Jump to content

Lenovo A660


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις. Και έγω απο άλλο κινητό φορτίζω. Ψάχνω όμως και για μια λιγο μεγαλήτερη μπαταρία αν ξέρει κανει κατι; γιατι στο κατάστημα που αγοράσαμε δεν βγάζω άκρη.Βρήκα αυτή http://www.minideal.net/100-original-battery-bl197-2000mah-for-lenovo-lenovo-a820-mtk6589-mobile-phones.html αλλα δεν ξέρω αν κάνει στο κινητό

 

 

 

Το νου σας παιδιά, το λινκ του ποστ 282 έχει αλλάχτεί (από τον πωλητή) και δεν είναι αυτό που είχε ποστάρει το παιδί αρχικά..

Edited by Jstllucky
Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το παρέλαβα σήμερα...πολύ όμορφο (αν και έχει άσπρη θήκη και φαίνεται κάπως ).....άρχισα να περνάω κάποιες εφαρμογές μέχρι να το ψιλομάθω γτ είμαι και newbie στα android.....κάτι κινεζιές που έχει πώς τις βγάζουμε ??? Είναι εφαρμογές ??

 

edit.....παιδία το κινιτό τα έπαιξε......μετά απο ένα σβήσιμο που του έκανα (αφού έκανα πάγωμα 2-3 κινεζίες με το Link2sd) δεν μου ξανά ανοίγει....βγάζει εκείνο το κίτρινο κυκλάκι και μένει εκεί.....έχουν περάσει 5 λεπτά και έχω κλείσει ανοίξει (και βγάζοντας και την μπαταρία).......το χάλασα ??? έλεος ούτε μια μέρα δεν μου κράτησε............plz HELP

Edited by Stivas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρέλαβα σήμερα...πολύ όμορφο (αν και έχει άσπρη θήκη και φαίνεται κάπως ).....άρχισα να περνάω κάποιες εφαρμογές μέχρι να το ψιλομάθω γτ είμαι και newbie στα android.....κάτι κινεζιές που έχει πώς τις βγάζουμε ??? Είναι εφαρμογές ??

 

edit.....παιδία το κινιτό τα έπαιξε......μετά απο ένα σβήσιμο που του έκανα (αφού έκανα πάγωμα 2-3 κινεζίες με το Link2sd) δεν μου ξανά ανοίγει....βγάζει εκείνο το κίτρινο κυκλάκι και μένει εκεί.....έχουν περάσει 5 λεπτά και έχω κλείσει ανοίξει (και βγάζοντας και την μπαταρία).......το χάλασα ??? έλεος ούτε μια μέρα δεν μου κράτησε............plz HELP

 

Θυμασαι ποιες ηταν αυτες οι εφαρμογες που παγωσες? Μονο παγωσες ή απεγκατεστησες και καποια κιολας,κι αν ναι ποια?Μια λυση για να σου ανοιξει το τηλεφωνο ειναι ενω ειναι κλειστο πατας Volume UP + Power Button και σε πεταει στο κρυφο recovery menu απο κει κανεις restore factory default kai meta format cache κι εισαι comple.Αν εβγαλες βεβαια το launcher θα χεις θεμα...

εδω ειμαστε ομως,μη φοβασαι

Link to comment
Share on other sites

κάτι με το weather πάγωσα. και κάποια άλλα 2 πραγματάκια..(δεν ήταν ODEX) ...βσκ εκείνη την ώρα χτύπησε τηλέφωνο και το σήκωσα (μίλησα κανονικά) και μετά δεν μπορούσα να βγώ απ το μενού ....οπότε αναγκάστηκα να δοκιμάσω να το κλείσω και να το ξανανοίξω..δεν γινόταν και έβγαλα μπαταρία και όταν το άνοιξα βγάζει αυτό το κίτρινο κυκλάκι και μένει εκεί .....

 

Θυμασαι ποιες ηταν αυτες οι εφαρμογες που παγωσες? Μονο παγωσες ή απεγκατεστησες και καποια κιολας,κι αν ναι ποια?Μια λυση για να σου ανοιξει το τηλεφωνο ειναι ενω ειναι κλειστο πατας Volume UP + Power Button και σε πεταει στο κρυφο recovery menu απο κει κανεις restore factory default kai meta format cache κι εισαι comple.Αν εβγαλες βεβαια το launcher θα χεις θεμα...

εδω ειμαστε ομως,μη φοβασαι

 

δεν μου έχει τέτοια επιλογή...έχει μόνο για να κάνω τέστ το hardware , clear test report, version, kai shutDown.....

Edited by vampyre
Link to comment
Share on other sites

δεν μου έχει τέτοια επιλογή...έχει μόνο για να κάνω τέστ το hardware , clear test report, version, kai shutDown.....

 

Αυτο το μενου βγαινει με Volume DOWN + Power Button ,εγω σου πα με Volume UP.

Λογικα δεν εχεις απεγκαταστησει το launcher μπορει ομως να το παγωσες,οποτε και θα το το εχεις εαν κανεις επαναφορα με τον παραπανω τροπο

 

Εκτος αν η ρομ που σου βαλανε δεν εχει αυτο το recovery menu οποτε ας σου πει καποιος πιο γνωστης για το τι θα κανεις...

 

EDIT ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟ ΚΑΤΩ: Οπως ειναι ετσι το ανδροειδες πατας μια φορα το Power για να σου βγαλει τις επιλογες,εσυ εκανες και επαναφορα και format cache που σου ειπα??μετα απο αυτα θα πρεπει να σου ανοιγει το κινητο κι οχι να κολλαει στο λογοτυπο της λενοβο...

Edited by mamian
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το μενου βγαινει με Volume DOWN + Power Button ,εγω σου πα με Volume UP.

Λογικα δεν εχεις απεγκαταστησει το launcher μπορει ομως να το παγωσες,οποτε και θα το το εχεις εαν κανεις επαναφορα με τον παραπανω τροπο

 

Εκτος αν η ρομ που σου βαλανε δεν εχει αυτο το recovery menu οποτε ας σου πει καποιος πιο γνωστης για το τι θα κανεις...

 

με το Up μου βγάζει το σηματάκι του android με χειρουργημένο (ανοιχτό καπάκι στην κοιλιά :lol:_ και απο πάνω έχει ένα κόκκινο θαυμαστικό...το έκανε ένας φίλος 1-2 φορές το κάνω και εγώ τώρα....εδώ και 5 λεπτά δεν έχει γίνει κάτι....θα περιμένω και θα σου πω....ευχαριστώ πάντως......(ά ρε τι το ήθελα το Link2sd)....καλύτερα να άκουγα τα κινέζικα.........χάσαμε τα μισά μας χρόνια μέσα σε 6 ώρες

 

edit...τώρα τελείωσε και έκανε restart και ξαναβγάζει αυτό το κίτρινο λογότυπο κατά την εκκίνηση....

Edited by Stivas
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΩΝ ΣΜΑΡΤ ΚΑΙ ΠΡΙΝ 3 ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΔΩΡΟ ΕΝΑ LENOVO A660. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΔΕΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΕΠΑΦΕΣ ΚΛΠ. ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ . ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζετε.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα εχω στα χερια μου το τηλέφωνο και μου βγάζει λάθος ΙΜΕΙ σας παρακαλώ μπορει κανεις να με βοηθήσει;

Έχει τύχει το ίδιο πρόβλημα και σε άλλους, διάβασε από τη σελίδα 7 του παρόντος θέματος να δεις τι ακριβώς έκαναν για να το λύσουν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOSSSSS

Εκανα το λαθος και εβαλα λανθασμενα το μοτιβο πολλες φορες.

Πλεον το τηλεφωνο μου ζηταει να συνδεθω με τον λογαριασμο google play αλλα και πλαι τιποτα προφανως γιατι δεν ειναι ενεργοποιημενο το wifi στο οποιο δεν εχω και προσβαση.

Εχω βραχυκυκλωσει!!!

Μολις ανοιγει παει εκει μονο και μου ζηταει να βαλω τα πεδια ονομα χρηστη και κωδικο αλλα δεν...........παρολο που τα βαζω σωστα.

 

Τι να κανω?Θα το σπασω απο τα νευρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω άλλη λύση αλλά με σύνδεση από το κινητό σου στον google λογαριασμό σου όλα θα λυθούν, ουσιαστικά αυτή τη διαδικασία την απαιτεί ως επιβεβαίωση ότι είσαι ο κάτοχος του κινητού. Βρες wi-fi spot και συνδέσου...
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω άλλη λύση αλλά με σύνδεση από το κινητό σου στον google λογαριασμό σου όλα θα λυθούν, ουσιαστικά αυτή τη διαδικασία την απαιτεί ως επιβεβαίωση ότι είσαι ο κάτοχος του κινητού. Βρες wi-fi spot και συνδέσου...

 

τοπ ιστορικο εχει ως εξης

 

εβαλα λαθος το μοτιβο

κλειδωνει το τηλεφωνο και μου λεει να συνδεθω με το λογαριασμο google play

δεν θυμομουν τον κωδικο

και τον αλλαξα απο το google play στον υπολογιστη μου

 

ξαναπαω στο κινητο μου και τα εισαγω

τιποτα

ξαναμπαινω στον λογαριασμο μου μηπως εκανα κανα λαθος αλλα ειναι ολα σωστα

 

το κινητο μου οταν ανοιγει με παει απευθειας να εισαγω τα στοιχεια του λογαριασμου μου google play και πουθενα αλλου..

τα ξαναεισαγω αλλα μου λεει οτι ειναι λαθος

 

wifi και τετοια δεν μπορω να τα ενεργοποιησω αφου δεν μπορω να μπω σε κανενα μενου..

 

εκανα το εξης πλεον

πατησα το πανω της εντασης και το power

μπηκα στο μενου με το αντροιντ να ειναι ξαπλωμενο

πατησα το power

και με εβαλε σε ενα μενου οπου εχω φτασει στο recovery

και πλεον μου λεει

choose a package to install

με επιλογες

.../

lost+found

recovery

 

πατησα recovery

αλλα δεν γινεται τιποτα αλλα ουτε και κλεινει το μενου..

καμια βοηθεια?

Edited by Mixail_1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες,

εδώ και ημέρες παρακολουθώ την κουβέντα σας για το lenovo a660 και μπορώ να πω πως εντυπωσιάστηκα με τις δυνατότητες του κινητού αυτού... έχει όλα τα χαρακτηριστικά που έψαχνα σε ένα κινητό συν το γεγονός της αξιοπιστίας της lenovo. Το παράγγειλα σήμερα από minideal.net στα 114$, μάλιστα μου είπαν πως είμαι τυχερός γιατί θα αποσταλεί σήμερα κιόλας.

Βέβαια, είμαι εντελώς αδαής περί smartphone και γενικώς χρήσης κινητών τηλεφώνων οπότε τις επόμενες μέρες θα χρειαστώ τη βοήθειά σας, αν και στο forum η κουβέντα καλύπτει όλες τις απορίες...

σας χαιρετώ,

σ

Link to comment
Share on other sites

Σε μια αλλη κάρτα μνήμης βάλε καινούρια Ρομ και κάνε εγκατάσταση απο το μενού του recovery (εγκατασταση απο την καρτα μνημης).Έτσι θα εχεις και καινούρια Ρομ, και θα συνδεθεί εξ αρχής στον λογαριασμό σου και θα εχεις τα δεδομένα σου σωσμενα.
Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

τελικά τέλος καλό όλα καλά..κατάφερα και μπήκα σε ένα μενού....με volume Up + power και μετά ξανά power ....έκανα reset factory, cache και γενικά όλα απο 2-3 φορές γτ με μία φορά δεν έγινε κάτι...πάτησα μετά και ταυτόχρονα τα 2 βελάκια (Up-dowb) και τελικά μπήκε μέσα και μου έβγαλε το μενού να επιλέξω γλώσσα κτλ.....τώρα θα είμαι πιο προσεχτικός και δεν θα πειράξω τπτ....:D ευχαριστώ τον mamian για την βοήθεια....αλλά και τον Mixail-1 που άθελα του με βοήθησε και απο περιέργια πάτησα και εγώ δεύτερη φορά το power και βρήκα το μενού..........καλή συνέχεια σε όλους ......(όσον αφορά το minideal.....ενώ chatara με ένα απ τα παλικάρια και έλεγα οκ...εξυπηρετικοί κτλ...ξαφνικά αφού τους είπα το πρόβλημα για 3η φορά δεν ξαναπήρα απάντηση....μάλλον τα βρήκαν σκούρα και αυτοί γτ σου λέει κάτσε μήπως χρειάζετε αντικατάσταση :p......)
Link to comment
Share on other sites

τελικά τέλος καλό όλα καλά..κατάφερα και μπήκα σε ένα μενού....με volume Up + power και μετά ξανά power ....έκανα reset factory, cache και γενικά όλα απο 2-3 φορές γτ με μία φορά δεν έγινε κάτι...πάτησα μετά και ταυτόχρονα τα 2 βελάκια (Up-dowb) και τελικά μπήκε μέσα και μου έβγαλε το μενού να επιλέξω γλώσσα κτλ.....τώρα θα είμαι πιο προσεχτικός και δεν θα πειράξω τπτ....:D ευχαριστώ τον mamian για την βοήθεια....αλλά και τον Mixail-1 που άθελα του με βοήθησε και απο περιέργια πάτησα και εγώ δεύτερη φορά το power και βρήκα το μενού..........καλή συνέχεια σε όλους ......(όσον αφορά το minideal.....ενώ chatara με ένα απ τα παλικάρια και έλεγα οκ...εξυπηρετικοί κτλ...ξαφνικά αφού τους είπα το πρόβλημα για 3η φορά δεν ξαναπήρα απάντηση....μάλλον τα βρήκαν σκούρα και αυτοί γτ σου λέει κάτσε μήπως χρειάζετε αντικατάσταση :p......)

 

 

φιλε μου εγω να δεις ποσο παιδευτηκα για να καταλαβω οτι τελικα ηθελε παλι το power πατημα για να μπει στο menu..

και φυσικα χαιρομαι που το προσεξες και ελυσες το προβλημα σου, κατι το οποιο καταφερα και εγω τελικα αφου μετα το factory reset μπηκα κανονικα στον λογαριασμο μου και ολα καλα...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω να δεις ποσο παιδευτηκα για να καταλαβω οτι τελικα ηθελε παλι το power πατημα για να μπει στο menu..

και φυσικα χαιρομαι που το προσεξες και ελυσες το προβλημα σου, κατι το οποιο καταφερα και εγω τελικα αφου μετα το factory reset μπηκα κανονικα στον λογαριασμο μου και ολα καλα...

 

και αυτοί οι κινέζοι ένα βιβλιαράκι της προκοπής στα αγγλικά δεν μπορούν να φτιάξουν που να μας λέει όλα τα κόλπα να μην παιδευόμαστε ??? τέσπα άντε να το χαρούμε όσο μπορούμε τώρα πριν το ξαναχαλάσουμε :lol::p......

 

edit... ρέ παιδιά με αυτή την @@@@@@ τον φορτιστή τί θα κάνω.....μου τι δίνει που όταν πάω να το βγάλω απ την μπρίζα βγαίνει σε κομμάτια και μένει ο αντάπτορας για το ευρωπαικό σύστημα μέσα.....έχω και ένα ιστορικό (μικρός με χτύπησε το ρεύμα) οπότε λέω θα γίνει η χαζομάρα.....λέτε άμα το πιάσω με tyraps (δεματικά) να πιάσει ή μετά δεν θα πατάει καλά μέσα ο φορτιστής ??? Λέτε να πάω να πάρω άλλον φορτιστή ???

Edited by Stivas
Link to comment
Share on other sites

και αυτοί οι κινέζοι ένα βιβλιαράκι της προκοπής στα αγγλικά δεν μπορούν να φτιάξουν που να μας λέει όλα τα κόλπα να μην παιδευόμαστε ??? τέσπα άντε να το χαρούμε όσο μπορούμε τώρα πριν το ξαναχαλάσουμε :lol::p......

 

edit... ρέ παιδιά με αυτή την @@@@@@ τον φορτιστή τί θα κάνω.....μου τι δίνει που όταν πάω να το βγάλω απ την μπρίζα βγαίνει σε κομμάτια και μένει ο αντάπτορας για το ευρωπαικό σύστημα μέσα.....έχω και ένα ιστορικό (μικρός με χτύπησε το ρεύμα) οπότε λέω θα γίνει η χαζομάρα.....λέτε άμα το πιάσω με tyraps (δεματικά) να πιάσει ή μετά δεν θα πατάει καλά μέσα ο φορτιστής ??? Λέτε να πάω να πάρω άλλον φορτιστή ???

 

Πάρε ένα καλό adaptor !!

Δεν παίζουμε με το ρεύμα...

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε... Τόσο απλό... Ωραίος... Και έφυγε το clover και εξακολουθεί να υπάρχει ως επιλογή εάν θελήσεις να το ξαναβάλεις.

Γιατι για μενα δεν ειναι απλο;πως οριζουμε ποια θα ειναι η αρχικη οθονη ωστε να αφαιρεσω το clover; και κατι αλλο, πως απενεργοποιω το σημα 3G; το τηλεφωνο τελειο αν εξαιρεσω την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Γιατι για μενα δεν ειναι απλο;πως οριζουμε ποια θα ειναι η αρχικη οθονη ωστε να αφαιρεσω το clover; και κατι αλλο, πως απενεργοποιω το σημα 3G; το τηλεφωνο τελειο αν εξαιρεσω την μπαταρια

 

πάνω σε κενή οθόνη πατάς με τα 2 χέρια (αντίχειρες) και κάνεις πρως αντίθετη κατεύθυνση....(όπως όταν κάνεις ζούμ σε μια εικόνα)..θα σου εμφανίσει πολλές οθονίτσες....αυτή που έχει μπλέ εικονίδιο έιναι η αρχική....όρισε εσύ μία κενή και διέγραψε τις άλλες....στην κενή μετά μπορείς να βάλεις ότι συντόμευση θές....για το 3g μέσα απ τις ρυθμίσεις....http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3918423#post3918423

Link to comment
Share on other sites

Γιατι για μενα δεν ειναι απλο;πως οριζουμε ποια θα ειναι η αρχικη οθονη ωστε να αφαιρεσω το clover; και κατι αλλο, πως απενεργοποιω το σημα 3G; το τηλεφωνο τελειο αν εξαιρεσω την μπαταρια

Αφού το περιγράφει ξεκάθαρα ο sofos_k...

Όπως είσαι στην κεντρική οθόνη κάνεις ζουμ ουτ και σου δείχνει τις διάφορες οθόνες. Όποια έχει το μικρο κουτάκι κάτω επιλεγμένο είναι η αρχική, επέλεξε κάποια άλλη σαν αρχική και τότε επιστρέφοντας σε αυτή με το clover αν το επιλέξεις και το κρατήσεις πατημένο θα σου δώσει την επιλογή να το σβήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα πως βλεπω τις επιφανειες-οθονες αλλα πως νά κανω delete την αρχικη οθονη οταν μου λεει " the main screen cannot be deleted"; πως οριζω ποια Θα ειναι η αρχικη οθονη;
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα πως βλεπω τις επιφανειες-οθονες αλλα πως νά κανω delete την αρχικη οθονη οταν μου λεει " the main screen cannot be deleted"; πως οριζω ποια Θα ειναι η αρχικη οθονη;

 

κάτω απο κάθε οθόνη έχει ένα κουτάκι....άμα κάνεις κλίκ εκεί μέσα γίνετε μπλέ και αυτόματα γίνεται αυτή η οθόνη αρχική...άμα έχεις διαγράψει όλες τις άλλες οθόνες και σου έχει μέινει μόνο η αρχική (με το clover) και η προσθήκη (+) πρέπει να προσθέσεις μία καινούγια κενή και μετά να την ορίσεις αρχική....έπειτα πατάς πάνω δεξιά σε αυτή με το clover και την διαγράφεις

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους, ευχαριστω δυο μερες το ψαχνω...εχω και κατι δαχτυλα αποκλειεται νά το εβρισκα κατα τυχη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...