Jump to content

Jiayu G2S


kenpachi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την πληροφορία.

 

για το:

http://www.fastcardtech.com/Jiayu-G2S

τι λέτε;

 

ειναι το ποιο φτηνο αλλα εχω διαβασει διφορουμενες αποψεις για το site. θα σου ελεγα να το ψαξεις λιγο πριν παραγγειλεις απο εκει, χωρις να λεω οτι θα εχεις σιγουρα προβλημα. Εγω πηρα απο merimobiles επειδη διαβασα αρκετα καλες κριτικες και απο ελληνες που δεν ειχαν θεμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 360
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την πληροφορία.

 

για το:

http://www.fastcardtech.com/Jiayu-G2S

τι λέτε;

 

to ιδιο κι εγω,εχω διαβασει πολυ κακες κριτικες εδω του δινει πολυ κακη εικονα,βαλε το σαιτ να δεις http://www.scamadviser.com/

Link to comment
Share on other sites

Εμενα χτες εφυγε απο merimobiles με singapore post. Σε επικοινωνια που ειχα μου ειπαν οτι ειναι ο πιο ασφαλης τροπος για να μην εχω προβλημα με το τελωνιο, ελπιζω να μην εχω θεμα :( . 156 ευρω συνολο με θηκη και screen protector... ειδωμεν..

Το παρήγγειλα και εγώ από εκεί τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παραγγειλει το g3 απο minideal.net αλλα δεν ηρθε ποτε... Αλλαξα την παραγγελια σε g2s και μου εδωσαν ενα tracking number singpost που δεν ανταποκρινεται πουθενα. Τι να κανω τελικα? Να ακυρωσω? Απο τελος του 2012 προσπαθω να αγορασω ενα jiayu και ολα τα site δεν εχουν αποθεμα. Τελικα το g2s εχει σωστο gps ή θα το πεταξω απο το παραθυρο? Χρησιμοποιω gps στο αυτοκινητο σχεδον καθε ημερα.

Τελικα εχω καταληξει πως αν δεν αγορασεις επωνυμο κινητο, εισαι συνεχεια μεσα σε ενα forum για να λυσεις τα προβληματα σου...:(:(:(

:chair: Μη βαράτε, μαθαίνω. Τρέχουσες συσκευές Xiaomi Mi3, Samsung Galaxy Core, iPad2 10", iPhone 6, Samsung Galaxy Tab2 7"
Link to comment
Share on other sites

Το g2s είναι από τις καλύτερες επιλογες αν και για τη μικρή διάφορα χρημάτων θα προτιμούσα το g3. To minideal γενικά είναι αξιόπιστο όποτε περίμενε 2-3 μέρες μήπως και λειτουργησει ο αριθμός της μεταφορικης. Όποτε έχω αγοράσει από εκεί δεν είχα πρόβλημα

 

Επίσης και στα 2 το GPS λειτουργεί σωστά

Link to comment
Share on other sites

Έχω το G2s εδώ και 15 μέρες - το αγόρασα από το Merimobiles - και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος εκτός από το θέμα του GPS. Στην προσπάθειά μου για λύση του προβλήματος δοκίμασα τα πάντα (apps, gps.conf), με έσχατη λύση τη χρήση της Lewa rom (η οποία ήταν αποκάλυψη!!!) αλλά τίποτε δεν βοήθησε. Ο δέκτης βρίσκει τους δορυφόρους αλλά το snr είναι χαμηλό και έχει συνεχείς αποσυνδέσεις. Η μόνη πιθανή λύση που βλέπω εγώ είναι το φλασάρισμα - εάν ποτέ υπάρξει - άλλου radio.

Μέχρι τότε υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

@dimzan

Σε ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες. Η jiayu εχει ανακοινωσει στο επισημο site της οτι σταματησε την παραγωγη του g3 απο μεσα Φεβρουαριου. Στο minideal γραφουν οτι το εχουν σε αποθεμα αλλα δεν ισχυει. Ελπιζω ολα να πανε καλα με το g2s. Αρχικα προσπαθησα να παραγγειλω το g3 απο fastcardtech μετα απο antelife και τελος απο minideal. Πληρωνα παντα με paypal και μετα απο καμμια 15αρια ημερες μου εκαναν refund επειδη δεν το ειχαν ετοιμοπαραδοτο. Νομιζω οτι δεν υπαρχει αξιοπιστο κινεζικο site. Ολοι λενε οτι εχουν αυτο που σε ενδιαφερει σε stock και στη συνεχεια κοιτανε να σου αλλαξουν την παραγγελια σε κατι που πραγματικα εχουν...

Edited by arkas5
:chair: Μη βαράτε, μαθαίνω. Τρέχουσες συσκευές Xiaomi Mi3, Samsung Galaxy Core, iPad2 10", iPhone 6, Samsung Galaxy Tab2 7"
Link to comment
Share on other sites

Έχω το G2s εδώ και 15 μέρες - το αγόρασα από το Merimobiles - και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος εκτός από το θέμα του GPS. Στην προσπάθειά μου για λύση του προβλήματος δοκίμασα τα πάντα (apps, gps.conf), με έσχατη λύση τη χρήση της Lewa rom (η οποία ήταν αποκάλυψη!!!) αλλά τίποτε δεν βοήθησε. Ο δέκτης βρίσκει τους δορυφόρους αλλά το snr είναι χαμηλό και έχει συνεχείς αποσυνδέσεις. Η μόνη πιθανή λύση που βλέπω εγώ είναι το φλασάρισμα - εάν ποτέ υπάρξει - άλλου radio.

Μέχρι τότε υπομονή...

 

Εχεις δοκιμασει και το fastergps?

:chair: Μη βαράτε, μαθαίνω. Τρέχουσες συσκευές Xiaomi Mi3, Samsung Galaxy Core, iPad2 10", iPhone 6, Samsung Galaxy Tab2 7"
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμασει και το fastergps?

Δεν είναι θέμα απλών ρυθμίσεων. Το πρόβλημα φαίνεται να είναι στην ισχύ του δέκτη.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το G2s εδώ και 15 μέρες - το αγόρασα από το Merimobiles - και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος εκτός από το θέμα του GPS. Στην προσπάθειά μου για λύση του προβλήματος δοκίμασα τα πάντα (apps, gps.conf), με έσχατη λύση τη χρήση της Lewa rom (η οποία ήταν αποκάλυψη!!!) αλλά τίποτε δεν βοήθησε. Ο δέκτης βρίσκει τους δορυφόρους αλλά το snr είναι χαμηλό και έχει συνεχείς αποσυνδέσεις. Η μόνη πιθανή λύση που βλέπω εγώ είναι το φλασάρισμα - εάν ποτέ υπάρξει - άλλου radio.

Μέχρι τότε υπομονή...

 

μπορεις να δωσεις λιγες πληροφοριες για τη lewa rom? τι βελτιωσεις ειχε? την φλασαρες μεσω cwm ή με το δικο τους recovery?

σ ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να δωσεις λιγες πληροφοριες για τη lewa rom? τι βελτιωσεις ειχε? την φλασαρες μεσω cwm ή με το δικο τους recovery?

σ ευχαριστω!

 

Με το δικό τους Recovery μόνο.

Οι βελτιώσεις είναι εμφανείς στη λειτουργία - πιο ομαλή - αλλά κυρίως στην τεράστια δυνατότητα παραμετροποίησης του συστήματος και στα υπέροχα γραφικά (ιδίως με το dark theme).

Επίσης έχει δικό της Updater και Updates κάθε Παρασκευή!

(Επίσης χρησιμοποιώ Nova Launcher που από μόνος του βελτιώνει την αίσθηση και στο generic Android που έρχεται με το G2s)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ρε παιδιά. Σκέφτομαι να αγοράσω ένα jiayu αλλά είμαι ανάμεσα στο g2s kai to g3 και στο σκέφτομαι μόνο λόγο μεγέθους, και του GPS. Έχω διαβάσει οτι το GPS είναι πολύ χάλια στο G2S. Ισχύει ?
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ το παράγγειλα προχτές από εδώ

http://www.aliexpress.com/store/product/JIAYU-G2S-MTK6577T-4-0-OGS-IPS-SCREEN-GPS-4GB-ROM-1GB-RAM-Wcdma-3G-Dual/208802_748785569.html

 

δεν φοβάμαι το GPS γιατί θα το διορθώσουν με κάποιο ΡΟΜ ..... εκτός και αν είναι ελαττωματικό το κύκλωμα του GPS (από κατασκευής εργοστασίου δλδ) οπότε τότε ..... βραστα Χαραλαμπε :(

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Με το δικό τους Recovery μόνο.

Οι βελτιώσεις είναι εμφανείς στη λειτουργία - πιο ομαλή - αλλά κυρίως στην τεράστια δυνατότητα παραμετροποίησης του συστήματος και στα υπέροχα γραφικά (ιδίως με το dark theme).

Επίσης έχει δικό της Updater και Updates κάθε Παρασκευή!

(Επίσης χρησιμοποιώ Nova Launcher που από μόνος του βελτιώνει την αίσθηση και στο generic Android που έρχεται με το G2s)

 

καλη ακουγεται.... το δικο τους recovery ειναι στα αγγλικα? και μπορεις να παρεις full rom backup (οπως με το cwm)? Δεν εχεις καποιο αλλο προβλημα με τη συγκεκριμενη rom? σε ευχαριστω πολυ....

Link to comment
Share on other sites

καλη ακουγεται.... το δικο τους recovery ειναι στα αγγλικα? και μπορεις να παρεις full rom backup (οπως με το cwm)? Δεν εχεις καποιο αλλο προβλημα με τη συγκεκριμενη rom? σε ευχαριστω πολυ....

 

Recovery στα Κινέζικα (με μερικές Αγγλικές λέξεις) αλλά υπάρχουν και tutorials με εικόνες οπότε λύνεται το θέμα.

Πολύ πιο καλό περιβάλον από CWM (γραφικό με touch) και ανάλογες δυνατότητες.

H Rom δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα απ' όσο έχω δει και ούτως η άλλως υπάρχουν Lewa Updates κάθε Παρασκευή.

(στο πρώτο boot η γλώσσα είναι Κινέζικα αλλά με λίγο ψάξιμο το γυρνάς Αγγλικά)

Link to comment
Share on other sites

Recovery στα Κινέζικα (με μερικές Αγγλικές λέξεις) αλλά υπάρχουν και tutorials με εικόνες οπότε λύνεται το θέμα.

Πολύ πιο καλό περιβάλον από CWM (γραφικό με touch) και ανάλογες δυνατότητες.

H Rom δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα απ' όσο έχω δει και ούτως η άλλως υπάρχουν Lewa Updates κάθε Παρασκευή.

(στο πρώτο boot η γλώσσα είναι Κινέζικα αλλά με λίγο ψάξιμο το γυρνάς Αγγλικά)

 

μήπως μπορείς να βάλεις το link του Recovery να το κατεβάσουμε ? :help:

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

μήπως μπορείς να βάλεις το link του Recovery να το κατεβάσουμε ? :help:

 

http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g2s-3/

εδω θα βρεις ο,τι χρειαζεσαι καθως και αλλες rom

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g2s-3/

εδω θα βρεις ο,τι χρειαζεσαι καθως και αλλες rom

 

είσαι τέλειος :thanks:

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Recovery στα Κινέζικα (με μερικές Αγγλικές λέξεις) αλλά υπάρχουν και tutorials με εικόνες οπότε λύνεται το θέμα.

 

Το Recovery v2 που έβαλα εγώ, είναι όλα στα Αγγλικά !! αλλά και το v1 που βλέπω από κάτι λινκς, και αυτό στα Αγγλικά είναι.

Αν θυμάμαι καλά, κάποιος Γάλλος το είχε μεταφράσει στα Αγγλικά, δες εδω,

http://www.needrom.com/recovery-with-lewa/

 

Πολύ πιο καλό περιβάλλον από CWM (γραφικό με touch) και ανάλογες δυνατότητες.

H Rom δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα απ' όσο έχω δει και ούτως η άλλως υπάρχουν Lewa Updates κάθε Παρασκευή.

Εμένα δεν έχει κάνει κανένα Lewa Update ακόμα (το έχω κοντά μια εβδομάδα) :(

λες μα κάνω κάτι λάθος ?

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Το Recovery v2 που έβαλα εγώ, είναι όλα στα Αγγλικά !! αλλά και το v1 που βλέπω από κάτι λινκς, και αυτό στα Αγγλικά είναι.

Αν θυμάμαι καλά, κάποιος Γάλλος το είχε μεταφράσει στα Αγγλικά, δες εδω,

http://www.needrom.com/recovery-with-lewa/

 

 

Εμένα δεν έχει κάνει κανένα Lewa Update ακόμα (το έχω κοντά μια εβδομάδα) :(

λες μα κάνω κάτι λάθος ?

 

Θέλει manual update από το updater app (Κάθε Παρασκευή απογευματάκι υπάρχει update). Τον οδηγό για το recovery τον έχω δεί αλλά το recovery που κατέβασα είναι στα κινέζικα. Μήπως μπορείς να το ανεβάσεις κάπου για να το πάρω;

Link to comment
Share on other sites

Θέλει manual update από το updater app (Κάθε Παρασκευή απογευματάκι υπάρχει update). Τον οδηγό για το recovery τον έχω δεί αλλά το recovery που κατέβασα είναι στα κινέζικα. Μήπως μπορείς να το ανεβάσεις κάπου για να το πάρω;

 

δοκίμασε αυτό http://forum.frandroid.com/topic/112391-jiayu-g3/page__st__200?do=findComment&comment=2119495

εκεί που λέει Etape 3: Installer le Lewa Touch Recovery εχει ενα λινκ με recovery.img

δες αν είναι το Αγγλικό και πες μου

 

αυτο ειναι σιγουρα v2 και Αγγλικο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2163707

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

μα το google play υπάρχει στο https://play.google.com/store για εγκατασταση απο το PC σου στο κινητο.\

Συνέδεσε τα και κατεβασε το

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

μα το google play υπάρχει στο https://play.google.com/store για εγκατασταση απο το PC σου στο κινητο.\

Συνέδεσε τα και κατεβασε το

 

Μπορεις να γινεις λιγο ποιο αναλυτικος? ειμαι λιγο ασχετος με το θεμα! απο τη στιγμη που θα βαλω την lewa rom συνδεω το κινητο μεσω usb με τον υπολογιστη... μετα??

συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...