Jump to content

Blackberry Q10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνω με την κατακλειδα , στα 680€ ειναι πολλα νομιζω για οποιαδηποτε συσκευη και οχι μονο για το q10.Θα κανουμε υπομονη , να ναι καλα οι αγγελιες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το παρέλαβα χτες κουτάτο από expansys και το έλιωσα! Θα είμαι όσο πιο αναλυτικός μπορώ, τονίζω πως αυτή είναι η δική μου προσωπική γνώμη σχετικά με το Q10 και απλά γράφω για να βοηθήσω μελλοντικούς αγοραστές. :

 

Η πρώτη μου γνώμη, καθαρά προσωπική ξανατονϊζω μάλλον αρνητική.. το Q10 με την πρώτη ματιά είναι αυτή τη στιγμή η πιο όμορφη qwerty high-end συσκευή. Δεν έχει την ποιότητα κατασκευής του 9900, ενώ θυμίζει πλαστικουρα τύπου s4. (ίσως λόγω απουσίας του μεταλλικού πλαισίου και των αρχικών πλήκτρων επιλογών που είχε το 9900). Το πίσω μέρος θα μπορούσε να είναι πιο όμορφο αν το carbon ζωγραφισμένο καπάκι δεν θύμιζε χαμηλής ποιότητας γυαλιστερή μεμβράνης που βάζουν στα αυτοκίνητα... η οθόνη του δε άψογη για το μέγεθος της με επαρκή ευκρίνεια ακόμα και κάτω από τον ήλιο. θα βολέψει πιο πολύ το touch κομμάτι του τηλεφώνου πάρα το qwerty καθώς πολλοί με μεγάλα δάχτυλα θα τα βρουν σκούρα με το μέγεθος των πλήκτρων και θα σβηνουν-γραφουν συχνα...όποιος λέει ότι με το πληκτρολογιο του q10 γράφει γρηγορότερα από το ζ10 απλά λέει ψέμματα..

Όσον αφορά το λειτουργικό το q10 είναι γρηγορότερο. Πιο ωραία θέματα και με εγκατεστημενη ήδη την έκδοση 10.1 τα προβλήματα που περιέγραψα στην ενότητα του ζ10 εδώ δεν υπάρχουν. Το δικό μου είναι μοντέλο SQN 100-3. Δεν έκατσα να ψάξω ακόμη τι συνεπάγεται αυτό. Όλες τις λειτουργίες του ζ10 θα τις βρείτε εδώ, με το Q να υπερτερεί σε ταχύτητα ίντερνετ (όσο κατάλαβα) χωρίς το γνωστό πρόβλημα στο σήμα.

Σαν τηλέφωνο τα καταφέρνει περίφημα με πολύ καλό ακουστικό και ηχείο. Αλλά και σαν οικονομία. Με μικρότερη οθόνη και μεγαλύτερη μπαταρία δεν θα το φορτίζετε τόσο συχνά. (από χτες το μεσημέρι έκανα μια πλήρη φόρτιση και τώρα είμαι στο 55 με λειτουργία αυτόματη και αρκετό λιώσιμο) .

Μέχρι στιγμής αυτά σαν πρώτη εικόνα. Αν κάποιος με ρωτήσει αν άξιζε τα 680 που έχει στο expansys θα πω σαφώς και όχι. Γνώμη μου αν θέλει κάποιος να το παρει ας το πάρει μεταχειρισμενο η να περιμενει να πέσει η τιμή του.

 

Καταρχήν καλορίζικο.

 

Δλδ σε σχεση με το 9900 ειναι πιο δύσχρηστο ;

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανένα πρόγραμμα gps offline ? Βλέπω το DONT PANIC και κάτι άλλα ποιό να διαλέξω δεν ξέρω

 

Μόνο το mireo don't panic αλλά και αυτό το πληρώνεις...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλορίζικο.

 

Δλδ σε σχεση με το 9900 ειναι πιο δύσχρηστο ;

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Ναι είναι πιο δύσχρηστο, όντας και μεγαλύτερο... Το πληκτρολόγιο ΔΕΝ είναι το ίδιο..

Link to comment
Share on other sites

να πω οτι το πλαισιο γυρω γυρω ειναι μαυρο αλλα οχι πλαστικο ειναι μεταλλο και το καπακι ειναι γυαλι ειδικα κατασκευασμενο.εχει ιδια ποιοτητα με το 9900.
Link to comment
Share on other sites

να πω οτι το πλαισιο γυρω γυρω ειναι μαυρο αλλα οχι πλαστικο ειναι μεταλλο και το καπακι ειναι γυαλι ειδικα κατασκευασμενο.εχει ιδια ποιοτητα με το 9900.

 

Δεν μιλάω για το πλαίσιο ολόκληρο αλλά για το σιδεράκι στο πλαίσιο που το Q10 δεν το έχει. Όσο για το καπάκι ούτε του 9900 ούτε του Q10 είναι καλής ποιότητας...

Link to comment
Share on other sites

είναι κλειδωμένο και δεν ξέρω σε ποιον πάροχο απο Αγγλία είναι πάντως ;

Δώσε μου το ΙΜΕΙ και το PRD σου να σου στείλω κωδικό να το ξεκλειδώσεις.

Μου σπάραξες την καρδιά :cry::cry::lol:

Edited by leosedf
Link to comment
Share on other sites

Θα ρθει ποτε εδω?? μας εχει σκασει αυτο το τηλεφωνο! Αμα ειναι να παρουμε note2

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Θα ρθει ποτε εδω?? μας εχει σκασει αυτο το τηλεφωνο! Αμα ειναι να παρουμε note2

 

Έχει έρθει ήδη σε e-shop. Αν εννοείς σε κατάστημα voda,cosmote,wind κτλπ τότε αυτό αποτελεί μυστήριο αν και κάπου είχε πάρει το μάτι μου Ιούλιο αλλά δεν θυμάμαι καλά, μπορεί να είναι κι λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει ήδη σε e-shop. Αν εννοείς σε κατάστημα voda,cosmote,wind κτλπ τότε αυτό αποτελεί μυστήριο αν και κάπου είχε πάρει το μάτι μου Ιούλιο αλλά δεν θυμάμαι καλά, μπορεί να είναι κι λάθος.

 

Απο σημερα στα μαγαζια κινητης!

Ρε παιδια με ψηνει το τηλεφωνακι αλλα με λεν οτι εχει πολυ λιγες εφαρμογες free.

Αν ειναι να αγορασουμε το viber πχ κλαφτα!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα στα μαγαζια κινητης!

Ρε παιδια με ψηνει το τηλεφωνακι αλλα με λεν οτι εχει πολυ λιγες εφαρμογες free.

Αν ειναι να αγορασουμε το viber πχ κλαφτα!

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσεις το viber! Θα είναι δωρεάν κανονικά αλλά θα βγει μέχρι το τέλος του ιουνίου. Όχι ακόμη...!;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσεις το viber! Θα είναι δωρεάν κανονικά αλλά θα βγει μέχρι το τέλος του ιουνίου. Όχι ακόμη...!;)

 

Δεν ειναι διαθεσιμο ακομα??? πλακα με κανεις!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ξερει παρακαλω να μας πει σε ποια καταστηματα κινητης μπορουμε να δουμε την συσκευη σε λειτουργια για να την δουλεψουμε λιγο και εμεις που μας τρεχουν τα σαλια :lol:

 

Καλα αυτο το viber και το skype τι πρεπει να γινει για να τα βαλει σε μια συσκευη ? Για το σκυπε γελαει ο κοσμος , ειμαστε 2 χρονια μπορει και παραπανω στο περιμενε ( τα εχω ξαναγραψει σε αναλογο νημα ) το viber παει να γινει το νεο skype για την RIM ..Οι τυποι εχουν χασει τον μπουσουλα ..

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ξερει παρακαλω να μας πει σε ποια καταστηματα κινητης μπορουμε να δουμε την συσκευη σε λειτουργια για να την δουλεψουμε λιγο και εμεις που μας τρεχουν τα σαλια :lol:

 

Καλα αυτο το viber και το skype τι πρεπει να γινει για να τα βαλει σε μια συσκευη ? Για το σκυπε γελαει ο κοσμος , ειμαστε 2 χρονια μπορει και παραπανω στο περιμενε ( τα εχω ξαναγραψει σε αναλογο νημα ) το viber παει να γινει το νεο skype για την RIM ..Οι τυποι εχουν χασει τον μπουσουλα ..

Το skype είναι ήδη διαθέσιμο και πλήρες;)

http://appworld.blackberry.com/webstore/content/26382880/?lang=en&countrycode=GB

Link to comment
Share on other sites

Μονο για τα καινουργια ειναι , δηλαδη εγω με 9900 δεν μπορω να το κατεβασω ..;)

 

ε ναι μα είμαστε στο thread του q10 :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια καλησπερα!ξερεις κανεις ποσο κραταει η μπαταρια

Του συγκεκριμενου τηλεφωνου;ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια καλησπερα!ξερεις κανεις ποσο κραταει η μπαταρια

Του συγκεκριμενου τηλεφωνου;ευχαριστω!

 

Πολύ! Σε σχέση με τα υπόλοιπα , όπως και σε σχέση με το Ζ10 θα το ευχαριστηθείς! Λίγο η μικρή οθόνη, λίγο η μεγαλύτερη μπαταρία, θα σου κρατάει και μιάμιση μέρα χωρίς 3g-4g.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...