Jump to content

Jiayu G2S


kenpachi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχει κανεις ;

Δεν το χω, έχω δουλέψει πάρα πολλές συσκευές όμως με MTK6577 και MTK6577T κλπ και μπορώ να κρίνω αν ζεσταίνεται φυσιολογικά ή όχι

Για πες εσυ τότε:-)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

Για να έχεις ελληνικά παντού, γενικά οι τρόποι είναι οι εξής:

-Φλασάρεις μια ρομ που έχει ελληνικά (από τον υπολογιστή ή από το recovery της συσκευής) (Δε χρειάζεσαι δικαιώματα root, αφού φλασάρεις τη συσκευή κι αντικαθιστάς το system)

-Εξάγεις το system και εισάγεις στα apks ελληνικά xml (απαιτούνται γνώσεις developing σε android, και πολλές δοκιμές ή και τροποποιήσεις στα xml ώστε να ταιριάζουν, τρέχα γύρευε)

Για να χεις ελληνικά σε όλες τις εφαρμογές εκτός των βασικών εφαρμογών συστήματος,

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 360
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραίος

 

 

Η πρώτη περίπτωση είναι ίδια για σχεδόν όλα τα κινέζικα;

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος

Η πρώτη περίπτωση είναι ίδια για σχεδόν όλα τα κινέζικα;

για κάθε συσκευή android

Link to comment
Share on other sites

Α ENTAΞEI τότε.... Γενικά πόσο εύκολο είναι το ρουτ για ένα κινητό

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Α ENTAΞEI τότε.... Γενικά πόσο εύκολο είναι το ρουτ για ένα κινητό

Συνήθως λίγα κλικ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2247537

Link to comment
Share on other sites

Δεν το χω, έχω δουλέψει πάρα πολλές συσκευές όμως με MTK6577 και MTK6577T κλπ και μπορώ να κρίνω αν ζεσταίνεται φυσιολογικά ή όχι

Το μονο κινητο που εχω και μπορω να συγκρινω ειναι ενα W7272 με MTK6575, τωρα εκει που ζεσταινεται ειναι οταν ειναι ανοικτο το wifi και ας πουμε βλεπεις ενα βιντεο στο youtube, αντιστοιχα και οταν ειναι ανοικτο το data οπου ειναι ανοικτο το 3g οπου και παλι ζεσταινεται στην περιοχη που βρσκεται η καμερα.

Για αυτο λεω εαν το εχει και καποιος αλλος να το συγκρινουμε για να μην το στελνω πισω τσαμπα γιατι κατα αλλα λειτουργει μια χαρα.

Και θελω να προχωρισω στο επομενο βημα να του μαθω Ελληνικα.

 

Αντωνης

Link to comment
Share on other sites

Το μονο κινητο που εχω και μπορω να συγκρινω ειναι ενα W7272 με MTK6575, τωρα εκει που ζεσταινεται ειναι οταν ειναι ανοικτο το wifi και ας πουμε βλεπεις ενα βιντεο στο youtube, αντιστοιχα και οταν ειναι ανοικτο το data οπου ειναι ανοικτο το 3g οπου και παλι ζεσταινεται στην περιοχη που βρσκεται η καμερα.

Για αυτο λεω εαν το εχει και καποιος αλλος να το συγκρινουμε για να μην το στελνω πισω τσαμπα γιατι κατα αλλα λειτουργει μια χαρα.

Και θελω να προχωρισω στο επομενο βημα να του μαθω Ελληνικα.

Αντωνης

Είναι φυσιολογικό να ζεσταίνεται εκεί, αφού σ αυτό το σημείο είναι η πλακέτα με όλα τα chip, δεν νομίζω ότι συντρέχει λόγος ανησυχιας, εκτός κι αν ζεματάει τόσο που δεν μπορείς να το πιάσεις:p

Για ελληνικά ξεκίνα με το morelocale που πα πριν

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό να ζεσταίνεται εκεί, αφού σ αυτό το σημείο είναι η πλακέτα με όλα τα chip, δεν νομίζω ότι συντρέχει λόγος ανησυχιας, εκτός κι αν ζεματάει τόσο που δεν μπορείς να το πιάσεις:p

Για ελληνικά ξεκίνα με το morelocale που πα πριν

Παω για πολυ ποιο βαθεια νερα....xml κτλ

Link to comment
Share on other sites

ουδεμία σχέση έχουν τα δικαιώματα root με την αλλαγή rom:blink:

 

απο το τοπικ που ανεφερες, διαβασε αυτο, γιατι μας ξεκουφανες :lol:

Development, μπορείς ως root να φτιάξεις custom ROMs και φυσικά το root είναι βασική προυπόθεση για να φορτώσεις custom ROMs.
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

απο το τοπικ που ανεφερες, διαβασε αυτο, γιατι μας ξεκουφανες :lol:

Είναι λάθος αυτό που λέει. Αναφέρεται για εγκατάσταση ρομ, μέσα από εφαρμογή στο κινητό, που φυσικά δεν ειναι ο μόνος τρόπος, και γίνεται σε κάποιες επώνυμες συσκευές μόνο. Καλύτερα να το ψάξεις περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

τι εχει το βαρος του και σε χαλαει?

 

σε σχέση με τα 80γρ του τωρινού μου κινητού έχει μια διαφορά.

πάντα είχα ένα κόλλημα με τα μικρά και ελαφριά κινητά.

 

πέρα από αυτό, αυτό που με απασχολεί είναι το θέμα gps. το χρησιμοποιώ συχνά και το χρειάζομαι.

τελικά έχει πρόβλημα ή όχι; συμβαίνει στα αρχικά μοντέλα μόνο ή μπορεί να κάτσει σε οποιοδήποτε;

Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται απο το τι εννοείς "πρόβλημα το GPS"

 

Σαν Κινεζικο, εχει προκαθορισμενους τουσ Κινεζικους δορυφορους, οποτε αργει πολυ να βρει καποιους απο τους δικους μας.

Μολις του αλλαξεις το gps.conf (δες στα σχετικα τοπικ αυτου του φορουμ, για τα gps) και ρυθμιστει για Ελλαδα, βρισκει 8-10 δορ. σε λιγοτερο απο ενα λεπτο.

Τωρα, στο τοπικ του Jiayu G4, μου ειπαν οτι το ενα λεπτο ειναι πολυ !!! .......εξαρταται ποσο ανυπομονος εισαι ;)

Μου μοιάζει με το προβλημα του βαρους ...... αν τα 160 γρ σε χαλανε οταν τα συγκρινεις με τα 80 (μα καλα χαρτινο ειναι !!!) του κινητου που εχεις

 

να μην ξεχναμε παντα, το κοστος που πληρωνουμε, για την ποιοτητα που αγοραζουμε

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

δε με απασχολεί αν κάνει ένα λεπτό να κλειδώσει. ας κάνει και 3.

το θέμα είναι μη χάνει το σήμα ή έχει πολύ ασθενές σήμα και με εμφανίζει σε κανέναν κοντινό δρομο.

 

χάρτινο δεν είναι αλλά το προηγούμενο που είχα ήταν 65γρ. :D

τελικά το G2S πόσο είναι; 140; 160;

είμαι λίγο περίεργος το ξέρω.

 

επίσης αυτοί εδώ είναι αξιόπιστοι;ξέρει κανείς;

πολύ χαμηλή τιμή βλέπω σε σχέση με άλλους

Edited by nif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ποια ειναι η καλυτερη rom που κυκλοφορει για το κινητο αυτη τη στιγμη?

 

Νομιζω η μαμα rom οπως ερχεται απο το εργοστασιο, μιας και ειναι αδειο απο κινεζοπρογραμματα εκτος απο το πληκτρολογιο για κινεζους που εχει. Το default του android υποστηριζει και ελληνικα.

Ολα αυτα μετα απο 1 μιση βδομαδες χρησης

Link to comment
Share on other sites

παρτε τωρα που γυριζει λεμε

http://www.antelife.com/zhounianqing.html

προσπάθησα να ψωνίσω αλλά φαίνεται ότι δεν στέλνει σε Ελλάδα!

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και στελνει Ελλαδα.

Έχουν αφαιρέσει ξανά τις επιλογές αποστολής για ελλαδα, το κάνουν συχνα

Νομιζω η μαμα rom οπως ερχεται απο το εργοστασιο, μιας και ειναι αδειο απο κινεζοπρογραμματα εκτος απο το πληκτρολογιο για κινεζους που εχει. Το default του android υποστηριζει και ελληνικα.

Ολα αυτα μετα απο 1 μιση βδομαδες χρησης

η εργοστασιακή δεν έχει ελληνικά, του minideal έχει

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αφαιρέσει ξανά τις επιλογές αποστολής για ελλαδα, το κάνουν συχνα

 

η εργοστασιακή δεν έχει ελληνικά, του minideal έχει

 

Δεν θυμάμαι να ειχε το minideal επιλογή για custom rom οταν το παράγγειλα. Θα του βαλω καποια στιγμή ελληνικά αλλά προς το παρόν καλά είναι και με την εργοστασιακή rom.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να ειχε το minideal επιλογή για custom rom οταν το παράγγειλα. Θα του βαλω καποια στιγμή ελληνικά αλλά προς το παρόν καλά είναι και με την εργοστασιακή rom.

συνήθως το minideal πολλές συσκευές τις στέλνει με δική του rom, πολυγλωσσική και rooted, εξ ορισμού. αν σου ρθε μ ελληνικα, έτσι έγινε, αν όχι, τότε δεν έχουν custom rom γι αυτο. Η εργοασιακη της jiayu δεν έχει ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

συνήθως το minideal πολλές συσκευές τις στέλνει με δική του rom, πολυγλωσσική και rooted, εξ ορισμού. αν σου ρθε μ ελληνικα, έτσι έγινε, αν όχι, τότε δεν έχουν custom rom γι αυτο. Η εργοασιακη της jiayu δεν έχει ελληνικα

 

Ειναι εργοστασιακη. Αλλα τα ελληνικα δεν ειναι προβλημα.

Καποια στιγμη που θα εχω χρόνο να ασχοληθώ θα του φτιάξω τα ελληνικά (xml κτλ)

 

Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...