Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Htc One (M7)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιποοοοον...Επειδη με τον μισθο που παιρνω (να φανταστω που παιρνουν ολοι 650 ευρα) και με λογαριασμους να τρεχουν βενζινες και ολα τα σχετικα,δεν υπαρχει περιπτωση να παραγγειλω το κινητο μεσω ενος ξενου site για τον λογο οτι δυσκολευομαι να δωσω τα λεφτα ντουκου...Και δεν εχω βρε κανενα site να δεχεται δοσεις...Οποτε αναγκαστικα σκεφτομαι να το παρω απτον Κωτσοβολο...Ο οποιος ειναι το καλυτερο καταστημα για μενα οσον αφορα τις δοσεις...Τωρα απο 630 ευρω που κανει στο ιντερνετ στα 730 που το πουλανε στα μαγαζια,ειναι μεγαλη η διαφορα...Αλλα σε δοσεις πιστευω δεν θα φανει τοσο...Οποτε λεω να παω σημερα κιολας να το παρω...Τι λετε??

 

Δεν νομίζω ότι μπορεί κάποιος να σου πει ναι πάρ' το ή όχι μην το παίρνεις. Ο καθένας κάνει το κουμάντο και σύμφωνα με τις δυνατότητές του αποφασίζει. Σίγουρα η συσκευή είναι απίστευτη αλλά στην τελική είναι τι ανάγκες έχει ο καθένας μας...

Φιλικά πάντα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το τελευταιο 3μηνο περασαν απο τα χερια μου τοσο το Νοκια 920 , οσο και το galaxy S4..απο εχτες ειμαι κατοχος του ΟΝΕ..

με κλειστα ματια , να το παρεις..αλλα οχι σε αυτη την τιμη....

για μενα , να περιμενεις να πεσει λιγο....τοσα (740) εδωσα για το S4 και τα κλαιω ακομα..σαν ποσο εννοω....

 

περιμενε να παει κατω απο 650...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Μια απλη επιβεβαιωση της πολυ καλης μπαταριας (μαλλον της διαχειρισης) και ειδικα σε standby.2 μερες+

 

Αργύρη πόσο δίκιο έχεις...

Εκτός από την κάμερα, παντού πρώτο το one...

Ελπίζω να δούμε αντίστοιχα αποτελέσματα και στο άλλο...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο 3μηνο περασαν απο τα χερια μου τοσο το Νοκια 920 , οσο και το galaxy S4..απο εχτες ειμαι κατοχος του ΟΝΕ..

με κλειστα ματια , να το παρεις..αλλα οχι σε αυτη την τιμη....

για μενα , να περιμενεις να πεσει λιγο....τοσα (740) εδωσα για το S4 και τα κλαιω ακομα..σαν ποσο εννοω....

 

περιμενε να παει κατω απο 650...

 

Απλως ειχα ενα Htc Desire το οποιο προσφατα μου εσπασε...Οποτε και βρηκα ευκαιρεια να χτυπησω καινουριο...Σχετικα το βιαζομαι το κινητο γιατι απο 3 χρονια με κινητο αφης να ξαναγυρισω σε παλια κινητα,γιατι εχω κανα 2,πιστευω δεν θα την παλεψω...Και στην τελικη σκεφτομουν η διαφορα ειναι στα 100 ευρω...Σε δοσεις ειναι 3 μηνες...Νταααααξει δεν θα πονεσω τοσο...Ασε που στον Κωτσοβολο εκει που πληρωνεις καθε μηνα την δοση σου,μπορεις μετα απο καποιο χρονικο διαστημα να πας και να ξεπληρωσεις το κινητο....Οποτε λεω να το κανω καπως ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάτε πόσο ωραία προμοτάρει το πλάισιο τα στερεοφωνικά ηχεία Boomsound. Μα καλα μηδέν επαγγελματισμός στα ελληνικά καταστήματα ρε παιδιά ; Ούτε μια μετάφραση από ελληνικά σε αγγλικά δεν είναι ικανοί να κάνουν ;

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

Αργύρη πόσο δίκιο έχεις...

Εκτός από την κάμερα, παντού πρώτο το one...

Ελπίζω να δούμε αντίστοιχα αποτελέσματα και στο άλλο...

 

Μόνο εγώ φοβάμαι ότι θα βγάλει σε 6-9 μήνες η ΗΤC, το One v.2 με συμβατική κάμερα 13mp και θα κλαίω που το πήρα;

Link to comment
Share on other sites

Απλως ειχα ενα Htc Desire το οποιο προσφατα μου εσπασε...Οποτε και βρηκα ευκαιρεια να χτυπησω καινουριο...Σχετικα το βιαζομαι το κινητο γιατι απο 3 χρονια με κινητο αφης να ξαναγυρισω σε παλια κινητα,γιατι εχω κανα 2,πιστευω δεν θα την παλεψω...Και στην τελικη σκεφτομουν η διαφορα ειναι στα 100 ευρω...Σε δοσεις ειναι 3 μηνες...Νταααααξει δεν θα πονεσω τοσο...Ασε που στον Κωτσοβολο εκει που πληρωνεις καθε μηνα την δοση σου,μπορεις μετα απο καποιο χρονικο διαστημα να πας και να ξεπληρωσεις το κινητο....Οποτε λεω να το κανω καπως ετσι...

 

επειδη μου φαινεσαι λιγο "τραβατε με κι ας κλαιω!!!" :D πηγαινε με τα χιλια και παρτο... απλα για να μη χανεις χρονο οχι τιποτα αλλο, αφου εισαι ετοιμος-ψημενος εεεε?!?!?!

 

αλλωστε δεν προκειται να το μετανιωσεις το κινητο ειναι διαμαντακι

με γεια

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ φοβάμαι ότι θα βγάλει σε 6-9 μήνες η ΗΤC, το One v.2 με συμβατική κάμερα 13mp και θα κλαίω που το πήρα;

 

Και οσοι εχουν καει απο htc τα τελευταια χρονια.Αδικο δεν εχεις,ισως αν ημουν και εγω στους καμενους να μην το επαιρνα

Για μενα η καμερα ειναι οκ οποτε ακομα και αναβαθμιση να βγαλει με απλα καλυτερη καμερα i'll pass

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

επειδη μου φαινεσαι λιγο "τραβατε με κι ας κλαιω!!!" :D πηγαινε με τα χιλια και παρτο... απλα για να μη χανεις χρονο οχι τιποτα αλλο, αφου εισαι ετοιμος-ψημενος εεεε?!?!?!

 

αλλωστε δεν προκειται να το μετανιωσεις το κινητο ειναι διαμαντακι

με γεια

 

Βασικα φευγω κιολας απτο σπιτι αυτην την στιγμη να παω Κωτσοβολο...Δεν αντεχω αλλο να το βλεπω απτα βιντεο...Εχω τρελλαθει!!!! :lol:

Αλλα με κοβω απο βδομαδα να το παιρνω μιας και ειναι Σαββατο σημερα και πρεπει πρωτα να πει το οκ η τραπεζα(οχι πως δεν θα πει το οκ)...Ασε που δεν το κοβω να υπαρχει συσκευη στο καταστημα αλλα να το φερνουν κατοπιν παραγγελιας!!!Τεσπα...Εφυγαααααα

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλό, να κάνει και κάποιος root, εσένα περίμενα lol:D (σε είχα ρωτήσει και πιο πίσω αν είχες κάνει κάτι άλλα μάλλον δεν το είδες τότε..)

 

Ναι ε? Δεν το θυμάμαι καν, sorry πάντως..

 

Λοιπόν το κινητό πλέον είναι με custom rom και custom kernel.. Δοκίμασα έναν kernel που δούλευε στα 2Ghz αλλά η αλήθεια είναι ότι ζεσταινόταν αρκετά οπότε το γύρισα στον kernel του faux..

Για να μην κάθομαι να γράφω άσκοπα και ίσως άσχετα πράγματα ρωτήστε ότι θέλετε να μάθετε για την όλη διαδικασία ;)

Πέρα πάντως από τον kernel δεν έχω να σχολιάσω κάτι άλλο παράξενο, περίεργο μιας και δεν έχω βρει ακόμα τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα φευγω κιολας απτο σπιτι αυτην την στιγμη να παω Κωτσοβολο...Δεν αντεχω αλλο να το βλεπω απτα βιντεο...Εχω τρελλαθει!!!! :lol:

Αλλα με κοβω απο βδομαδα να το παιρνω μιας και ειναι Σαββατο σημερα και πρεπει πρωτα να πει το οκ η τραπεζα(οχι πως δεν θα πει το οκ)...Ασε που δεν το κοβω να υπαρχει συσκευη στο καταστημα αλλα να το φερνουν κατοπιν παραγγελιας!!!Τεσπα...Εφυγαααααα

 

Μα το θέμα είναι ότι στα 729 θα μπούνε και οι τόκοι και θα βγει 800+ euro.

Link to comment
Share on other sites

Μα το θέμα είναι ότι στα 729 θα μπούνε και οι τόκοι και θα βγει 800+ euro.

 

3-4 βδομάδες του δίνω για να πεσει η τιμή. Περίμενε σαββατιάτικααα:p

Link to comment
Share on other sites

Μα το θέμα είναι ότι στα 729 θα μπούνε και οι τόκοι και θα βγει 800+ euro.

 

κοτσόβολος έχει άτοκες.. το τσέκαρα και μέσω του site

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Ναι ε? Δεν το θυμάμαι καν, sorry πάντως..

 

Λοιπόν το κινητό πλέον είναι με custom rom και custom kernel.. Δοκίμασα έναν kernel που δούλευε στα 2Ghz αλλά η αλήθεια είναι ότι ζεσταινόταν αρκετά οπότε το γύρισα στον kernel του faux..

Για να μην κάθομαι να γράφω άσκοπα και ίσως άσχετα πράγματα ρωτήστε ότι θέλετε να μάθετε για την όλη διαδικασία ;)

Πέρα πάντως από τον kernel δεν έχω να σχολιάσω κάτι άλλο παράξενο, περίεργο μιας και δεν έχω βρει ακόμα τίποτα.

Ναι, απλά δεν είχα κάνει παράθεση σε δικό σου ποστ οπότε δεν θα το είδες.. Αντε σιδεροκεφαλος λοιπόν Ανδρέα!! Εγώ καθυστερώ λιγάκι βρει παιδιά γιατί αλλάζω χώρα και θα δω εκεί πώς θα το πάρω κτλ.. Ίσως μάλιστα χρειαστεί να πάρω το S4 (i9500) λόγω καλύτερης επιδότησης στο συμβόλαιο που θα κανω, το πουλήσω εκεί και αγοράσω το my precious One επιτέλους!! Εκεί λογικά δεν θα έχω θέματα εγγύησης οπότε κι εγώ θα ρουτάρω με το καλημέρα..

Ανδρέα απλά γράψε αν δοκιμάσεις κάποια rom και αν παίζει να βγει blinkfeed με κάποιο τρόπο, αν αλλάζει η κύλιση από κάθετα σε οριζόντια και το πλέγμα σε 5x5 κτλ (σε κάποια ρομ είδα και 5x6 απλά δεν θυμάμαι ποια..) Επίσης σε κάποια είδα και ένα καλαίσθητο εικονίδιο μπαταρίας, ένα υπέροχο γαλάζιο νομίζω :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλά δεν είχα κάνει παράθεση σε δικό σου ποστ οπότε δεν θα το είδες.. Αντε σιδεροκεφαλος λοιπόν Ανδρέα!! Εγώ καθυστερώ λιγάκι βρει παιδιά γιατί αλλάζω χώρα και θα δω εκεί πώς θα το πάρω κτλ.. Ίσως μάλιστα χρειαστεί να πάρω το S4 (i9500) λόγω καλύτερης επιδότησης στο συμβόλαιο που θα κανω, το πουλήσω εκεί και αγοράσω το my precious One επιτέλους!! Εκεί λογικά δεν θα έχω θέματα εγγύησης οπότε κι εγώ θα ρουτάρω με το καλημέρα..

Ανδρέα απλά γράψε αν δοκιμάσεις κάποια rom και αν παίζει να βγει blinkfeed με κάποιο τρόπο, αν αλλάζει η κύλιση από κάθετα σε οριζόντια και το πλέγμα σε 5x5 κτλ (σε κάποια ρομ είδα και 5x6 απλά δεν θυμάμαι ποια..) Επίσης σε κάποια είδα και ένα καλαίσθητο εικονίδιο μπαταρίας, ένα υπέροχο γαλάζιο νομίζω :D

 

Βασικά επειδή προτιμώ stock καταστάσεις έβαλα την maximus 7 που είναι από εμφάνιση εντελώς καθαρή.

Για την μπαταρία όμως θα ψάξω να βρω μια με ποσοστό, αλλά σε πρασινάκι..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπέρα!! όλα καλά και τέλεια σε αυτο το κινιτό! εντυπωσιακό! πολύ δυνατό! πολύ καλή οθόνη και ο ήχος μιά χαρά.

Αυτή η κάμερα.....4ΜP......πραγματικά...με ποιά σκοπιμότητα έγινε τόσο χαμηλή?? όταν όλα τα κινιτά της αγοράς έχουν από 8 και πάνω????

 

η απόδοσή της είναι καλή?? έχω το htc sensation και θέλω να αλλάξω κινιτό,έχει όμως πολύ λίγη RAM κάτι στο οποίο δεν είχα δώσει σημασία αγοράζοντάς το όπως και χωριτηκότητα πολύ λίγη και έχω θέμα....

είμαι πολύ ευχαριστιμένος από τα htc, αλλά μόλις είδα την κάμερα.....πάγωσα....υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου δώσει μία άποψη για το θέμα??

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλά δεν είχα κάνει παράθεση σε δικό σου ποστ οπότε δεν θα το είδες.. Αντε σιδεροκεφαλος λοιπόν Ανδρέα!! Εγώ καθυστερώ λιγάκι βρει παιδιά γιατί αλλάζω χώρα και θα δω εκεί πώς θα το πάρω κτλ.. Ίσως μάλιστα χρειαστεί να πάρω το S4 (i9500) λόγω καλύτερης επιδότησης στο συμβόλαιο που θα κανω, το πουλήσω εκεί και αγοράσω το my precious One επιτέλους!! Εκεί λογικά δεν θα έχω θέματα εγγύησης οπότε κι εγώ θα ρουτάρω με το καλημέρα..

Ανδρέα απλά γράψε αν δοκιμάσεις κάποια rom και αν παίζει να βγει blinkfeed με κάποιο τρόπο, αν αλλάζει η κύλιση από κάθετα σε οριζόντια και το πλέγμα σε 5x5 κτλ (σε κάποια ρομ είδα και 5x6 απλά δεν θυμάμαι ποια..) Επίσης σε κάποια είδα και ένα καλαίσθητο εικονίδιο μπαταρίας, ένα υπέροχο γαλάζιο νομίζω :D

 

Ευθύμη παιζει να εισαι μοναδικός με HTC εκει. Πέρυσι δεν ειχα δει ουτε ενα one x μεχρι που το έδωσα.

Τωρα πλέον μονο Samsung και iPhone

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαισιο της Πατρας μου ειπαν οτι θα το εχουν απο Δευτερα...

πηγα να ψαξω για θηκες...αλλα εννοειται πως δεν ειχαν..

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπηκα στο site του Γερμανου και το εχει στις συσκευες και γραφει 0 ευρω....αν ειναι τζαμπα να το προλαβω,μην μου ζητησουν λεφτα μετα...!! ;) Αν ειναι αυτο εδω.. Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη παιζει να εισαι μοναδικός με HTC εκει. Πέρυσι δεν ειχα δει ουτε ενα one x μεχρι που το έδωσα.

Τωρα πλέον μονο Samsung και iPhone

Τέτοια να μου λες να μου δίνεις θάρρος!!! :p

Ελπίζω να το βρω κάπως γιατί είναι η μόνη συσκευή που θα με ικανοποιήσει αυτή την στιγμή και σε S4 ούτε για αστείο.. αλλιως θα το βρω από Dubai και τελειώνει το παραμύθι ;)

Link to comment
Share on other sites

Το one απολαμβανει την αποδοχη της κοινοτητας.Codeworkx,roman εχουν ανοιξει ηδη threads με cm10.1 και aokp που συνηθως απολαμβαναν πρωτα τα samsung.Απο την αλλη στο s4 επικρατει σχετικη ησυχια

Η htc καταφερε να τραβηξει μετα απο αρκετο καιρο τη προσοχη τους.Ελπιζω να συνεχισει ετσι

Μods ισως θα ηταν καλο να ανοιξετε ενα thread τροποποιησεις

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

τελικα η HTC τι εκανε με το gap issue στις πρωτες συσκευες;;;

τις αντικατεστησε;;

για να ξερουμε κι εμεις σαν φρεσκοι κατοχοι την πολιτικη της εταιρειας....:)

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Το one απολαμβανει την αποδοχη της κοινοτητας.Codeworkx,roman εχουν ανοιξει ηδη threads με cm10.1 και aokp που συνηθως απολαμβαναν πρωτα τα samsung.Απο την αλλη στο s4 επικρατει σχετικη ησυχια

Η htc καταφερε να τραβηξει μετα απο αρκετο καιρο τη προσοχη τους.Ελπιζω να συνεχισει ετσι

Μods ισως θα ηταν καλο να ανοιξετε ενα thread τροποποιησεις

 

Από την εποχή του πρώτου Samsung galaxy s μέχρι και του galaxy s3 και note 2 πολλά ξενύχτια για custom roms και διάφορα tweaks... Είναι η πρώτη φορά που για Android κινητό δεν ψάχνομαι για root unlock κλπ.. Έτσι όπως είναι παίζουν όλα το ττοοοσσσοοο smooth όσο και στο iPhone 5 που έχω. Προσωπική γνώμη είναι να μην το πειράξετε εκτός αν σας τρώει ο πωπος σας. Δεν νομίζω να του λείπει κάτι και βέβαια δεν νομίζω να χωράει βελτιώσει στην απρόσκοπτη λειτουργία γενικά του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Στο πλάισιο στουρνάρη, το είχαν σήμερα σε demo και ο πωλητής μου είπε κάπως διστακτικά για κομμάτια διαθέσιμα προς πώληση την δευτέρα. Δυστυχώς το demo το είχε πιάσει άλλος πελάτης και επειδή βιαζόμουν έφυγα και δεν το είδα.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί στις επαφές όταν πάρεις τηλέφωνο μετά εμφανίζει ένα πλέγμα στη φωτογραφία;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...