Jump to content

Lenovo A660


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δν δεχεται πληρωμη μεσω paypal, μονο πιστωτικη ή χρεωστικη καρτα + οτι ειναι στυλ ebay με διαφορους πωλητες κτλ.

Άσε που το στέλνουν με chinapost, και αυτό από μόνο του είναι λόγος να μην πάρεις! όσο καλό και να είναι το μαγαζι!

Panasonic GD92 -> Panasonic GD70 -> Panasonic X66 -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson G900 -> Samsung Galaxy Mini S5570 -> Samsung Galaxy Pocket S5300 -> Lenovo A660 -> Lenovo A850...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλαρακι, οταν λες 19 μερες εννοεις εργασιμες? διοτι εγω το περιμενω απο 27/6

Οχι εργασιμες! Μην χαλιεσαι, σε αλλους εκανε και λιγοτερες..για minideal μιλαμε παντα..

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Οχι εργασιμες! Μην χαλιεσαι, σε αλλους εκανε και λιγοτερες..για minideal μιλαμε παντα..

απο ebay το περιμενω

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την BL194 παίρνει και την BL179. Η μπαταρία με τα 2300mAh που είχα αναφέρει σε προηγούμενο ποστ είναι αυτή: http://www.aliexpress.com/item/2300mAh-High-Capacity-Business-BL179-Battery-For-Lenovo-S760-Cell-phone/681740718.html

 

Μου ήρθε χθές και την χρησιμοποιώ αυτή τη στιγμή.

Έχουμε κάποιο feedback για τη συγκεκριμένη μπαταρία; Μόλις την παρέλαβα και εγώ και το βράδυ θα τοποθετηθεί στο κινητό. Μπορείς να με ενημερώσεις σχετικά, μιας και την έχεις αρκετό καιρό, για να ξέρω τι να περιμένω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα απόφαση...αν το παραγγείλω τώρα θα το έχω μέχρι τέλεη Ιουλιου απο minideal και SG Post?

Φεύγω για διακοπές μετά...

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω στα χερια μου απο την δευτερα αργησε αρκετα αλλα χαλαλι απο 14 ιουνιου ηρθε στις 8 ιουλιου.Τοσο καλο πραγματικα ουτε στα καλυτερα μου ονειρα δεν θα το φανταζομουν.Κατασκευαστικα ειναι πολυ γερο,η οθονη ανταποκρινεται αψογα,παει σφαιρα δεν κολλαει καθολου,ολες οι κινεζιες βγαινουν σχετικα ευκολα με titanium και link2sd.Η μπαταρια βγαζει και δεν βγαζει μερα αλλα με σχετικα βαρια χρηση,βεβαια αυτο με την μπαταρια ειναι γενικο θεμα στα smartphone.Το συστηνω ανεπιφυλακτα χωρις δευτερη σκεψη.

 

Υ.Γ. εκανα παραγγελια αλλα 2 μαυρο χρωμα με 95 ευρω,εγω το προλαβα οταν ειχε 89ευρω απο minideal παντα.

 

Υ.Γ. Ξερει κανεις αν τελικα μπορουμε να μεταφερουμε τις εφαρμογες στην sd και με πιο τροπο?

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να παίρνει και την BL179, παρ'όλο που δεν αναφέρεται επίσημα.

Εκτός από την BL194 παίρνει και την BL179. Η μπαταρία με τα 2300mAh που είχα αναφέρει σε προηγούμενο ποστ είναι αυτή: http://www.aliexpress.com/item/2300mAh-High-Capacity-Business-BL179-Battery-For-Lenovo-S760-Cell-phone/681740718.html

 

Μου ήρθε χθές και την χρησιμοποιώ αυτή τη στιγμή. Έχει ακριβώς τις ίδιες διαστάσεις με την αυθεντική.

Επανέρχομαι στο θέμα γιατί όπως ανέφερα και πιο πριν αγόρασα και εγώ τη συγκεκριμένη μπαταρία. Ναι, όντως έχει τις ίδιες ακριβώς διαστάσεις. Αλλά αυτό αρκεί για να τοποθετηθεί στο Α660; Φίλε squalor, είπες ότι την τοποθέτησες και δουλεύει κανονικά. Πως το έκανες αυτό ακριβώς; Αφού ναι μεν η μπαταρία έχει ακριβώς τις ίδιες διαστάσεις αλλά έχει διαφορετική πατούρα-εγκοπές και δεν εφαρμόζει στη υποδοχή της μπαταρίας. Για να γίνει αυτό πρέπει να "φας" με ένα μαχαίρι ή μία λίμα κάποιες εγκοπές που έχει και οι οποίες είναι πιο χοντρές από την BL194 για να μπει στη θέση της. Δεν είδα να αναφέρεις πουθενά κάτι τέτοιο...!!!

 

Εντάξει, το έκανα αυτό και την τοποθέτησα στη θέση της. ΑΛΛΑ, το πιο σημαντικό, οι επαφές της BL179 μπαταρίας δεν είναι στην ίδια ακριβώς θέση με αυτές της BL194, είναι λίγο πιο αριστερά, με αποτέλεσμα να μην είναι στη σωστή θέση και να μην έρχονται σε επαφή με τα πινάκια του τηλεφώνου. Ως εκ τούτου, το τηλέφωνο δεν ανοίγει αφού δεν εφάπτονται τα πινάκια με τις επαφές τις μπαταρίας. Μπορώ να μάθω πως ακριβώς την έβαλες εσύ;

 

Με τη πρώτη ευκαιρία θα βγάλω φωτογραφίες για να καταλάβετε καλύτερα τι εννοώ. Πάντως οι μπαταρίες δεν είναι ακριβώς ίδιες και τουλάχιστον στο δικό μου τηλέφωνο δε λειτουργεί...

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα γιατί όπως ανέφερα και πιο πριν αγόρασα και εγώ τη συγκεκριμένη μπαταρία. Ναι, όντως έχει τις ίδιες ακριβώς διαστάσεις. Αλλά αυτό αρκεί για να τοποθετηθεί στο Α660; Φίλε squalor, είπες ότι την τοποθέτησες και δουλεύει κανονικά. Πως το έκανες αυτό ακριβώς; Αφού ναι μεν η μπαταρία έχει ακριβώς τις ίδιες διαστάσεις αλλά έχει διαφορετική πατούρα-εγκοπές και δεν εφαρμόζει στη υποδοχή της μπαταρίας. Για να γίνει αυτό πρέπει να "φας" με ένα μαχαίρι ή μία λίμα κάποιες εγκοπές που έχει και οι οποίες είναι πιο χοντρές από την BL194 για να μπει στη θέση της. Δεν είδα να αναφέρεις πουθενά κάτι τέτοιο...!!!

 

Εντάξει, το έκανα αυτό και την τοποθέτησα στη θέση της. ΑΛΛΑ, το πιο σημαντικό, οι επαφές της BL179 μπαταρίας δεν είναι στην ίδια ακριβώς θέση με αυτές της BL194, είναι λίγο πιο αριστερά, με αποτέλεσμα να μην είναι στη σωστή θέση και να μην έρχονται σε επαφή με τα πινάκια του τηλεφώνου. Ως εκ τούτου, το τηλέφωνο δεν ανοίγει αφού δεν εφάπτονται τα πινάκια με τις επαφές τις μπαταρίας. Μπορώ να μάθω πως ακριβώς την έβαλες εσύ;

 

Με τη πρώτη ευκαιρία θα βγάλω φωτογραφίες για να καταλάβετε καλύτερα τι εννοώ. Πάντως οι μπαταρίες δεν είναι ακριβώς ίδιες και τουλάχιστον στο δικό μου τηλέφωνο δε λειτουργεί...

 

Φίλε μου αυτό μου λες δεν ισχύει σε καμία περίπτωση, εκτός και αν σου έστειλαν άλλη μπαταρία, βάζω φωτογραφίες για του λόγου το αληθές:

IMG_20130713_124012.jpg

IMG_20130713_124058.jpg

IMG_20130713_124112.jpg

IMG_20130713_124209.jpg

Tutorial για rooting και Google Play σε Lenovo A520, A660, A789, A800 http://androidphoneguides.blogspot.gr/ - τα link που δεν δούλευαν διορθώθηκαν
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...είμαι νέος στην παρέα και σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό απο minideal....ήδη ένας συνάδελφος παρήγγειλε αυτό εδώ http://www.minideal.net/lenovo-a830-mtk6589-quad-core-android-4-2-1-2ghz-5-0-inch-qhd-3g-wcdma-8-0mp.html και το περιμένει και σε συζήτηση που είχαμε με παρέπεμψε να μπώ στο φόρουμ σας για να πάρω πληροφορίες.....αυτό που με τράβηξε είναι κυρίως οι πιστοποιήσεις του και η ανθεκτικότητα του μιας και δεν θέλω κινητό στα χέρια μου που να ανοίγει με το πρώτο πέσιμο.....είμαι κάτοχος του http://www.skroutz.gr/s/286150/Samsung-Xcover-271-B2710.html που εδώ και 3 χρόνια έχει αποδειχθεί σκυλί και πολύ χρήσιμο κινητό με άπειρα πεσίματα - βουτήγματα στο νερό κτλ....και θα πήγαινα σε smartphone μόνο αν έβρισκα κάτι ανάλογο όπως το lenovo....η τιμή είναι πολύ δελεαστική και απ ότι κρίνω απ τα σχόλια σας είναι value for money..........

Για να μην κουράζω θα ήθελα μερικές ερωτήσεις....

 

1) όσον αφορά την μπαταρία...άν αναλογιστούμε ότι το χρησιμοποιώ μόνο για τηλεφωνήματα (πχ 15 λεπτά ομιλίας την ημέρα) χωρίς κάποια άλλη χρήση (παινχίδια , ίντερνετ κτλ) και μετά τις πρώτες 3-4 φορτίσεις που απ όσο διάβασα αρχίζει και παίρνει τα πάνω της η μπαταρία......πόσο θα μου κρατάει ?? θα βγάζει 2 μέρες ??

2) όσον αφορά το gps...κατά πόσο βολικό είναι?? Έχει χρέωση ?(είμαι άσχετος απο smartphone και 3G τεχνολογίες)

3) Η lenovo ναι μεν βγάζει κινητά...αλλά απ ότι πρόσεξα τα συγκεκριμένα δεν τα έχει στο site της ??? Μήπως είναι αντιγραφα china-motors :D ??? οκ για την τιμή τους δεν λέω μην τα θέλουμε και όλα...αλλά εσείς που το έχετε αγοράσει πως το βλέπετε σαν κατασκευή...θυμίζει όντως ποιότητα lenovo ??

 

συγνώμη άν σας κούρασα και εύχομαι πολύ σύντομα να έιμαι και εγώ ένας κάτοχος α660

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτό μου λες δεν ισχύει σε καμία περίπτωση, εκτός και αν σου έστειλαν άλλη μπαταρία, βάζω φωτογραφίες για του λόγου το αληθές:

Οσο αφορα την διαρκεια της οσο διαστημα την χρησιμοποιεις αξιζει η αγορα της; Δηλ εχει αυτο το κατι παραπανω σε χρονους διαρκειας) απο την μπαταρια του κινητου η σχετικα ειναι μια η αλλη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...είμαι νέος στην παρέα και σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό απο minideal....ήδη ένας συνάδελφος παρήγγειλε αυτό εδώ http://www.minideal.net/lenovo-a830-mtk6589-quad-core-android-4-2-1-2ghz-5-0-inch-qhd-3g-wcdma-8-0mp.html και το περιμένει και σε συζήτηση που είχαμε με παρέπεμψε να μπώ στο φόρουμ σας για να πάρω πληροφορίες.....αυτό που με τράβηξε είναι κυρίως οι πιστοποιήσεις του και η ανθεκτικότητα του μιας και δεν θέλω κινητό στα χέρια μου που να ανοίγει με το πρώτο πέσιμο.....είμαι κάτοχος του http://www.skroutz.gr/s/286150/Samsung-Xcover-271-B2710.html που εδώ και 3 χρόνια έχει αποδειχθεί σκυλί και πολύ χρήσιμο κινητό με άπειρα πεσίματα - βουτήγματα στο νερό κτλ....και θα πήγαινα σε smartphone μόνο αν έβρισκα κάτι ανάλογο όπως το lenovo....η τιμή είναι πολύ δελεαστική και απ ότι κρίνω απ τα σχόλια σας είναι value for money..........

Για να μην κουράζω θα ήθελα μερικές ερωτήσεις....

 

1) όσον αφορά την μπαταρία...άν αναλογιστούμε ότι το χρησιμοποιώ μόνο για τηλεφωνήματα (πχ 15 λεπτά ομιλίας την ημέρα) χωρίς κάποια άλλη χρήση (παινχίδια , ίντερνετ κτλ) και μετά τις πρώτες 3-4 φορτίσεις που απ όσο διάβασα αρχίζει και παίρνει τα πάνω της η μπαταρία......πόσο θα μου κρατάει ?? θα βγάζει 2 μέρες ??

2) όσον αφορά το gps...κατά πόσο βολικό είναι?? Έχει χρέωση ?(είμαι άσχετος απο smartphone και 3G τεχνολογίες)

3) Η lenovo ναι μεν βγάζει κινητά...αλλά απ ότι πρόσεξα τα συγκεκριμένα δεν τα έχει στο site της ??? Μήπως είναι αντιγραφα china-motors :D ??? οκ για την τιμή τους δεν λέω μην τα θέλουμε και όλα...αλλά εσείς που το έχετε αγοράσει πως το βλέπετε σαν κατασκευή...θυμίζει όντως ποιότητα lenovo ??

 

συγνώμη άν σας κούρασα και εύχομαι πολύ σύντομα να έιμαι και εγώ ένας κάτοχος α660

 

Οι 2 μεγαλυτεροι καταναλωτες μπαταρίας είναι το WiFi και η Οθονη... Οσο λιγοτερο τα χρησιμοποιείς, τόσο αυξανεται η διαρκεια της μπαταρίας. Ειδικά αν δεν παιζεις παιχνιδια κτλ, να περιμένεις πολύ παραπανω απο όσο αναφέρουν εδω τα παιδιά που το χρησιμοποιούν ενεργά

 

Το GPS δεν το πληρώνεις.... πληρώνεις μόνο το προγραμματακι που έχει τους χαρτες και την δυνατότητα να σε πληροφορεί φωνητικά και να υπολογίζει διαδρομες. Φυσικά υπάρχει πάντα η λύση να βρεις ¨σπασμένο¨ το πρόγραμμα αν εχεις οικονομική δυσκολία να το αγοράσεις...

 

Το κινητό είναι πολύ πιο στιβαρό απο τα κλασσικά smartphone που ειναι ευαισθητα και στο κοίταγμα. Απλά στο Α660 που πήρα για γνωστό μου, έκανε μια ωραία γρατσουνιά η οθονη απο πτωση (ενω θα δεις βιντεακι με ρωσους να του κανουν μαχαιριες και να μην παθαινει τιποτα) και ήδη λιγο πιο πισω υπάρχει αναφορα για κινητο που έκανε βουτια σε κουβα με νερο και βγηκε με προβληματα (τα οποια σταματησαν μολις στεγνωσε η υγρασια). Δηλαδη, το κινητο ειναι μεν πολυ πιο αντοχής, αλλα δεν ειναι για σκίσιμο όπως το κινητό που παραθέτεις.....

 

Κατα τα άλλα η Lenovo υπαρχει κανονικα, απλα τα κινητα της απευθυνονται κυρίως στην κινεζική αγορα, και καποια high end στην αμερικάνικη. Θα μας έρθει κι εδώ σύντομα λογικά.... Η ποιοτητα τους ειναι κατι παραπανω απο καλη. Και να φανταστείς η σειρα Α ειναι η φτηνή της (υπάρχει και η σειρά Κ και S που ειναι κλάσης Galaxy S4-iPhone κτλ)

 

Αγόρασε το!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις....ναι το ξέρω ότι δεν είναι σαν το b2710....άλλωστε δεν σκοπεύω να μπαίνω στην θάλασσα με το smartphone όυτε να το κοπανάω στον τοίχο ( με το υπάρχων το κάνω συχνά για να ξεσπάσω :lol:) αλλά με ενδοιαφέρει αν μια στις τόσες μου πέσει απ την τσέπη ή αναποδογυρίσει κανά ποτήρι με καφέ ας πούμε πάνω του κατα λάθος να έχω το πλεονέκτημα να μην πάθω έμφραγμα......απο δευτέρα θα πώ τον συνάδελφο να μου το παραγγείλει (αν και ήθελα να έρθει το δικό του πρώτα για να δώ ότι όλα καλά με τελωνεία και ιστορίες) με τόσα που είδα και διάβασα περι αξιοπιστίας της Minideal δεν μπορώ να περιμένω :happy:........καμία συμβουλή για το τί να προσέξουμε ??? Άν και προφανώς θα ξέρει ο άλλος αφού και αυτός πήρε πληροφορίες για το δικό του από εδω μέσα αλλά όσον αφορά το τελωνείο κτλ πρέπει να ζητήσει κάτι ιδιέτερο ?? ας πούμε τιμολόγηση σε χαμηλότερη τιμή ?? Τα ελληνικά τα περνάν ούτος η άλλος ή πρέπει να το ζητήσω ?? ευχαριστώ και πάλι
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις....ναι το ξέρω ότι δεν είναι σαν το b2710....άλλωστε δεν σκοπεύω να μπαίνω στην θάλασσα με το smartphone όυτε να το κοπανάω στον τοίχο ( με το υπάρχων το κάνω συχνά για να ξεσπάσω :lol:) αλλά με ενδοιαφέρει αν μια στις τόσες μου πέσει απ την τσέπη ή αναποδογυρίσει κανά ποτήρι με καφέ ας πούμε πάνω του κατα λάθος να έχω το πλεονέκτημα να μην πάθω έμφραγμα......απο δευτέρα θα πώ τον συνάδελφο να μου το παραγγείλει (αν και ήθελα να έρθει το δικό του πρώτα για να δώ ότι όλα καλά με τελωνεία και ιστορίες) με τόσα που είδα και διάβασα περι αξιοπιστίας της Minideal δεν μπορώ να περιμένω :happy:........καμία συμβουλή για το τί να προσέξουμε ??? Άν και προφανώς θα ξέρει ο άλλος αφού και αυτός πήρε πληροφορίες για το δικό του από εδω μέσα αλλά όσον αφορά το τελωνείο κτλ πρέπει να ζητήσει κάτι ιδιέτερο ?? ας πούμε τιμολόγηση σε χαμηλότερη τιμή ?? Τα ελληνικά τα περνάν ούτος η άλλος ή πρέπει να το ζητήσω ?? ευχαριστώ και πάλι

 

Επειδή μιλάμε για κινέζους (μας έχουν συνηθίσει να μην έχουν καμία συνέχεια και συνέπεια) να του πεις να μπει στον κόπο να τα ζητήσει ΟΛΑ σε ένα μηνυματάκι (εγω πχ το έκανα στο μηνυμα πληρωμης του Paypal, άλλοι εχουν στείλει mail). Προτίμησε το Singapore post μιας και ειναι και γρηγορο και φτηνό και κινδυνευεις πολυ λιγότερο απο τελωνείο.

 

Το minideal και το κάθε κινέζικο site γενικά ειναι γτπ... σου κάνουν τον καλό μέχρι να εξασφαλίσουν την πώληση.... αν εχεις προβλημα θα σου σπάσουν τα @@ μέχρι να βγάλεις άκρη. Είναι όλοι ετσι ανεξαιρέτως, παρά τις καλές εντυπώσεις που θα δεις να αναφερονται απο αγοραστές..... Είναι επειδή όλα πήγαν καλά και δεν χρειάστηκαν την υποστήριξή τους [όχι οτι τα ελληνικά καταστήματα ειναι και πολύ καλύτερα :devil:]

Το minideal τυχαίνει να έχει την καλύτερη ROM (εκδοση android που φοραει το κινητό) και να ειναι και πιο φθηνό, οπότε προτίμησε το...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτό μου λες δεν ισχύει σε καμία περίπτωση, εκτός και αν σου έστειλαν άλλη μπαταρία

Κάτι δε πάει καλά εδώ, η μπαταρία που παρέλαβες εσύ πρέπει να είναι διαφορετική από αυτή που παρέλαβα εγώ. Δες τις φωτό...

 

Φαίνεται καθαρά ότι οι επαφές είναι διαφορετικές και μετατοπισμένες προς τα αριστερά στην BL179 και η πιο χοντρή πατούρα στις άκρες της μπαταρίας τις οποίες και έχω ξύσει λίγο με ένα μαχαίρι για να μπορέσει να μπει στο τηλέφωνο. Η original μπαταρία του lenovo είναι αυτή που έχει τις ενδείξεις + και - δίπλα στις επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δε πάει καλά εδώ, η μπαταρία που παρέλαβες εσύ πρέπει να είναι διαφορετική από αυτή που παρέλαβα εγώ. Δες τις φωτό...

 

Φαίνεται καθαρά ότι οι επαφές είναι διαφορετικές και μετατοπισμένες προς τα αριστερά στην BL179 και η πιο χοντρή πατούρα στις άκρες της μπαταρίας τις οποίες και έχω ξύσει λίγο με ένα μαχαίρι για να μπορέσει να μπει στο τηλέφωνο. Η original μπαταρία του lenovo είναι αυτή που έχει τις ενδείξεις + και - δίπλα στις επαφές.

 

Ναι φίλε μου λογικά σου έστειλαν άλλη μπαταρία. Προτείνω να ζητήσεις refund. Μπορείς να κάνεις dispute και να τους στείλεις τις φωτο για να σου δώσει ο πωλητής πίσω τα χρήματα και αν δεν δεχτεί, τότε μπορείς να κάνεις escalate και να μπει το ίδιο το Aliexpress στη μέση για να διευθετήσει το θέμα.

Tutorial για rooting και Google Play σε Lenovo A520, A660, A789, A800 http://androidphoneguides.blogspot.gr/ - τα link που δεν δούλευαν διορθώθηκαν
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου λογικά σου έστειλαν άλλη μπαταρία. Προτείνω να ζητήσεις refund. Μπορείς να κάνεις dispute και να τους στείλεις τις φωτο για να σου δώσει ο πωλητής πίσω τα χρήματα και αν δεν δεχτεί, τότε μπορείς να κάνεις escalate και να μπει το ίδιο το Aliexpress στη μέση για να διευθετήσει το θέμα.

 

Παιδιά, αν το προσέξατε, οι μπαταρίες έχουν ολόιδια ετικέτα, δεν διαφέρει σε κάτι η μία από την άλλη. Άρα ο πωλητής (αν είναι ο ίδιος) έχει στη διάθεσή του και σωστές και λάθος μπαταρίες που δεν ξεχωρίζουν η μία από την άλλη παρά μόνο αν τις συγκρίνεις με μία BL194.

 

Πρόκειται σίγουρα για τον ίδιο πωλητή; Περιμένω κι εγώ να έρθει μία, από το λινκ που έδωσε ο φίλος squalor...

Link to comment
Share on other sites

μπλέξιμο.

κανονικά η BL179 δεν είναι 1760mAh;

αυτός πουλάει "πειραγμένες".

ξέρουμε κανέναν άλλον πωλητή με παρόμοιες;

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο νομιζω θα μπορουσε να βρεθει μια ακρη αν καποιος ειχε επικοινωνια με τον πωλητη ωστε να δει αν ειναι οκ ολα τα προιοντα του.

Επισης θα μπορουσε καποιος κατοχος να απαντησει σε αυτο; Μπορει να κουραζω αλλα δεν ειναι κακο να εχω μια απαντηση :O

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4798923#post4798923

 

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

Edited by vrs5
Διορθωση κειμενου
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως άνοιξα Dispute στέλνοντας τις φωτό και ζητώντας αντικατάσταση και περιμένω να δω αντίδραση από τον πωλητή... Θα ενημερώσω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν το προσέξατε, οι μπαταρίες έχουν ολόιδια ετικέτα, δεν διαφέρει σε κάτι η μία από την αλλη.

 

Νομιζω φιλε μου διαφερουν ελαχιστα στο χρωμα.. Η σωστη ειναι πιο θαλασσια.. Την πατησα κ γω..Βεβαια δεν ειμαι ακομα σιγουρος, μιας και την εχω σπιτι, οπου απουσιαζω τις τελευταιες μερες, θα παω αυριο..

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Σε παραγγελία κινητού lenovo, στο band τι πρέπει να γράφει για να είναι συμβατό με Ελλάδα;

πχ:

2G: GSM 900/1800/1900MHz (νομίζω 900&1900)

3G: WCDMA 900/2100MHz ???

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω φιλε μου διαφερουν ελαχιστα στο χρωμα.. Η σωστη ειναι πιο θαλασσια.. Την πατησα κ γω..Βεβαια δεν ειμαι ακομα σιγουρος, μιας και την εχω σπιτι, οπου απουσιαζω τις τελευταιες μερες, θα παω αυριο..

Η διαφορά στα χρώματα μπορεί να έχει να κάνει και με τη φωτ. μηχανή ή με τις συνθήκες λήψης. Καλό θα είναι όποιος άλλος έχει παραγγείλει τη συγκεκριμένη μπαταρία να ενημερώσει εάν έχει παρόμοιο θέμα ή απλά έτυχε σε εμένα. Θα βοηθήσει πολύ αυτό στο τρόπο που θα αντιμετωπίσω και το θέμα με τον πωλητή.

 

Επιπλέον να ενημερώσω ότι έχω παραγγείλει και περιμένω να παραλάβω και αυτή τη μπαταρία, θα ενημερώσω και για τη συγκεκριμένη.

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Σε παραγγελία κινητού lenovo, στο band τι πρέπει να γράφει για να είναι συμβατό με Ελλάδα;

πχ:

2G: GSM 900/1800/1900MHz (νομίζω 900&1900)

3G: WCDMA 900/2100MHz ???

 

Δε νομίζω ότι χρειάζεται να γράψεις κάτι τέτοιο.

Προσωπικά δεν το έκανα και λειτουργεί κανονικά το κινητό..

 

 

 

Η διαφορά στα χρώματα μπορεί να έχει να κάνει και με τη φωτ. μηχανή ή με τις συνθήκες λήψης. Καλό θα είναι όποιος άλλος έχει παραγγείλει τη συγκεκριμένη μπαταρία να ενημερώσει εάν έχει παρόμοιο θέμα ή απλά έτυχε σε εμένα. Θα βοηθήσει πολύ αυτό στο τρόπο που θα αντιμετωπίσω και το θέμα με τον πωλητή.

 

Μόλις το τσέκαρα..και σε μένα το ίδιο..

Αν μπορείς ενημέρωσε τι ακριβώς χρειάζεται να κάνουμε γιατί δεν είχα ποτέ ανάλογη εμπειρία και τα αγγλικά μου επίσης είναι φτωχά..thnx

 

Εδιτ

παρατήρηση

 

Πηγαίνοντας στο μέιλ μου βλέπω ένα εισερχόμενο από τον πωλητη που λέει μέσα στ άλλα ...BL179 Battery For Lenovo S760 Cell phone was completed...

Στον σύνδεσμο που είχα παραγγείλει την μπαταρία (ποστ #288) θυμάμαι ότι είχε στον τίτλο τις παρακάτω συσκευές.. for Lenovo A780 A660 A288T A520 A790E A560E A698T BL194

 

Πηγαίνοντας στον αρχικό σύνδεσμο βλέπω αυτό, ενώ περίμενα να δώ αυτό

 

wtf??

Edited by Jstllucky
Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι χρειάζεται να γράψεις κάτι τέτοιο.

Προσωπικά δεν το έκανα και λειτουργεί κανονικά το κινητό..

 

Στην περιγραφή του κινητού εννοώ, κοιτάζοντας και τα υπόλοιπα μοντέλα της lenovo ψάχνοντας να βρω κάτι ... άλλο, καλύτερο;

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, μολις το παρελαβα το εργαλειο! πολυ καλο για τα λεφτα του και ειναι μουρατο ποιοτικο, δεν φαινεται η φτήνια των κινεζικων τηλεφωνων.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...