Jump to content

Lenovo A660


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι φιλε μου απο http://www.minideal.net/

 

το μινιντιλ δεν αργει πολυ αποτι ειδα εδω στο φορουμ, δεν ξεπερνα τις δεκα εργασιμες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια γνωμη παιδια γιατι καλη η μεγαλυτερη μπαταρια αλλα και αυτο νομιζω ειναι καλη περιπτωση, πριζα ολο και καπου θα βρεις :rolleyes: και πιστευω εχει και καλη τιμη

 

http://www.ebay.com/itm/2pcs-BL194-battery-Charger-For-Lenovo-A288T-A298T-A520-A660-A698T-A690-A370-A530-/281108380971?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item41735d7d2b

Τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

Μια γνωμη παιδια γιατι καλη η μεγαλυτερη μπαταρια αλλα και αυτο νομιζω ειναι καλη περιπτωση, πριζα ολο και καπου θα βρεις :rolleyes: και πιστευω εχει και καλη τιμη

 

http://www.ebay.com/itm/2pcs-BL194-battery-Charger-For-Lenovo-A288T-A298T-A520-A660-A698T-A690-A370-A530-/281108380971?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item41735d7d2b

Τι λετε;

 

μαζι με το τηλεφωνο παραγγειλα και αυτο φιλε

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις για να είμαι προετοιμασμένος.

παρήγγειλα απο Minideal.

 

  1. ο φορτιστής που στέλνουν είναι ευρωπαϊκός ή θα μου στείλουν τον άλλον με τα πλατιά βύσματα; την έχω πατήσει έτσι 3 φορές με αγορές από ασία και αναγκαζόμουν να αγοράσω ευρωπαϊκό φορτιστή μετά. ξέχασα να τους το γράψω
  2. μπορώ να χρησιμοποιήσω το κινητό χωρίς κάρτα μνήμης; είναι μερικά κινητά που για να τραβήξεις φωτογραφία θέλει υποχρεωτικά να έχεις κάρτα μνήμης. με αυτό τι γίνεται; για να εκμεταλλευτώ όλες τις δυνατότητες θέλω κάρτα μνήμης;


 

και μια 3η ερώτηση. ακουστικά δε παίρνει τα κλασικά 3.5mm;

προς τι η συζήτηση;

Link to comment
Share on other sites

μαζι με το τηλεφωνο παραγγειλα και αυτο φιλε

 

Για να σου πω την αληθεια σκεφτηκα και εγω να τα παρω αλλα ακομη δεν ειδαμε το κινητο :lol::lol:

Οποτε κατσε να το δουμε οπως και την συμπεριφορα του και εκει ειναι δεν φευγουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Για να σου πω την αληθεια σκεφτηκα και εγω να τα παρω αλλα ακομη δεν ειδαμε το κινητο :lol::lol:

Οποτε κατσε να το δουμε οπως και την συμπεριφορα του και εκει ειναι δεν φευγουν ;)

το παραγγειλα εξτρα γιατι αργουν να ερθουν :mad: εν τω μεταξυ εγω το λιωνω στο wi fi

Link to comment
Share on other sites

Μια γνωμη παιδια γιατι καλη η μεγαλυτερη μπαταρια αλλα και αυτο νομιζω ειναι καλη περιπτωση, πριζα ολο και καπου θα βρεις :rolleyes: και πιστευω εχει και καλη τιμη

 

http://www.ebay.com/itm/2pcs-BL194-battery-Charger-For-Lenovo-A288T-A298T-A520-A660-A698T-A690-A370-A530-/281108380971?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item41735d7d2b

Τι λετε;

 

Μια χαρα φαινεται σαν αγορα και τιμη,αλλα εγω εχω μια αλλη ενσταση ως προς την δευτερη μπαταρια.Αν αλλαζεις συνεχεια μπαταριες για να ειναι το κινητο φορτισμενο καποια στιγμη το πισω καπακι "ισως" πετσικαρει και τοτε εχε γεια αδιαβροχο κινητο.γιαυτο θα προτιμησω την εκδοχη μιας μεγαλυτερης μπαταριας.δεν ξερω αν κανω λαθος ας με διορθωσετε. :confused:

Link to comment
Share on other sites

το μινιντιλ δεν αργει πολυ αποτι ειδα εδω στο φορουμ, δεν ξεπερνα τις δεκα εργασιμες

 

Δεν ξέρω αν είμαι εξαίρεση, αλλά μετράω ήδη 14 εργάσιμες (20/6 παραγγελία) και μόλις χτες (6/7) το είδα να μπαίνει Ελλάδα

 

Εντο με ταξί χρησιμοποιώ ένα φούξια (της κοπελιάς)..άστα να πάνε..ένα ασορτί τσαντάκι μου λείπει..και η ανάλογη γόβα:lol::O:lol:

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

εμενα με παραγγελια στις 24/6 ηρθε σημερα στα χερια μου το τηλεφωνακι. Πρωτες εντυπωσεις αριστες.. ο φορτιστης του ηταν με τις πλακε επαφες αλλα ειχε ανταπτορα μεσα, οποτε ολα κομπλε.
Link to comment
Share on other sites

απ ότι βλέπω σε 2 εβδομάδες το έχουμε το κινητό.

δηλαδή εγώ που μου το στείλανε στις 5/7 να υπολογίζω για 19/7 ή 22-23/7

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα φαινεται σαν αγορα και τιμη,αλλα εγω εχω μια αλλη ενσταση ως προς την δευτερη μπαταρια.Αν αλλαζεις συνεχεια μπαταριες για να ειναι το κινητο φορτισμενο καποια στιγμη το πισω καπακι "ισως" πετσικαρει και τοτε εχε γεια αδιαβροχο κινητο.γιαυτο θα προτιμησω την εκδοχη μιας μεγαλυτερης μπαταριας.δεν ξερω αν κανω λαθος ας με διορθωσετε. :confused:

 

Τωρα να σου πω οτι δεν το σκεφτηκα και αυτο; Κατι πρεπει να γινει ομως για να μην ειμαστε καθε 3 και λιγο με τα καλωδια αναμεσα μας :( εκτος και αν οντως οπως εχει πει ενα παλικαρι σε προηγουμενο ποστ οτι με 3-4 φορτισεις η μπαταρια αποδιδει καλα, (κατι που φυσικα κανουν ολες οι μπαταριες μετα τις αρχικες φορτισεις) οποτε βλεποντας και κανοντας ;)

Link to comment
Share on other sites

εδώ βρίσκω την καλύτερη τιμή 109 δολλάρια, http://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-A660-Android4-0-MTK6577-Dual-core-1G-3-proof-phone-3G-cellphone-Dual-SIM/638489682.html με δώρα σιλικονούχα θήκη, προστασία οθόνη κι άλλα. Το μαγαζί είναι αξιόπιστο; υπάρχει αλλού φτηνότερη τιμή;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είμαι εξαίρεση, αλλά μετράω ήδη 14 εργάσιμες (20/6 παραγγελία) και μόλις χτες (6/7) το είδα να μπαίνει Ελλάδα

 

Εντο με ταξί χρησιμοποιώ ένα φούξια (της κοπελιάς)..άστα να πάνε..ένα ασορτί τσαντάκι μου λείπει..και η ανάλογη γόβα:lol::O:lol:

 

αστα να πανε αδελφε! υπαρχουν και χειροτερα! εγω εχω ξεμεινει εντελος απο σμαρτφοουν:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω και εγω το κινητακι αυτο απο χθες..εχω ομως ενα θεματακι...όποτε παω να κάνω κλήση μου βγάζει αυτο..

the sim card that you are about to use is now roaming.No local sim is available now.Would you like to continue?

Μου βγάζει αυτο κάθε φορά που πάω να κάνω κλήση.Επίσης στην εφαρμογη του whatshup της Cosmote μου λέει και αυτο κατι για περιαγωγή και δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω πλήρως.Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?Επίσης με τους χαρακτήρες των sms εχω θέμα..Ξεκινάει στους 160 και μόλις πατάω πέφτει στους 60..Στα αγγλικά αν γράψω δεν έχει θέμα..

Link to comment
Share on other sites

20+ Μέρες με το κινητό και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, σήμερα ήρθαν και τα υπόλοιπα 4 και όλοι έμειναν ικανοποιημένοι!

Στο δικό μου κατάφερα και έβαλα το SuperSU που υποστηρίζει και Ελληνικά και το έβαλα και στην rom του κινητού με την ρύθμιση του! το έχω σκίσει το τηλέφωνο, 60+ εφαρμογές εγγατεστημένες και η μνήμη συνέχεια στα κόκκινα, πάει μια χαρά!

Έκανα μια γκάφα σε ένα από τα άλλα 4, σε αντίθεση με το δικό μου αυτά ήρθαν με όλα τα lenovo store, clover, sec κλπ κλπ και στην προσπάθεια μου να τα βγάλω έδιωξα και το lenovo launcher, πέρασα μια μικρή περιπέτια μέχρι να βρω τρόπο να βάλω κάποιο 3rd party launcher και να κάνω το κινητό λειτουργήσιμο, έπειτα έκανα το δικό μου launcher backup με το Titanium και το έκανα restore στο κινητό του αδερφού μου, έβγαλα και το go Launcher EX και το κινητό λειτουργεί άψογα, ξέρει όμως κάποιος κάποια free εφραρμογή να ενσωματόσω το launcher στην stock Rom του κινητού για να μην περάσω τα ίδια σε περίπτωση που χρειαστεί να κάνω το κινητό restore?

 

Να τονίσω πως το κινητό το λειτουργώ με Contacts+ και Smartkeyboard (το οποίο σκέφτομαι και να αγοράσω), η λίστα των επαφών της lenovo είναι απαράδεκτη, δεν κάνει link καμία επαφή με τους λογαριασμούς που έχω ενεργοποιημένους για συγχρονισμό στο κινητό και έχω όλες τις πληροφορίες για να γίνει σωστά ο συγχρονισμός (email skype facebook κλπ). Επίσης το πληκτρολόγιο που έχει από μόνο του είναι μάπα, ειδικά με αυτό το ς-σ.

Λειτουργεί άψογα με το sygic και δεν χάνει σχεδόν καθόλου το σήμα του από δορυφόρους, έχω εντυπωσιαστή με την λειτουργία του ως dualsim, είχα ένα alcatel των 30€ για να κάνω την δουλειά μου και το Galaxy Pocket ως Smartphone με cosmote twin sim, αυτό κατάφερε με λιγότερα λεφτά από τα δυο μαζί να κάνει καλύτερα την δουλειά και των δυο!

Ως αδιάβροχο έχει περάσει αρκετά crash Test μέχρι στιγμής όλα με επιτυχία άλλα πιστεύω τα video που στείλαν οι υπόλοιποι μιλάνε από μόνα τους.

Σχετικά με τα ακουστικά που έχει αναφερθεί σε προηγούμενο post πράγματι αυτά που έχει μέσα είναι κακής ποιότητας όπως και ο φορτιστής και πράγματι με samsung, sony, htc και alcatel έπρεπε να το κρατάς λίγο πάνω από το τέρμα της υποδοχής για να ακούς σωστά, αλλιώς άκούς ή μόνο από το ένα ακουστικό ή και από τα δυο πολύ βαθιά με ένα χτύπο σαν παράσιτο!

Panasonic GD92 -> Panasonic GD70 -> Panasonic X66 -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson G900 -> Samsung Galaxy Mini S5570 -> Samsung Galaxy Pocket S5300 -> Lenovo A660 -> Lenovo A850...
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα επιτέλους κ γω μετά από 19 βασανιστικές ημέρες!:D:D:D

 

Όλα ζούπερ εκτός φορτηστή που μου στείλαν Ασιατικό..

Αν φορτίσω με έναν LG θα έχω κάποιο θέμα?? Γράφει model:STA-U17ET, 100-240V, 5.1V=0.7A

..είναι κ αυτός από smartphone.

 

..βασικά έχω ένα εκατομύριο απορίες..αλλά θα ασχοληθώ κανά δυο τρείς μέρες και μετά θα σας ζαλίσω :)

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

ξέρει όμως κάποιος κάποια free εφραρμογή να ενσωματόσω το launcher στην stock Rom του κινητού για να μην περάσω τα ίδια σε περίπτωση που χρειαστεί να κάνω το κινητό restore?

 

Αρκεί να έχεις το αρχείο .apk του Launcher που θέλεις. Πέτα το κάπου μέσα στο τηλέφωνο χωρίς να το κάνεις εγκατάσταση. Μετά με την εφαρμογή Root Browser βρές το και κάντο αντιγραφή. Έπειτα θα πας στην τοποθεσία system/app και θα το κάνεις επικόλληση. Δεν χρειάζεται εγκατάσταση, με μια επανεκκίνηση του τηλεφώνου θα το φορτώσει αυτόματα. Μετά από αυτό ακόμα και Restore να κάνεις η εφαρμογή θα μείνει γιατί την βλέπει σαν εφαρμογή του συστήματος και δεν την αφαιρεί όπως τις υπόλοιπες που κατεβάζεις.

 

Παρέλαβα επιτέλους κ γω μετά από 19 βασανιστικές ημέρες!:D:D:D

 

Όλα ζούπερ εκτός φορτηστή που μου στείλαν Ασιατικό..

Αν φορτίσω με έναν LG θα έχω κάποιο θέμα?? Γράφει model:STA-U17ET, 100-240V, 5.1V=0.7A

..είναι κ αυτός από smartphone.

 

..βασικά έχω ένα εκατομύριο απορίες..αλλά θα ασχοληθώ κανά δυο τρείς μέρες και μετά θα σας ζαλίσω :)

 

Δεν έχεις θέμα με κανέναν φορτιστή που έχει έξοδο USB γιατί όλοι βγάζουν 5Volt, οπότε σου κάνει. Αυτό που αλλάζει είναι τα Ampere, δηλαδή η ένταση του ρεύματος που μεταφράζεται στο πόσο γρήγορα φοτίζει την μπαταρία. Ο φορτιστής της Lenovo που έχει μαζί αν δεν κάνω λάθος είναι επίσης 5Volt 0.7A οπότε αυτός που έχεις είναι ιδανικός.

Tutorial για rooting και Google Play σε Lenovo A520, A660, A789, A800 http://androidphoneguides.blogspot.gr/ - τα link που δεν δούλευαν διορθώθηκαν
Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να έχεις το αρχείο .apk του Launcher που θέλεις. Πέτα το κάπου μέσα στο τηλέφωνο χωρίς να το κάνεις εγκατάσταση. Μετά με την εφαρμογή Root Browser βρές το και κάντο αντιγραφή. Έπειτα θα πας στην τοποθεσία system/app και θα το κάνεις επικόλληση. Δεν χρειάζεται εγκατάσταση, με μια επανεκκίνηση του τηλεφώνου θα το φορτώσει αυτόματα. Μετά από αυτό ακόμα και Restore να κάνεις η εφαρμογή θα μείνει γιατί την βλέπει σαν εφαρμογή του συστήματος και δεν την αφαιρεί όπως τις υπόλοιπες που κατεβάζεις.

 

Επιδή το πείρα από άλλο κινητό lenovo A660 δεν είχα το apk, είχα μόνο το backup του Titanium backup, το έκανα backup από το δικό μου, πείρα τον φάκελο του backup και τον έκανα share στο κινητό του αδερφου μου όπου τον αντικατέστησα με τον φάκελο του δικού του TB, έκανα restore το Backup στην δική του συσκευή και το κινητό πάει σφαίρα, οπότέ δεν έχω το apk (αν και στο backup έχει ένα apk.gz)!

Αν το κάνω με το mobileuncle tools, επιλέξω την εφαρμογή και επιλέξω move apk to system θα ενσωματοθεί στην rom;

 

P.S. όποιος δεν θέλει το launcher της lenovo link για το δικό μου: TitaniumBackup.zip

Edited by Ge0rgeM
Panasonic GD92 -> Panasonic GD70 -> Panasonic X66 -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson G900 -> Samsung Galaxy Mini S5570 -> Samsung Galaxy Pocket S5300 -> Lenovo A660 -> Lenovo A850...
Link to comment
Share on other sites

Επιδή το πείρα από άλλο κινητό lenovo A660 δεν είχα το apk...

 

Μια πολύ απλή λύση για να πάρεις το .apk είναι το πρόγραμμα snappea. Μπες στο www.snappea.com βάλε το πρόγραμμα στο PC σου, συνέδεσε το τηλέφωνο και στο αριστερό μενού μπες στην κατηγορία Apps και κάνε Export την εφαρμογή που θέλεις. Θα σου βγάλει το αρχείο .apk που θέλεις.

 

New%20Picture%20%287%29.jpg

Tutorial για rooting και Google Play σε Lenovo A520, A660, A789, A800 http://androidphoneguides.blogspot.gr/ - τα link που δεν δούλευαν διορθώθηκαν
Link to comment
Share on other sites

Επιδή το πείρα από άλλο κινητό lenovo A660 δεν είχα το apk, είχα μόνο το backup του Titanium backup, το έκανα backup από το δικό μου, πείρα τον φάκελο του backup και τον έκανα share στο κινητό του αδερφου μου όπου τον αντικατέστησα με τον φάκελο του δικού του TB, έκανα restore το Backup στην δική του συσκευή και το κινητό πάει σφαίρα, οπότέ δεν έχω το apk (αν και στο backup έχει ένα apk.gz)!

Αν το κάνω με το mobileuncle tools, επιλέξω την εφαρμογή και επιλέξω move apk to system θα ενσωματοθεί στην rom;

 

P.S. όποιος δεν θέλει το launcher της lenovo link για το δικό μου: TitaniumBackup.zip

Η μπορεις πολυ απλα μεσω του link2sd να πας στην εφαρμογη του launcher να πατησεις επιλογες και να επιλεξεις μετατροπη σε εφαρμογη συστηματος.

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο ευχαριστώ για τις εμπειρίες και τις συμβουλές σας σχετικά με το συγκεκριμένο κινητό. Το παρέλαβα σήμερα με παραγγελία από το minideal στις 14 Ιουνίου και αποστολή από Κίνα στις 24/6. Τους έστειλα mail όπου τους ζήτησα να προσέξουν το πρόβλημα με το IMEI (αφού διάβασα τα σχόλιά σας εδώ) και η θήκη να είναι μαύρη και να ταιριάζει στο κινητό (επίσης από δικά σας σχόλια), ίσως έτσι να εξηγείται η μια εβδομάδα που έκαναν να το στείλουν από Κίνα. Το κινητό είναι άψογο και η θήκη επίσης.

 

Θα παρακαλούσα όμως τον squalor να μας πει τι γίνεται με την μπαταρία των 2300mAh γιατί έχω αμφιβολίες ως προς τα Ah (που μπορεί να διαπιστωθεί έυκολα με εφαρμογή π.χ. Androsensor) αλλά και την ποιότητα της μπαταρίας καθώς σε αυτές τις διαστάσεις μεγάλες εταιρίες έχουν μέχρι 1700mAh. Επίσης η λέξη "BUSIMESS" σε ένα προϊόν αφαιρεί κύρος...

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα επιτέλους κ γω μετά από 19 βασανιστικές ημέρες!:D:D:D

 

Όλα ζούπερ εκτός φορτηστή που μου στείλαν Ασιατικό..

Αν φορτίσω με έναν LG θα έχω κάποιο θέμα?? Γράφει model:STA-U17ET, 100-240V, 5.1V=0.7A

..είναι κ αυτός από smartphone.

 

..βασικά έχω ένα εκατομύριο απορίες..αλλά θα ασχοληθώ κανά δυο τρείς μέρες και μετά θα σας ζαλίσω :)

 

φιλαρακι, οταν λες 19 μερες εννοεις εργασιμες? διοτι εγω το περιμενω απο 27/6

Link to comment
Share on other sites

Συνφορουμιτη επειδη κ εσυ εχεις galaxy οπως κ εγω, πιστευεις οτι το Α660 ειναι πιο γρηγορο απο το γαλαξια μας; συγκρινομενα φυσικα με την ιδια εκδοση ανδροιντ...το δικο μου παντως με fb browser wifi λαγκαρει ορισμενες φορες πολυ με την cyanogen 10.1...

 

 

 

Καλη περιπτωση αλλα ενα review δεν βρισκω.... η HAIER παντως βγαζει κλιματιστικα..

 

Παρτο χωρις δευτερη σκεψη δεν θα χεις κανενα προβλημα.Το κινητο ειναι σφεντονα δν κολλαει πουθενα καμια σχεση με το γκαλαξυ

 

εδώ βρίσκω την καλύτερη τιμή 109 δολλάρια, http://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-A660-Android4-0-MTK6577-Dual-core-1G-3-proof-phone-3G-cellphone-Dual-SIM/638489682.html με δώρα σιλικονούχα θήκη, προστασία οθόνη κι άλλα. Το μαγαζί είναι αξιόπιστο; υπάρχει αλλού φτηνότερη τιμή;

 

Δν δεχεται πληρωμη μεσω paypal, μονο πιστωτικη ή χρεωστικη καρτα + οτι ειναι στυλ ebay με διαφορους πωλητες κτλ.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...