Jump to content

Lenovo A660


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τώρα μόνο στο ξεκλείδωμα δονείται. αυτό δε μπόρεσα να το βρω.

Ρυθμίσεις - Ασφάλεια - Δόνηση κατά την αφή. Λογικά αυτό είναι...

 

επίσης, το πήρα από το minideal.net και έχω την εντύπωση ότι δεν είναι root.

έβαλα το root checker και μου βγάζει ότι δεν είναι root.

πως μπορώ να το σιγουρέψω αυτό;

Έχει εγκατεστημένη την εφαρμογή SuperSU το τηλέφωνο με αυτό το εικονίδιο;

http://suicon.chainfire.eu/comp/148_Phlash3D-1.png

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχει ένα εικονίδιο παρόμοιο. απλά ένα "#" σε μπλε χρώμα. είναι όλα κινέζικα όμως σε αυτή την εφαρμογή και δεν καταλαβαίνω τίποτα. κάτι γράφει για root όμως οπότε μάλλον είναι αυτό που λες.

έψαχνα στα τυφλά να αλλάξω τη γλώσσα της εφαρμογής στα αγγλικά, βρήκα κάτι, επέλεξα αγγλικά αλλά και πάλι κινέζικα εμφανίζει.

κανένας τρόπος να το γυρίσω στα αγγλικά;

ξέρει κανείς κινέζικα; :lol:

 

να δοκιμάσω να εγκαταστήσω από το Link που έδωσες; αλλά πως θα σβήσω το κινέζικο (είναι καλή ιδέα να το σβήσω; );

Edited by nif
Link to comment
Share on other sites

έχει ένα εικονίδιο παρόμοιο. απλά ένα "#" σε μπλε χρώμα. είναι όλα κινέζικα όμως σε αυτή την εφαρμογή και δεν καταλαβαίνω τίποτα. κάτι γράφει για root όμως οπότε μάλλον είναι αυτό που λες.

έψαχνα στα τυφλά να αλλάξω τη γλώσσα της εφαρμογής στα αγγλικά, βρήκα κάτι, επέλεξα αγγλικά αλλά και πάλι κινέζικα εμφανίζει.

κανένας τρόπος να το γυρίσω στα αγγλικά;

ξέρει κανείς κινέζικα; :lol:

 

να δοκιμάσω να εγκαταστήσω από το Link που έδωσες; αλλά πως θα σβήσω το κινέζικο (είναι καλή ιδέα να το σβήσω; );

 

...λογικά οι Κινέζοι...:lol:

Εγκατέστησε αυτό που πρότεινε ο "AndreasQTEK" πιο πριν.

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

μου λέει πρέπει να σβήσω το προηγούμενο.

ελπίζω μη κάνω καμία βλακεία

 

πάω settings->apps

για να το σβήσω αλλά δε το εμφανίζει.

εμφανίζεται μόνο στο manage apps, αλλά εκεί έχει μόνο disable. πως διάολο το σβήνω.

τα υπόλοιπα apps μπορώ να σβήσω. αυτό όχι

 

κατέβασα το unistall master αλλά όταν πάω να σβήσω το αρχείο (superSU.apk) μου βγάζει:

this function requires that your phone has been rooted

 

άρα τι γίνεται; δεν είναι rooted το τηλέφωνο;

Edited by nif
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν απορίες σχετικά με τον εκτελωνισμό ενα πολυ χρησιμο site ειναι το

 

http://www.dutycalculator.com/dc/134626531/electronics-video-games/phones-accessories/mobile-phone/import-duty-rate-for-importing-lenovo-a660-from-singapore-to-greece-is-0/

 

Μέχρι 150 ευρω δεν υπαρχει θέμα. Απο 150 και πάνω για κινητά απλα πληρώνεις τον φόρο 23% επί της τιμής που αναγράφεται στο τιμολόγιο. Σε ότι αφορά το minideal κάνουν την αποστολή ως "gift" με μειωμένη την αξία στα 15 δολάρια. (Παρήγγειλα σήμερα το S750 που ειναι στα 180 και τους ρώτησα τι παιζει).

 

Στο site γενικα αν χρησιμοποιήσετε το calculator θα δείτε ξεκάθαρα τι θα πληρώσετε σε περιπτωση που κολήσει το δέμα στο τελωνείο.

 

Υπόψην όλοι οι courier (DHL, UPS, FEDEX κτλ) πάντα ελέγχονται στο τελωνείο και το "gift" δεν παίζει. Οπότε standard post αλλα συστημένο.....

Link to comment
Share on other sites

τα νεύρα μου όλη μέρα σήμερα. :angry:

προσπαθώ να αφαιρέσω το SuperSU το κινέζικο αλλά δε τα καταφέρνω με τίποτα.

εγκατέστησα το Link2sd όπως ανέφερε και ένας χρήστης αρκετές σελίδες πίσω (ποστ #215) αλλά δε γίνεται τίποτα.

μου βγάζει:

 

Failure

Link2sd could not obtain root access.

If you have root access make sure you respond "allow" or "Grand" to the superuser request

 

μήπως τελικά το κινητό μου δεν είναι rooted;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν είναι rooted!

 

Δες εδώ http://androidphoneguides.blogspot.gr/

 

για να το κάνεις root.

 

Για να βγάλεις ότι θέλεις χρησιμοποίησε titaniumback up (αφού κάνεις root)

Link to comment
Share on other sites

ρε τους κινέζους μας δουλεύουνε.

θα το δοκιμάσω. ελπίζω μη μου μείνει στα χέρια.

την 2η και τελευταία φορά που πήγα να κάνω update σε κινητό, δεν άνοιγε.

την πρώτη, πάλι τα ίδια.

 

μη τριτώσει το κακό.

 

κατέβασα το titaniumbackup και μου λέει ότι δεν έχει root access.

άρα οκ, το κινητό δεν είναι rooted.

Edited by nif
προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ενα πραγμα που δεν μπορω να καταλαβω ειναι η αυτονομια της μπαταριας.

Κρατησε σχεδον 3 μερες με χρηση Wifi κλησεις κλπ περι της 1,5 ωρας την ημερα. (πραγμα παραξενο συμφωνα με τα οσα εχουν γραφτει εδω απο μελη)

Σημερα κλειστα τα παντα και ''καθαρισμενο'' με clean master και advanced task killer απο πληρη φορτιση απο τις 7:30 εως 8:30 πηγε στο 90% και απο τις 8:30 εως 9:30 πηγε στο 80% :wacko: με μονο ενα μηνυμα.

Δηλ ετσι που το παει αυτο θα κρατησει 8 ωρες χωρις χρηση;

Τι γινετε ρε παιδια καμια γνωμη κανεις; Τι μπορει να το δημιουργει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

πιθανότα κάποια εφαρμογη τρέχει στο παρασκήνιο. εγω σε άλλο τηλ android που εχω χησημοποίο το Clean master πολυ κάλο να κλεινει προγραμματα που τρέχουν χωρις να θέλω και ελευθερώνει μνήμη.
Link to comment
Share on other sites

πιθανότα κάποια εφαρμογη τρέχει στο παρασκήνιο. εγω σε άλλο τηλ android που εχω χησημοποίο το Clean master πολυ κάλο να κλεινει προγραμματα που τρέχουν χωρις να θέλω και ελευθερώνει μνήμη.

 

Μα το αναφερα οτι το χρησιμοποιω και εγω.

Και αυτη την στιγμη χωρις να εχω κανει κατι αλλο (κλησεις μηνυματα κλπ) εχει πεσει στο 65% :blink:

Δεν μπορω να βρω τι φταιει γι'αυτη την τοσο αποτομη πτωση.

Το τηλ ειναι σχεδον 10 ημερων.

Link to comment
Share on other sites

μου λέει πρέπει να σβήσω το προηγούμενο.

ελπίζω μη κάνω καμία βλακεία

 

πάω settings->apps

για να το σβήσω αλλά δε το εμφανίζει.

εμφανίζεται μόνο στο manage apps, αλλά εκεί έχει μόνο disable. πως διάολο το σβήνω.

τα υπόλοιπα apps μπορώ να σβήσω. αυτό όχι

 

κατέβασα το unistall master αλλά όταν πάω να σβήσω το αρχείο (superSU.apk) μου βγάζει:

this function requires that your phone has been rooted

 

άρα τι γίνεται; δεν είναι rooted το τηλέφωνο;

Δεν το εμφανιζει γιατι ειναι disabled δηλαδη απενεργοποιημενη η εφαρμογη. Πρεπει πρωτα να την ενεργοιποιησεις και μετα θα παιρνουν ολα δικαιωματα root κανονικα, ετσι θα σε αφησει και να το απεγκαταστησεις. Επειδη ειναι εφαρμογη συστηματος οταν την απεγκαταστησεις και εγκαταστησεις το νεο superSU μετετρεψε το σε εφαρμογη συστηματος ωστε σε πιθανο hard reset να παραμενει.

Edited by TopMasterMind
Link to comment
Share on other sites

Μα το αναφερα οτι το χρησιμοποιω και εγω.

Και αυτη την στιγμη χωρις να εχω κανει κατι αλλο (κλησεις μηνυματα κλπ) εχει πεσει στο 65% :blink:

Δεν μπορω να βρω τι φταιει γι'αυτη την τοσο αποτομη πτωση.

Το τηλ ειναι σχεδον 10 ημερων.

 

Μήπως έχεις απενεργοποιήσει το κλείδωμα της οθόνης?

Tutorial για rooting και Google Play σε Lenovo A520, A660, A789, A800 http://androidphoneguides.blogspot.gr/ - τα link που δεν δούλευαν διορθώθηκαν
Link to comment
Share on other sites

η παραδόση απο F1 εγινε σαλιγκάρι να δούμε το τηλ. πως θα είναι :p:lol:
επιτ'ελους ηρθε ελλάδα:rolleyes::rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις απενεργοποιήσει το κλείδωμα της οθόνης?

 

Ναι φιλε μου αλλα δεν βλεπω το λογο μεγαλυτερης καταναλωσης εφοσον το κλειδωνω εγω αμεσα, εκτος αν παιζει κατι αλλο που εγω εχω αγνοια. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου αλλα δεν βλεπω το λογο μεγαλυτερης καταναλωσης εφοσον το κλειδωνω εγω αμεσα, εκτος αν παιζει κατι αλλο που εγω εχω αγνοια. :worry:

 

Όσο περίεργο κι αν σου φαίνεται αυτός είναι ο λόγος που σου τελειώνει η μπαταρία. Το είχα δοκιμάσει κι εγώ και από το βράδυ που έβγαλα το κλείδωμα μέχρι το πρωί που ξύπνησα είχε πέσει από το 70% στο 15%. Ενεργοποίησέ το και θα σου κρατάει όπως πριν.

 

Δες και το post #285 εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4773960#post4773960

Edited by squalor
Tutorial για rooting και Google Play σε Lenovo A520, A660, A789, A800 http://androidphoneguides.blogspot.gr/ - τα link που δεν δούλευαν διορθώθηκαν
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αν και για να πω την αληθεια με το που διαβασα το προηγουμενο ποστ αμεσως ενεργοποιησα το κλειδωμα :lol::lol:

Και παλι ευχαριστω φιλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σημερα παρελαβα το τεταρτο κατα σειρα σε διαστημα ενος μηνα.Θα νομιζουν οι κινεζοι οτι κανω εμποριο :lol:

 

Παντως παιδες απο τα τεσσερα μονο το δικο μου ειναι πορτοκαλι και τα υπολοιπα μαυρα.Επειδη λοιπον μπορω να εχω μια αποψη το πορτοκαλακι ειναι κλασης ανωτερο εμφανισιακα!

 

Με ενα 15ευρω περιπου πηρα και 2 θηκες απο ebay που κουμπωνουν πολυ καλα

 

http://www.ebay.com/itm/Black-ZPSJ-PU-Leather-Flip-Folio-Card-Pouch-Cover-Skin-Case-for-Lenovo-A660-/360666079859?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item53f95fa273

 

 

http://www.ebay.com/itm/Black-Nillkin-Hard-Case-Shield-Cover-LCD-Screen-Protector-Fr-Lenovo-Phone-A660-/290940881890?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item43bd6d8be2

Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο λινκ που δινεις δεν ειναι η θηκη σιλικονης που δινει και το minideal;

 

Οχι παιδες ειναι τελειως διαφορετικη,ειναι σκληρη σαν ''καβουκι χελωνας'' με πολυ γερο σχεδιασμο και πολυ καλη αισθηση στο χερι.Ειχε μια πτωση με αυτη την θηκη και δεν επαθε το παραμικρο!Ασε που αυτη που ηρθε απο minideal ηταν χρωματος ροζ :O με πηραν στο ψιλο ολοι οι φιλοι....

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: εμενα ηταν ταλασι :lol:

Τεσπα η πρωτη αξιζει φιλε μου γιατι την εχω σταμπαρει πριν ερθει καν το κινητο αλλα ακομη ειχα αμβιβολιες για την ποιοτητα της. Θα μου πεις φτηνη ειναι οκ σιγα αλλα αν σκεφτεις οτι και το κινητο φτηνο ειναι τοτε το σκεφτεσαι :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έφτιαξα έναν μικρό οδηγό Αποσυναρμολόγησης του Α660 εδώ για τους φίλους που θέλουν να αλλάξουν το σπασμένο Touch Screen. Θα γράψω και εδώ ότι δεν φέρω καμία ευθύνη για τυχόν ζημιές που μπορεί να πάθει το τηλέφωνο και αν επιχειρήσετε να ακολουθήσετε τις οδηγίες το κάνετε με δική σας ευθύνη. Επίσης, επειδή στο δικό μου τηλέφωνο είναι ήδη ξεκολλημένη η οθόνη δεν μπορούσα να δείξω πώς να της ξεκολλήστε, παρόλα αυτά παρέχω κάποιες οδηγίες.
Tutorial για rooting και Google Play σε Lenovo A520, A660, A789, A800 http://androidphoneguides.blogspot.gr/ - τα link που δεν δούλευαν διορθώθηκαν
Link to comment
Share on other sites

 

Το δευτερο λινκ που δινεις δεν ειναι η θηκη σιλικονης που δινει και το minideal;

 

Οχι παιδες ειναι τελειως διαφορετικη,ειναι σκληρη σαν ''καβουκι χελωνας'' με πολυ γερο σχεδιασμο και πολυ καλη αισθηση στο χερι.Ειχε μια πτωση με αυτη την θηκη και δεν επαθε το παραμικρο!Ασε που αυτη που ηρθε απο minideal ηταν χρωματος ροζ :O με πηραν στο ψιλο ολοι οι φιλοι....

Αυτή τη θήκη έχω και εγώ, μαύρη σε πορτοκαλί Α660. Πολύ καλή, για εμένα ίσως η καλύτερη και πιο εμφανίσιμη θήκη για το κινητό μας.

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...