Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Htc One (M7)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαγγέλη ποιο smart cover app χρησιμοποιείς γιατί υπάρχουν 2 στο play market ?

 

Για την ακριβεια χρησιμοποιω αυτο

Simple Cover Lock

Λιγο πολυ και τα αλλα αυτη τη δουλεια κανουν (τα εχω δοκιμασει), αλλα το simple cover λειτουργει υποδειγματικα (κι απο οτι ειδα η καταναλωση μπαταριας ειναι πολυ μικρη)...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα προβλήματά πού αναφέρεις ούτε καν υπάρχουν,ευτυχώς για μας δηλαδή

εε με εκεί είναι το θέμα...να ΜΗΝ υπάρχουν τέτοια και πολύ χαίρομαι που το ακούω αυτό :)

τελικά από μπαταρία πως πάει?την παλεύει μια μέρα+ ή όχι?

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

εε με εκεί είναι το θέμα...να ΜΗΝ υπάρχουν τέτοια και πολύ χαίρομαι που το ακούω αυτό :)

τελικά από μπαταρία πως πάει?την παλεύει μια μέρα+ ή όχι?

 

Για πλάκα την έχει την ημέρα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εχω το μαυρο απο χθες. Μεχρι τωρα δεν εχω δει κατι. Βεβαια τα κενακια που εχει στο πανω μερος κανουν μπαμ γιατι οι ελαχιστοι κοκοι σκονης που μπαινουν εκει κανουν μεγαλη αντιθεση.

Δεν ειμαι σιγουρος πως μπορουμε να το τεσταρουμε ασφαλως ως προς την ανθεκτικοτητα του χρωματος...

Επισης φαινονται παρα πολυ δαχτυλιες και λοιπα καταλοιπα ακομα και με καθαρα χερια.

Παντως συναδελφος που το ειδε χθες μετα απο 2 ωρες που το χαζευε πηγε και το πηρε.

Πάντως παιδιά εγώ μπερδεύτηκα! :wacko:

Τελικά είναι ποιότικό ή όχι; Εννοώ εντάξει το αλουμίνιο και όλα είναι καλύτερα από τα πλαστικά. Και τα unibody και όλα καλά. Στη πράξη όμως τι γίνεται δεν τηρούν τα στανταρς και υπάρχουν ζητήματα; Θα ξεβάψει με την τριβή μεσα στη τσάντα μου; Θα χωθεί σκόνη και θα θέλει καρφίτσα για να βγει και να καθαρίσει;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά εγώ μπερδεύτηκα! :wacko:

Τελικά είναι ποιότικό ή όχι; Εννοώ εντάξει το αλουμίνιο και όλα είναι καλύτερα από τα πλαστικά. Και τα unibody και όλα καλά. Στη πράξη όμως τι γίνεται δεν τηρούν τα στανταρς και υπάρχουν ζητήματα; Θα ξεβάψει με την τριβή μεσα στη τσάντα μου; Θα χωθεί σκόνη και θα θέλει καρφίτσα για να βγει και να καθαρίσει;:confused:

 

φυσικα και ειναι ποιοτικο,το οτι μπορει να κανει γρατζουνια απο απροσεξια του χρηστη η απο τριβη με καποιο αλλο αντικειμενο,δεν παει να πει οτι δεν ειναι και ποιοτικο.κινητο ειναι και δεν ειναι αθραυστο.

οπως και το πλαστικο ετσι κι αυτο θα κανει γρατζουνια,μονο που εδω δεν αλλαζει ο χρηστης καπακι η κομματι του πλαστικου,αλλα πρεπει να γινει ολοκληρη ιστορια για μια μικρη ζημια.

επισης το ασημι δεν ξεβαφει.προσοχη στο σημειο που εχει laser cut γιατι κανει πανευκολα σημαδακια.

το μαυρο δεν το εχω δει ακομα οποτε και δε μπορω να εκφερω γνωμη.

του φιλου μου το one τελικα την επαθε απο αμμο.κοιταξαμε σημερα την θηκη και ειχε μεσα μερικους κοκκους αμμου.το κακο ειναι πως εκανε σημαδακι στο κατω ηχειο αριστερα.δεν πεφτει το ματι ευκολα,ομως αμα το ξερεις θελοντας και μη ολο εκει κοιτας.τον χαλασε πολυ,οχι επειδη εγινε ευκολα,αλλα επειδη πιστευει οτι ηταν απο λαθος του.δεν κανει μπαμ ομως,απλα αχνοφαινεται.στην πλατη δεν εχει τιποτα...

δεν μπορω να πω οτι δειχνει και παρα πολυ ευαισθητο,τουλαχιστον οχι τοσο οσο το iphone 5 ας πουμε πχ.

θελει ομως την προσοχη του,κυριως γιατι αν γινει η ζημια μετα ειναι και μη αναστρεψιμη,τουλαχιστον δεν γινεται ευκολα η αποκατασταση.

οσο για το κενο μεταξυ οθονης και σασι,κι εμενα εχει ενα πολυ μικρο κενο,δεν νομιζω ομως οτι θα περασει σκονη μεσα και πιστευω οτι ηδη θα ειχε περασει καθως στην εργασια μου ειμαι συχνα μεσα σε σκονη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πιστεύω ότι θήκες τύπου πουγγί για το συγκεκριμένο κινητό είναι απαγορευτικες.Λογο τις "φύσης" του,είναι καλό να μπει κάπου και να μείνει,και όχι να μπαινοβγαίνει.Τύπου Flip cover, είναι νομίζω από τις καλύτερες λύσεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα pouches. Ότι κινητό έχει περάσει από το χέρι μου είναι σε άριστη κατάσταση επειδή ακριβώς είχα pouch. Και μπορείς να το χαίρεσαι στο χέρι χωρίς περιττό βάρος και όγκο.

Δεν νομίζω ότι το One χρήζει ειδικής συμπεριφοράς, όσο και να γίνεται προσπάθεια να φανεί έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα pouches. Ότι κινητό έχει περάσει από το χέρι μου είναι σε άριστη κατάσταση επειδή ακριβώς είχα pouch. Και μπορείς να το χαίρεσαι στο χέρι χωρίς περιττό βάρος και όγκο.

Δεν νομίζω ότι το One χρήζει ειδικής συμπεριφοράς, όσο και να γίνεται προσπάθεια να φανεί έτσι...

 

Ο άλλος όμως που την έπαθε από το πουγγί ίσως και να έχει διαφορετική γνώμη.Δεν είναι ότι το πουγγί έως δια μαγείας γρατζουνά τα κινητά... άλλα κανένας δεν είναι δυνατών να είναι 100% προσηλωμένος καθε φορα,ολο και κάτι θα ξεφύγει και κάποια στιγμή θα την παθει.Για αυτό και λέω πιο καλά μόνιμη μαλακή θήκη... από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει οτι νομίζει.Και αυτό πια με την προσπάθεια... έλεος πια.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Με έπεισες. :D Μόλις χτύπησα την imak Crystal Hard Cover Back Case. Ο screen protector μου είναι αχρηστος μια και έχω παραγγείλει εναν της Spigen, αλλα μια και τον είχε μαζί ας βρίσκεται να υπάρχει.....

Link to comment
Share on other sites

Ο άλλος όμως που την έπαθε από το πουγγί ίσως και να έχει διαφορετική γνώμη.Δεν είναι ότι το πουγγί έως δια μαγείας γρατζουνά τα κινητά... άλλα κανένας δεν είναι δυνατών να είναι 100% προσηλωμένος καθε φορα,ολο και κάτι θα ξεφύγει και κάποια στιγμή θα την παθει.Για αυτό και λέω πιο καλά μόνιμη μαλακή θήκη... από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει οτι νομίζει.Και αυτό πια με την προσπάθεια... έλεος πια.

To E71 μου, το έχω 4 χρόνια, χωρίς μόνιμη θήκη (μόνο μια θήκη μεταφοράς). Δεν έχει το παραμικρό σημαδάκι, είναι σαν καινούριο. Το προσέχω, αλλά όχι υπερβολικά. Δεν λέω ότι δεν γρατζουνιέται, αλλά όχι αυτό το κακό "να κάνει σημάδι από ένα κόκκο σκόνης"!! Έλεος δηλαδή!

Μόνο στο iphone το έχω δει αυτό το κακό, τώρα και το One?

Ελπίζω να μην είναι ο κανόνας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

N8 και e71 κατά την γνώμη μου είχαν άψογο φινίρισμα πού αλλά κινητά δεν έχουν

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε η ίδια η htc δεν ξέρει πότε θα έρθει η συσκευή. Η htc μας φωνάζει "πάρτε samsung" κι εμείς καθόμαστε και περιμένουμε. Ελπίζω να αξίζει τον κόπο...
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Ούτε η ίδια η htc δεν ξέρει πότε θα έρθει η συσκευή. Η htc μας φωνάζει "πάρτε samsung" κι εμείς καθόμαστε και περιμένουμε. Ελπίζω να αξίζει τον κόπο...

 

Ίσως έχουμε έκπληξη. Σύντομα, πολύ σύντομα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχουμε έκπληξη. Σύντομα, πολύ σύντομα... ;)

 

Τώρα έκλεισα το τηλέφωνο και είμαι μέσα στα νεύρα.

- Ξέρετε πότε θα έρθει;

- Προσπαθούμε όσο πιο σύντομα γίνεται.

- Τουλάχιστον μέσα στο Μάιο θα έρθει;

- Δεν ξέρουμε να σας πούμε...

Κι έλεγα ότι οι θήκες που αγόρασα θα αργήσουν και θα είναι γυμνό. Αυτές ξεκίνησαν, η συσκευή όμως...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

To E71 μου, το έχω 4 χρόνια, χωρίς μόνιμη θήκη (μόνο μια θήκη μεταφοράς). Δεν έχει το παραμικρό σημαδάκι, είναι σαν καινούριο. Το προσέχω, αλλά όχι υπερβολικά. Δεν λέω ότι δεν γρατζουνιέται, αλλά όχι αυτό το κακό "να κάνει σημάδι από ένα κόκκο σκόνης"!! Έλεος δηλαδή!

Μόνο στο iphone το έχω δει αυτό το κακό, τώρα και το One?

Ελπίζω να μην είναι ο κανόνας.

 

Κάποια παλαιά αλουμινένια κινητά που έτυχε να δω,(οχι unibody..) αν και είχαν γίνει καπως, κυρίως απο κακομεταχειριση πιστεύω. Φαινοντουσαν αρκετά ανθεκτικά.Πάντως έχω την εντυπώσει ότι και το Ι5 και το ονε χρησιμοποιούν πιο μαλακό αλουμίνιο.Τελος πάντων ας έρθει με το καλό και θα πάω να το δω,και ίσως του κάνω και scratch τεστ :lol:

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπομονη το κινητο τα σπαει... μην κάνετε πισω!

 

....1 μηνα κλείνω με το κινητο και εχω να πω τα καλυτερα!

 

....για την οθονη λιγα μπορουν να ειπωθουν και πολλά συναισθήματα να εκφραστούν οταν την αντικρίζεις! Το ιδιο για την αισθηση στο χερι αλλα και το Boomsound!

 

....το zoe αλλα και το blinkfeed τα σπανε!

 

.... κλείνω με την αστραπιαία του απόκριση!

Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπομονη το κινητο τα σπαει... μην κάνετε πισω!

 

....1 μηνα κλείνω με το κινητο και εχω να πω τα καλυτερα!

 

....για την οθονη λιγα μπορουν να ειπωθουν και πολλά συναισθήματα να εκφραστούν οταν την αντικρίζεις! Το ιδιο για την αισθηση στο χερι αλλα και το Boomsound!

 

....το zoe αλλα και το blinkfeed τα σπανε!

 

.... κλείνω με την αστραπιαία του απόκριση!

 

οτι θα το παρουμε ειναι σιγουρο, το θεμα ειναι ποτε;

Η Sony νομιζω εκανε την καλυτερη δουλεια φετος...μεχρι τωρα τουλαχιστον...

Link to comment
Share on other sites

οτι θα το παρουμε ειναι σιγουρο, το θεμα ειναι ποτε;

Η Sony νομιζω εκανε την καλυτερη δουλεια φετος...μεχρι τωρα τουλαχιστον...

 

Μίας και το είχα το z και τώρα το one θα σου πω πως το one είναι παντού καλύτερο...

Οθόνη μπαταρία ηχεία σμουθ γρήγορο...

Είναι οι κατηγορίες πού αφήνουν πίσω τον ανταγωνισμό...

Η τιμή βέβαια είναι ένας άλλος παράγοντας που δεν μπορώ να σου πω ...

Edit

Κάτι άσχετο αλλά αυτή η ιστορία με τους αισθητήρες της Nokia τι απέγινε τελικά???

Έτσι για την ιστορία,αν ξέρει κάποιος ας μας πει...

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μίας και το είχα το z και τώρα το one θα σου πω πως το one είναι παντού καλύτερο...

Οθόνη μπαταρία ηχεία σμουθ γρήγορο...

Είναι οι κατηγορίες πού αφήνουν πίσω τον ανταγωνισμό...

Η τιμή βέβαια είναι ένας άλλος παράγοντας που δεν μπορώ να σου πω ...

Edit

Κάτι άσχετο αλλά αυτή η ιστορία με τους αισθητήρες της Nokia τι απέγινε τελικά???

Έτσι για την ιστορία,αν ξέρει κάποιος ας μας πει...

 

ναι σιγουρα δεν τα συγκρινω σαν συσκευες απλα θελω να πω οτι το Ζ ειναι ενα πολυ καλο συνολο, πολυ ομορφο, εχει αφθονη διαθεσιμοτητα εδω και μηνες, οι πωλησεις του πανε πολυ καλα οποτε θα εχει και υποστηριξη για πολυ καιρο ακομα, η τιμη του εχει ηδη μειωθει και ειναι και αδιαβροχο το οποιο ειναι πολυ θετικο μιας και ερχεται καλοκαιρι!

Για τα μικροφωνα απο οσο γνωριζω η HTC μπορει να χρησιμοποιησει οσα εχει αγορασει μεχρι τωρα αλλα μετα θα πρεπει να βρει αλλο προμηθευτή.

Edited by Athkatla
Link to comment
Share on other sites

Με μόνη διαφορά ότι ο ταξιδιωτης το έχει στα χέρια του,και προφανώς και ο φίλος του.Λένε ψέματα?

 

Δεν μου λες ρε γοργονα,εσενα ποιο ειναι το προβλημα σου? Στη samsung δουλευεις? Αμα δεν σε ενδιαφερει η συσκευη μη μπαινεις στο topic. Συγχωρεστε με για το off-topic αλλα μου την εχει δωσει ο συγκεκριμενος...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λες ρε γοργονα,εσενα ποιο ειναι το προβλημα σου? Στη samsung δουλευεις? Αμα δεν σε ενδιαφερει η συσκευη μη μπαινεις στο topic. Συγχωρεστε με για το off-topic αλλα μου την εχει δωσει ο συγκεκριμενος...

 

 

Βρε μηπως εσυ δουλεύεις για την HtC και σου αρέσει να ακούς μόνο καλά λογάκια? :lol: Αν έχεις επιχειρήματα και αν αυτά που λέω είναι αναληθή, ορίστε περιμένω να με αντικρούσεις.Έχεις?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν παρατηρησεις σπανια ποσταρω αλλα με εκνευριζει σε ενα θεμα που αφορα το htc οποτε καποιος το συγκρινει με το samsung να πεταγεσαι να του την πεις. Απο τη στιγμη που δεν θα το παρεις και δεν σου αρεσει σα συσκευη ποιος ο λογος να μπαινεις σε αυτο το topic. Ελεος πια.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...