Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

ενα φιλαρακι μου εφερε απο την ιταλια ενα S4 I337..!! εχει γλωσσες μεσα Αγγλικα -Ιταλικα Ισπανικα ..δν εχει ελληνικα.. τι πρεπει να κανω για να περασω Ελληνικο firmware στην συσκευη..?? και ποιο μπορω να βαλω..?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω Knox ox1 μπορεί να γινει 0x0 ?

Μέχρι στιγμής όχι.Στο μέλλον μπορεί.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να φλασάρω νέο modem και βλέπω κάποια που γράφουν GSM / NON-HLOS τι είναι αυτό?

 

Γιατι θελεις να φλασαρεις νεο modem??

Εχεις καποιο θεμα με το σημα?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το modem τις kitkat και τώρα είμαι σε costum Ron lolipop

 

Και τι δεν λειτουργει σωστα δηλαδη?

Πια ρομ εβαλες απο xda και ποιες ειναι εντιπωσεις σου?

Link to comment
Share on other sites

Και τι δεν λειτουργει σωστα δηλαδη?

Πια ρομ εβαλες απο xda και ποιες ειναι εντιπωσεις σου?

 

Imperium v2 είναι τέλεια είχα και την v16.1 σε kitkat

δεν έχω κάποιο πρόβλημα αλλά λέω αφού έχω lolipop να βάλω και το δικό της modem. Αλλά έχω μπερδευτεί γιατί κάποια modem τα αναφέρουν έτσι GSM / NON-HLOS απλος ρωτάω για να μάθω την διαφορά αν ξέρει κάποιος να μου πει ευχαριστώ

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

Imperium v2 είναι τέλεια είχα και την v16.1 σε kitkat

δεν έχω κάποιο πρόβλημα αλλά λέω αφού έχω lolipop να βάλω και το δικό της modem. Αλλά έχω μπερδευτεί γιατί κάποια modem τα αναφέρουν έτσι GSM / NON-HLOS απλος ρωτάω για να μάθω την διαφορά αν ξέρει κάποιος να μου πει ευχαριστώ

 

Στο xda εχει και v3.Επισης λεει και knox free...

Ειχες knox 0x1 απο kit kat?

Link to comment
Share on other sites

Για το i9505 ποιο είναι το τελευταίο CWM recovery;

Αν βάλω αυτό, θα κάνει αυτόματο φλασάρισμα των CM nightlies;

Βαριέμαι να το κάνω χειροκίνητα κάθε δεύτερη μέρα, αλλά με το recovery που έχω τώρα δε δουλεύει, μου δείχνει το εξής:

nighly_flash_fail.jpg

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για το i9505 ποιο είναι το τελευταίο CWM recovery;

Αν βάλω αυτό, θα κάνει αυτόματο φλασάρισμα των CM nightlies;

Βαριέμαι να το κάνω χειροκίνητα κάθε δεύτερη μέρα, αλλά με το recovery που έχω τώρα δε δουλεύει, μου δείχνει το εξής:

nighly_flash_fail.jpg

Βάλε twrp..είχα προβλήματα με cwm. .δεν έκανε backup δεν έκανε restore. ...Μόλις έβαλα twrp όλα κομπλέ! !!

Link to comment
Share on other sites

Πως και ποια έκδοση;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Play store..

Κατεβάζω app και φλασάρει νέο recovery;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω app και φλασάρει νέο recovery;

Ναι από τι θυμάμαι έτσι είναι...για σιγουριά ρίξε μια ματιά στο Google.

Link to comment
Share on other sites

Ναι από τι θυμάμαι έτσι είναι...για σιγουριά ρίξε μια ματιά στο Google.

To θέμα είναι ότι είναι τόσο αυτονόητη γνώση που κανείς δεν το γράφει καθαρά.

Έχω το κινητό με custom recovery, θέλω να βάλω άλλο custom recovery, πως γίνεται; Κανείς δεν λέει. :lol:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι ότι είναι τόσο αυτονόητη γνώση που κανείς δεν το γράφει καθαρά.

Έχω το κινητό με custom recovery, θέλω να βάλω άλλο custom recovery, πως γίνεται; Κανείς δεν λέει. :lol:

Ρεσυ κ εγώ δεν ήξερα πως κ που αλλά εψαξα κ βρήκα..δεν είναι κάτι δύσκολο.. Εγώ σου είπα βάλε twrp..Γράψε στο Google how to...

Εδώ εισια http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1779092

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι ότι είναι τόσο αυτονόητη γνώση που κανείς δεν το γράφει καθαρά.

Έχω το κινητό με custom recovery, θέλω να βάλω άλλο custom recovery, πως γίνεται; Κανείς δεν λέει. :lol:

 

Κατεβασε το τελευταιο cwm recovery

https://goo.im/devs/philz_touch/CWM_Advanced_Edition/jflte/philz_touch_6.58.7-jflte.zip/

βαλτο στη καρτα sd του κινητου σου.

μπες απο το κινητο σε recovery mod.

επελεξε install zip --> βρες το ερχειο που κατεβασες και καντο install.

κανε reboot recovery και εισαι ετοιμος

Εγω αυτο εχω και δουλευει μια χαρα.

 

η σελιδα ειναι αυτη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2281367

https://goo.im/devs/philz_touch/CWM_Advanced_Edition/jflte/?page=4

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Το βλέπω ότι όλοι λένε "flash new recovery".

Κανείς δε λέει αν είναι ασφαλές να φλασάρεις νέο recovery ενώ είσαι ήδη στο recovery.

Αυτό με προβληματίζει. Μου φαίνεται λίγο κουλό να είσαι μέσα στο recovery και την ίδια στιγμή να το διαγράφεις για να βάλεις το νέο.

Μη μου μείνει τούβλο το S4.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπω ότι όλοι λένε "flash new recovery".

Κανείς δε λέει αν είναι ασφαλές να φλασάρεις νέο recovery ενώ είσαι ήδη στο recovery.

Αυτό με προβληματίζει. Μου φαίνεται λίγο κουλό να είσαι μέσα στο recovery και την ίδια στιγμή να το διαγράφεις για να βάλεις το νέο.

Μη μου μείνει τούβλο το S4.

 

Σου γραφω απο πανω τι να κανεις.

οσες φορες εκανα αναβαθμιση recovery σε

galaxy s4

galaxy s3

galaxy s2

galaxy tab 3 p5200

galaxy tab 7 p1000

ετσι την εκανα και δεν επαθα τιποτα

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ αλλά το αρχείο πρέπει να έχει κάποιο πρόβλημα. Το φλασάρισμα αποτυχαίνει και μάλιστα δεν έχει το ίδιο checksum με το md5 αρχείο με το ίδιο version number.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά έχω δοκιμάσει αρκετές costum roms αλλά νομίζω ότι θα μείνω σαυτην http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2427629

Νομίζω ότι είναι η πιο σταθερή και με την καλύτερη μπαταρία..

Πάντα ήμουν φαν της miui αλλά 3 που δοκίμασα είχαν πολλά buggs..

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή rom την εγκατέστησα προχθές. 5 ώρες οθόνη για πλάκα έβγαλε το κινητό. Φυσικά έβαλα την lite version. Λίγη προσοχή θέλει στην εγκατάσταση γιατί δεν είναι τόσο καλός (με τη σειρά) ο οδηγός για το φλασάρισμα όσον αφορα τον σωστό bootloader και modem.

Απορώ πως άντεξα ένα χρόνο μόνο με root και custom kernel. Μεγάλη βλακεία να μη φλασάρεις custom rom από την αρχή. Επίσης η 50+ είναι η ευρωπαϊκή ενώ η 51 είναι εκ Βραζιλίας νομίζω.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή rom την εγκατέστησα προχθές. 5 ώρες οθόνη για πλάκα έβγαλε το κινητό. Φυσικά έβαλα την lite version. Λίγη προσοχή θέλει στην εγκατάσταση γιατί δεν είναι τόσο καλός (με τη σειρά) ο οδηγός για το φλασάρισμα όσον αφορα τον σωστό bootloader και modem.

Απορώ πως άντεξα ένα χρόνο μόνο με root και custom kernel. Μεγάλη βλακεία να μη φλασάρεις custom rom από την αρχή. Επίσης η 50+ είναι η ευρωπαϊκή ενώ η 51 είναι εκ Βραζιλίας νομίζω.

 

σκεφτομαι να βαλω αυτη ή imperium...

τι διαφορετικο εκανες με το bootloade και το modem???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...