Jump to content

Jiayu G2S


kenpachi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι εργοστασιακη. Αλλα τα ελληνικα δεν ειναι προβλημα.

Καποια στιγμη που θα εχω χρόνο να ασχοληθώ θα του φτιάξω τα ελληνικά (xml κτλ)

 

Αντώνης

Οπότε μη λες ότι έχει ελληνικά :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 360
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπότε μη λες ότι έχει ελληνικά

 

Δεν νομιζω οτι εχω πει οτι εχει ελληνικα. Το μονο που ειπα ειναι οτι το default πληκτρολογιο του Android υποστηριζει ελληνικη γραφη.

Edited by atndam
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι εχω πει οτι εχει ελληνικα. Το μονο που ειπα ειναι οτι το default πληκτρολογιο του Android υποστηριζει ελληνικη γραφη.

Α συγγνώμη, δεν το κατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτη ειναι η Rom που εχω
αυτη ειναι η ρομ για τις συσκευες "with new chip samsung" ?

Απο minideal το πηρες? Ασπρο η μαυρο και ποσο?

Θελω να παραγγειλω ενα αλλα τωρα με τις προσφορες φοβαμαι μη μου στειλουν κανενα παλιο (2012)..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η ρομ για τις συσκευες "with new chip samsung" ?

Απο minideal το πηρες? Ασπρο η μαυρο και ποσο?

Θελω να παραγγειλω ενα αλλα τωρα με τις προσφορες φοβαμαι μη μου στειλουν κανενα παλιο (2012)..

 

Συμφωνα με το build number ναι.

Ναι απο το minideal, μαυρο οταν το πηρα ηταν στα 165usd, τωρα εχει κατεβει στα 156usd.

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και για 4 μέρες στα $158.79 (από $171.79) στο pandawill η λευκή έκδοση!

 

 

http://www.pandawill.com/jiayu-g2s-smart-phone-android-41-mtk6577t-12ghz-1g-ram-40-inch-ips-qhd-screen-3g-gps-white-p74412.html

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με το build number ναι.

Ναι απο το minideal, μαυρο οταν το πηρα ηταν στα 165usd, τωρα εχει κατεβει στα 156usd.

Φιλε, μου δινεις σε παρακαλω το build number του δικου σου?

Θα ζητησω και απο το minideal να μου δωσουν τον αριθμο που εχουν τα δικα τους..

Ευχαριστω

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε, μου δινεις σε παρακαλω το build number του δικου σου?

Θα ζητησω και απο το minideal να μου δωσουν τον αριθμο που εχουν τα δικα τους..

Ευχαριστω

 

G2S 20130306-143807

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε Αντωνη, συνεχιζει να ζεσταίνεται ?? θα το κρατήσεις ή θα το στείλεις πισω ??

 

τα δικα μου δεν εχει ακομα αλλαξει το post status :(:mad:

απο τις 11/5 που τα πηρε η Swisspost 18 μερες και ακομα το status λεει "depart country of shippment Hong Kong" και εχει κολλήσει εκει :(

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε Αντωνη, συνεχιζει να ζεσταίνεται ?? θα το κρατήσεις ή θα το στείλεις πισω ??

 

τα δικα μου δεν εχει ακομα αλλαξει το post status :(:mad:

απο τις 11/5 που τα πηρε η Swisspost 18 μερες και ακομα το status λεει "depart country of shippment Hong Kong" και εχει κολλήσει εκει :(

 

Συνεχιζει αλλα περιμενω τα δικα σου για δοκιμη, και μετα εαν υπαρχει προβλημα θα το στειλω, βλεπεις δεν εχω τον παλιο κινεζο και θα πρεπει να τον ζητησω πισω, κατα τα αλλα δεν εχει κανενα προβλημα ειναι αψογο σε ολα του.

 

Και εγω περιμενω κατι που ερχεται με swisspost και εχει κολησει.

Edited by atndam
Link to comment
Share on other sites

G2S 20130306-143807

 

Ευχαριστω για το build number αλλα αυτο το "chip Samsung" που αναφερεται ποιο chip ειναι?

"Δεν ειναι Samsung, ειναι το ΜΤΚ6577" απαντησε ο Κινεζος του minideal που τον ρωτησα σχετικα.

Οσο για το build number που ρωτησα επισης, σιγη ιχθυος..

Αντε να δουμε πως θα συννεννοηθουμε.

Μηπως αν του τα εγραφα στα Ελληνικα θα τα καταλαβαινε καλυτερα?

Γιατι, τα Αγγλικα που του γραφω σαν "Κινεζικα" του φαινονται..:lol:

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το build number αλλα αυτο το "chip Samsung" που αναφερεται ποιο chip ειναι?

"Δεν ειναι Samsung, ειναι το ΜΤΚ6577" απαντησε ο Κινεζος του minideal που τον ρωτησα σχετικα.

Οσο για το build number που ρωτησα επισης, σιγη ιχθυος..

Αντε να δουμε πως θα συννεννοηθουμε.

Μηπως αν του τα εγραφα στα Ελληνικα θα τα καταλαβαινε καλυτερα?

Γιατι, τα Αγγλικα που του γραφω σαν "Κινεζικα" του φαινονται..:lol:

 

Το chip που αναφερει ειναι για την εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου. Απλα μαλλον αλλαξαν προμηθευτη για τις μνημες.

Link to comment
Share on other sites

Το chip που αναφερει ειναι για την εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου. Απλα μαλλον αλλαξαν προμηθευτη για τις μνημες.

Ο κινεζος δεν ανεφερε καν για Τ, αντε να δουμε ποιο εχουν..

Φοβαμαι μηπως μετα το δικο σου εφεραν καμμια παραγγελια παληα απο αλλου, που δεν ειναι το Τ και γι αυτο το δινουν κοψοχρονια.

Ιδομεν..

Σ ευχαριστω

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ο κινεζος δεν ανεφερε καν για Τ, αντε να δουμε ποιο εχουν..

Φοβαμαι μηπως μετα το δικο σου εφεραν καμμια παραγγελια παληα απο αλλου, που δεν ειναι το Τ και γι αυτο το δινουν κοψοχρονια.

Ιδομεν..

Σ ευχαριστω

 

Το G2 ειναι με τον MTK6577

Το G2S ειναι με τον ΜΤΚ6577Τ

Αμα παρεις G2S θα εχει σιγουρα τον MTK6577T

Link to comment
Share on other sites

Ο κινεζος δεν ανεφερε καν για Τ, αντε να δουμε ποιο εχουν..

Φοβαμαι μηπως μετα το δικο σου εφεραν καμμια παραγγελια παληα απο αλλου, που δεν ειναι το Τ και γι αυτο το δινουν κοψοχρονια.

Ιδομεν..

Σ ευχαριστω

τι κοψοχρονια; στη κίνα 100€ είναι στην εσωτερική αγορά, μια χαρά ειναι η τιμή, και δε θα σου στείλουν άλλο μοντέλο (αααν σου στείλουν άλλο, κάνεις dispute στο paypal, αλλά μην ανησυχείς)
Link to comment
Share on other sites

τι κοψοχρονια; στη κίνα 100€ είναι στην εσωτερική αγορά, μια χαρά ειναι η τιμή, και δε θα σου στείλουν άλλο μοντέλο (αααν σου στείλουν άλλο, κάνεις dispute στο paypal, αλλά μην ανησυχείς)
Σωστα με τον Τ, μπερδευτηκα, το G2S φοραει Τ, τελεια και παυλα..

Σταυρε, η ερωτηση μου ηταν, αφου διαβασα πιο πανω πως τα τελευταια μοντελα δεν ξερω απο ποτε, φορανε chip RAM Samsung και η ρομ τους ειναι διαφορετικη.

Αυτο προσπαθω να ξεκαθαρισω με τον Κινεζο του minideal για το μαυρο που θελω να αγορασω και που το εχει προσφορα στα 155$ ρωτωντας ( για Samsung δεν εχει ιδεα) εστω για bild number.

Το Jiayuofficial εχει σε μαυρα, αλλα του 2012 μου ειπαν.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Σωστα με τον Τ, μπερδευτηκα, το G2S φοραει Τ, τελεια και παυλα..

Σταυρε, η ερωτηση μου ηταν, αφου διαβασα πιο πανω πως τα τελευταια μοντελα δεν ξερω απο ποτε, φορανε chip RAM Samsung και η ρομ τους ειναι διαφορετικη.

Αυτο προσπαθω να ξεκαθαρισω με τον Κινεζο του minideal για το μαυρο που θελω να αγορασω και που το εχει προσφορα στα 155$ ρωτωντας ( για Samsung δεν εχει ιδεα) εστω για bild number.

Το Jiayuofficial εχει σε μαυρα, αλλα του 2012 μου ειπαν.

Ο μόνος τρόπος να μάθεις τι τσιπ RAM φοράνε, ειναι να ξηλώσεις τη συσκευή. Το build number δεν ειναι αξιόπιστος τρόπος έτσι μπαχαλο που ναι τα κινέζικα εργοστάσια. Αλλά γιατί καίγεσαι τόσο για τη ram; Μην νομίζεις ότι θα έχει αισθητή διαφορά, αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο. Πάντως η ρομ samsung θα είναι, όπως και σε αρκετά κινέζικα, και το jiayu g3 όταν το συνδέεις στο sp flash tool, samsung rom δείχνει

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η ρομ samsung θα είναι, όπως και σε αρκετά κινέζικα, και το jiayu g3 όταν το συνδέεις στο sp flash tool, samsung rom δείχνει

Γιατι ομως εδω http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g2s-12/ λεει οτι την ρομ αυτη την φορανε μονον οι τελευταιες εκδοσεις που εχουν chip Samsung?

Αρα οσα no Samsung, not this rom..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ομως εδω http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g2s-12/ λεει οτι την ρομ αυτη την φορανε μονον οι τελευταιες εκδοσεις που εχουν chip Samsung?

Αρα οσα no Samsung, not this rom..

Α επομένως μόνο τα νεότερα έχουν μνήμη rom της Samsung, τα άλλα όχι, και φαίνεται υπάρχει και άλλη διαφορά στο hardware, αλλιώς δεν θα υπήρχε θέμα μη συμβατότητας.

Link to comment
Share on other sites

Α επομένως μόνο τα νεότερα έχουν μνήμη rom της Samsung, τα άλλα όχι, και φαίνεται υπάρχει και άλλη διαφορά στο hardware, αλλιώς δεν θα υπήρχε θέμα μη συμβατότητας.

 

Φαινεται πως οσα εχουν build number απο 8 Ιανουαριου 2013 και περα φορανε αυτο το τσιπακι της Samsung. Γι αυτο το σκαλιζω, να ξερω τουλαχιστον εκ των προτερων τι θα παρω.

Thanks

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

αν θέλει κάποιος πάντως το πουλάω το g2s για να πάρω κάτι άλλο...πληροφορίες εντός

Δεν έχει εννοείται κανένα πρόβλημα το κινητό και έχει αρκετή προίκα!

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερες τιμές της αγοράς!

 

http://www.geekbuying.com/item/Jiayu-G2S-4-0-Inch-QHD-IPS-Capacitive-Screen-MTK6577-1GB-RAM-Smartphone-8-0MP-Camera-Android-4-1-2-OS-With-3G-GPS-Black-314063.html

 

http://www.minideal.net/jiayu-g2s-smart-phone-mtk6577t-dual-core-1-2ghz-1gb-ram.html

 

Στο minideal δώρο καπάκι και προστατευτικό οθόνης.

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...