Jump to content

Blackberry Q10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ περίμενα το q10 επίσης για το καταπληκτικό πληκτρολόγιο αλλά λίγο η τιμή του, λίγο η ανυπομονησία μου δεν άντεξα και πήρα το Ζ10 σε λευκό. Δεν το μετάνιωσα καθόλου, είναι τέλειο...:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το έχω στα χέρια μου έκδοση 10.1.0.273

 

Καλορίζικο φίλε. Περιμένουμε εντυπώσεις.

 

EDIT: (Off Topic) Παρατηρώ στο Top 20 στο Expansys τα Ζ10, Q10 και Playbook πάνε πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε. Περιμένουμε εντυπώσεις.

 

είναι κλειδωμένο και δεν ξέρω σε ποιον πάροχο απο Αγγλία είναι πάντως ;

Link to comment
Share on other sites

είναι κλειδωμένο και δεν ξέρω σε ποιον πάροχο απο Αγγλία είναι πάντως ;

 

Ωχ....εμπλεξες..;; Τι εννοεις κλειδωμενο; branded ή δεν δέχεται τη σιμ σου;

Link to comment
Share on other sites

Ωχ....εμπλεξες..;; Τι εννοεις κλειδωμενο; branded ή δεν δέχεται τη σιμ σου;

 

γράφει ότι είναι mep locked αλλά στο

settings >

sim card >

the sim card isbt compatible with eithe the network or the device >

Network Subset > unlocked

Service Provider > Unlocked

Link to comment
Share on other sites

γράφει ότι είναι mep locked αλλά στο

settings >

sim card >

the sim card isbt compatible with eithe the network or the device >

Network Subset > unlocked

Service Provider > Unlocked

 

Δυστυχώς ΠΟΤΕ κινητό από ebay...

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να αγοράσω κωδικό ; ή δεν παίζει καθόλου ;

 

Άμα είναι locked, δεν νομίζω να γίνεται και τίποτα.... αν γνωρίζει κάποιος ας πει.. μα καλά ο τύπος που το έδινε, δεν έγραφε αν είναι unlocked ή όχι;;

Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι τι έγραφε ο τίτλος που είχε βάλει στο ebay αυτός από την αγγελία ; Το έχεις κρατήσει καθόλου ;
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι μπορει να ξεκλειδωσει αν ειναι mep locked , καπου ειχε παρει το ματι μου σιτε που σου εδινε κωδικους με 10 δολλαρια και το ξεκλειδωνες
Link to comment
Share on other sites

διαβαζω πολλα παραπονα για την φωτεινότητα...με αποτρεπει απο αγορα...οταν το παρει καποιος ας μας πει.
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το δικό μου, πρώτη επαφή τρομερή αίσθηση

για πες μας εντυπώσεις...για να ζηλέψουμε :):)

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Το ξεκλείδωσες τελικά; Πως;

 

http://www.blackberryboldunlocking.com/ μέσα σε λίγες ώρες είχα τόν κωδικό .

Edited by demotapa
Link to comment
Share on other sites

http://www.blackberryboldunlocking.com/ μέσα σε λίγες ώρες είχα τόν κωδικό .

 

Με 25 ευρώ καθάρισες!!! 'Αντε να το χαρείς! Πόσο ανυπομονώ να έρθει και το δικό μου :happy:

Link to comment
Share on other sites

απο αρχες ιουνη θα σκασει μυτη κ στα καταστηματα,αλλα ρε παιδια δεν ειναι παρα πολλα τα λεφτα; και αντε λες οκ..ειμαι bb fun,τα αξιζει; κ πειτε μου κατι, πως μπορω να μαθω τι εφαρμογες παιζουν στο ββ;

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

απο αρχες ιουνη θα σκασει μυτη κ στα καταστηματα,αλλα ρε παιδια δεν ειναι παρα πολλα τα λεφτα; και αντε λες οκ..ειμαι bb fun,τα αξιζει; κ πειτε μου κατι, πως μπορω να μαθω τι εφαρμογες παιζουν στο ββ;

 

πηγαινε στο site της blackberry και απο εκει στο app world.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα χτες κουτάτο από expansys και το έλιωσα! Θα είμαι όσο πιο αναλυτικός μπορώ, τονίζω πως αυτή είναι η δική μου προσωπική γνώμη σχετικά με το Q10 και απλά γράφω για να βοηθήσω μελλοντικούς αγοραστές. :

 

Η πρώτη μου γνώμη, καθαρά προσωπική ξανατονϊζω μάλλον αρνητική.. το Q10 με την πρώτη ματιά είναι αυτή τη στιγμή η πιο όμορφη qwerty high-end συσκευή. Δεν έχει την ποιότητα κατασκευής του 9900, ενώ θυμίζει πλαστικουρα τύπου s4. (ίσως λόγω απουσίας του μεταλλικού πλαισίου και των αρχικών πλήκτρων επιλογών που είχε το 9900). Το πίσω μέρος θα μπορούσε να είναι πιο όμορφο αν το carbon ζωγραφισμένο καπάκι δεν θύμιζε χαμηλής ποιότητας γυαλιστερή μεμβράνης που βάζουν στα αυτοκίνητα... η οθόνη του δε άψογη για το μέγεθος της με επαρκή ευκρίνεια ακόμα και κάτω από τον ήλιο. θα βολέψει πιο πολύ το touch κομμάτι του τηλεφώνου πάρα το qwerty καθώς πολλοί με μεγάλα δάχτυλα θα τα βρουν σκούρα με το μέγεθος των πλήκτρων και θα σβηνουν-γραφουν συχνα...όποιος λέει ότι με το πληκτρολογιο του q10 γράφει γρηγορότερα από το ζ10 απλά λέει ψέμματα..

Όσον αφορά το λειτουργικό το q10 είναι γρηγορότερο. Πιο ωραία θέματα και με εγκατεστημενη ήδη την έκδοση 10.1 τα προβλήματα που περιέγραψα στην ενότητα του ζ10 εδώ δεν υπάρχουν. Το δικό μου είναι μοντέλο SQN 100-3. Δεν έκατσα να ψάξω ακόμη τι συνεπάγεται αυτό. Όλες τις λειτουργίες του ζ10 θα τις βρείτε εδώ, με το Q να υπερτερεί σε ταχύτητα ίντερνετ (όσο κατάλαβα) χωρίς το γνωστό πρόβλημα στο σήμα.

Σαν τηλέφωνο τα καταφέρνει περίφημα με πολύ καλό ακουστικό και ηχείο. Αλλά και σαν οικονομία. Με μικρότερη οθόνη και μεγαλύτερη μπαταρία δεν θα το φορτίζετε τόσο συχνά. (από χτες το μεσημέρι έκανα μια πλήρη φόρτιση και τώρα είμαι στο 55 με λειτουργία αυτόματη και αρκετό λιώσιμο) .

Μέχρι στιγμής αυτά σαν πρώτη εικόνα. Αν κάποιος με ρωτήσει αν άξιζε τα 680 που έχει στο expansys θα πω σαφώς και όχι. Γνώμη μου αν θέλει κάποιος να το παρει ας το πάρει μεταχειρισμενο η να περιμενει να πέσει η τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα χτες κουτάτο από expansys και το έλιωσα! Θα είμαι όσο πιο αναλυτικός μπορώ, τονίζω πως αυτή είναι η δική μου προσωπική γνώμη σχετικά με το Q10 και απλά γράφω για να βοηθήσω μελλοντικούς αγοραστές. :

 

Η πρώτη μου γνώμη, καθαρά προσωπική ξανατονϊζω μάλλον αρνητική.. το Q10 με την πρώτη ματιά είναι αυτή τη στιγμή η πιο όμορφη qwerty high-end συσκευή. Δεν έχει την ποιότητα κατασκευής του 9900, ενώ θυμίζει πλαστικουρα τύπου s4. (ίσως λόγω απουσίας του μεταλλικού πλαισίου και των αρχικών πλήκτρων επιλογών που είχε το 9900). Το πίσω μέρος θα μπορούσε να είναι πιο όμορφο αν το carbon ζωγραφισμένο καπάκι δεν θύμιζε χαμηλής ποιότητας γυαλιστερή μεμβράνης που βάζουν στα αυτοκίνητα... η οθόνη του δε άψογη για το μέγεθος της με επαρκή ευκρίνεια ακόμα και κάτω από τον ήλιο. θα βολέψει πιο πολύ το touch κομμάτι του τηλεφώνου πάρα το qwerty καθώς πολλοί με μεγάλα δάχτυλα θα τα βρουν σκούρα με το μέγεθος των πλήκτρων και θα σβηνουν-γραφουν συχνα...όποιος λέει ότι με το πληκτρολογιο του q10 γράφει γρηγορότερα από το ζ10 απλά λέει ψέμματα..

Όσον αφορά το λειτουργικό το q10 είναι γρηγορότερο. Πιο ωραία θέματα και με εγκατεστημενη ήδη την έκδοση 10.1 τα προβλήματα που περιέγραψα στην ενότητα του ζ10 εδώ δεν υπάρχουν. Το δικό μου είναι μοντέλο SQN 100-3. Δεν έκατσα να ψάξω ακόμη τι συνεπάγεται αυτό. Όλες τις λειτουργίες του ζ10 θα τις βρείτε εδώ, με το Q να υπερτερεί σε ταχύτητα ίντερνετ (όσο κατάλαβα) χωρίς το γνωστό πρόβλημα στο σήμα.

Σαν τηλέφωνο τα καταφέρνει περίφημα με πολύ καλό ακουστικό και ηχείο. Αλλά και σαν οικονομία. Με μικρότερη οθόνη και μεγαλύτερη μπαταρία δεν θα το φορτίζετε τόσο συχνά. (από χτες το μεσημέρι έκανα μια πλήρη φόρτιση και τώρα είμαι στο 55 με λειτουργία αυτόματη και αρκετό λιώσιμο) .

Μέχρι στιγμής αυτά σαν πρώτη εικόνα. Αν κάποιος με ρωτήσει αν άξιζε τα 680 που έχει στο expansys θα πω σαφώς και όχι. Γνώμη μου αν θέλει κάποιος να το παρει ας το πάρει μεταχειρισμενο η να περιμενει να πέσει η τιμή του.

 

Ξέρεις κανένα πρόγραμμα gps offline ? Βλέπω το DONT PANIC και κάτι άλλα ποιό να διαλέξω δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...