Jump to content

Sony Xperia L


nick2crete
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν το θεωρώ γενικά αξιόπιστο και το απεγκατέστησα.

Το έτρεξα 4 φορές και την μία φορά μου έβγαλε 10.800 την 2η 10.100 την 3η 9.700 και την τελευταία 10.700 :O

Εϊναι ότι του κάτσει

 

Εχει να κανει με το ποσες εφαρμογες τρεχουν στο παρασκηνιο καθε φορα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 983
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει να κανει με το ποσες εφαρμογες τρεχουν στο παρασκηνιο καθε φορα

 

Σωστός.

 

Η ακριβής μέτρηση κανονικα γίνεται αμέσως μετα την επανεκκίνηση του κινητού.

 

Εμένα το antutu μου εβγαλε 10111, νομιζω είναι αρκετά καλά.

Στο battery test έβγαλε κατανάλωση -34,5%/ωρα... Μάλλον θα πρεπει να συμβιβαστουμε με τη μπαταρία μας, και να βάλουμε στη τσάντα μας τον φόρτιστη.......

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Σωστός.

 

Η ακριβής μέτρηση κανονικα γίνεται αμέσως μετα την επανεκκίνηση του κινητού.

 

Εμένα το antutu μου εβγαλε 10111, νομιζω είναι αρκετά καλά.

Στο battery test έβγαλε κατανάλωση -34,5%/ωρα... Μάλλον θα πρεπει να συμβιβαστουμε με τη μπαταρία μας, και να βάλουμε στη τσάντα μας τον φόρτιστη.......

Οι εφαρμογές πάντα ήταν οι ίδιες, δεν είχα εγκαταστήσει κάποια καινούργια. Εν τω μεταξύ η χρονική διαφορά μεταξύ της 1ης φοράς που έβγαλε 10.800 και της 2ης που είχε βγάλει 10.300 ήταν 5 λεπτά

* Δεν το έστειλες στο σέρβις ;

 

το εκανα χθες και μετα απο τις αναλογες ρυθμισεις πεταξα την σαβουρα της σονυ εβαλα και το greenify το κινητο εχει αποκτησει πολυ καλη σπιρταδα και η μνημη μετα βιας φτανει 60% ...απλα το σπαστικο της υποθεσης ειναι οτι οτνα πας να κανεις διαγραφη σε μερικες εφαρμογες συστηματος μπορει να σου κανει επανεκινηση το αναφερει αλλωστε και αυτος που εδωσε τη διαδικασια ..ειναι πολυ ευκολο οπως ηταν και το ροοτ του Τ απλα κατεβαζεις το αρχειο που σου δινει κατω και μετα το τρεχεις...το λινκ ειναι αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2307983 ....
Λοιπόν το έκανα και εγώ root ακολουθώντας τα παραπάνω και όλα καλά. Οσον αφορά τις στοκ εφαρμογές μηδέν εις το πηλίκον :lol:, τις ίδιες μπορείς να σβήσεις ακόμη και χωρίς root, δεν μπορείς να σβήσεις κάποια παραπάνω Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ αλλά με ρουταρισμενο το κίνητρο βάζεις κάποιες εφαρμογές πού το βελτιώνουν αισθητά
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από το root δεν φορτίζει κλειστό και πρέπει να ειναι ανοικτό. Συμβαίνει και στο δικό σου ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από το root δεν φορτίζει κλειστό και πρέπει να ειναι ανοικτό. Συμβαίνει και στο δικό σου ;

Φίλε μου το κινητο το έχω δώσει εδώ και δύο βδομάδες αλλά μια φορά που έτυχε να το φορτιζω το εκλεισα κατά λάθος και συνεχιζε να φορτίζει.γνώμη μου πάντως αν γενικά αντιμετωπίζεις θεματακια με το ρουτ να κάνεις μια επανεγκατάσταση με seus και να το ξανακάνεις

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το κινητο το έχω δώσει εδώ και δύο βδομάδες αλλά μια φορά που έτυχε να το φορτιζω το εκλεισα κατά λάθος και συνεχιζε να φορτίζει.γνώμη μου πάντως αν γενικά αντιμετωπίζεις θεματακια με το ρουτ να κάνεις μια επανεγκατάσταση με seus και να το ξανακάνεις

Εχω μία υποψία πως πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το USB Support, θα το ξανατσεκάρω ικαι θα επανέλθω

Αν αντιμετωπίσω άλλο πρόβλημα θα κάνω επανεγκατάσταση με το seus.

Σε ευχαριστώ

Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση της Sony σε

http://s12.postimg.org/5o9aws5x9/screenshot_1372248597.jpg

 

Την έχει λάβει κανείς; Στο ελληνικό site λέει διαθέσιμη από 4/6/2013...

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση της Sony σε

http://s12.postimg.org/5o9aws5x9/screenshot_1372248597.jpg

 

Την έχει λάβει κανείς; Στο ελληνικό site λέει διαθέσιμη από 4/6/2013...

Εγώ που τρέκαρα προχτές δεν υπάρχει κάτι, έχω την 15.0.Α.1.31

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το κινητο το έχω δώσει εδώ και δύο βδομάδες αλλά μια φορά που έτυχε να το φορτιζω το εκλεισα κατά λάθος και συνεχιζε να φορτίζει.γνώμη μου πάντως αν γενικά αντιμετωπίζεις θεματακια με το ρουτ να κάνεις μια επανεγκατάσταση με seus και να το ξανακάνεις

 

Εχω μία υποψία πως πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το USB Support, θα το ξανατσεκάρω ικαι θα επανέλθω

Αν αντιμετωπίσω άλλο πρόβλημα θα κάνω επανεγκατάσταση με το seus.

Σε ευχαριστώ

Λοιπόν ενεργοποίησα το USB Support, κλειστό δεν φορτίζει

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση η χαμηλη κινητικοτητα στο θρεντ του L, με βαση τη τιμη του και τον συνδυασμο cpu+gpu προσωπικα το βρισκω πολυ καλη προταση. Τοσο καλη που μπαινω σε σκεψεις να το παρω, ειδικα στο κοκκινομαυρο :cool: Θα ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματα ομως. Υπαρχει τροπος διαχειρισης του led για τα notifications? Ισως με καποια εφαρμογη οπως εχουν παλιοτερα μοντελα? :worry: Η καμερα ειναι τοσο χαλια τελικα? Παιζει βελτιωση με κανενα update ισως? Ειναι τρομερο το πως ολοι στο ιντερνετ λενε τι χαλια καμερα εχει ενω η sony το προωθει σαν πολυ καλο κινητο για φωτογραφιες. Γενικοτερα υπαρχει κατι που θα πρεπει να ξερει ενας μελλοντικος αγοραστης? Πχ προβλημα με σημα ή με wifi, restarts, κολληματα, οτιδηποτε. Ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση η χαμηλη κινητικοτητα στο θρεντ του L, με βαση τη τιμη του και τον συνδυασμο cpu+gpu προσωπικα το βρισκω πολυ καλη προταση. Τοσο καλη που μπαινω σε σκεψεις να το παρω, ειδικα στο κοκκινομαυρο :cool: Θα ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματα ομως. Υπαρχει τροπος διαχειρισης του led για τα notifications? Ισως με καποια εφαρμογη οπως εχουν παλιοτερα μοντελα? :worry: Η καμερα ειναι τοσο χαλια τελικα? Παιζει βελτιωση με κανενα update ισως? Ειναι τρομερο το πως ολοι στο ιντερνετ λενε τι χαλια καμερα εχει ενω η sony το προωθει σαν πολυ καλο κινητο για φωτογραφιες. Γενικοτερα υπαρχει κατι που θα πρεπει να ξερει ενας μελλοντικος αγοραστης? Πχ προβλημα με σημα ή με wifi, restarts, κολληματα, οτιδηποτε. Ευχαριστω :)

 

Για να ξεκινήσω από το τέλος, κανένα πρόβλημα με το κινητό. Δεν κολλάει πουθενά, ούτε σε σκληρά παιχνίδια. Η RAM του δείχνει να επαρκεί, όπως και ο cpu του. Στα πολυ θετικά του η οθόνη επίσης.

 

Για τη κάμερα έχω δει πολλές γνώμες. Εχώ θα την χαρακτήριζα απλά πολύ καλή! Ούτε άθλια που λένε κάποιοι, ούτε "θαύμα" που λέει η Sony. Δεν είναι καν μέτρια, είναι πολύ καλή τη μέρα και μέτρια σε χαμηλό φωτισμό (στο χαμηλό φωτισμό μας έταζε η Sony οτι θα ήταν καλή, αλλα δεν το είδα).

 

Το Notification led δεν μπορεις να το ρυθμισεις απο τη συσκευή και δεν ξερω αν υπαρχει εφαρμογη γι αυτό.

 

Στα αρνητικά του όλες αυτές τις μέρες μπορώ να αναφέρω μόνο ένα: μπαταρία...

Μετά από 4 android συσκευές που πέρασαν από τα χέρια μου, πρώτη φορά έφτασα στο σημείο να τσιγκουνεύομαι και το 1% της μπαταρίας. Πρώτη φορά μείωσα τη φωτεινότητα σε οθόνη μου, πρώτη φορά ενεργοποίησα stamina modes και αντίστοιχες ρυθμίσεις.

 

Με μέτρια χρήση θα σε βγάλει ένα 12-14 ωρο, με σκληρή χρήση πολύ λιγότερο. Όλα αυτά με ενεργοβόρες ρυθμίσεις, γιατί σε άλλα φόρουμ έχω δει και άτομα να τους βγαζει 3-4 μερες. Αλλά εγώ αυτά να νουμερα, με τα γουστα που έχω, δεν μπορώ να τα πιάσω.

 

Εν κατακλείδι: Αν μπορείς να συμβιβαστείς με τη χαμηλή αυτονομία, πας να το αγοράσεις με τα χίλια!

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση η χαμηλη κινητικοτητα στο θρεντ του L, με βαση τη τιμη του και τον συνδυασμο cpu+gpu προσωπικα το βρισκω πολυ καλη προταση. Τοσο καλη που μπαινω σε σκεψεις να το παρω, ειδικα στο κοκκινομαυρο :cool: Θα ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματα ομως. Υπαρχει τροπος διαχειρισης του led για τα notifications? Ισως με καποια εφαρμογη οπως εχουν παλιοτερα μοντελα? :worry: Η καμερα ειναι τοσο χαλια τελικα? Παιζει βελτιωση με κανενα update ισως? Ειναι τρομερο το πως ολοι στο ιντερνετ λενε τι χαλια καμερα εχει ενω η sony το προωθει σαν πολυ καλο κινητο για φωτογραφιες. Γενικοτερα υπαρχει κατι που θα πρεπει να ξερει ενας μελλοντικος αγοραστης? Πχ προβλημα με σημα ή με wifi, restarts, κολληματα, οτιδηποτε. Ευχαριστω :)

Το κινητό είναι πολύ καλό, διάβασε εδώ τις δικές μου εντυπώσεις :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4735503#post4735503

 

Το notification led δεν βρίσκω πως να το ενεργοποιήσω για αναπάντητες ή μηνύματα. Η μπαταρία του δικού μου σε 3G κρατάει 3 μέρες

Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκινήσω από το τέλος, κανένα πρόβλημα με το κινητό. Δεν κολλάει πουθενά, ούτε σε σκληρά παιχνίδια. Η RAM του δείχνει να επαρκεί, όπως και ο cpu του. Στα πολυ θετικά του η οθόνη επίσης.

 

Για τη κάμερα έχω δει πολλές γνώμες. Εχώ θα την χαρακτήριζα απλά πολύ καλή! Ούτε άθλια που λένε κάποιοι, ούτε "θαύμα" που λέει η Sony. Δεν είναι καν μέτρια, είναι πολύ καλή τη μέρα και μέτρια σε χαμηλό φωτισμό (στο χαμηλό φωτισμό μας έταζε η Sony οτι θα ήταν καλή, αλλα δεν το είδα).

 

Το Notification led δεν μπορεις να το ρυθμισεις απο τη συσκευή και δεν ξερω αν υπαρχει εφαρμογη γι αυτό.

 

Στα αρνητικά του όλες αυτές τις μέρες μπορώ να αναφέρω μόνο ένα: μπαταρία...

Μετά από 4 android συσκευές που πέρασαν από τα χέρια μου, πρώτη φορά έφτασα στο σημείο να τσιγκουνεύομαι και το 1% της μπαταρίας. Πρώτη φορά μείωσα τη φωτεινότητα σε οθόνη μου, πρώτη φορά ενεργοποίησα stamina modes και αντίστοιχες ρυθμίσεις.

 

Με μέτρια χρήση θα σε βγάλει ένα 12-14 ωρο, με σκληρή χρήση πολύ λιγότερο. Όλα αυτά με ενεργοβόρες ρυθμίσεις, γιατί σε άλλα φόρουμ έχω δει και άτομα να τους βγαζει 3-4 μερες. Αλλά εγώ αυτά να νουμερα, με τα γουστα που έχω, δεν μπορώ να τα πιάσω.

 

Εν κατακλείδι: Αν μπορείς να συμβιβαστείς με τη χαμηλή αυτονομία, πας να το αγοράσεις με τα χίλια!

 

Το κινητό είναι πολύ καλό, διάβασε εδώ τις δικές μου εντυπώσεις :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4735503#post4735503

 

Το notification led δεν βρίσκω πως να το ενεργοποιήσω για αναπάντητες ή μηνύματα. Η μπαταρία του δικού μου σε 3G κρατάει 3 μέρες

 

Σας ευχαριστω, αν και βλεπω οτι εχετε πολυ διαφορετικες εμπειριες οσον αφορα τη μπαταρια :lol:

 

bathan ειμαι 99% σιγουρος οτι το δουλευεις σε stamina mode γιατι οταν εψαχνα πληροφοριες για το κινητο καπου πηρε το ματι μου πως το λεντακι δεν αναβει με το stamina mode on. Συντομα θα υπαρχουν εφαρμογες με ρυθμισεις για το λεντ μιας και η sony εδωσε τα APIs, αυτο ειναι καλη κινηση. http://www.xda-developers.com/android/apis-released-for-the-illumination-bar-on-xperia-devices/

 

Με τρομαξε λιγο αυτο με τη μπαταρια, ημουν σιγουρος πως για τις αναγκες του κινητου ειναι μεγαλουτσικη μπαταρια και θα εβγαζε μερα καπως ανετα. Στη καθημερινοτητα οκ, παντα βρισκεις μια μπριζα αν υπαρχει αναγκη αλλά αν πχ χρειαστεις το gps στις διακοπες για καμμια ωρα μετα θα πρεπει να το φορτισεις?

 

Θα περιμενω λιγο να μαζεψω περισσοτερες πληροφοριες για τη μπαταρια κυριως και θα αποφασισω, και παλι ευχαριστω :happy:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω, αν και βλεπω οτι εχετε πολυ διαφορετικες εμπειριες οσον αφορα τη μπαταρια :lol:

 

bathan ειμαι 99% σιγουρος οτι το δουλευεις σε stamina mode γιατι οταν εψαχνα πληροφοριες για το κινητο καπου πηρε το ματι μου πως το λεντακι δεν αναβει με το stamina mode on. Συντομα θα υπαρχουν εφαρμογες με ρυθμισεις για το λεντ μιας και η sony εδωσε τα APIs, αυτο ειναι καλη κινηση. http://www.xda-developers.com/android/apis-released-for-the-illumination-bar-on-xperia-devices/

 

Με τρομαξε λιγο αυτο με τη μπαταρια, ημουν σιγουρος πως για τις αναγκες του κινητου ειναι μεγαλουτσικη μπαταρια και θα εβγαζε μερα καπως ανετα. Στη καθημερινοτητα οκ, παντα βρισκεις μια μπριζα αν υπαρχει αναγκη αλλά αν πχ χρειαστεις το gps στις διακοπες για καμμια ωρα μετα θα πρεπει να το φορτισεις?

 

Θα περιμενω λιγο να μαζεψω περισσοτερες πληροφοριες για τη μπαταρια κυριως και θα αποφασισω, και παλι ευχαριστω :happy:

Ο φίλος zamponaki έχει πρόβλημα με την μπαταρία του κινητού του και δεν του κρατάει καθόλου. Το δικό μου κρατάει άνετα 2,5-3 μέρες στο 3G, με bt, wifi κλπ. και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την απόδοση αν σκεφτείς πως η οθόνη είναι 4.3" και γενικά παίζεις μαζί του. Το κινητό είναι τίμιο σε αυτά που προσφέρει και πιστεύω πως θα το χαρείς.

Οσον αφορά αυτό με το led ειδοποιήσεων και το stamina mode δεν το ήξερα, θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος zamponaki έχει πρόβλημα με την μπαταρία του κινητού του και δεν του κρατάει καθόλου. Το δικό μου κρατάει άνετα 2,5-3 μέρες στο 3G, με bt, wifi κλπ. και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την απόδοση αν σκεφτείς πως η οθόνη είναι 4.3" και γενικά παίζεις μαζί του. Το κινητό είναι τίμιο σε αυτά που προσφέρει και πιστεύω πως θα το χαρείς.

Οσον αφορά αυτό με το led ειδοποιήσεων και το stamina mode δεν το ήξερα, θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω

 

Επίσης ο φίλος zamponaki έχει ενεργοποιήσει ότι υπάρχει που τρώει μπαταρία στο κινητό, οπότε δεν είναι και κριτήριο... :P

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ο φίλος zamponaki έχει ενεργοποιήσει ότι υπάρχει που τρώει μπαταρία στο κινητό, οπότε δεν είναι και κριτήριο... :P
Δεν είπα αυτό, προφανώς έχει κάποιο θέμα η μπαταρία σου, μου έχει τύχει και μένα παλιότερα και μακάρι να το λύσεις γρήγορα

 

Οσον αφορά αυτό με το led ειδοποιήσεων και το stamina mode δεν το ήξερα, θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω

Λοιπόν απενεργοποιώντας το stamina mode το led ειδοποιήσεων δουλεύει μια χαρά

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα αυτό, προφανώς έχει κάποιο θέμα η μπαταρία σου, μου έχει τύχει και μένα παλιότερα και μακάρι να το λύσεις γρήγορα

 

 

Λοιπόν απενεργοποιώντας το stamina mode το led ειδοποιήσεων δουλεύει μια χαρά

 

Χα όχι φίλε ειλικρινά το είπα και δεν παρεξηγηθηκα.

 

Πραγματικά, με ανοιχτό Bluetooth, 3g, Wi-Fi και την οθόνη στο 100% συνέχεια, δεν μπορώ να είμαι μέτρο σύγκρισης για την αυτονομία του κινητού.

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Χα όχι φίλε ειλικρινά το είπα και δεν παρεξηγηθηκα.

 

Πραγματικά, με ανοιχτό Bluetooth, 3g, Wi-Fi και την οθόνη στο 100% συνέχεια, δεν μπορώ να είμαι μέτρο σύγκρισης για την αυτονομία του κινητού.

Η αυτονομία μπορεί να θεωρηθεί ως μέτρο σύγκρισης για απαιτητικούς χρήστες όπως εσύ που το χρησιμοποιείς στο 100% και λογικά η μπαταρία σου πάει κάλα για τη χρήση που κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία μπορεί να θεωρηθεί ως μέτρο σύγκρισης για απαιτητικούς χρήστες όπως εσύ που το χρησιμοποιείς στο 100% και λογικά η μπαταρία σου πάει κάλα για τη χρήση που κάνεις

 

Σωστός. Πάντως σε γενικές γραμμές έχω την εντύπωση πως η οθόνη του XL σε σχέση με τα προηγούμενα κινητά μου είναι αυτή που κάνει τη διαφορά στη κατανάλωση μπαταρίας. Είναι εξαιρετικά καλή, με πολύ ..πολύ δυνατό φωτισμό.

 

Περιμένω και αυτήν την αναβάθμιση σε .36 που λέει η Sony, όπου όπως είδα σε επίσημο forum της sony, βελτιώνει ελάχιστα κατανάλωση και κάμερα. Για να δούμε πότε θα τη λάβουμε!

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος πηρε το Xperia L ολα καλα σφαίρα το κινητό αλλα εχει το εξης πρόβλημα.η καμερα εξω στον ηλιο βγαζει τέλεια αλλα μεσα στο σπιτι με τεχνητό φως ειναι χαλια κ το βιντεο το ίδιο παει σπαστα κ δεν βλέπεται.σαν να εχει προβλημα ο αισθητηρας της καμερας οταν ειναι στο αυτοματο.πολυ χάλια φωτογραφική σε εσωτερικούς χώρους.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες!!

Τελικα, σπαει το προσωπικο μου κατεστημενο περι κινητων και συγκεκριμενα περι αγορων ΜΟΝΟ κινητων Nokia!!!

Ψαχνομαι για αγορα κινητου και λεω να καταληξω στο Xperia L. Κανω καλη επιλογη;

Το κινητο δεν το θελω για τρελα πραγματα..Normal καταστασεις!

Απλα, εχω προβλημα με το περιβαλλον χρησης..Μεσω επιδοτησης, αγορασα το Nokia Lumia 610..Απελπισια...Την 1η μερα δοθηκε ως δώρο στην αδερφη μου..

Η μεταβαση απο Symbian σε Αndroid ειναι δυσκολη;;

Μια ερωτηση επιπλεον: τις επαφες μπορω να τις περασω απο Νokia σε Sony; Με ποιο τροπο;

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες!!

Τελικα, σπαει το προσωπικο μου κατεστημενο περι κινητων και συγκεκριμενα περι αγορων ΜΟΝΟ κινητων Nokia!!!

Ψαχνομαι για αγορα κινητου και λεω να καταληξω στο Xperia L. Κανω καλη επιλογη;

Το κινητο δεν το θελω για τρελα πραγματα..Normal καταστασεις!

Απλα, εχω προβλημα με το περιβαλλον χρησης..Μεσω επιδοτησης, αγορασα το Nokia Lumia 610..Απελπισια...Την 1η μερα δοθηκε ως δώρο στην αδερφη μου..

Η μεταβαση απο Symbian σε Αndroid ειναι δυσκολη;;

Μια ερωτηση επιπλεον: τις επαφες μπορω να τις περασω απο Νokia σε Sony; Με ποιο τροπο;

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!! :)

 

Αδερφέ, πήγανε για android με τη μια. Δεν θα δυσκολευτείς πουθενά! Είναι φιλικό λογισμικό και 100% παραμετροποιήσιμο!

Το κινητό είναι πολύ καλό, τα έχω γράψει και παραπάνω. Δεν κολλάει πουθενά, κάμερα καλή και μπαταρία μέτρια (άλλοι λένε καλή -ανάλογα με τη χρήση). Πολύ καλή οθόνη επίσης!

 

Τώρα για τις επαφές φίλε δεν ξέρω, πάντως αν τις βάλεις στο android, μετά τις συγχρονίζεις με google accound και δεν χρειάζεται ποτέ ξανα μεταφορά (εννοώ αν έχεις κινητά android από δω και πέρα, που λογικά έτσι θα είναι :P :P :P )

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες!!

Τελικα, σπαει το προσωπικο μου κατεστημενο περι κινητων και συγκεκριμενα περι αγορων ΜΟΝΟ κινητων Nokia!!!

Ψαχνομαι για αγορα κινητου και λεω να καταληξω στο Xperia L. Κανω καλη επιλογη;

Το κινητο δεν το θελω για τρελα πραγματα..Normal καταστασεις!

Απλα, εχω προβλημα με το περιβαλλον χρησης..Μεσω επιδοτησης, αγορασα το Nokia Lumia 610..Απελπισια...Την 1η μερα δοθηκε ως δώρο στην αδερφη μου..

Η μεταβαση απο Symbian σε Αndroid ειναι δυσκολη;;

Μια ερωτηση επιπλεον: τις επαφες μπορω να τις περασω απο Νokia σε Sony; Με ποιο τροπο;

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!! :)

To xperia L είναι ο άξιος αντικαταστάστης του νέου xperia V που έχει καταργηθεί . οπότε αν σου αρέσε θα

σου αρέσει και το xperia L .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Και εγω , σκεφτομαι να το αγορασω (ή το Χperia P, αλλα θα απευθυνθω και εκει) και εγω απο symbian και θελω να ρωτήσω τα εξής : Κατασκευαστικα, ειναι ποιοτικο? Δηλαδη, θα φοβαμαι πολυ μην μου πεσει και ετσι? Επίσης, από σήμα πως παει? Έχω vodafone και για το σήμα του προκατόχου , έχω ακούσει κακές κριτικές.Είναι καλές οι κλήσεις μέσω του ακουστικού του? Α και παίρνει micro ή mini SIM? Δεν ρωτάω για επεξεργαστές και για βαριά παιχνίδια, γιατί βλέπω , ότι είστε όλοι ευχαριστημένοι. :P Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia L

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...