Jump to content

Jiayu G2S


kenpachi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν μετά απο πολύ ψάξιμο αγόρασα και παρέλαβα το Jiayu G2S. Θα κάνω ένα review του κινητού το οποίο θα ανανεώνω συχνα.

 

Επίσημα τεχνικά χαρακτηριστικά

Manufacturer JIAYU

Model JIAYU G2S

Color Black/White

Operating System Android 4.1 OS

Screen Size 4.0" QHD, 960 x 540, IPS-LCD/ Capacitive Touch Screen

Display Resolution 960 x 540 pixels

Processor MT6577T Dual Core 1.2GHz

Connectivity Technology GSM, HSPDA, UMTS, WCDMA

Network Band GSM 850/900/1800/1900, WCDMA 2100MHz

Back Camera 8.0 Mega Pixel

Front Camera Yes, 2.0MP

Camera Features Auto focus, digital zoom

FM Radio Yes

RAM 1GB

ROM 4 GB

External Memory Support microSD card, up to 32GB

Battery 2200mAh

Bluetooth Yes

3G Network Yes

Wi-Fi Yes

GPS A-GPS

Earphone Jack 3.5 mm

Product Demension 125*61*9.9mm

Product Weight 163 g

Language English, Français, Español, Português, Deutsch, Italiano, Pусский, Arabian

Συσκευασία περιέχει

 

Battery *1, USB Data Cable *1, Silicon *1, Charger *1, Manual *1, Screen Protecor *1

 

Το κινητο είναι τελειώς διαφορετικό απο το Jiayu G2 έχει άλλο επεξεργαστή, άλλη ανάλυση, μπαταρία και είναι και android 4.1

 

1. Παραγγελία.

 

Το κινητό αγοράστηκε απο το jiayumobileshop το οποίοι αν και διάβασα διάφορα εδώ δεν είναι το επίσημο μαγαζί της jiayu απλά πουλάει αυτή την μάρκα μόνο. Κόστος 174 $ περίπου η συσκευή μόνο (185 $ έκανε και αν ψάξει κάποιος βρίσκει εύκολα κουπόνια -5 η και -10 δολλάρια σε youtube η με απλή αναζήτηση στο google. Me 22 $ εξτρα αγόρασα και το promotion πακετακι τηε εταιρείας με φορτιστή, μπαταρία, ακουστικά, λαστιχένια θήκη και ζελατίνα οθόνης. Όλα μαζί θα σας έρθουν κάπως έτσι

 

2. Εξωτερική σχεδίαση

 

Το κινητό είναι πολύ στιβαρό, το αλουμίνιο που έχει απο έξω διακοσμητικό φτάνει μέχρι μέσα στο κινητό (φαίνεται απο την πίσω μεριά δείτε και την φωτογραφία δεν είναι καθαρή αλλα φαίνεται ) και δίνει στο κινητό μια σταβαρότητα η σχεδίαση απο μπροστά είναι απλή και ωραία με 3 πλήκτρα αφής τα οποία καλύπτονται απο την οθόνη του κινητού. Σαν κινητό είναι λίγο βαρύ αλλα οι διαστάσεις και το πάχος που είναι 9.9 χιλ το κάνουν πολύ ελκυστικό. Πιστέυω όποιος δεν θέλει μεγάλη οθόνη και τεράστιο κινητό αλλά να έχει δυνατότητες και καθαρή ανάλυση θα το αγαπήσει. Είναι το πρώτο μου android το προτείνω σε χρήστες που πάνε απο το nokia 3 ετίας σε κάτι καλύτερο. Πάντως σας μέσο χρήστη οι 4.0 ιντσες μου είναι αρκετές θα προτιμούσα και μικρότερη οθόνη αλλα σε τέτοια χαρακτηριστικά και σε αυτά τα λεφτά απλά δεν υπάρχει. Στο περπάτημα δεν ενοχλεί σε τσέπη του τζίν και ακόμα και σε ανέβασμα/κατέβασμα σκάλας δεν υπάρχει πρόβλημα οι στογγυλεμένες γωνείες είναι στο κατάλληλο όχι πολυ ώστε να γυρνάει εύκολα στην τσέπη και όχι λίγο ώστε να μην προσαρμόζεται στην κίνηση

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 360
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

... Πιστεύω όποιος δεν θέλει μεγάλη οθόνη και τεράστιο κινητό αλλά να έχει δυνατότητες και καθαρή ανάλυση θα το αγαπήσει...

...Πάντως σας μέσο χρήστη οι 4.0 ίντσες μου είναι αρκετές θα προτιμούσα και μικρότερη οθόνη άλλα σε τέτοια χαρακτηριστικά και σε αυτά τα λεφτά απλά δεν υπάρχει...

 

Σκέφτομαι και εγώ να πάρω αυτό το κινητό, για τους ίδιους ακριβώς λόγους που το διάλεξες και εσύ.

 

Εκτός από ότι σκέφτεσαι να γράψεις έτσι και αλλιώς, σε παρακαλώ γράψε για:

 

> ποιότητα φωτογραφιών και δύναμη φλας,

> δύναμη wi fi,

> δύναμη GPS,

> ποιότητα οθόνης και αν παρατηρείς κάτι σαν το "jump screen problem" που αναφέρθηκε για την πρώτη παρτίδα (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2126293),

> αν εγκαθίστανται κάποιες εφαρμογές, όπως αυτές των καναλιών και αυτές των τραπεζών,

> ταχύτητα εύρεσης ονομάτων στον κατάλογο.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

φιλε kenpachi σ ευχαριστουμε πολυ για την παρουσιαση, ελπιζουμε και σε νεωτερα μετα απο μερικες μερες χρησης. Η διαρκεια της μπαταριας με ενδιαφερει επισης εκτος των αλλων..

Ειναι γεγονος οτι καιρο φλερταρω αυτο το 4ιντσο Android και ειναι η πρωτη και καλυτερη επιλογη μου αν κινηθω στις 4", μια που ειμαι κομματι ασχετος απο Android, φοβουμενος συναμα οτι μεγαλυτερα θα μου πεσουν "βαρια" αλλα και δυσχρηστα..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα γράψω για τα θέματα πιο αναλυτικα μετά αλλα για πληροφορίακα αναφέρω

> Ποιότητα φωτογραφιων μέτρια προς καλή το φλάς αρκετά δυνατό για κινεζιά έχω βγάλει περίπου 150 φωτογραφίες απο τότε που το πήρα μιλάω για αυτόματες ρυθμίσεις . Αν προσαρμόσεις ρυθμίσεις πετυχαίνεις πολύ καλό αποτέλεσμα επίσης πολύ καλό το stock πρόγραμμα έχει πανόραμα, εστίαση και πολλα πολλα καλούδια σε σχέση με το ICS αλλα αυτό είναι της έκδοσης του android.

 

>το wi-fi μου φάνηκε πολύ δυνατό είχα ακούσει διάφορα αλλα καμία σχέση π.χ το router στον 1 όροφο και απο το ισόγειο παίρνω τα mail άνετα

 

>το gps δεν το έχω δοκιμάσει διεξοδικά αλλα δεν είναι ούτε δυνατό ούτε σταθερό κάποιες διορθώσεις με αλλαγές στα .conf υπάρχουν αλλα δεν δοκίμασα καμία ακόμη .

 

> Οθόνη είναι το καλύτερο σημείο του κινητού πεντακάθαρη και πολύ φωτεινή το jump screen υπήρχε στα πρώτα κινητά που πωλήθηκαν απο οτι διάβασα πάντως στο δικό μου δεν υπάρχει αυτό ούτε κάποιο άλλο πρόβλημα. (βέβαια στην παραγγελία το ανέφερα στα σχόλια του paypal ;) και έγραψα επίσης επιστροφή αν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα τους υποχρεώνεις όταν φαίνεται μέσα στην παραγγελία αυτό)

 

> Μπαταρία με πήγε 4 μέρες!!! με 40' τηλ 100 φωτογραφίες wifi ανοιχτό gps 30' εγκατάσταση καμιά 25 apps youtube 30'

.Με πολύ χρήση τις πρώτες μέρες (θέλαν και στρώσιμο οι μπαταρίες) κρατάει μιαμιση μέρα σίγουρα

Θα ανέβάσω και φώτο απο κάμερα και δειγματα.

 

> ταχύτητα εύρεσης ονομάτων στον κατάλογο. απλά ταχύτατο!!

 

Το κινητό το σύγκρινα με το iphone 4 και το galaxy SIII απο φίλους γιαυτό λέω η οθόνη και ταχύτητα είναι κορυφαία

και ένα βίντεο που έβγαλα απο εκκίνηση

 

Σκέφτομαι και εγώ να πάρω αυτό το κινητό, για τους ίδιους ακριβώς λόγους που το διάλεξες και εσύ.

 

Εκτός από ότι σκέφτεσαι να γράψεις έτσι και αλλιώς, σε παρακαλώ γράψε για:

 

> ποιότητα φωτογραφιών και δύναμη φλας,

> δύναμη wi fi,

> δύναμη GPS,

> ποιότητα οθόνης και αν παρατηρείς κάτι σαν το "jump screen problem" που αναφέρθηκε για την πρώτη παρτίδα (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2126293),

> αν εγκαθίστανται κάποιες εφαρμογές, όπως αυτές των καναλιών και αυτές των τραπεζών,

> ταχύτητα εύρεσης ονομάτων στον κατάλογο.

Link to comment
Share on other sites

3. Benchmarks

 

Το πρώτο πράγμα που κάνει κάποιος είναι τα benchmark και βλέπει το hardware της συσκευής . Η συσκευλη διαθέτει τους παρακάτω αισθητήρες

Magnetic

light

proximity

Accelerometer

Gyroscope!!

Συνήθως πολλές κινέζικες εταιρείες διαφημίζουν το gyroscope sensor αλλα δεν έχουν στην πραγματικότητα αυτή η συσκευή έχει και δουλέυει και πολύ καλά

 

 

 

Antutu : 7388

Quadrant: 3224

Sunspider 1545

Πολύ καλά νούμερα για την συσκευή ειδικά το sunspider που δείχνει την ταχύτατα στη περιήγηση

ενδεικτικά (οσο πιο μικρο τοσο καλύτερο)

galaxy s3 1700

iphone 4 3400

iphone 5 950

 

http://imageshack.us/a/img254/9886/screenshot2013021000084.png

http://imageshack.us/a/img688/931/screenshot2013021712103.png

http://imageshack.us/a/img163/6434/screenshot2013021712155.png

 

Αισθητήρες!!

http://imageshack.us/a/img4/1421/screenshot2013021712114.png

Link to comment
Share on other sites

πολυ δυνατο φαινεται στο Antutu!

 

ειναι επειδη ειναι οντως χρονισμενο στο 1.2ghz και το αναγνωριζει κανονικα

 

 

Τα περισσοτερα ΜΤΚ6577 που λενε οτι ειναι χρονισμενα στο 1.2ghz ειναι στην πραγματικοτητα στο 1.0ghz (οπως το Ν1 που εχω κι εγω ) γι αυτο εχουν σκορ περι τα 6000-6500.

Link to comment
Share on other sites

πολυ δυνατο φαινεται στο Antutu!

 

ειναι επειδη ειναι οντως χρονισμενο στο 1.2ghz και το αναγνωριζει κανονικα

 

 

Τα περισσοτερα ΜΤΚ6577 που λενε οτι ειναι χρονισμενα στο 1.2ghz ειναι στην πραγματικοτητα στο 1.0ghz (οπως το Ν1 που εχω κι εγω ) γι αυτο εχουν σκορ περι τα 6000-6500.

 

Βασικά δεν έχει σχέση ο χρονισμός το κινητό έχει άλλο επεξεγαστή ΜΤΚ6577Τ ο οποίος σχεδιάστηκε απο την αρχή για να είναι 1,2ghz

το (Τ) στο τέλος μάλλον σημαίνει turbo αυτή την στιγμή είναι το μόνο κινητό που τον διαθέτει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε για την παρουσιαση αυτου του πολλα υποσχομενου κινητου! Περιμενουμε ακομα περισσοτερες λεπτομερειες. Επειδη ψαχνομαι κ εγω απο που να το παρω, για ριξε ενα λινκ με coupon code εκπτωσης για το site που το αγορασες :p . Παντως η τιμη του αυτη την στιγμη εχει ανεβει λιγο στα 196$. Ειχες καποιο προβλημα με την αποστολη γενικα απο αυτο το site? Συνεχισε την πολυ καλυ σου παρουσιαση Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Αν και εγω σ αυτο το κινητο καταληγω, γιατι δεν θελω "παντόφλα", ειναι κριμα ομως για ενα 4ιντσο κινητο να πληρωνουμε τα ιδια λεφτα περιπου με ενα 4,7ιντσο τετραπυρηνο (G4) που υπερεχει ξεκαθαρα.

Αλλα τι να κανουμε, σε μικρα μπουκαλακια μπαινουν ακριβα αρωματα..

;)

 

kenpachi να μας πεις για το gps του οταν βγαλεις συμπερασματα.

Αν δουλευει και αυτο καλα, μαλλον θα ειναι απο τα τελεια κινητα..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε για την παρουσιαση αυτου του πολλα υποσχομενου κινητου! Περιμενουμε ακομα περισσοτερες λεπτομερειες. Επειδη ψαχνομαι κ εγω απο που να το παρω, για ριξε ενα λινκ με coupon code εκπτωσης για το site που το αγορασες :p . Παντως η τιμη του αυτη την στιγμη εχει ανεβει λιγο στα 196$. Ειχες καποιο προβλημα με την αποστολη γενικα απο αυτο το site? Συνεχισε την πολυ καλυ σου παρουσιαση Ευχαριστω πολυ!

 

Για τα coupon code μπορείς με μια απλή αναζήτηση στο google να βρείς αρκετά. π.χ 1. jiayoutube 2. thankyou 3. thankyouall. δοκίμασε να δείς αν έχει κάποιο έκπτωση 10 $ . Απο την παραγγελία το παράγγειλα παρασκευη βράδυ και το πήρα την επόμενη παρασκευή πρωί με DHL βέβαια. Ειναι το πρώτο site το οποίο με πήρε τηλ στο κινητό την επόμενη μια κινέζα (πολύ σπαστά αγγλικά) να μου πεί οτι το χρώμα του πίσω καλύματος που είχα διαλέξει δεν είναι διαθέσιμο και να πάρω κάποιο άλλο!!!!!!! Και ακόμα έχει και online chat πρωινές ώρες οταν είχα μπεί έγραφε και εκεί ένα coupon code. Η τιμή ανέβηκε αρκετά, νομίζω μπορείς να το βρείς σε άλλα μαγαζιά λίγο φτηνότερο.

 

Και κάποιες οδηγίες για την πρώτη εκκίνηση υπάρχουν παρόμοια και στο xda και στο ejiayu

1. Φορτίστε την μπαταρία πλήρως πρώτη φορά χρειάζεται 5-6 ώρες αφήστε κανά 8 ώρες για να είστε σίγουροι (γενικά η μπαταρία θέλει γύρω στις 4 ώρες για να φορτίσει πλήρως)

 

2. αφήστε να κρυώσει η μπαταρία και το κινητό (ΜΗΝ το βάλετε στο ψυγείο/καταψύκτη/δοχείο με υγρό άζωτο κτλπ η υγρασία θα δημιουργήσει άλλα προβλήματα)

 

3. Αν είναι δυνατό βγάλτε το screen protector (το κινητό έρχετε με ένα screen protector ήδη πάνω στην οθόνη εγώ δεν το έβγαλα γιατί μετά δεν υπήρχε καμία περίπτωση να το ξαναβάλω χωρίς φυσαλίδες)

 

4. Ανάψτε το χωρίς να βάλετε την micro sd η sim κάρτα και χωρίς να ακουμπάτε την οθόνη ( το κακό συνήθειο που έχουν πολλοί να πειράζουν την οθόνη να την χαιδεύουν η ακόμα χειρότερα να το βάζουν στην πλάτη για να ξυθούν θα πρέπει να σταματήσει το κινητό είναι συσκευή υψηλής τεχνολογίας είναι όπως την στιγμή που ανοίγεις τον υπολογιστή να πατάς όλα τα πλήκτρα, να ανοιγοκλείνεις το cd rom , να απόφάσισες να αλλάξεις την φωτεινότητα της οθόνης και ταυτόχρονα να σου ήρθε να αλλάξεις Usb τον εκτυπωτή για να συνδέσεις τον εξωτερικό σκληρό δίσκο, απλά δεν το κάνεις.

 

5. Κλείστε το βάλτε τις κάρτες και ξανά άνοιγμα και είστε οκ.

 

!!Αυτά ισχύουν σε όλα τα κινητά/tablet με android και capacitive οθόνη τό ίδιο είναι και με το tablet που έχω Zenithin c91 upgrade

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=331765&page=11 το ίδιο διάβασα και στα forum του Galaxy SIII και παντού

η capacitive οθόνη http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9F%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7_%CE%B1%CF%86%CE%AE%CF%82

δουλευεί με ρεύμα οπότε επειδή κάθε φορά που ξεκινάει επαναρυθμίζεται καλό η συσκευή να μην είναι ζεστή γιατί είναι πιο αγώγιμη και δεν σετάρονται καλά η παράμετροι της οθόνης οχι οτι δεν θα δουλευεί αλλά μειώνεται/αυξάνεται η ευαισθησία, απόκριση, επιφάνεια και πολλά άλλα

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Απο την παραγγελία το παράγγειλα παρασκευη βράδυ και το πήρα την επόμενη παρασκευή πρωί με DHL βέβαια.

 

Ευχαριστουμε για τις πληροφοριες, αλλά, πως και το πηρες με DHL? Τελωνειο δεν περασε?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε για τις πληροφοριες, αλλά, πως και το πηρες με DHL? Τελωνειο δεν περασε?

Μένω στην Γερμανία και εδώ το τελωνείο δεν χαρίζεται παρόλαταυτα επικοινώνησα με των πωλητή και μου είπε οτι το πιο ασφαλές για να μην περάσει τελωνείο τώρα είναι η DHL και δεν πέρασε. ¨Οσα αγόρασα απο την Ελλάδα πέρσυ tablet και mp3 τα είχα πάρει με airmail για τον ίδιο λόγο. Φαντάζομαι τώρα κάνουν ελέγχους στα απλά δέματα πιο συχνά βέβαι είναι και το καθεστώς διαφορετικό εδώ στα δέματα να φανταστείτε σύμφωνα με το tracking απο το μαγαζί του πωλητή έφυγε τρίτη βράδυ και παρασκευή ήταν στην πόρτα μου

Link to comment
Share on other sites

...

> Ποιότητα φωτογραφιων μέτρια προς καλή το φλάς αρκετά δυνατό για κινεζιά έχω βγάλει περίπου 150 φωτογραφίες απο τότε που το πήρα μιλάω για αυτόματες ρυθμίσεις . Αν προσαρμόσεις ρυθμίσεις πετυχαίνεις πολύ καλό αποτέλεσμα επίσης πολύ καλό το stock πρόγραμμα έχει πανόραμα, εστίαση και πολλα πολλα καλούδια σε σχέση με το ICS αλλα αυτό είναι της έκδοσης του android.

...

Μια ακόμα ερώτηση για τις φωτογραφίες.

Πως ειναι η φωτογραφία όταν το θέμα κινείται, σιγά ή πιο γρήγορα;

Link to comment
Share on other sites

Μένω στην Γερμανία και εδώ το τελωνείο δεν χαρίζεται παρόλαταυτα επικοινώνησα με των πωλητή και μου είπε οτι το πιο ασφαλές για να μην περάσει τελωνείο τώρα είναι η DHL και δεν πέρασε. ¨Οσα αγόρασα απο την Ελλάδα πέρσυ tablet και mp3 τα είχα πάρει με airmail για τον ίδιο λόγο. Φαντάζομαι τώρα κάνουν ελέγχους στα απλά δέματα πιο συχνά βέβαι είναι και το καθεστώς διαφορετικό εδώ στα δέματα να φανταστείτε σύμφωνα με το tracking απο το μαγαζί του πωλητή έφυγε τρίτη βράδυ και παρασκευή ήταν στην πόρτα μου

 

Εδω, DHL, Feddex, UPS, κλπ αποκλειονται απο χερι..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα και εγώ να παραγγείλω χθες το βράδυ από jiayumobileshop (με εκπτωτικό κουπόνι $5), αλλά υπήρξε ένα θέμα, καθώς δεν μπορούσε να βγει κόστος μεταφορικών (offer από το site) και παρότι έδωσα την εντολή στο paypal τελικά η παραγγελία δεν έγινε. Τους έχω στείλει ένα μήνυμα και περιμένω.

 

και μια ερώτηση (που έπρεπε να την ψάξω νωρίτερα)

 

ποιο είναι το SAR της συσκευής;

Link to comment
Share on other sites

To sar της συσκευής απο ότι έχω βρεί είναι 0,44 στο US το οποίο σημαίνει λίγο χαμηλότερο σε EU δίκτυα

Για τις φωτογραφίες όταν το θέμα κινείται είναι μέτριο το αποτέλεσμα βέβαια εξαρτάτε απο την κίνηση π.χ ένα παιδάκι που κινείται το βγάζει άνετα αυτόκίνητο η κάτι που πάει γρήγορα είναι θολό όλα αυτά με τις αυτόματες ρυθμίσεις . μπορείς να βάλεις στις ρυθμίσεις το sport και εκεί είναι πολυ καλύτερα. Επίσης το stock πρόγραμμα για τις φωτογραφίες έχει διαδοχικές λήψεις αν κρατάς πατημέρο to shutter το οποίο είναι πολύ καλό για τέτοιου είδους φωτογραφίες και δεν έχει όριο π.χ αν το έχεις πατημένο για 2-3 sec έχω βγάλει και 35 φωτογραφίες διαδοχικες!!!

Link to comment
Share on other sites

To sar της συσκευής από ότι έχω βρει είναι 0,44 στο US το οποίο σημαίνει λίγο χαμηλότερο σε EU δίκτυα

Για τις φωτογραφίες όταν το θέμα κινείται είναι μέτριο το αποτέλεσμα βέβαια εξαρτάτε από την κίνηση π.χ ένα παιδάκι που κινείται το βγάζει άνετα αυτοκίνητο η κάτι που πάει γρήγορα είναι θολό όλα αυτά με τις αυτόματες ρυθμίσεις . μπορείς να βάλεις στις ρυθμίσεις το sport και εκεί είναι πολύ καλύτερα. Επίσης το stock πρόγραμμα για τις φωτογραφίες έχει διαδοχικές λήψεις αν κρατάς πατημένο to shutter το οποίο είναι πολύ καλό για τέτοιου είδους φωτογραφίες και δεν έχει όριο π.χ αν το έχεις πατημένο για 2-3 sec έχω βγάλει και 35 φωτογραφίες διαδοχικές!!!

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Μετά από αυτά που μου λες για τις φωτογραφίες (και όσα έχεις γράψει στα προηγούμενα ποστ) και αν υποθέσουμε ότι το GPS θα κλειδώνει γρήγορα αν χρησιμοποιηθεί το σωστό αρχείο δορυφόρων (ή κάτι τέτοιο), τότε νομίζω ότι το κινητό είναι πολύ πολύ καλό!

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

...

Το κινητό αγοράστηκε απο το jiayumobileshop το οποίοι ...

Σε μένα δεν βγάζει έξοδα αποστολής στην Ελλάδα και μπλοκάρει την παραγγελία και για την ώρα δεν μου απαντούν στα e-mail.

Καμιά ιδέα μήπως;

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομαδα που επικοινωνησα εγω μου είπαν ότι δεν κάνουν πλέον αποστολές στην Ελλάδα εξαιτίας της δυσκολίας που υπάρχει στην εκκαθάριση στο τελωνείο.

 

Merimobiles και etotalk πλεον. Το πρωτο με διαφορά φθηνότερο και δινει και ελληνικά στην rom και root. Απλά να αναφερθεί μου ειπαν στα comments.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα χτες εφυγε απο merimobiles με singapore post. Σε επικοινωνια που ειχα μου ειπαν οτι ειναι ο πιο ασφαλης τροπος για να μην εχω προβλημα με το τελωνιο, ελπιζω να μην εχω θεμα :( . 156 ευρω συνολο με θηκη και screen protector... ειδωμεν..
Link to comment
Share on other sites

Εμενα χτες εφυγε απο merimobiles με singapore post. Σε επικοινωνια που ειχα μου ειπαν οτι ειναι ο πιο ασφαλης τροπος για να μην εχω προβλημα με το τελωνιο, ελπιζω να μην εχω θεμα :( . 156 ευρω συνολο με θηκη και screen protector... ειδωμεν..
.

 

Θα πρεπει να εισαι εξαιρετικα ατυχος για να εχεις προβλημα με singpost δεν εχει συμβει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομαδα που επικοινωνησα εγω μου είπαν ότι δεν κάνουν πλέον αποστολές στην Ελλάδα εξαιτίας της δυσκολίας που υπάρχει στην εκκαθάριση στο τελωνείο.

 

Merimobiles και etotalk πλεον. Το πρωτο με διαφορά φθηνότερο και δινει και ελληνικά στην rom και root. Απλά να αναφερθεί μου ειπαν στα comments.

Ευχαριστώ για την πληροφορία.

 

για το:

http://www.fastcardtech.com/Jiayu-G2S

τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...