Jump to content

myphone VERSUS: Samsung Galaxy S4 vs HTC One


DJDB
 Κοινοποίηση

Samsung Galaxy S4 vs HTC One  

1.116 members have voted

  1. 1. Samsung Galaxy S4 vs HTC One

    • Samsung Galaxy S4
      546
    • HTC One
      570


Recommended Posts

χαχαχαχα θεός! Μακάρι να είχα την τύχη να το δοκιμάσω και εγώ... καλορίζικο (αν και δεν σε κόβω να το κρατάς για πολύ:p)

 

Πίστεψε με το κινητό αξίζει και με το παραπάνω.

Όπως και το s4 αξίζει λόγω χαρακτηριστικών κι όχι λόγω των άκυρων αισθητήρων που αυτά τα βλέπω ως άχρηστες προσθήκες καθώς περισσότερο χρόνο χάνεις με το να σύρεις το χέρι Σου πάνω από την οθόνη για να πάρει εντολή παρά να αγγίξεις με το δάχτυλο Σου την οθόνη του κινητού.

Δεν μου προσφέρει κάτι αυτό..με κάτι τέτοια θα ενθουσιάσουν παιδάκια που δεν είχαν πότε high end συσκευή η τύπους που μόνο με το κυαλι μπορούν να δουν μια τέτοια συσκευή,έναν χρήστη που έχει αλλάξει εκατοντάδες τηλέφωνα δεν θα τον συγκινήσει.

Αντιθέτως θα τον ελκύσει το να έχει κορυφή οθόνη,καλές επιδόσεις,no lags και μια καλή κάμερα.

Και οι 2 αυτές συσκευές προσφέρουν όλα αυτά,με την διάφορα ότι το s4 έχει και μπαταρία που ο χρήστης μπορεί να αφαιρέσει εύκολα συν κάρτα μνήμης.και τα 2 αυτά καλά είναι χωρίς όμως να τα θέλω η να τα χρειάζομαι οπωσδήποτε.1 μέρα χρήσης θα μου την βγάλουν και τα 2 άλλωστε και αυτό είναι που θέλω,τίποτα περισσότερο.

Έπειτα στο θέμα μνήμης τα 32gb μου φτάνουν άνετα,αν είχε 16 εννοείται ότι θα ήταν λίγα.

Στο θέμα υλικών κατασκευής τώρα,είναι χαζό να αρνηθώ ότι το αλουμινιο είναι μακράν καλύτερη υλοποίηση.και δε θα κάτσω να υπολογίσω το αν θα πέσει κάτω η αν δεν θα πέσει,σαν υλικα κατασκευής είναι μπροστά το one και τέλος.

Επίσης πρόβλημα του καθένα για το αν θα το έχει σε θήκη η όχι,κόμπλεξ τρελό....όπως γουστάρει ο καθένας έχει το κινητό του...κι όταν θα γουστάρει θα το βγάλει από την θήκη για να σκάσει μύτη η αλουμιναρα...δε θα βγάλει από το πλαστικό ένα πλαστικό,θα βγάλει από το πλαστικό ένα αλουμινένιο Κόσμημα.

Όλα φυσικά είναι γνώμες.

Σημασία έχει ότι τα 2 αυτά κινητά είναι αρκετά πανομοιότυπα σαν χαρακτηριστικά και με ίδια λογικά εμπειρία χρήσης.

Εγώ ας πούμε θα τα έχω και τα 2,αν μου αρέσει και το galaxy,γιατί το one ήδη το έχω.

Γούστα παίδες

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 744
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

HTC one ρε παιδιά!!!Ένα μήνα τα έχω στα χέρια μου και είμαι ενθουσιασμένος!!!Δεν παίζεται η συσκευή;-)
Οι μεγάλοι άνθρωποι μιλούν για ιδέες, οι μεσαίοι άνθρωποι μιλούν για γεγονότα, οι μικροί άνθρωποι μιλούν για τους άλλους!!!
Link to comment
Share on other sites

Όλοι τρέχουν να το βάλουν σε θήκη, όποιο τηλ και να είναι γιατί τους τσούζει το 700+ που πλήρωσαν για να το αποκτήσουν και θέλουν να το προστατέψουν. Και επειδή κατά την ταπεινή μου γνώμη το θέμα συναρμολόγησης και "αίσθησης" της όλης κατασκευής είναι από τα τελευταία πράγματα που κρατά η αγαπητή apple, είναι αξιέπαινη η υλοποίηση της HTC. Από την άλλη η κουβέντα περί φθηνής αντικατάστασης πλαστικών και μερών και υποτιθέμενης ξενοιασιάς ξέρεις πώς μου ακούγεται? Σαν να έχεις το Uno με 500 άλογα που κοντράρει ττις επιδόσεις ενός πολυτελούς και φινετσάτου αυτοκίνητου. Ναι και τα δύο γρήγορα και κερνάνε τσαγάκια αλλά το φτερό του ενός κάνει 100 και του άλλου 1000? Είμαι σίγουρος ότι το άσχετα χρημάτων το φινετσάτο θα έπαιρνες...

Παρένθεση, είμαι περίεργος πότε θα γίνει καλό flame εδώ! :p

 

....πόσο μάλλον όταν σου τιμολογουν το uno τοσο όσο και το πολυτελές αυτοκίνητο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ειδα το s4 εχτες σε mediamarkt θεσσαλονικης.Καμια αισθηση .σαν να ειχα το s3 στο χερι μου.εγω παρηγγειλα htc one και το s4 σε εξι μηνες μεταχειρα απο εδω στην σχεδον μιση τιμη.αρκετα τα κοροιδιλικια:)

Και εγώ εκεί το είδα. Είδες την οθόνη του S4 που δεν είχε σχέση με αυτή του One; Σαν ξεπλυμένει ήταν μπροστά του.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη s4 vs one ειναι σαν να λες uno vs r8.. Μαλιστα.

Captain Obvious mode on:

Το galaxy S4 εχει καποια μειον οπως

ραδιο

Σχεδον ιδο (ουδετερο?αδιαφορο?) με το s3 και το note 2 (ενα μπασταρδεμα βασικα). Υποκειμενικο κριτηριο

Εχει glossy φινιρισμα στο πισο καπακι

ισως μερικα ακομα που ξεχναω

 

Τα υλικα κατασκευης ειναι πολυ καλα μιας και ειναι polycarbonate.

Ναι κυριοι, ετσι ειναι τα s3/note2/s4.

Φυσικα το one x/lumia 920 κλπ ειναι ποιοτικοτατα, αλλα τα samsung οχι γιατι εχουν κορεατικες πινακιδες.

Ας κραξουμε ολοι μαζι τα -πλαστικα- των samsung και ας εχουμε ελεινες πλαστικουρες για συσκευες οπως 4x,xperia t κλπ. Τα samsung εχουν μαπα polycarbonate ενω η δικη μας πλαστικουρα εχει ποιοτικα πλαστικα οπως εχουν και τα playmobil. yes

 

Τα μειον του one

arvato

απουσια sd

αυτονομια

μη αποσπωμενη μπαταρια

κλειδωμενος bootloader

4,7" με διαστασεις 5αριου και βαλε

updates αλα htc

καμερα (σε σχεση με το samsung τουλαχιστον)

κι εδω ισως μερικα ακομα που ξεχναω

 

Δεν χρειαζεται να παμε στα συν.

Παντα τα samsung εχουν 1000 "ευκολιες" παραπανω απο τα υπολοιπα. Αν για καποιους ειναι αχρηστα μερικα απο αυτα, αλλο τοσο αχρηστο ειναι και το μεταλλο σε μερικους οπως και το "boom sound" για να ακουνε ολοι οι συναδελφοι ποιοτικα το νεο σου ringtone.

Οσο βαρυ και να ειναι το μεταλλο λοιπον, δεν γερνει η ζυγαρια προς την htc με την καμια.

Με (οσο γινεται) αντικειμενικα κριτηρια παντα.Γιατι οταν μιλαμε σε προσωπικο επιπεδο αλλαζουν οι οροι.

Καποιος για παραδειγμα μπορει να θελει το one (η το s4) "γιατι λεει". Ειναι και αυτο μια αποψη.

Captain Obvious mode off

 

Φυσικα δεν υπαρχει καποιος λογος που γραφω τα παραπανω. Ειναι σαν να ρωτας "Γιατι ειστε παοκ ρε παιδια?"

Δεν με επιανε ο υπνος ομως και ειπα να "δεν μιλας σοβαρα μια φορα?". Αξιζε τον κοπο παντως, νυσταξα.

Καλημερα σε ολους λοιπον και ευχομαι οσοι ψηφισατε να παρετε τις συσκευες και να τις χαρειτε.

Εγω θα ριξω ακυρο και στις δυο γιατι δεν εχω σκοπο να δωσω χιλιαρικα παλι φετος για συσκευες που δεν το αξιζουν.

ciao

:yawn:

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

 

Τα μειον του one

arvato

απουσια sd

αυτονομια

μη αποσπωμενη μπαταρια

κλειδωμενος bootloader

4,7" με διαστασεις 5αριου και βαλε

updates αλα htc

καμερα (σε σχεση με το samsung τουλαχιστον)

κι εδω ισως μερικα ακομα που ξεχναω

 

 

Πάμε μία μαζί αυτή την φορά όμως:

 

1. arvato --------> συμφωνώ κι επαυξάνω , οι τύποι είναι τραγικοί όσο δεν πάει.

 

2. απουσία sd ---------> 32 GB είναι υπεραρκετά για την πλειοψηφία του κόσμου και στα σύν η ταχύτητα εγγραφής και μεταφοράς λόγω εσωτερική μνήμης.

 

3. αυτονομία ---------> επίσης ανημέρωτος , μιας και στον φίλο μας galanakop με βαριά χρήση , έβγαλε 6 Ωρες ΟΘΟΝΗ. Πάμε γι' άλλα λοιπόν.

 

4. μη αποσπώμενη μπαταρία -------> ε και ? Με 6 ώρες οθόνη , μια χαρά είσαι.

 

5. κλειδωμένος bootloader -------> εδώ και ναι και όχι. Σταμάτησα πλέον να τα ρουτάρω τα τηλέφωνα , αλλά για πολλές εφαρμογές είναι απαραίτητο το ρουτάρισμα , άρα πολύς κόσμος το χρειάζεται , οπότε άκυρη η επιλογή της HTC.

Βέβαια περίμενετε να δούμε άν τελικά είναι ξεκλείδωτος του S4 , γιατί πολλά ακούγονται στο ΧΔΑ περί locked.

 

6. μέγεθος ------> εδώ τα πάντα είναι σχετικά , μιας κι έχεις μία απίστευτη συσκευή στα χέρια σου , οπότε μικρό το κακό.

 

7. updates -------> ναι όντως τα δίνει με καθυστερήση έναντι της σαμυ

 

8. κάμερα -------> ναι του s4 είναι καλύτερη όπως φαίνεται τελικά, αλλά δεν προβληματίζει κανέναν η ποιότητα που έχει , απλά του s4 είναι καλύτερη. Αλλά κάνετε λές και θα πάτε στον γάμο σας να βγάλετε φωτογραφίες και δεν θα είναι τόσο καλές.

 

 

Όπως βλέπεις λοιπον φίλε μου τα πάντα είναι σχετικά , είναι θέμα επιλογών - προτεραιοτήτων και πάει λέγοντας.

Edited by giannis12a

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

απλως να πω ότι ο bootloader του htc μπορει να ξεκλειδωθει επισημα μεσω site της εταιρειας(htcdev) ενω για το s4 λενε οτι εχει κλειδωμενο bootloader χωρις δυνατοτητα ξεκλειδωματος
Link to comment
Share on other sites

8. κάμερα -------> ναι του s4 είναι καλύτερη όπως φαίνεται τελικά, αλλά δεν προβληματίζει κανέναν η ποιότητα που έχει , απλά του s4 είναι καλύτερη. Αλλά κάνετε λές και θα πάτε στον γάμο σας να βγάλετε φωτογραφίες και δεν θα είναι τόσο καλές.

 

 

Όπως βλέπεις λοιπον φίλε μου τα πάντα είναι σχετικά , είναι θέμα επιλογών - προτεραιοτήτων και πάει λέγοντας.

 

Αν δεν προβλημάτιζε,δεν θα προσπαθούσαν μερικοί να βγάλουν τα συγκριτικά για την κάμερα που έγιναν από πολλά σιτε biased.Γιατί βλέπεις το αποτέλεσμα δεν άρεσε ούτε σε εκείνους...Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν λέτε τα πράγματα όπως είναι,και σας αρέσει να χρυσώνετε το χάπι.Αν διορθωθεί με αναβαθμίσεις τότε εδώ είμαστε να το δούμε πάλι.Αλλά η κάμερα του στην παρούσα φάση είναι κάτω του μετρίου.Εκτος απο μερικά σημεία που επισήμανε κ ο τε σαλατ που εκεί τα πάει καλά.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν απαγορευσα σε κανεναν να διαφωνει. Μπορεις να διαφωνησεις οσο θελεις και να ψηφίσεις οποιο κινητο θελεις, καρφι δε μου καιγεται. Αυτο ομως δεν αλλαζει το γεγονος οτι τα smart features ειναι στην πλειονοτητα τους εφετζιδικα, θελουν χειρουργικη ακριβεια για να λειτουργησουν σωστα, καταναλωνουν μπαταρια και υποστηριζονται κυριως μονο απο εφαρμογες της samsung. Σου εβαλα και αποσπασματα απο κριτικες για να ενημερωθεις και εσυ για τα προβληματα τους. Οταν εχω να επιλεξω αναμεσα στην δικη σου αποψη και στην αποψη εγκυρων δημοσιαγραφων θα προτιμησω τους δευτερους. Επι της ουσιας τωρα, δειξε μου μια κριτικη που να λεει το αντιθετο.

 

Digital Trends...

 

Conclusion

In an effort to claw its way back to the top of the Android superphone heap, HTC overcompensated with the One and left behind some of the elements that made previous handsets great. The designers crafted a beautiful phone without properly considering how it would feel in the hand, the engineers kept it thin without leaving room for a battery that could keep up with the other components, and the developers created some flashy apps and software to stand out from the pack without considering whether users actually wanted or needed the features. The HTC One has potential in spades and its drawbacks would be overlookable if the battery life wasn’t so bad, and if it didn’t get so hot so often.

Highs

Good-looking design

Beautiful, crisp 1080p display

Great audio quality

Speedy, fluid performance

High front and rear camera quality

Lows

Sealed-in battery

Mediocre battery life

No microSD card slot

Phone runs hot

BlinkFeed isn’t that useful yet can’t be removed

 

 

Read more: http://www.digitaltrends.com/cell-phone-reviews/htc-one-review/#ixzz2RjgN49sn

Follow us: @digitaltrends on Twitter | digitaltrendsftw on Facebook

Δεν πρόκειται να επανέλθω, την άποψή μου την ειπα πιο πριν και αυτή ειναι. Απλά ένα παράδειγμα σου δίνω για να σου δειξω πόσο λάθος ειναι η τακτική που ακολουθείται με τα quotes.
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι πάντως πολλά σχόλια για το s3 για το πόσο δυσαρέστησαν τα πλαστικά που χρησιμοποιεί και το άσχημο design! Μάλιστα πολλοί είχαν πει ότι δεν έχουν κανέναν πρόβλημα να τιμωρήσουν και να αφήσουν την samsung, αρκεί να εμφανιστεί μια αντίστοιχη αξιόλογη πρόταση..

 

Τώρα που επιτέλους δίνεται αυτή η ευκαιρία με μια αξιολογότατη συσκευή όπως το one και μπορούν να τιμωρήσουν επίσης την samsung και για την αυθαίρετη αφαίρεση του ράδιο και την ζαναζεσταμένη σχεδίαση, βλέπω μια αδικαιολόγητη (για εμένα) εμμονή στο s4!!

 

Υπάρχει μια συσκευή με περίπου την ίδια "δύναμη" με το s4 και με υλικά κατασκευής που πολλοί ζητούσαν από την samsung!

 

Μιλάμε για καταναλωτική συνείδηση,αλλά επιλέγουμε να στηρίξουμε και πάλι μια εταιρεία που επαναλαμβάνει τα ίδια λάθη που θα θέλαμε να διορθώσει και δεν το έκανε, από την στιγμή που απέναντι υπάρχει μια αντίστοιχα αξιόλογη συσκευή που είχαμε θέσει ως απαραίτητο όρο για να τιμωρήσουμε την samsung;;

 

One λοιπόν από εμένα και μόλις περάσει το καλοκαίρι πουλάω το s3 μου και αγοράζω το one μιας και μου προσφέρει ότι και το s3, αλλά με τον σχεδιασμό και την ποιότητα κατασκευής που θα ήθελα στο s4..

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι πάντως πολλά σχόλια για το s3 για το πόσο δυσαρέστησαν τα πλαστικά που χρησιμοποιεί και το άσχημο design! Μάλιστα πολλοί είχαν πει ότι δεν έχουν κανέναν πρόβλημα να τιμωρήσουν και να αφήσουν την samsung, αρκεί να εμφανιστεί μια αντίστοιχη αξιόλογη πρόταση..

 

Τώρα που επιτέλους δίνεται αυτή η ευκαιρία με μια αξιολογότατη συσκευή όπως το one και μπορούν να τιμωρήσουν επίσης την samsung και για την αυθαίρετη αφαίρεση του ράδιο και την ζαναζεσταμένη σχεδίαση, βλέπω μια αδικαιολόγητη (για εμένα) εμμονή στο s4!!

 

Υπάρχει μια συσκευή με περίπου την ίδια "δύναμη" με το s4 και με υλικά κατασκευής που πολλοί ζητούσαν από την samsung!

 

Μιλάμε για καταναλωτική συνείδηση,αλλά επιλέγουμε να στηρίξουμε και πάλι μια εταιρεία που επαναλαμβάνει τα ίδια λάθη που θα θέλαμε να διορθώσει και δεν το έκανε, από την στιγμή που απέναντι υπάρχει μια αντίστοιχα αξιόλογη συσκευή που είχαμε θέσει ως απαραίτητο όρο για να τιμωρήσουμε την samsung;;

 

One λοιπόν από εμένα και μόλις περάσει το καλοκαίρι πουλάω το s3 μου και αγοράζω το one μιας και μου προσφέρει ότι και το s3, αλλά με τον σχεδιασμό και την ποιότητα κατασκευής που θα ήθελα στο s4..

 

Ελα ρε δεν καταλαβαίνεις? Είναι ο ιός της Apple. Χτύπησε και τα Sammy boys :lol:

Link to comment
Share on other sites

4. μη αποσπώμενη μπαταρία -------> ε και ? Με 6 ώρες οθόνη , μια χαρά είσαι.

 

Αν κρατάς περισσότερο από 6 μήνες το τηλ όμως πέφτει η απόδοσή της. Δεν αλλάζουν όλοι συχνά τηλ.:rolleyes:

 

6. μέγεθος ------> εδώ τα πάντα είναι σχετικά , μιας κι έχεις μία απίστευτη συσκευή στα χέρια σου , οπότε μικρό το κακό.

 

Αυτό τώρα είναι επιχείρημα; Ας μην απάνταγες καθόλου στο θέμα μέγεθος. Ειλικρινά είναι αστείο no offence.:lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι πάντως πολλά σχόλια για το s3 για το πόσο δυσαρέστησαν τα πλαστικά που χρησιμοποιεί και το άσχημο design! Μάλιστα πολλοί είχαν πει ότι δεν έχουν κανέναν πρόβλημα να τιμωρήσουν και να αφήσουν την samsung, αρκεί να εμφανιστεί μια αντίστοιχη αξιόλογη πρόταση..

 

Τώρα που επιτέλους δίνεται αυτή η ευκαιρία με μια αξιολογότατη συσκευή όπως το one και μπορούν να τιμωρήσουν επίσης την samsung και για την αυθαίρετη αφαίρεση του ράδιο και την ζαναζεσταμένη σχεδίαση, βλέπω μια αδικαιολόγητη (για εμένα) εμμονή στο s4!!

 

Υπάρχει μια συσκευή με περίπου την ίδια "δύναμη" με το s4 και με υλικά κατασκευής που πολλοί ζητούσαν από την samsung!

 

Μιλάμε για καταναλωτική συνείδηση,αλλά επιλέγουμε να στηρίξουμε και πάλι μια εταιρεία που επαναλαμβάνει τα ίδια λάθη που θα θέλαμε να διορθώσει και δεν το έκανε, από την στιγμή που απέναντι υπάρχει μια αντίστοιχα αξιόλογη συσκευή που είχαμε θέσει ως απαραίτητο όρο για να τιμωρήσουμε την samsung;;

 

One λοιπόν από εμένα και μόλις περάσει το καλοκαίρι πουλάω το s3 μου και αγοράζω το one μιας και μου προσφέρει ότι και το s3, αλλά με τον σχεδιασμό και την ποιότητα κατασκευής που θα ήθελα στο s4..

 

Πριν το κάνεις κανε τον κόπο και δες τα και τα 2 πριν.Για εσένα μπορεί να είναι αξιόλογο για άλλους πάλι οχι.Πχ για έμενα το οτι έχει αλουμίνιο unibody χωρίς Sd (Έχω 64 καρτα και δεν μου φτάνει ούτε για ζήτω...) και αφαιρούμενη μπαταρία (που να εχω την δυνατότητα να βαλω μεγαλύτερη μπαταριά οποτε εγω το επιθυμώ!! Αλα σ3 ) και υποδεέστερη κάμερα,το καθιστά απαγορευτικό προς αγορά.

 

Γιατί ακόμα και να μου άρεσε το αλουμίνιο...στο 4αρι το μόνο πρόβλημα που θα έβλεπα είναι αυτο.Ενω στο άλλο βλέπω πολύ περισσότερα προβλήματα.Και πιστεύω το ίδιο θα είναι και για πολλούς άλλους... Επισεις μην μπερδεύετε την ποιότητα κατασκευής με το υλικό... Άλλο το ένα άλλο το άλλο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν κρατάς περισσότερο από 6 μήνες το τηλ όμως πέφτει η απόδοσή της. Δεν αλλάζουν όλοι συχνά τηλ.:rolleyes:

Είχα iphone 3GS 2 χρόνια κ οταν το πούλησα η μπαταρία κρατούσε όπως στην αρχή.

Ποτέ δεν έχει χρειαστεί να αλλάξω μπαταρία σε συσκευή. Με σωστές φορτίσεις δεν υπάρχει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε δεν καταλαβαίνεις? Είναι ο ιός της Apple. Χτύπησε και τα Sammy boys :lol:

 

Θες να μου πεις ότι δεν υπάρχουν HTC-fanboys? :rolleyes:

Eίναι στο dna του ανθρώπου να ενσωματώνεται σε αγέλες. Για αυτό αφήστε τα αστειάκια και βγάλτε έναν καθρέπτη και τσεκάρετε τα μούτρα σας. :lol::rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μου HTC εδω. Σε λάθος άνθρωπο το λες.

Επίσης, μια βόλτα στο διαδίκτυο να κάνεις θα δείς οτι οι sammy boys τείνουν να γίνουν σαν τους παλιούς apple funboys. Σε λίγο θα κάνουν μπεεεε κ αυτοί.

Είναι ευκαιρία η Samsung να τιμωρηθεί καυτή όπως η HTC μπας και στρωθεί κάτω και παρουσιάσει κάτι ουσιαστικά καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

απλως να πω ότι ο bootloader του htc μπορει να ξεκλειδωθει επισημα μεσω site της εταιρειας(htcdev) ενω για το s4 λενε οτι εχει κλειδωμενο bootloader χωρις δυνατοτητα ξεκλειδωματος

 

Αυτο τωρα που το ειδες? Δεν εχει επιβεβαιωθει κατι τετοιο. Αυτα που γραφουν στο xda για το write protection δεν εχουν καμμια σχεση με το bootloader. Εχουν φλασαρει ηδη ατομα...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε δεν καταλαβαίνεις? Είναι ο ιός της Apple. Χτύπησε και τα Sammy boys :lol:

Στο ίδιο έργο θεατής.. Απλά στην θέση της apple έχει έρθει η samsung και την θέση της samsung την πήρε η htc..

Πριν το κάνεις κανε τον κόπο και δες τα και τα 2 πριν.Για εσένα μπορεί να είναι αξιόλογο για άλλους πάλι οχι.Πχ για έμενα το οτι έχει αλουμίνιο unibody χωρίς Sd (Έχω 64 καρτα και δεν μου φτάνει ούτε για ζήτω...) και αφαιρούμενη μπαταρία (που να εχω την δυνατότητα να βαλω μεγαλύτερη μπαταριά οποτε εγω το επιθυμώ!! Αλα σ3 ) και υποδεέστερη κάμερα,το καθιστά απαγορευτικό προς αγορά.

 

Γιατί ακόμα και να μου άρεσε το αλουμίνιο...στο 4αρι το μόνο πρόβλημα που θα έβλεπα είναι αυτο.Ενω στο άλλο βλέπω πολύ περισσότερα προβλήματα.Και πιστεύω το ίδιο θα είναι και για πολλούς άλλους... Επισεις μην μπερδεύετε την ποιότητα κατασκευής με το υλικό... Άλλο το ένα άλλο το άλλο.

 

Εγώ πάλι νομίζω ότι τα 32gb είναι υπεραρκετά για τον μέσο χρήστη... Δεν νομίζω να πιστεύεις και εσύ ότι η πλειοψηφία του κόσμου γεμίζει τα 16+64 gb και δεν του φτάνουν ή έχει πάρει 2η μπαταρία γιατί η πρώτη δεν του προσφέρει μία μέρα χρήσης;

Εξαιρέσεις πάντα θα υπάρχουν! Εγώ μίλησα για την πλειοψηφία του κόσμου, όπως εγώ την αντιλαμβάνομαι!

 

Στο 4άρι εσύ βλέπεις μόνο πρόβληματο το αλουμίνιο.. Εγώ είδα όμως πολλές απόψεις για το ίδιο βαρετό σχέδιο, για εμμονή στα υλικά κατασκευής, για μπάχαλο και κοροϊδία με τους επεξεργαστές και για την απουσία ραδιόφωνου που θεωρούσαν απαραίτητη! Και αυτό σχολίασα..

 

Ποιότητα κατασκευής εννοώ και την αίσθηση που σου αφήνει το κινητό στο χέρι και για τους περισσότερους είναι πολύ σημαντικό! Αλλιώς δεν θα έπεφτε κράξιμο στην samsung και όλοι θα ήμασταν ικανοποιημένοι αν θα μας έδινε ένα κινητό από ξύλο που δεν σπάσει και δεν ζεστένεται και εύκολα;)

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μου HTC εδω. Σε λάθος άνθρωπο το λες.

Επίσης, μια βόλτα στο διαδίκτυο να κάνεις θα δείς οτι οι sammy boys τείνουν να γίνουν σαν τους παλιούς apple funboys. Σε λίγο θα κάνουν μπεεεε κ αυτοί.

Είναι ευκαιρία η Samsung να τιμωρηθεί καυτή όπως η HTC μπας και στρωθεί κάτω και παρουσιάσει κάτι ουσιαστικά καινούργιο.

 

Δεν το λέω προσωπικά για εσένα αλλά αν μου λες ότι δεν υπάρχουν οι αντίστοιχοι fans σε κάθε φίρμα απλά εθελοτυφλείς.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοστίζουν τα υλικά του S4?

Αρκετά περισσότερα από του i5 και Sony Z. :)

 

http://techblog.gr/mobile/galaxy-s-4-price-components-9688/

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν το λέω προσωπικά για εσένα αλλά αν μου λες ότι δεν υπάρχουν οι αντίστοιχοι fans σε κάθε φίρμα απλά εθελοτυφλείς.

 

Υπάρχουν. Και τώρα με το one θα γίνουν περισσότεροι.

Link to comment
Share on other sites

Αν κρατάς περισσότερο από 6 μήνες το τηλ όμως πέφτει η απόδοσή της. Δεν αλλάζουν όλοι συχνά τηλ.:rolleyes:

 

 

 

Αυτό τώρα είναι επιχείρημα; Ας μην απάνταγες καθόλου στο θέμα μέγεθος. Ειλικρινά είναι αστείο no offence.:lol:

 

Εχει εκπληκτικά ηχεία, καλυπτεσαι καλύτερα έτσι;

Απλά θα αρχίσετε τώρα, δεν ακούω μουσική, δεν με νοιάζει ο ήχος και πάει λέγοντας. Αυτά ήθελα να αποφύγω. ;-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπεις λοιπον φίλε μου τα πάντα είναι σχετικά , είναι θέμα επιλογών - προτεραιοτήτων και πάει λέγοντας.

 

Σε αυτο το -VS- τα ειπαμε ολα ! Μα ολααααααα ! Ισως το καλυτερο που εχει γινει για εμενα (και το επιπεδο του,δεν ξεφτιλιστηκε,θελω να πιστευω..) !

 

Και αν καποιος κατασκευαστης κατσει και διαβασει αυτες τις 28 σελιδες,θα πρεπει να μας δωσει την καλυτερη υλοποιηση συσκευης,που εγινε ποτε !

 

Το θεμα ειναι οτι θα δυσκολευτει πολυ να κατανοησει,τι πρεπει να κατασκευασει !

Πλαστικο η αλουμινιο ? Με card slot η χωρις ? Με Fm radio η ανευ ? Unibody η κομματακια ? Mε smart futures η διχως ? και..και..και παει λεγοντας !

 

ΟΚ..ΟΚ..καταλαβα,καταλαβα.. !

 

Ολοι μας θελουμε την καλυτερη υποστηριξη με fast και ποιοτικα Updates,χωρις προχειροτητες ! Ολοι μας θελουμε την καλυτερη δυνατη αυτονομια ! Ολοι μας θελουμε τα καλυτερα specs ! Oλοι μας θελουμε τις καλυτερες after sales παροχες και service ! Oλοι μας θελουμε τις καλυτερες και ουσιαστικες κατασκευαστικες καινοτομιες σε hw και sw,χωρις να αποτελουν κινησεις εντυπωσιασμου ! Ολοι μας θελουμε χαμηλες τιμες ! Ολοι μας θελουμε τα καλυτερα σε ηχεια,καμερες,υλικα κατασκευης,οθονες,CPU,GPU και..και..και..

 

ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΕΜΑΣ :!:

 

Αλλα σας ρωταω,αυτο το οποιο θελουμε μπορει να γινει ? Ειστε σιγουροι για αυτο που θελετε ? Ξερετε καλα τι ειναι αυτο ?

 

Γιατι δεν φτανει να θελεις κατι.. Πρεπει και να ξερεις αν αυτο υπαρχει.. :!:

 

Εεεεεεεε ναι λοιπον υπαρχει και ειναι γραμμενο μεσα σε αυτες τις 28 σελλιδες!!

 

ΓΙΑΤΙ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΟ ΔΙΝΟΥΝ ?

και δυο αριστες συσκευες,εχουν μοιρασει την κοινοτητα,σε 2 τσαμπια σταφυλι ?

Ωραια ερωτηση για το "myphone ASK" ?

 

Θα μου πει καποιος εχουμε να κανουμε με διαφορετικες φιλοσοφιες κατασκευης και αυτα επιτασσει ο νομος του εμποριου ζητησης και προσφορας !

 

Μα εδω τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα :lol: ρε παιδια ! Οταν σε ρωτησαν αν http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=362268 εσυ απαντησες ξεκαθαρα και εκει και εκει http://www.phonearena.com/news/Poll-results-Do-you-listen-to-FM-radio-on-your-phone_id42207 (αλλα ολα ειναι υπο αμφισβητηση..:!: )

 

Οταν σε ρωτησαν αν θελεις Card slot,εσυ ο ιδιος εγραψες παλι εκει http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=349458

αλλα και εκει http://www.phonearena.com/news/Are-you-OK-with-the-lack-of-memory-expansion-slot-trend-of-flagship-phones_id28506 (αλλα ολα ειναι σχετικα.. :lol: )

 

και αλλα πολλα exit polls σε ολον τον κοσμο !

 

 

Για να μην μακρυγορισω,αγαπητοι συμφορουμιτες.. Η αληθεια ειναι καπου στην μεση και για εμας και για τους κατασκευαστες !

Εμεις τα θελουμε ολα ! Αλλα σε πολλα,η αποψη μας ειναι μοιρασμενη..! Και αυτοι προσεχουν πολυ τι θα μας δωσουν (με γνωμονα παντα το κερδος και το συμφερον τους..),για να συνεχισουμε να βελαζουμε :rotfl: ,μιας και απο αυτο εξαρταται η επιβιωση τους ! (ολα ομως ειναι σχετικα και υπο αμφισβητηση :lol:).

 

Ειναι δυσκολο να εισαι την σημερον ημερα και User,αλλα και κατασκευαστης !

 

Και μην μου πει καποιος οτι το NoteII = ΠΛΑΣΤΙΚΟ χαχα!,τα δινει ολα ! Γιατι δεν θα εχει καταλαβει τιποτα,απο οτι εγραψα παραπανω :lol: !

Απλα μας δινει τα περισσοτερα ! (και αμετρητα exit polls ανα τον κοσμο,σχετικα,υπο αμφισβητηση και μη,το αποδεικνυουν περιτρανα !).

 

edit: Ας μου πει καποιος (εμπειρος και γνωστης εδω μεσα) και εμενα του ασχετου. Ποια συσκευη να παρω τελικα ως καλυτερη (?),μιας και δεν ξερω που πανε τα τεσσερα ? Θα περιμενω πολυ ακομα ? (αλλα ολα ειναι σχετικα και υπο αμφισβητηση..χαχα!)

Edited by Galactic
Link to comment
Share on other sites

Αυτο τωρα που το ειδες? Δεν εχει επιβεβαιωθει κατι τετοιο. Αυτα που γραφουν στο xda για το write protection δεν εχουν καμμια σχεση με το bootloader. Εχουν φλασαρει ηδη ατομα...

 

δεν ειναι επιβεβαιωμενο αλλα γινεται ενας ψιλοχαμος με το αν ισχυει η οχι.ακομα δεν εχει μιλησει καποιο dev(πχ chainfire) να πει οτι με το final firmware δεν υπαρχει locked bootloader

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...