Jump to content

Sony Xperia L


nick2crete
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως "τρέχει" κάποια εφαρμογή στο προσκήνιο; Δοκίμασε να κλείσεις τα δεδομένα, να φορτίσεις πλήρως το κινητό και δες αν θα ξανακάνει το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 983
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως "τρέχει" κάποια εφαρμογή στο προσκήνιο; Δοκίμασε να κλείσεις τα δεδομένα, να φορτίσεις πλήρως το κινητό και δες αν θα ξανακάνει το ίδιο.

 

Έκλεισα τις εφαρμογές στο παρασκήνιο, το κάνει ακόμα. Έχει ακριβώς την ίδια τρελή συμπεριφορά με το U της φίλης μου, το οποίο τώρα τρέχει ρολόι......

 

Δείτε εδώ χρήση:

http://s11.postimg.org/wvoe8z1n7/screenshot_1370774313.jpg

 

Δεν δικαιολογείται με τίποτα 43% σε επεξεργαστή και 21% σε λειτουργικό... Παρόλα αυτά είμαι χαλαρός μόνο και μόνο επειδή στο U μετά από 2-3 κύκλους φόρτισης και 3-4 επανεκινήσεις έφτιαξε.

 

Σε εσάς έκανε το ίδιο; Πως στο διάολο έτυχε σε εμένα και σε δύο διαφορετικά κινητά :P

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε εκεί πού γράφει "λειτουργικό σύστημα Android" και ανέβασε μια φωτογραφία.

Σε σκέτο gsm το έχεις?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε εκεί πού γράφει "λειτουργικό σύστημα Android" και ανέβασε μια φωτογραφία.

Σε σκέτο gsm το έχεις?

 

Ορίστε:

 

Λειτουργικό Σύστημα Android:

http://s11.postimg.org/48ldz61ar/screenshot_1370776734.jpg

 

Σύστημα Android (1):

http://s11.postimg.org/mcszxjocz/screenshot_1370776760.jpg

 

Σύστημα Android (2):

http://s11.postimg.org/3yigtkc2b/screenshot_1370776807.jpg

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Μενού- ρυθμίσεις- εφαρμογες- όλα, απενεργοποίησε όσες δεν χρειάζεσαι.

Εκκαθάριση δεδομένων- απενεργοποίηση.

Επανεκκίνηση το τηλέφωνο.

Σε σκέτο gsm τα έχεις ή σε διπλή λειτουργία?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε ευχαριστώ πολύ!

Δεν έχω καταλάβει ακριβώς την ερώτηση σου... :(

 

Για το GSM. Πάντως εγώ δεν έκανα κάτι για "διπλή λειτουργία" :P

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά από προεπιλογή έχει διπλή λειτουργία.

Πας μενού- ρυθμίσεις- περισσότερα- δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και ψάξε να βρεις και να το βάλεις μόνο σε gsm

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα!

 

Η κατανάλωση ακόμα μοιράζεται το ίδιο.. Δεν ξέρω, θα περιμένω 2-3 κύκλους και βλέπουμε!

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Κλείσε τα δεδομένα, φόρτισέ το πλήρως και δες πως θα πάει η μπαταρία. Μπορεί κάποια εφαρμογή (π.χ facebook) να καταναλώνει δεδομένα. Αν δεν φτιάξει ούτε με αυτό, κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δες πως θα πάει. Το ίδιο μου'χε συμβεί και με το Τ μου και μετά την επαναφορά όλα είναι εντάξει.
Link to comment
Share on other sites

Κλείσε τα δεδομένα, φόρτισέ το πλήρως και δες πως θα πάει η μπαταρία. Μπορεί κάποια εφαρμογή (π.χ facebook) να καταναλώνει δεδομένα. Αν δεν φτιάξει ούτε με αυτό, κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δες πως θα πάει. Το ίδιο μου'χε συμβεί και με το Τ μου και μετά την επαναφορά όλα είναι εντάξει.

 

Δεν νομιζω να ειναι τα δεδομένα γιατί το άφησα flight mode και το εκανε ακομα.

 

Ερώτηση. Επαναφορά εργοστασιακών θα χάσω εφαρμογές κλπ;

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι τα δεδομένα γιατί το άφησα flight mode και το εκανε ακομα.

 

Ερώτηση. Επαναφορά εργοστασιακών θα χάσω εφαρμογές κλπ;

 

Ναι, το κινητό θα είναι όπως όταν το πήρες (μόλις ανοίξει θα ξεκινήσει από τον οδηγό εγκατάστασης). Αυτή είναι η καλύτερη λύση για να δεις αν κάποια εφαρμογή από τις εγκατεστημένες σου δημιουργεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει αντιμετωπίσει κανείς θέμα με το 3g? Σε φίλη που πήρε τώρα το κινητό δεν συδέεται με τίποτα. Υπάρχει περίπτωση λέτε να φταίει το οτι έχει cosmote?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει αντιμετωπίσει κανείς θέμα με το 3g? Σε φίλη που πήρε τώρα το κινητό δεν συδέεται με τίποτα. Υπάρχει περίπτωση λέτε να φταίει το οτι έχει cosmote?

 

Εχει βαλει τις ρυθμισεις;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν είναι δυνατόν.

 

Εκανα factory reset και με το κινητό άδειο παλι 40% έτρωγε το λειτουργικό αντροιντ και αλλά 20% το λειτουργικό συστημα...

 

Έλεος, σε χρηση πέφτει η μπαταρία σε 1,5-2 ώρες.

Οι υποδιεργασίες που τρέχει το Λειτουργικό Συστημα Αντροιντ είναι δυο σελίδες. Τις κλείνω, τις απενεργόποιώ, τίποτα αυτές εκεί... Τι να κάνω σώστε με

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν είναι δυνατόν.

 

Εκανα factory reset και με το κινητό άδειο παλι 40% έτρωγε το λειτουργικό αντροιντ και αλλά 20% το λειτουργικό συστημα...

 

Έλεος, σε χρηση πέφτει η μπαταρία σε 1,5-2 ώρες.

Οι υποδιεργασίες που τρέχει το Λειτουργικό Συστημα Αντροιντ είναι δυο σελίδες. Τις κλείνω, τις απενεργόποιώ, τίποτα αυτές εκεί... Τι να κάνω σώστε με

 

Κανε το επιστροφή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα εκανα αλλά είναι θέμα λογισμικού, οποτε φοβάμαι μη τρέχω τζάμπα και πάρω και τον δεύτερο κινητό και κανει τα ίδια...

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για το συγκεκριμένου κινητού.Μηπως ξέρετε την τιμή sar που έχει?

0,69 W/Kg (head)

 

Θα εκανα αλλά είναι θέμα λογισμικού, οποτε φοβάμαι μη τρέχω τζάμπα και πάρω και τον δεύτερο κινητό και κανει τα ίδια...

 

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το NFC, μήπως φταίει αυτό.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα ενα battery analyzer και έβγαλε αυτό! Πως εξηγείται; Η Συνδεσιμότητα USB τρώει το περισσότερο απο το Λειτουργικό Συστημα..

 

http://s11.postimg.org/522l5iwpf/screenshot_1370848173.jpg

 

EDIT: Μιλώντας με την υποστήριξη της Sony, δεν έβγαλα ιδιαίτερη άκρη δεδομένου ότι οι απαντήσεις ήταν οι κλισε "Κλείστε το Wifi οταν δεν το χρησιμοποιείτε" και "Eνεργοποιήστε το STAMINA".

 

Παρόλα αυτά το (ευγενέστατο) παιδί μου είπε το εξής που δεν το ξερα. Οι νέες μπαταρίες λεει όχι απλά μπορουν, αλλά πρέπει να φορτίζονται οσο συχνότερα γίνεται. Συγκεκριμένα μου πε οτι και στο 70% να ειναι η μπαταρία, καλό είναι να τη φορτίζω για να διατηρείται η διάρκεια ζωής της ψηλά! Τον ρώτησα για το αν πρέπει να κάνει κύκλο φόρτισης-αποφόρτισης και μου ειπε χαρακτηριστικά πως "αυτή η έννοια δεν υπάρχει πλέον".

 

Ήξερα πως δεν πρέπει να την αφήνουμε να αδειάσει τελείως (στο 20% τη φορτίζω εγώ) αλλά όχι και έτσι. Ξέρει κανεις κάτι αντίστοιχο για τις μπαταρίες αυτές;

Τώρα εμένα έχει 70% (από το 100% πριν 2 ώρες) και το βαλα να φορτίσει... Αντε να δουμε, θα βελτιωθεί;

Edited by zamponaki

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο είχε το παιδί. Δεν χρειάζεται να περιμένεις να πάει στο 20%. Όποτε σου δίνεται η ευκαιρία φόρτιζέ το!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το διάβασα και εδώ: https://en.wikipedia.org/wiki/Lithium-ion_battery

 

"They last longer[108] if not deeply discharged (depleted) before recharging. The smaller the depth of discharge, the longer the battery will last.[109][110]"

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

@zamponaki μου κάνουν εντύπωση αυτά που λες. Εμένα κρατάει 4 μέρες όταν το έχω στο 2G (GSM only) και 3 μέρες στο 3G (WCDMA). Οπως είπε και ο φίλος παραπάνω κλείσε το NFC μήπως την τρώς απο εκεί.

 

Το widget του καιρού σας κάνει πάντα ενημέρωση ; Εμένα 2 φορές είχε κολλήσει

 

Σε γενικές γραμμές ως τώρα είναι πολύ σταθερό

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό πρόβληματιζομαι, επειδή ακούω γενικά πως έχει αξιοπρεπή μπαταρία...

 

Ερώτηση: εσάς στο μενού "Διαχείρηση Ενεργειας" που αναφέρει τον εκτιμώμενο χρονο αναμονής, ποσό σας τον βγαζει; Εμένα μια μέρα με 100%............

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό πρόβληματιζομαι, επειδή ακούω γενικά πως έχει αξιοπρεπή μπαταρία...

 

Ερώτηση: εσάς στο μενού "Διαχείρηση Ενεργειας" που αναφέρει τον εκτιμώμενο χρονο αναμονής, ποσό σας τον βγαζει; Εμένα μια μέρα με 100%............

Το δικό μου μετά από 3 μέρες λέει, 1 μέρα και 13 ώρες. Το έβγαλα από τον φορτιστή το Σάββατο το βράδυ και χρήση σε δίκτυο 3G

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia L

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...