Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια ποιο s4 εχετε και σας rootarei το kinroot? εγω με gt-i905 και 5.0.1 μου λεει δεν υπαρχει διαθεσιμος τροπος root για εσας ακομα!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποιο s4 εχετε και σας rootarei το kinroot? εγω με gt-i905 και 5.0.1 μου λεει δεν υπαρχει διαθεσιμος τροπος root για εσας ακομα!

Προσωπικά μόνο ακολουθώντας τους επίσημους οδηγούς κατάφερα με 5.0.1 να rootάρω χωρίς να γράψει ο Knox και δυστυχώς είναι μια άλφα μεγάλη διαδικασία..

Η αλήθεια είναι πως με kingroot δεν δοκίμασα γιατί δεν γνώριζα καν ότι είναι εφικτό.

Link to comment
Share on other sites

για να κάνουμε σε σ4 ροοτ δεν με νοιάζει το νοξ κατι εύκολο κ γρήγορο θέλουμε ποιο τρόπο μου προτείνεται ? king root? κ ενα λινκ ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.ειμαι με 5.01.δεν θελω προς το παρον ναπερασω καμμια costom rom απλα να το κανω root για να απαλαγω απο τισ διαφορες χαζοεφαρμογες που εχει το τηλ.βεβαια δεν θελω να γραψει κνοχ.υπαρχει λυση?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.ειμαι με 5.01.δεν θελω προς το παρον ναπερασω καμμια costom rom απλα να το κανω root για να απαλαγω απο τισ διαφορες χαζοεφαρμογες που εχει το τηλ.βεβαια δεν θελω να γραψει κνοχ.υπαρχει λυση?

ευχαριστω.

 

Κάνε έναν κόπο και διάβασε καμιά 10αρια σελίδες, μια μια προς τα πίσω και θα βρεις :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
οι διαφορες ROM που κυκλοφορουν ειναι συμβατες και με τα 2 μοντελα? (exynos 9500 Και qualcomm 9505)?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικές rom για κάθε μοντέλο .

ευχαριστω στο xda στο thread του S4 υπαρχει μια ενοτητα unified roms εκει ειναι αυτες που ειναι συμβατες και με τα 2 μοντελα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω στο xda στο thread του S4 υπαρχει μια ενοτητα unified roms εκει ειναι αυτες που ειναι συμβατες και με τα 2 μοντελα?

 

Eτσι ακριβώς . :)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ... ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ... ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ CM12.1 ROM ΓΙΑ Jfltecan, ΣΕ Jfltexx?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη άν όλα αυτά έχουν απαντηθεί μέσα στο thread, αλλά πασχίζω από το ΣΚ να αποκτήσω άποψη για τα βήματα που χρειάζονται και έχω χαθεί...

 

1. Έχω το S4 i9505 με μαμίσια KitKat GNG8. One-click-root χωρίς να γράψει το Knox έχει τεστάρει κανείς?

 

2. Βρήκα οδηγίες για root εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364799 . Αναφέρεται ότι χρειάζεται το Mobile ODIN για αφαίρεση του Knox. Ο προγραμματιστής δίνει δωρεάν την lite έκδοση εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1347899 . Κάνει για την δουλειά μας, ή όχι?

 

3. Το επόμενο βήμα, άν κατάλαβα καλά, είναι η εγκατάσταση custom recovery. Βρήκα τα σχετικά εδώ: http://galaxys4root.com/clockworkmodtwrp-recoveries/ . Ποιά προτιμάμε? ή εξαρτάται από την rom που θα βάλουμε?

 

4. Ανάλογα με την rom που θα περάσουμε, παίζει να χρειαστεί φλασάρισμα modem ή/και bootloader?

 

5. Οι φήμες λένε ότι το Lollipop σκίζει την μπαταρία σε σύγκριση με το KitKat. Ισχύει?

 

6. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια rom με 1ο κριτήριο την αυτονομία? Διάβασα καλά πράγματα για τις Goldeneye και Goldfinger. Κάποια άλλη έχετε δοκιμάσει?

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

όσοι πιστοί προσέλθετε...για τους μυημένους http://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/i9505-develop/rom-aurora-s6-port-beta-1-0-t3184577 (για i9505 μόνο ) με full theme store working !!!
Link to comment
Share on other sites

όσοι πιστοί προσέλθετε...για τους μυημένους http://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/i9505-develop/rom-aurora-s6-port-beta-1-0-t3184577 (για i9505 μόνο ) με full theme store working !!!

Αφού λένε ότι δεν έχει mobile network...

Link to comment
Share on other sites

The best custom Rom for me is the FusionOS. All the other are good, but not the best for me. Η καλύτερη Rom κατά την γνώμη μου, είναι μια σπάνια και μη διαδεδομένη Rom, η οποία λέγεται Fusion και έχει δικό της site υποστήριξης.

http://fusion-rom.net

Link to comment
Share on other sites

The best custom Rom for me is the FusionOS. All the other are good, but not the best for me. Η καλύτερη Rom κατά την γνώμη μου, είναι μια σπάνια και μη διαδεδομένη Rom, η οποία λέγεται Fusion και έχει δικό της site υποστήριξης.

http://fusion-rom.net

Για πες κ αλλά..έχει bugs?την χρησιμοποιείς καιρό?

Link to comment
Share on other sites

Για πες κ αλλά..έχει bugs?την χρησιμοποιείς καιρό?

Είναι τέλεια σε όλα.... Το απίστευτο όμως είναι σε σχέση με τις άλλες, η απόδοση της μπαταρίας.... Επίσης έχει το silent mode, γνήσιο όπως στην kitkat.... Το μόνο πρόβλημα που έχει, είναι σε μερικούς χρωματισμους θεμάτων στο status bar, έχει λάθος φόντο. Θα διορθωθεί όμως στο επόμενο update, γιατί τους έχω ενημερώσει για το θέμα... Όλα τα άλλα είναι τέλεια.... Θα πάθετε πλάκα με την παραμετροποιηση που σε αφήνει να κάνεις στην Rom, μέσω του μενού της..... Την έχω 1 μήνα περιπου

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν κανει Boot με την πρώτη η Fusion ,στην εγκατάσταση, κάντε χειροκίνητη επανεκκίνηση με κρατημενο το power button μέχρι να κάνει επανεκκίνηση και είστε έτοιμοι. Έτσι μου έκανε εμένα.... Αν λέω χρειαστεί, μπορεί να μου έτυχε...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις πρόβλημα με το ambient display, που εμένα δεν με ενδιαφέρει γιατί δεν το χρησιμοποιώ και το απενεργοποίησα, φλάσαρε τον alucard kernel και διορθώνεται. Και αυτό στο επόμενο update θα έχει διορθωθεί. Είναι θέμα kernel. Με λίγα λόγια στο επόμενο update την βλέπω να πετάει κυριολεκτικά..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή έχω τώρα. Το 9505 έχω, Jfltexx. Όλα είναι όπως τα είπα. Δεν βλέπω σημερινό update. Το τελευταίο είναι 17/8

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις πρόβλημα με το ambient display, που εμένα δεν με ενδιαφέρει γιατί δεν το χρησιμοποιώ και το απενεργοποίησα, φλάσαρε τον alucard kernel και διορθώνεται. Και αυτό στο επόμενο update θα έχει διορθωθεί. Είναι θέμα kernel. Με λίγα λόγια στο επόμενο update την βλέπω να πετάει κυριολεκτικά..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή έχω τώρα. Το 9505 έχω, Jfltexx. Όλα είναι όπως τα είπα. Δεν βλέπω σημερινό update. Το τελευταίο είναι 17/8

 

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν σου δουλεύει το screen mirroring με αυτή τη rom, γιατί εγώ στο δικό μου που του εχω lollipop από Omega δεν μου δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ και δεν ξέρω καν τι είναι αυτό. Δεν το χρησιμοποιώ ποτέ. Παντός στα σχόλια της Fusion δεν γράφει κανείς ότι δεν δουλεύει. Έχω διαβάσει, ότι είναι η πιο τέλεια και μη διαδεδομένη Rom παντός.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...