη.

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε την stock ME2 και μετα καπακι με recovery περνα την Wannam...

δεν χρειαζεται root...η Wanam ειναι ηδη ρουταρισμενη.

 

Μα αν περάσεις την stock χάνεις το root άρα και το recovery, πως την περνάς μετά λοιπόν;

Εκτός αν έχει αλλάξει κάτι...

Εγώ που λόγω εταιρείας κινητής δεν έχω lte χρειάζεται να κάνω αυτή τη διαδικασία;

Edited by virland
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν αγγίζω αν δε δω πρώτα εύκολο root

 

Ευκολότερο root απ'αυτό που υπάρχει στους οδηγούς δεν πρόκειται να δεις...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ευκολότερο root απ'αυτό που υπάρχει στους οδηγούς δεν πρόκειται να δεις...

 

Εννοώ να μην χάνω εγγύηση.

Εγώ θέλω one click root και one click unroot.

Έχει βγει κάτι τέτοιο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να μην χάνω εγγύηση.

Εγώ θέλω one click root και one click unroot.

Έχει βγει κάτι τέτοιο?

 

Όχι και ούτε πρόκειται... και δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ root που να μη χάνεις εγγύηση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι τόσο δύσκολο είναι να του κάνεις μια με το triangle μετά, και να το σβησεις ώστε να μην φαίνεται τίποτα???

Ολος ο πλανητης αυτό κανει και κανεις δεν εχει θεμα με το εκάστοτε service!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...