Jump to content

Jiayu G2S


kenpachi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχήν σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Στο ενδιάμεσο είχα ήδη εγκαταστήσει Don't Panic και Sygic. Και τα 2 δουλεύουν στο G2S (τώρα κατεβάζω το iGO) αλλά η ποιότητα πλοήγησης είναι χάλια. Προφανώς το SNR είναι πολύ χαμηλό γιατί δεν έχει ακρίβεια στο σήμα. Θα δοκιμάσω και το iGO αλλά στο παρελθόν δεν είχα μείνει ικανοποιημένος από τους χάρτες του.
:chair: Μη βαράτε, μαθαίνω. Τρέχουσες συσκευές Xiaomi Mi3, Samsung Galaxy Core, iPad2 10", iPhone 6, Samsung Galaxy Tab2 7"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 360
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν καποιος βρει καποιος site που να εχει το κινητο σε ασπρο ας το πει γιατι το ψαχνω για την κοπελια! εγω εχω ηδη το μαυρο και απλα τα σπαει για τα λεφτα του....
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος βρει καποιος site που να εχει το κινητο σε ασπρο ας το πει γιατι το ψαχνω για την κοπελια! εγω εχω ηδη το μαυρο και απλα τα σπαει για τα λεφτα του....

 

εχω στειλει email σε πανω απο 10-12 μαγαζια, ακομα και σε αυτο που ειναι, και καλα, official Jiayu, και ολοι απαντησαν το ιδιο .... οτι το εργοστασιο δεν εχει ακομα βγαλει ολολευκο :(

 

εμενα με εχει τρελάνει η γυναικα μου (και σε μαυρο ο γιος μου ..... τρομαρα μας :lol:) κι εγω εχω το G3 ..... μια τρελη Jiayu-οικογένεια

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Έχω δύο απορίες ακόμα:

1) Δεν έχει πουθενά στο τηλέφωνο δυνατότητα να προσθέσω ένα e-mail account από exchange server. Έχει μόνο Google accounts. Ξέρει κανείς πως μπορώ να λύσω αυτό το πρόβλημα δωρεάν? Υπάρχουν επιλογές στο play αλλά τις χρεώνουν $15. Σε όλα τα άλλα androin κινητά έχει την επιλογή email προ-εγκατεστημένη. Στο G2S γιατί δεν υπάρχει? Μήπως είναι μόνο το δικό μου έτσι?

2) Προσπαθώ να εγκαταστήσω το Navigon αλλά βγάζει σφάλμα κατά την ενεργοποίηση. Υπάρχει κάποιος που έχει καταφέρει να το εγκαταστήσει με επιτυχία?

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο settings/ add account?? πάντως στο κινητό δεν έχω αλλάξει ρόμ την στόκ έχω πάνω...

http://img802.imageshack.us/img802/6682/screenshot2013032412272.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Έχω δύο απορίες ακόμα:

1) Δεν έχει πουθενά στο τηλέφωνο δυνατότητα να προσθέσω ένα e-mail account από exchange server. Έχει μόνο Google accounts. Ξέρει κανείς πως μπορώ να λύσω αυτό το πρόβλημα δωρεάν? Υπάρχουν επιλογές στο play αλλά τις χρεώνουν $15. Σε όλα τα άλλα androin κινητά έχει την επιλογή email προ-εγκατεστημένη. Στο G2S γιατί δεν υπάρχει? Μήπως είναι μόνο το δικό μου έτσι?

2) Προσπαθώ να εγκαταστήσω το Navigon αλλά βγάζει σφάλμα κατά την ενεργοποίηση. Υπάρχει κάποιος που έχει καταφέρει να το εγκαταστήσει με επιτυχία?

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Δοκιμασε το K-9 Mail εχει exchange.

https://github.com/k9mail/k-9/wiki/K9MailAndExchange

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο settings/ add account?? πάντως στο κινητό δεν έχω αλλάξει ρόμ την στόκ έχω πάνω...

http://img802.imageshack.us/img802/6682/screenshot2013032412272.png

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει :(. Έχει μόνο την επιλογή google. Την ROM απο 8 Ιανουαρίου έχω και εγώ. Το κινητό ήρθε την Πέμπτη από minideal.net.

 

Δοκιμασε το K-9 Mail εχει exchange.

https://github.com/k9mail/k-9/wiki/K9MailAndExchange

 

Ευχαρστώ πολύ. Βρήκα το touchdown και εγκατέστησα, αλλά θα δοκιμάσω και το K-9 :happy:

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
:chair: Μη βαράτε, μαθαίνω. Τρέχουσες συσκευές Xiaomi Mi3, Samsung Galaxy Core, iPad2 10", iPhone 6, Samsung Galaxy Tab2 7"
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραλλάβει και εγώ εδώ και κάποιες ημέρες και δηλώνω ευχαριστημένος μέχρι τώρα.

 

Συνοπτικά τα + - (τα σοβαρά ή αυτά που δεν έχω διαβάσει παραπάνω):

 

[ + ]

Οθόνη!!!

Στιβαρότητα

Συνδιασμός μεγέθους / δυνατοτήτων / τιμής

Wifi (σήμα - σταθερότητα)

 

[ + - ]

δεν πρόλαβα να δοκιμάσω το GPS

η φωτογραφική του είναι μέτρια αλλά αξιοπρεπής (αλλά αυτό περίμενα από αυτά που είχα διαβάσει)

 

[ - ]

στο βίντεο η ένταση του ήχου είναι πολύ χαμηλή (έχει κανείς καμιά ιδέα ή λύση για αυτό;)

 

Θα επανέλθω όποτε έχω κάτι νέο.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

όποιος τυχόν θέλει το ολόλευκο μοντέλο, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ στοκ πουθενα :mad::(

 

έστειλα μήνυμα σε 12 μαγαζιά του Aliexpress και μου απάντησαν και οι 12 (συνεπέστατοι), μονο ενας ειχε (λεει αυτος :worry:) αλλα 65$ πιο ακριβά απο ολους τους αλλους και κατι μου βρωμαγε για scam, μιας και δεν μου απαντησε μεσω του επίσημου Message Service του Aliexpress (οπως ολοι οι αλλοι) αλλα μου έστειλε private email

 

ξου-ξου .... τα φοβάμαι αυτα

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

όποιος τυχόν θέλει το ολόλευκο μοντέλο, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ στοκ πουθενα :mad::(

 

έστειλα μήνυμα σε 12 μαγαζιά του Aliexpress και μου απάντησαν και οι 12 (συνεπέστατοι), μονο ενας ειχε (λεει αυτος :worry:) αλλα 65$ πιο ακριβά απο ολους τους αλλους και κατι μου βρωμαγε για scam, μιας και δεν μου απαντησε μεσω του επίσημου Message Service του Aliexpress (οπως ολοι οι αλλοι) αλλα μου έστειλε private email

 

ξου-ξου .... τα φοβάμαι αυτα

μπας το βαφει ο ίδιος λευκό; :lol: ή έστειλε σε κανα εργοστάσιο παραγγελία για λευκά καπάκια, κι έχει ανεπίσημα λευκά μοντέλα:p
Link to comment
Share on other sites

μπας το βαφει ο ίδιος λευκό; :lol: ή έστειλε σε κανα εργοστάσιο παραγγελία για λευκά καπάκια, κι έχει ανεπίσημα λευκά μοντέλα:p

 

μπααα .... δεν ειναι θεμα ασπρου πισω καπακιου, τετοιο εχουν ολοι σχεδον και αρκετοι μου το προτειναν, να βαλουν μαζι ενα ασπρο καπακι σε ενα ολομαυρο g2s.

 

στο μηνυμα μου ημουν πολυ συγκεριμενος "an ALL-WHITE G2S with both the back & the display in white color and NOT white back with black display"

..... απλα δεν υπαρχει :(

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε κινητό φίλου δύο ημερών δεν πιάνει σχεδόν καθόλου σήμα καμία κάρτα sim (vodafone, cosmote). Ακόμα και όταν έχει 3-4 γραμμές σήμα οι κλήσεις διακόπτονται συνέχεια. Ακόμα και με την επιλογή μόνο gsm τα ίδια αποτελέσματα. Το gps δουλεύει κανονικά. Υπάρχει κάποιο αρχείο για τα "radio-συστήματα" που μπορώ να φλασάρω; ή να δοκιμάσω να περάσω όλο το firmware; Υπάρχει cyanogen rom;

 

το κινητό έχει εγκατεστημένο

baseband: maui.11amd.w12.22.sp.v21.p1,171212

kernel 3.4.0

build number: g2s20130108-104044

Link to comment
Share on other sites

αντε παλι !! :confused: δεν εχει αναφερει κανεις για τετοιου ειδους προβληματα

μεχρι τωρα ειχαμε μονο το κλασικο με το GPS

 

αν βγαλεις την μια απο τις 2 καρτες και δοκιμασεις, τι κανει ?! λες να φταιει αυτο ??

 

απο ΡΟΜ παντως δες εδω http://www.needrom.com/phone-roms/jiayu/g2s/

οτι δεν γραφει CUSTOM ή UPDATE ειναι το official απο την Jiayu και ειναι μονο Αγγλικα και Κινεζικα

προσοχη σε τι version Android θα το περασεις

και ΠΑΝΤΟΤΕ ενα καλο BACKUP πριν αρχισεις οτιδηποτε

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε κινητό φίλου δύο ημερών δεν πιάνει σχεδόν καθόλου σήμα καμία κάρτα sim (vodafone, cosmote). Ακόμα και όταν έχει 3-4 γραμμές σήμα οι κλήσεις διακόπτονται συνέχεια. Ακόμα και με την επιλογή μόνο gsm τα ίδια αποτελέσματα. Το gps δουλεύει κανονικά. Υπάρχει κάποιο αρχείο για τα "radio-συστήματα" που μπορώ να φλασάρω; ή να δοκιμάσω να περάσω όλο το firmware; Υπάρχει cyanogen rom;

 

το κινητό έχει εγκατεστημένο

baseband: maui.11amd.w12.22.sp.v21.p1,171212

kernel 3.4.0

build number: g2s20130108-104044

Αυτό μου τ ανέφερε χτες ένας που χει το G2 το παλιό..

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια, Για να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω 3g -οχι wireless- υπαρχει καποια ρυυθμιση που πρεπει να κανω? εχω καποια MB δωρεαν απο το what's up και θελω να τα χρησιμοποιησω. αυτο που εχω κανει ειναι απλα να ενεργοποιω το κουμπι που λεει data αλλα δεν συνδεεται. χρειαζεται κατι αλλο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια, Για να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω 3g -οχι wireless- υπαρχει καποια ρυυθμιση που πρεπει να κανω? εχω καποια MB δωρεαν απο το what's up και θελω να τα χρησιμοποιησω. αυτο που εχω κανει ειναι απλα να ενεργοποιω το κουμπι που λεει data αλλα δεν συνδεεται. χρειαζεται κατι αλλο?

ευχαριστω

ε προφανώς πρέπει να βάλεις το apn (internet) στις ρυθμίσεις του android

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω συνδεθεί με το "MyPhoneExplorer" με WiFi και δεν μ΄αφηνει να αντικαταστήσω το "gps.conf".

από την άλλη, δεν μπορώ να συνδεθώ με USB

καμιά οδηγία, κάτι?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω συνδεθεί με το "MyPhoneExplorer" με WiFi και δεν μ΄αφηνει να αντικαταστήσω το "gps.conf".

από την άλλη, δεν μπορώ να συνδεθώ με USB

καμιά οδηγία, κάτι?

 

Κανε εγκατασταση drivers για αρχη και στη συνεχεια κλεισε το usb debbuging. Εγω ετσι συνδεθηκα με usb σε win7. Ελπιζω να βοηθησα...

:chair: Μη βαράτε, μαθαίνω. Τρέχουσες συσκευές Xiaomi Mi3, Samsung Galaxy Core, iPad2 10", iPhone 6, Samsung Galaxy Tab2 7"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε κινητό φίλου δύο ημερών δεν πιάνει σχεδόν καθόλου σήμα καμία κάρτα sim (vodafone, cosmote). Ακόμα και όταν έχει 3-4 γραμμές σήμα οι κλήσεις διακόπτονται συνέχεια. Ακόμα και με την επιλογή μόνο gsm τα ίδια αποτελέσματα. Το gps δουλεύει κανονικά. Υπάρχει κάποιο αρχείο για τα "radio-συστήματα" που μπορώ να φλασάρω; ή να δοκιμάσω να περάσω όλο το firmware; Υπάρχει cyanogen rom;

 

το κινητό έχει εγκατεστημένο

baseband: maui.11amd.w12.22.sp.v21.p1,171212

kernel 3.4.0

build number: g2s20130108-104044

 

Ακόμα τίποτα (4-5 ρομ κτλ) ούτε με καινούρια sim, ούτε με παλιά. Σε σπίτια μέσα δεν πιάνει με τίποτα gsm και wcma. Σε ανοιχτό σημείο μόνο πιάνει τρεις γραμμές είτε με δύο σιμ έιτε με μία. Με κάρτες vodafone σε συγκεκριμένο σημείο gsm πιάνει 4 γραμμές αλλά μόλις κάποιος παίρνει τηλ. οι μπάρες πέφτουν σε 1 και ανεβοκατεβαίνουν. Άμα το στείλει πίσω πως ξέρει ότι δε θα το κρατήσει και θα χάσει τα λεφτά;

Το fastcardtech είναι, στο φορουμ του κάποιος αναφέρει κάτι αντίστοιχο με αποστολή από Αγγλία.

Επίσης άμα μία υπόθεση dispute sto paypal (είχε καθυστερήσει η αποστολή) έχει κλείσει υπάρχει τρόπος να ανοίξει ξανά;

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Κανε εγκατασταση drivers για αρχη και στη συνεχεια κλεισε το usb debbuging. Εγω ετσι συνδεθηκα με usb σε win7. Ελπιζω να βοηθησα...

εγκατάσταση drivers από πού, μπορείς να μου δώσεις κανένα link;

Link to comment
Share on other sites

εγκατάσταση drivers από πού, μπορείς να μου δώσεις κανένα link;

 

"This zip file contains the Android USB driver, VCom drivers, SP Flash Tool"

http://www.mediafire.com/?tc4q3wy5eabowhf

:chair: Μη βαράτε, μαθαίνω. Τρέχουσες συσκευές Xiaomi Mi3, Samsung Galaxy Core, iPad2 10", iPhone 6, Samsung Galaxy Tab2 7"
Link to comment
Share on other sites

για να ξέρετε με τι ΕΛΤΑ-Couriers υπηρεσίες εχουμε να κανουμε !!!! (κάνουν τις παραδόσεις της EMS απο Κινα)

 

διαβάστε τι λεει το σιτε των ΕΛΤΑ (απο την κατω γραμμη προς την πανω)

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΕΛΕΓΧΟΣ ΔΙΑΝΟΜΕΑ - ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ 03-04-2013 15:55 Κ.Δ.Τ. ΒΟΡΕΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ

ΠΑΡΑΛΗΠΤΗΣ ΔΕΝ ΕΝΤΟΠΙΖΕΤΑΙ 03-04-2013 15:42 Κ.Δ.Τ. ΒΟΡΕΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 03-04-2013 07:59 Κ.Δ.Τ. ΒΟΡΕΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ.Τ. ΒΟΡΕΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ 03-04-2013 01:10 Κ.Δ.Τ. ΒΟΡΕΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 02-04-2013 19:18 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 02-04-2013 13:04 IPS

 

ηρθε το βανακι των ΕΛΤΑ στις 1300 στην διπλανή πολυκατοικία, φυσικα δεν βρηκε το ονομα, και πηγαινοντας προς το βανακι του, τον ρωταω αν εχει κατι για τον αριθμο 19 (αυτος ειχε παει στο 17) και του λεω και το ονομα μου

" οχι κυριε, δεν εχω κατι αλλο για αυτο το δρομο" μου λεει και φευγει

 

παιρνω τηλεφωνο τα ΕΛΤΑ (το συγκεκριμενο καταστημα στο Χαλανδρι) και μετα απο χιλια-μυρια τους πειθω οτι ειμαι εγω αυτος που ψαχνουν στον αριθμο 17 και οτι εγω μενω στο 19 !!!

 

και η απαντηση .... "δεν μπορω να σας πω ποτε θα σας το φερουμε ...... αν βιαζεστε πολυ, περαστε απο εδω να το παρετε ο ιδιος αμεσως"

και πριν εκραγω απο την τσατιλα μου, προσθεσε βιαστικα ..... "ισως και να ερθει αυριο, αφηστε να βγουν οι αυριανές παραδώσεις"

και μετα..... πληρωνε μακ@κα Ελληνα 30+ δολλαρια για EMS- ΕΛΤΑ-Couriers

 

σημερα Πεμπτη 4-4-2013 ηρθε επιτελους !!! ενα απιστευτο κινητο για το κοστος του, και δειχνει να λειτουργει περίφημα ......

φοραει εργοστασιακο JB 4.1.2 και εχει εγκαταστημένο το SUPERUSER !!! αλλα δεν ειναι ρουταρισμενο ?!!? τι ειναι τουτο παλι ?!

 

αρχιζω το σκαλισμα ;) και ενημερώνω αναλόγως με το τι ανακαλύπτω

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

για να ξέρετε με τι ΕΛΤΑ-Couriers υπηρεσίες εχουμε να κανουμε !!!! (κάνουν τις παραδόσεις της EMS απο Κινα)

 

διαβάστε τι λεει το σιτε των ΕΛΤΑ (απο την κατω γραμμη προς την πανω)

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΕΛΕΓΧΟΣ ΔΙΑΝΟΜΕΑ - ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ 03-04-2013 15:55 Κ.Δ.Τ. ΒΟΡΕΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ

ΠΑΡΑΛΗΠΤΗΣ ΔΕΝ ΕΝΤΟΠΙΖΕΤΑΙ 03-04-2013 15:42 Κ.Δ.Τ. ΒΟΡΕΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 03-04-2013 07:59 Κ.Δ.Τ. ΒΟΡΕΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ.Τ. ΒΟΡΕΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ 03-04-2013 01:10 Κ.Δ.Τ. ΒΟΡΕΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 02-04-2013 19:18 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 02-04-2013 13:04 IPS

 

ηρθε το βανακι των ΕΛΤΑ στις 1300 στην διπλανή πολυκατοικία, φυσικα δεν βρηκε το ονομα, και πηγαινοντας προς το βανακι του, τον ρωταω αν εχει κατι για τον αριθμο 19 (αυτος ειχε παει στο 17) και του λεω και το ονομα μου

" οχι κυριε, δεν εχω κατι αλλο για αυτο το δρομο" μου λεει και φευγει

 

παιρνω τηλεφωνο τα ΕΛΤΑ (το συγκεκριμενο καταστημα στο Χαλανδρι) και μετα απο χιλια-μυρια τους πειθω οτι ειμαι εγω αυτος που ψαχνουν στον αριθμο 17 και οτι εγω μενω στο 19 !!!

 

και η απαντηση .... "δεν μπορω να σας πω ποτε θα σας το φερουμε ...... αν βιαζεστε πολυ, περαστε απο εδω να το παρετε ο ιδιος αμεσως"

και πριν εκραγω απο την τσατιλα μου, προσθεσε βιαστικα ..... "ισως και να ερθει αυριο, αφηστε να βγουν οι αυριανές παραδώσεις"

και μετα..... πληρωνε μακ@κα Ελληνα 30+ δολλαρια για EMS- ΕΛΤΑ-Couriers

 

σημερα Πεμπτη 4-4-2013 ηρθε επιτελους !!! ενα απιστευτο κινητο για το κοστος του, και δειχνει να λειτουργει περίφημα ......

φοραει εργοστασιακο JB 4.2.1 και εχει εγκαταστημένο το SUPERUSER !!! αλλα δεν ειναι ρουταρισμενο ?!!? τι ειναι τουτο παλι ?!

 

αρχιζω το σκαλισμα ;) και ενημερώνω αναλόγως με το τι ανακαλύπτω

Ρε συ Γιωργη, θα με κανεις να ξεχασω το G4 και να ξαναγυρισω στο G2S (το οποιο το παρατησα λογω αναφερομενων προβληματων στο GPS..) γιατι δεν ειμαι λατρης των ιντσων..

Το δικο σου λες καπου αλλου, οτι το GPS δουλευει αψογα, πως γινεται αυτο και οι αλλοι ολοι εδω εχουν προβληματα?

Απο που το πηρες το δικο σου?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

απο εδω

http://www.aliexpress.com/store/product/JIAYU-G2S-MTK6577T-4-0-OGS-IPS-SCREEN-GPS-4GB-ROM-1GB-RAM-Wcdma-3G-Dual/208802_748785569.html

 

αν και ειμαι βεβαιος οτι δεν παιζει ρολο απο που το αγορασα, αλλα τι built (ποτε φτιαχτικε) εμενα λεει 11-3-2013 η σφραγιδα του Quality Control Check και βεβαιως τι Android φοραει εμενα ειναι εργοστασιακο ΡΟΜ JB-4.1.2 (και οχι 4.2.1 που εγραψα κατα λαθος πιο πριν)

 

ποιο συγκεκριμένα, συναντήθηκα πιο νωρίς σήμερα με τον χρήστη atndam (εχει κανει ποστ στο τοπικ του G3) και μαζι με το δικο του κινητο και το δικο μου G3 μαζι με το ολοκαινουργιο G2S, τους φορτωσαμε την εφαρμογη GPS-test (απο το Android shop)

 

και τα 3 βρήκαν τους 9 δορυφορους σε αφανταστα μικρο χρονο (να'ταν 30-40 δλ κοψε-ραψε), με ουρανο λαμπικο, μεσα απο το παρπριζ ενος VW POLO, ωρα περιπου 17.30)

- το δικο του (ενα 3.5 ιντσων κλονος HTC) ηταν το ταχυτερο (με μερικα ψιλοδευτερολεπτα)

- το ολοκαινουργιο G2S δευτερο (πρωτο ψαξιμο απο Κινα)

- το δικο μου G3 το πιο αργο (ισως λογω πιο αργου επεξεργαστη)

- το δικο μου G3 (με IGO-Primo τελευταιο release), ελεγε συχνα-πυκνά ".....GPS disconnected"

- τα αλλα 2 κινητα, δεν το εχασαν ουτε μια φορα, ακλονητα

 

τι να πω ρε Γιωργη, να ειναι το JB-4.1.2, να ειναι το εργοστασιακο ΡΟΜ ?!? δεν ξερω

 

απλα σας αναφερω τι ειδαμε και οι δυο μαζι

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...