Jump to content

Jiayu G2S


kenpachi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδή σκεφτόμουν να το αγοράσω,

τι γίνεται τελικά με το θέμα GPS;

έχουμε ξεκάθαρη εικόνα;

 

κυκλοφορούν προβληματικές παρτίδες; έχει λυθεί το πρόβλημα;

υπάρχει περίπτωση να το παραγγείλω να έχω πρόβλημα με το GPS;

κι αν τύχει, λύνεται το πρόβλημα;

 

το gps μου είναι απαραίτητο και δε θέλω να ρισκάρω να το παραγγείλω και να μου είναι άχρηστο.

 

υπάρχει άλλος ανταγωνιστής σε αυτή την κατηγορία;

 

πάντως από αυτά που διαβάζω σε διάφορα forums καταλήγω στο συμπέρασμα ότι τα jiayu δεν είναι και τόσο καλά κινητά

αν θες GPS κοίτα κάτι άλλο. κατά τα άλλα νομίζω ότι τα jiayu είναι μια χαρά

 

Το δοκίμασα, το μικρόφωνο και η ηχογράφηση ακούγονται καμπάνα. Αλλού είναι το πρόβλημα και δεν είναι μόνιμο. Άλλες φορές με ακούνε ενώ άλλες δεν μπορώ να συνεννοηθώ.

δηλαδή όταν τραβάς βίντεο ο ήχος είναι ΟΚ?

(γιατί σε μένα στο βίντεο (μόνο) είναι χαμηλός και δεν έχω βρει ακόμα τη λύση)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 360
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δηλαδή όταν τραβάς βίντεο ο ήχος είναι ΟΚ?

(γιατί σε μένα στο βίντεο (μόνο) είναι χαμηλός και δεν έχω βρει ακόμα τη λύση)

 

Ναι, στο βίντεο ακούγεται εντάξει. Δε μου φαίνεται χαμηλός.

Cavallino Rampante
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή όταν τραβάς βίντεο ο ήχος είναι ΟΚ?

(γιατί σε μένα στο βίντεο (μόνο) είναι χαμηλός και δεν έχω βρει ακόμα τη λύση)

καλεσε *#*#3646633#*#*, στο μενου που θα βγει πήγαινε στο hardware test, στον ήχο στο normal mode έλεγξε τις τιμές του mic

Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο εδω και μια βδομαδα σχεδον το φορτιζω σχεδον καθε μερα καθως μεσα σε 2 ωρες φευγουν τουλαχιστον τα 10% της μπαταριας χωρις να κανω κατι.τι φταιει ? μηπως δενε χω ρυθμισει κατι? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο εδω και μια βδομαδα σχεδον το φορτιζω σχεδον καθε μερα καθως μεσα σε 2 ωρες φευγουν τουλαχιστον τα 10% της μπαταριας χωρις να κανω κατι.τι φταιει ? μηπως δενε χω ρυθμισει κατι? ευχαριστω

μπες απο τις ρυθμίσεις στο menu μπαταρια και δες τι σου την τρώει

Link to comment
Share on other sites

43% cell standby

41% phone idle

8% voice calls

5% screen

2% wifi + soundhound

γενικα ομως τελειωνει πολυ ρηγορα η μπαταρια...

 

Το 3g το εχεις ανοικτο, επισης καποιες εφαρμογες κατεβαζουν το background και αμα ειναι ανοικτο το 3g ρουφαει την μπαταρια γρηγορα.

Εγω με το G2S βγαζω με μετρια χρηση του wifi, του 3g και κλησεις περιπου 2 μερες.

Link to comment
Share on other sites

και πως κλεινω το 3g? το ψαχνω αλλα δεν βρισκω κατι.

επισης για το 3g Που λες δεν μπαινει με τπτ στο 0.facebook.com με τιποτα

θελει κ αυτο αλλες ρυθμισεις?

(ο ασχετος)

Link to comment
Share on other sites

καλεσε *#*#3646633#*#*, στο μενου που θα βγει πήγαινε στο hardware test, στον ήχο στο normal mode έλεγξε τις τιμές του mic

καλώ το *#*#3646633#*#* και δεν βγαίνει κάποιο μενού, τι κάνω λάθος?

 

ακόμα, ποιες θα ήταν κάποιες normal τιμές για το mic?

Link to comment
Share on other sites

και πως κλεινω το 3g? το ψαχνω αλλα δεν βρισκω κατι.

επισης για το 3g Που λες δεν μπαινει με τπτ στο 0.facebook.com με τιποτα

θελει κ αυτο αλλες ρυθμισεις?

(ο ασχετος)

 

Πας system setings -> Data usage και το κλεινεις.

Link to comment
Share on other sites

Στο minideal.net εχει 4 κομματια στα 129.99 $.Και ακριβως απο κατω γραφει ''ποιο τηλεφωνο διαλεγεις'' και εχει επιλογη ''97 % new-καινουριο''.Τους εστειλα μηνυμα και μου ειπαν οτι υπαρχει γρατσουνια στην οθονη.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση. Θέλω ένα κινητό μέχρι 150€ και να μιλάω στο Skype μέσω 3G. Εσείς που το έχετε μπορείτε να μιλήσετε άνετα και η ανάλυση της οθόνης στο Skype πως είναι;
Link to comment
Share on other sites

δες την μία και μοναδική αξιολόγηση του μαγαζιού και μάντεψε

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα παιδες,

 

Υστερα απο αρκετο ψαξιμο κατεληξα στο G2S λογω 4αρας οθονης κυριως και λοιπον χαρακτηριστικων..

 

Αυτο ομως που δεν βρηκα ειναι να πουλαει καποιο μαγαζι απο Κινα η απο καποια αλλη χωρα το G2S σε μαυρο..Εχετε κατι κατα νου,η αναγκαστικα θα παω στο λευκο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,

 

Υστερα απο αρκετο ψαξιμο κατεληξα στο G2S λογω 4αρας οθονης κυριως και λοιπον χαρακτηριστικων..

 

Αυτο ομως που δεν βρηκα ειναι να πουλαει καποιο μαγαζι απο Κινα η απο καποια αλλη χωρα το G2S σε μαυρο..Εχετε κατι κατα νου,η αναγκαστικα θα παω στο λευκο?

πάει το μαύρο

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρηκα το Jiayu G2S σε μαυρο αλλα θα βγει περιπου στα 200 ευρω,ενω το G2 (1gb ram) βγαινει στα 100 περιπου..Πιστευετε οτι αξιζει τα 100 ευρω παραπανω το G2S? Το κυριο μελημα μου ειναι η 4αρα οθονη και οι 2 sim cards...Θα ειναι το 1ο μου smartphone και σκοπευω να το κρατησω μερικα χρονια για ελαφρια-μετρια χρηση...
Link to comment
Share on other sites

Διοτι ειναι "παντοφλα" για τα γουστα μου...Βαρια 4 ιντσες οθονη θελω..

Οποτε πιστευετε οτι δεν αξιζει τα 100 παραπανω ευρω ε?

 

Βεβαια με αυτα τα 100 μπορω να παρω ενα αλλο σε 1-2 χρονια,οποτε να εχω κατι καινουργιο παλι,συμφωνειτε?

Edited by terisone
Link to comment
Share on other sites

Διοτι ειναι "παντοφλα" για τα γουστα μου...Βαρια 4 ιντσες οθονη θελω..

Οποτε πιστευετε οτι δεν αξιζει τα 100 παραπανω ευρω ε?

 

Βεβαια με αυτα τα 100 μπορω να παρω ενα αλλο σε 1-2 χρονια,οποτε να εχω κατι καινουργιο παλι,συμφωνειτε?

 

εννοειται φιλε μου,αυτο να κανεις:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Διοτι ειναι "παντοφλα" για τα γουστα μου...Βαρια 4 ιντσες οθονη θελω..

Οποτε πιστευετε οτι δεν αξιζει τα 100 παραπανω ευρω ε?

Βεβαια με αυτα τα 100 μπορω να παρω ενα αλλο σε 1-2 χρονια,οποτε να εχω κατι καινουργιο παλι,συμφωνειτε?

Σου βρήκα 3, ρώτα βέβαια πρώτα αν όντως το χουν, και σε τι χρώμα, με μήνυμα δεξιά

http://www.aliexpress.com/item/Jiayu-G2s-mobile-phone-android-4-1-2-4-0-inch-OGS-IPS-screen-960-540/879061609.html

http://www.aliexpress.com/item/Free-Gifts-JIAYU-G2-MTK6577-Android-4-0-Dual-Core-1-0GHz-1G-RAM-4G-ROM/681129318.html

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-original-new-Jiayu-G2s-android-4-1-mobile-phone-mtk6577t-dual-core-1-2G/848903040.htmll

Ή περίμενε να βγει αυτό http://techdy.com/shop/basic-bear/ το φθινόπωρο

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Με βλεπω να περιμενω ;)

Τετοιο κινητο με τετοια τιμη φαινεται ονειρο..Και βεβαια η 4αρα οθονη ειναι οτι καλυτερο θα μπορουσα να παρω...Υπαρχει καμια αλλη τετοια περιπτωσαρα που θα αξιζε οπως το basic bear?

Link to comment
Share on other sites

Με βλεπω να περιμενω ;)

Τετοιο κινητο με τετοια τιμη φαινεται ονειρο..Και βεβαια η 4αρα οθονη ειναι οτι καλυτερο θα μπορουσα να παρω...Υπαρχει καμια αλλη τετοια περιπτωσαρα που θα αξιζε οπως το basic bear?

 

παρτο απο εδω που ειναι και το official της Jiayu http://www.jiayuofficial.com/jiayu-mobile-phone/jiayu-g2s.html και εχει και κουπονάκι των 10$ και πληρώνεις με Paypal (που δεν εχει στο Aliexpress) και τα στελνουν δωρεαν με Swiss-Post

 

εγω εχω παρει 3 τεμ. G2S (2 μαυρα + 1 ασπρο) και εχουν μια απίστευτη ποιότητα για τα λεφτα τους

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

παρτο απο εδω που ειναι και το official της Jiayu http://www.jiayuofficial.com/jiayu-mobile-phone/jiayu-g2s.html και εχει και κουπονάκι των 10$ και πληρώνεις με Paypal (που δεν εχει στο Aliexpress) και τα στελνουν δωρεαν με Swiss-Post

 

εγω εχω παρει 3 τεμ. G2S (2 μαυρα + 1 ασπρο) και εχουν μια απίστευτη ποιότητα για τα λεφτα τους

Δεν είναι official της jiayu, κωλομάγαζο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...