Jump to content

Lenovo A660


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, ξερει καποιος να μου πει αν μπορουμε να τρεξουμε το ubuntu στο a660? Εγω το προσπαθησα αλα δεν το καταφερα :-( Κατι δεν κανω σωστα ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν πας Settings -> Storage σου έχει ποια να είναι η προκαθορισμένη τοποθεσία αποθήκευσης. Πρέπει να επιλέξεις την εξωτερική κάρτα μνήμης (π.χ. 16GB)

Δεν έχει τέτοια επιλογή. Στο "Προτιμώμενη θέση εγκατάστασης" οι επιλογές που υπάρχουν είναι ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗΣ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ, ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ, ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ. Δεν υπάρχει δυνατότητα (τουλάχιστον από τη συγκεκριμένη ρύθμιση) να γίνεται αποθήκευση στην εξωτερική SD.

Link to comment
Share on other sites

Παααρα πολυ καλο το συγκεκριμενο application , εγω βρηκα την εκδοση pro και το συστηνω ανεπιφυλακτα ειδα εμφανη διαφορα στη μπαταρια...

Για φορτιστη μπορουμε να χρησιμοποιησουμε και αλλης συσκευης (εχω εναν μοτορολα στο 0,5 αμπερ) , η καλυτερα να τ αποφυγουμε?

Επισης για το θεμα με το ξεκλειδωμα της οθονης κατεβασα την εφαρμογη tap tap app που χρησιμοποιει τον proximity sensor(ειναι αυτος ο αισθητηρας ακριβως αριστερα απο το σημα της λενοβο στο ακουστικο) και ανοιγει το τηλεφωνο μονο με μια κινηση!!!Δεν ξερω βεβαια αν ειναι σωστο να παραμενει ο αισθητηρας ανοιχτος για μεγαλα διαστηματα συνεχως,εχετε αποψη?

+1111111111

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, έφτιαξα ένα μικρό tutorial για rooting και εγκατάσταση Google Play, όποιος θέλει ας τσεκάρει εδώ.
Tutorial για rooting και Google Play σε Lenovo A520, A660, A789, A800 http://androidphoneguides.blogspot.gr/ - τα link που δεν δούλευαν διορθώθηκαν
Link to comment
Share on other sites

γεια σας, το παραγγειλα πριν δω τα σχολια εδω, απο ebay! για να δουμε τι θα δουμε!:X:X

 

το trucking number ειναι το ιδιο για το ψακτηρι στα ελτα με εκεινο του Honk konk?

Edited by ioannis123
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω, δεν το βρισκει στην Ελλαδα ταξιδευει ακομα φαινεται, θα κανει πολλες στασεις το αεροπλανο
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την BL194 παίρνει και την BL179. Η μπαταρία με τα 2300mAh που είχα αναφέρει σε προηγούμενο ποστ είναι αυτή: http://www.aliexpress.com/item/2300mAh-High-Capacity-Business-BL179-Battery-For-Lenovo-S760-Cell-phone/681740718.html

 

Μου ήρθε χθές και την χρησιμοποιώ αυτή τη στιγμή. Έχει ακριβώς τις ίδιες διαστάσεις με την αυθεντική. Ήρθε φορτισμένη στο 70%, την χρησιμοποιώ ήδη ένα εικοσιτετράωρο με περίπου 4 ώρες μουσική, τηλέφωνα, ραδιόφωνο λίγο παιχνίδια και λίγο GPS και έχει πέσει στο 12%. Επειδή όπως καταλαβάινετε δεν έχει κάνει ούτε μια φόρτιση η διάρκεια ζωής της θα αυξηθεί ακόμα περισσότερο μετά από 3-4 φορτίσεις.

 

τελικά φίλε τι έγινε με αυτή τη μπαταρία;

είδες καμία διαφορά;

αξίζει να την παραγγείλουμε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι κατοχος ενος galaxy s και ειμαι αναμεσα στο Α660 και στο νεο S750...η διαφορα στην τιμη ειναι διπλασια ομως κ για αυτο ηθελα να ρωτησω εαν με το Α660 αντιμετωπιζετε προβλημα με τα 512 ΜΒ RAM που διαθετει. Ο μονος λογος που δεν το εχω ακομα αγορασει ειναι επειδη φοβαμαι οτι με διαφορες εφαρμογες ανοικτες οπως facebook, sms, browser λογω 512 RAM το κινητο θα κωλωνει οπως το galaxy s μου που φοραει cyanogen 10.1 (android 4.2).... στο Α660 αντιμετωπιζετε τετοιο προβλημα;

 

Αν ναι μαλλον πρεπει να δωσω τα διπλα κ να παρω το S750...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε για τις πληροφοριες

δεν περιμενα οθονη επιπεδου galaxy s

με ενδιαφερει αν γρατζουνιεται και αν αντεχει στα χτυπηματα

 

ποσο καιρο απο παραγγελια σε παραδοση

 

σκεφτομαι να το παραγγειλω

 

 

ειναι rooted ?

 

unlocked ειναι σιγουρα

 

αν βρηκες η αν σκεφτεσαι να βαλεις καμια cooked rom

 

 

ποια η διαφορα απο rooted σε unlocking?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι κατοχος ενος galaxy s και ειμαι αναμεσα στο Α660 και στο νεο S750...η διαφορα στην τιμη ειναι διπλασια ομως κ για αυτο ηθελα να ρωτησω εαν με το Α660 αντιμετωπιζετε προβλημα με τα 512 ΜΒ RAM που διαθετει. Ο μονος λογος που δεν το εχω ακομα αγορασει ειναι επειδη φοβαμαι οτι με διαφορες εφαρμογες ανοικτες οπως facebook, sms, browser λογω 512 RAM το κινητο θα κωλωνει οπως το galaxy s μου που φοραει cyanogen 10.1 (android 4.2).... στο Α660 αντιμετωπιζετε τετοιο προβλημα;

 

Αν ναι μαλλον πρεπει να δωσω τα διπλα κ να παρω το S750...

 

Το κινητο ειναι πολυ καλο φιλε μου, αλλα με πολλες εφαρμογες μαζι λογικο ειναι να ζοριζεται με 512 ραμ. Το s750 ειναι νεωτερο μοντελο με 4πυρηνο επεξεργαστη και 1gb ραμ, αρα θα ειναι ποιο ανετο.

Δες ομως και αυτο http://www.pandawill.com/haier-w910-smart-phone-android-40-msm8260a-dual-core-15ghz-45-inch-720p-ips-retina-screen-ip54-p65878.html το οποιο ειναι επισης ανθεκτικο σε σκονη και νερο με πιστοποιηση ip54 και εχει 1gb ram, μεγαλυτερη οθονη, πολυ καλυτερη αναλυση και φλας στην καμερα, αλλα παιρνει μια sim. Βεβαια δεν ειναι lenovo που δινει μια παραπανω αξιοπιστια σαν ονομα, αλλα τα χαρακτηριστικα του ειναι δυνατα, ωστοσο δεν το εχω δοκιμασει πρεπει να σου πω. Αν καποιος το εχει δει απο κοντα ας πει μια πιο εμπεριστατωμενη γνωμη.

Edited by TopMasterMind
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι πολυ καλο φιλε μου, αλλα με πολλες εφαρμογες μαζι λογικο ειναι να ζοριζεται με 512 ραμ. Το s750 ειναι νεωτερο μοντελο με 4πυρηνο επεξεργαστη και 1gb ραμ, αρα θα ειναι ποιο ανετο.

Δες ομως και αυτο http://www.pandawill.com/haier-w910-smart-phone-android-40-msm8260a-dual-core-15ghz-45-inch-720p-ips-retina-screen-ip54-p65878.html το οποιο ειναι επισης ανθεκτικο σε σκονη και νερο με πιστοποιηση ip54 και εχει 1gb ram, μεγαλυτερη οθονη, πολυ καλυτερη αναλυση και φλας στην καμερα, αλλα παιρνει μια sim. Βεβαια δεν ειναι lenovo που δινει μια παραπανω αξιοπιστια σαν ονομα, αλλα τα χαρακτηριστικα του ειναι δυνατα, ωστοσο δεν το εχω δοκιμασει πρεπει να σου πω. Αν καποιος το εχει δει απο κοντα ας πει μια πιο εμπεριστατωμενη γνωμη.

 

μες το μυαλο μου εισαι φιλε! και γω αυτο κοιταζα σημερα

Link to comment
Share on other sites

Δν εχει κολλησει ουτε ελαχιστα οσο κ αν το εχω φορτωσει.

Tango Skype SportsTracker Navigon RealRacing3 κτλ, ολα απροβληματιστα.

Εχω μεινει καταευχαριστημενος αλλα εχει κ καλυτερο...σημερα πηγα θαλασσα κ ξεχασα να παρω την αδιαβροχη ψηφιακη οποτε δοκιμασα το κινητο.Περιπου εικοσι λεπτα συνεχομενα κατω απ το νερο πηγε μεχρι 1,5 μετρο βαθος τραβηξα βιντεο κ φωτογραφιες.Οταν βγηκα μου επεσε στην αμμο κ γεμισε παντου επειδη ηταν βρεγμενο.Λεω παει θα εκανε χαρακιες δν θα βγαινει κ η αμμος αλλα παραδοξως το βουτηξα στο νερο κ καθαρισε απο παντου η αμμος κ δν ειχε την παραμικρη γρατσουνια.

Το βιντεο κ οι φωτο που τραβηξα παρα πολυ καλες ποιοτηκα.

Δν εχω να προσθεσω κατι αλλο πιο value for money κινητο δν νομιζω να υπαρχει.

 

Συνφορουμιτη επειδη κ εσυ εχεις galaxy οπως κ εγω, πιστευεις οτι το Α660 ειναι πιο γρηγορο απο το γαλαξια μας; συγκρινομενα φυσικα με την ιδια εκδοση ανδροιντ...το δικο μου παντως με fb browser wifi λαγκαρει ορισμενες φορες πολυ με την cyanogen 10.1...

 

μες το μυαλο μου εισαι φιλε! και γω αυτο κοιταζα σημερα

 

Καλη περιπτωση αλλα ενα review δεν βρισκω.... η HAIER παντως βγαζει κλιματιστικα..

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Καλη περιπτωση αλλα ενα review δεν βρισκω.... η HAIER παντως βγαζει κλιματιστικα..

 

εγω εχω πλυντηριο haier, λες να ειναι ιδια εταιρια?

 

+11111111111

 

οριστε????

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Mετά απο σχεδον ενα μηνα συμβιωσης με το κινητο, μπορω να πω οτι ειμαι απόλυτα ευχαριστημενος. Το μονο παραπονο που εχω ειναι η διάρκεια της μπαταριας που δυσκολα βγαζει ενα 24ωρο με μετρια χρηση. Επισης τα handsfree που εχει η συσκευασια ειναι κακης ποιοτητας.

Δοκιμασα καποια ακουστηκα της σαμσουνγκ και της σονυ αλλα δεν ταιριαζαν. Επρεπε να κουμπωσω το βυσμα λιγο παραπανω απο την μεση για να εχω ικανοποιητικο ηχο.

 

Εχει καποιος να προτεινει καποια καλα ακουστικα, που να ταιριαζουν στο τηλεφωνο μας?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, το παραγγειλα πριν δω τα σχολια εδω, απο ebay! για να δουμε τι θα δουμε!:X:X

 

το trucking number ειναι το ιδιο για το ψακτηρι στα ελτα με εκεινο του Honk konk?

Με το καλο να παραλαβεις φιλε.

Θα δεις φοβερη διαφορα σε σχεση με το αλκατελ σε ποιοτητα αλλα κυριως σε ταχυτητα. Το λεω γιατι ημουν και εγω κατοχος του 991d και ειχα απελπιστει με τα κολληματα που ειχε.

Link to comment
Share on other sites

θελω να ακουω εντυπωσεις! το περιμενω, στο δρομο ειναι!

 

Με το καλο να παραλαβεις φιλε.

Θα δεις φοβερη διαφορα σε σχεση με το αλκατελ σε ποιοτητα αλλα κυριως σε ταχυτητα. Το λεω γιατι ημουν και εγω κατοχος του 991d και ειχα απελπιστει με τα κολληματα που ειχε.

 

σοβαρα μιλας φιλε μου? και συ το ιδιο ε? απελπισια δε λες τιποτα! το σκοτωσα το αλκατελακι 100 ευρακια και παραγγειλα αυτο, εσυ ποσο καιρο το εχεις?

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα καποια ακουστηκα της σαμσουνγκ και της σονυ αλλα δεν ταιριαζαν. Επρεπε να κουμπωσω το βυσμα λιγο παραπανω απο την μεση για να εχω ικανοποιητικο ηχο.

 

Εχει καποιος να προτεινει καποια καλα ακουστικα, που να ταιριαζουν στο τηλεφωνο μας?

 

Η αλήθεια είναι οτι παίζει ένα θέμα ασυμβατότητας με μερικά handsfree το οποίο όμως έχει λύση! Εγώ προσωπικά έχω αυτά τα handsfree της Philips εδώ και ένα χρόνο και λειτουργούν άψογα (και το κουμπάκι για την αποδοχή κλήσεων). Τα handsfree είχαν μαζί και ενα ανταπτοράκι από 3.5mm σε 3.5mm το οποίο όπως γράφει και στην περιγραφή είναι για να χρησιμοποιηθούν σε τηλέφωνα Blackberry, HTC, iPhone, LG, Motorola κ.α. και είναι αυτό που κάνει όλη τη δουλειά! Είναι αυτό και το έχω βάλει και σε ακουστικά Samsung και παίζουν τέλεια. Επίσης τα συγκεκριμένα handsfree έχουν πάρα πολυ καλή ποιότητα ήχου. Εγώ τα είχα πάρει αυτά από το e-shop πέρυσι σε crazy sunday 3,5€!!! Γενικότερα οποιαδήποτε handsfree philips με αυτό το ανταπτοράκι κάνουν τη δουλειά. Δυστυχώς δεν έχω βρει να πωλείται μονο ο αντάπτορας και τα handsfree από Ελλάδα είναι ακριβά, αλλά υπάρχουν στο amazon σε αρκετά καλή τιμή.

Tutorial για rooting και Google Play σε Lenovo A520, A660, A789, A800 http://androidphoneguides.blogspot.gr/ - τα link που δεν δούλευαν διορθώθηκαν
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες αγορα στις 3/7 ελαβα μειλ με τον αριθμο παρακολουθησης στις 4/7 , ποτε λογικα θα πρεπει να το δω καπου οτι ''ταξιδευει'' γιατι ΔΕΝ ακομη; :(

Ανυπομονος βλεπετε πλεον :lol:

Edited by vrs5
διορθωση
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες αγορα στις 3/7 ελαβα μειλ με τον αριθμο παρακολουθησης στις 4/7 , ποτε λογικα θα πρεπει να το δω καπου οτι ''ταξιδευει'' γιατι ΔΕΝ ακομη; :(

Ανυπομονος βλεπετε πλεον :lol:

 

εχεις καιρο ακομα! απο ebay το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...