Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Htc One (M7)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

GENERAL 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900

3G Network HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100

4G Network LTE (market dependent)

SIM Micro-SIM

Announced 2013, February

Status Coming soon. 2013, March

BODY Dimensions 137.4 x 68.2 x 9.3 mm (5.41 x 2.69 x 0.37 in)

Weight 143 g (5.04 oz)

DISPLAY Type Super LCD3 capacitive touchscreen, 16M colors

Size 1080 x 1920 pixels, 4.7 inches (~469 ppi pixel density)

Multitouch Yes

Protection Corning Gorilla Glass 2

- HTC Sense UI v5

SOUND Alert types Vibration, MP3, WAV ringtones

Loudspeaker Yes, with stereo speakers

3.5mm jack Yes

- Beats Audio sound enhancement

MEMORY Card slot No

Internal 32/64 GB, 2 GB RAM

DATA GPRS Yes

EDGE Yes

Speed HSPA+; LTE, Cat3, 50 Mbps UL, 100 Mbps DL

WLAN Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot

Bluetooth Yes, v4.0 with A2DP

NFC Yes (Market dependent)

Infrared port Yes

USB Yes, microUSB v2.0 (MHL)

CAMERA Primary 4 MP UltraPixels, 2688 x 1520 pixels, autofocus, LED flash

Features Simultaneous HD video and image recording, geo-tagging, face and smile detection, OIS

Video Yes, 1080p@30fps, HDR, stereo sound rec., video stabilization

Secondary Yes, 2.1 MP, 1080p@30fps, HDR

FEATURES OS Android OS, v4.1.2 (Jelly Bean), upgradable to v4.2.2 (Jelly Bean)

Chipset Qualcomm APQ8064T Snapdragon 600

CPU Quad-core 1.7 GHz Krait 300

GPU Adreno 320

Sensors Accelerometer, gyro, proximity, compass

Messaging SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email

Browser HTML5

Radio Stereo FM radio with RDS

GPS Yes, with A-GPS support and GLONASS

Java Yes, via Java MIDP emulator

Colors Black, Silver, Red

- SNS integration

- Dropbox (25 GB storage)

- Active noise cancellation with dedicated mic

- TV-out (via MHL A/V link)

- DivX/XviD/MP4/H.263/H.264/WMV player

- MP3/eAAC+/WMA/WAV player

- Google Search, Maps, Gmail,

YouTube, Calendar, Google Talk

- Organizer

- Document viewer/editor

- Photo viewer/editor

- Voice memo/dial/commands

- Predictive text input

BATTERY Non-removable Li-Po 2300 mAh battery

Πηγή gsmarena

 

Πριν λίγη ώρα παρουσιάστηκε κι επίσημα το νέο τούμπανο κινητο της htc.

 

http://youtu.be/a5pqGuaYw7I

 

http://www.anandtech.com/show/6762/htc-nyc-event-live-blog

 

http://www.theverge.com/2013/2/19/4003728/htc-one-launch-announcement

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόνο σε εμένα δεν αρέσει καθόλου ούτε ο σχεδιασμός ούτε το νέο Sense;

 

Παίζει να είναι η πρώτη φορά που βλέπω νέο flagship της εταιρείας και αντί να πω "το θέλω τώρα" λέω "να το πιάσω στα χέρια μου και βλέπουμε"...

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον που θα παω φετος για το s4 , η μπαταρια παλι μη αποσπωμενη και ελαχιστη μονο 2300mah η μνημη μη αποσπωμενη αλλα ενταξει παλευεται με την εκδοση των 64gb αλλα η μπαταρια μεγαλο απογορευτικο για μενα ειδικα μετα το προβλημα που αντιμετωπισα με το one x που η μπαταρια δεν κρατουσε με τιποτα μια μερα , μετα απο κανα 6μηνο εστρωσε με updates , ξανα γυρναω στην sammy μου φαινεται αν και κριμα θα μου λειψει το sense...

Παντως ειμαι παραξενος να δω τι παιζει με την τεχνολογια της καμερας

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι απλά κόλλημα δικό μου, αλλά το χάρηκα πολύ που έχει θύρα υπερύθρων. Μου θυμίζει παλιές εποχές με κινητά που πέρα απο άλλες λειτουργίες, κάναν και το τηλεκοντρόλ! Γενικά μου άρεσε εμφανισιακά (το λευκό) και είναι αρκετά πλήρες! Θέλω να δω και δείγματα από την κάμερα σύντομα :D
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι απλά κόλλημα δικό μου, αλλά το χάρηκα πολύ που έχει θύρα υπερύθρων. Μου θυμίζει παλιές εποχές με κινητά που πέρα απο άλλες λειτουργίες, κάναν και το τηλεκοντρόλ! Γενικά μου άρεσε εμφανισιακά (το λευκό) και είναι αρκετά πλήρες! Θέλω να δω και δείγματα από την κάμερα σύντομα :D

 

μαλλον ανηκουμε στους ρομαντικους των παλιων καλων εποχων,κι εγω χαιρομαι για την επιστροφη των υπερυθρων.

το κινητο ειναι απλα τουμπανο.παρα πολυ ποιοτικο σε σχεση με τις πλαστικουρες που μας πασαρουν κι εμεις αγοραζουμε,δε φαινεται να του λειπει κατι.

μπραβο στην htc Κι ευχομαι να μην εχει προβληματα.

η επομενη μου αγορα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πριν δύο ώρες κυκλοφόρησε!!!

http://www.gsmarena....tc_one-5313.php

 

http://www.htc.com/g...phones/htc-one/

 

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/htc/htc-one-m7-silver.jpg

Edited by eddie2
Link to comment
Share on other sites

Καλη κάμερα δείχνει να χει απο τα samples.

 

http://techblog.gr/mobile/htc-one-official-0101/

 

http://techblog.gr/mobile/htc-one-press-4652/

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Απλά η συσκευή τα σπάει. To hox μου πάει για πούλημα.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Απλά η συσκευή τα σπάει. To hox μου πάει για πούλημα.

 

Φαίνεται να θερίζει πολυ απλα,killer πουλάει κάτω τον ανταγωνισμό.

Και που να αρχίσουν να σκάνε και οι customies απο xda....αν και προσωπικα Μαμα με ενδιαφέρει το πως θα πηγαίνει,ασε τους άλλους να το περιπλεκουν με τις custom roms.

 

Edit

Εχουμε και το πρώτο ελληνικό hands on

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον που θα παω φετος για το s4 , η μπαταρια παλι μη αποσπωμενη και ελαχιστη μονο 2300mah η μνημη μη αποσπωμενη αλλα ενταξει παλευεται με την εκδοση των 64gb αλλα η μπαταρια μεγαλο απογορευτικο για μενα ειδικα μετα το προβλημα που αντιμετωπισα με το one x που η μπαταρια δεν κρατουσε με τιποτα μια μερα , μετα απο κανα 6μηνο εστρωσε με updates , ξανα γυρναω στην sammy μου φαινεται αν και κριμα θα μου λειψει το sense...

Παντως ειμαι παραξενος να δω τι παιζει με την τεχνολογια της καμερας

 

Από τα 1800mAh πήγαν στα 2300mAh ενώ το μέγεθος της οθόνης παρέμεινε το ίδιο.

Από που ακριβώς συμπεραίνεις ότι η μπαταρία θα είναι μούφα;

Το S3 έχει 2100mAh και το Χperia Z έχει 2330mAh , δηλαδή σχεδόν την ίδια...

 

Αν περιμένεις μπαταρία τύπου note 2 (3100mAh) σε ένα κινητό 4,7" τότε μάλλον θα περιμένεις πολύ...

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

είμαι ο μόνος που βλέπει τόσες ομοιότητες στο design με το iphone 5? Κι αυτό το νέο Ui δε με πολυεντυπωσιάζει γιατί με τόσα βιντάκια να παίζουν ταυτόχρονα το κόβω να κολλάει αρκετά!
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

TO one μοιάζει υπέροχο , μ αρέσει η ιδέα του μονοκόμματου αλουμινίου ..Έχουμε πήξει στις πλαστικούρες .

Όσοι είχαμε/είχαν σειρά 88** αλλά και μετ έπειτα μοντέλα της Nokia - eg. 6500 slide , C3-01, E6-00 ξέρουν τι σημαίνει απτή ποιότητα κατασκευής . Ποιος δεν αγαπάει την αίσθηση του αλουμινίου στο MacBook Pro ?

Δεν είναι όλα νούμερα και ranking . είναι και η εμπειρία και η αίσθηση του χρήστη που για κάποιους είναι πολύ σημαντικά

 

Εγώ το λάτρεψα , μ έβαλε σε πολύ σκέψη , τι κι αν ειχα αγαπήσει το BB10

 

Σκέφτομαι σοβαρά να αποκτήσω ξανά android

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Το λατρεψα αυτο το κινητο... Τον σεπτεμβρη που θα έχει πέσει η τιμή του θα το τιμήσω....
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικο τηλεφωνο...νομιζω οτι αγγιζει την τελειοτητα...και λεω αγγιζει διοτι θα το προτιμουσα με εχτρα υποδοχη microSd....σε γενικες γραμμες ομως ακομα και αυτο ειναι λεπτομερια.Ελπιζω να φερουν και την 64αρα εκδοση για να υπαρχη επιλογη.
Link to comment
Share on other sites

Από τα 1800mAh πήγαν στα 2300mAh ενώ το μέγεθος της οθόνης παρέμεινε το ίδιο.

Από που ακριβώς συμπεραίνεις ότι η μπαταρία θα είναι μούφα;

Το S3 έχει 2100mAh και το Χperia Z έχει 2330mAh , δηλαδή σχεδόν την ίδια...

 

Αν περιμένεις μπαταρία τύπου note 2 (3100mAh) σε ένα κινητό 4,7" τότε μάλλον θα περιμένεις πολύ...

Αν δεν δουν δεν μπορούν να γραφουν για αυτονομία,ας ερθει και μετά βλέπουμε και λέμε.

είμαι ο μόνος που βλέπει τόσες ομοιότητες στο design με το iphone 5? Κι αυτό το νέο Ui δε με πολυεντυπωσιάζει γιατί με τόσα βιντάκια να παίζουν ταυτόχρονα το κόβω να κολλάει αρκετά!

 

Χιλιοειπωμενο,ok,μοιάζει κάπως,γιατι να ειναι αρνητικό αυτο?4,7 ιντσες με αυτο το σουλουπι?θεριζει λέμε.

Το ui ωραίο αν και δε θα το χρησιμοποιήσω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πανέμορφο και έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά, μένει να δούμε τι λέει η κάμερα και τα ηχεία. Εμένα πάντως το κινητό μου θυμίζει το Hd2 καθώς η Htc ακολουθεί την ίδια σχεδιαστική φιλοσοφία χρόνια τώρα.
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

είμαι ο μόνος που βλέπει τόσες ομοιότητες στο design με το iphone 5? Κι αυτό το νέο Ui δε με πολυεντυπωσιάζει γιατί με τόσα βιντάκια να παίζουν ταυτόχρονα το κόβω να κολλάει αρκετά!

 

 

Όχι φίλε μου. Σίγουρα δεν είσαι ο μόνος. Είναι πολύ έντονες οι ομοιότητες, σε σημείο που μπορεί να αρχησουν να σκάνε μυνήσεις! :lol:

 

Προσωπικά, ΔΕΝ!! Δεν μ' ενθουσίασε! Όπως είπε και ένας άλλος φίλος εδώ, θα το δω, θα το πιάσω στα χέρια μου και βλέπουμε. Να δούμε και σε τι τιμή θα σκάσει μύτη. Όσο για το sense, θέλω να το δω λίγο πιο διεξοδικά. Δεν καταλαβαίνω την ανάγκη να τρέχουν τόσα πολλά πράγματα μαζί στην αρχική οθόνη! Αν είναι φυσικά έτσι τα πράγματα. Πάει λίγο το όλο σκηνικό προς windows κινητά και με χάλασε αρκετά αυτό. Βέβαια όλα αυτά είναι προσωπικά γούστα, αλλά ..... Σίγουρα θέλω να το δω λίγο καλύτερα το νέο sense.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η συσκευη μου αρεσει πολυ αν κ δεν ειχα ποτε htc φαινεται πως θα αποκτησω!!ειδικα το htc zoi η οπως το λενε που "παραμετροποιεις" τις φωτο που τραβας τα σπαει!!

 

Ειμαι πολυ περιεργος να δω τι θα κανει η. Samsung με το s4 γτ sony και htc εχουν ανεβασει ψηλα τον πηχη!ειδικα ειμαι περιεργος να.δω την ποιοτητα κατασκευης του s4 γιατι με.το Z να ειναι απο γυαλι και το one απο αλουμινιο αν η samsung παει παλι σε πλαστικο την βλεπω να πηγαινει απατη!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η συσκευη μου αρεσει πολυ αν κ δεν ειχα ποτε htc φαινεται πως θα αποκτησω!!ειδικα το htc zoi η οπως το λενε που "παραμετροποιεις" τις φωτο που τραβας τα σπαει!!

 

Ειμαι πολυ περιεργος να δω τι θα κανει η. Samsung με το s4 γτ sony και htc εχουν ανεβασει ψηλα τον πηχη!ειδικα ειμαι περιεργος να.δω την ποιοτητα κατασκευης του s4 γιατι με.το Z να ειναι απο γυαλι και το one απο αλουμινιο αν η samsung παει παλι σε πλαστικο την βλεπω να πηγαινει απατη!!!

 

Και πλαστικο να βγαλει,παλι θα τους φαει.Ειναι μπροστα σε software αναβαθμισεις και αυτα μετρανε πολυ.Ειδικα με το note2 εκανε τρελο αλμα τοσο σε hardware (η πρωτη με 2gb ram?) οσο και σε software (touchwiz που δεν λαγκαρει).Πιστευω οτι ανεξαρτητου ποιοτητας θα τους φαει.

Νο offence :)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...