Jump to content

Jiayu G2S


kenpachi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου εχω εγω ενα παρομοιο θεμα. πολλες φορες οταν με παιρνουν τηλεφωνο τους λεει οτι ειναι κλειστο ενω ειναι ανοιχτο κ με φουλ σημα. οι κλησεις ερχονται αργοτερα σε sms. επισης πολλες φορες sms αργουν να ερθουν. δεν εχω βρει τι μπορει να φταιει.

Τωρα εχω ενα αλλο θεμα κ θελω βοηθεια. μου ηρθε σημερα ενα νεο g2s που ειχα παραγγειλει κ το προβλημα μου ειναι οτι φαινεται να μην δουλευουν τα ηχεια. δηλαδη δεν εχει καθολου ηχους κλησεις μηνυματων κτλ. οταν εχω κληση ακουω κανονικα μεσα απο το ακουστικο. ελεγξα ολες τις ρυθμισεις απο προφιλ κτλ κ ολα δειχνουν σωστα. εχει κανεις αλλος τετοιο θεμα? καμια συμβουλη πριν αρχισω τα reset και τις αλλαγες rom? ευχαριστω!

 

μαλλον εχουμε το ιδιο θεμα,επισης μερικες φορες οταν απαντησω σε κληση δεν με ακουνε ουτε τους ακουω....αυτο εμενα μου συμβαινει γυρω στις 20 μερες,δεν ξερω τι πεζει ρολο το ερευνω,προσφατως εκανα ενα ρεμπουτ και εκτοτε δεν μου συνεβη,επισης το κινητο το εχω με ανοιχτο το wifi και με την θηκουλα την πλαστικη της Jiayu.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 360
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μαλλον εχουμε το ιδιο θεμα,επισης μερικες φορες οταν απαντησω σε κληση δεν με ακουνε ουτε τους ακουω....αυτο εμενα μου συμβαινει γυρω στις 20 μερες,δεν ξερω τι πεζει ρολο το ερευνω,προσφατως εκανα ενα ρεμπουτ και εκτοτε δεν μου συνεβη,επισης το κινητο το εχω με ανοιχτο το wifi και με την θηκουλα την πλαστικη της Jiayu.....

 

Να ρωτησω το 3g ειναι ανοικτο και στους 2 σας. Εάν ναι δοκιμάστε με κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω το 3g ειναι ανοικτο και στους 2 σας. Εάν ναι δοκιμάστε με κλειστό.

σε εμανα τουλαχιστον δεν παιζει ρολο το 3g, και κλειστο και ανοιχτο το ιδιο μου κανει

Link to comment
Share on other sites

σε εμανα τουλαχιστον δεν παιζει ρολο το 3g, και κλειστο και ανοιχτο το ιδιο μου κανει

 

Μαλιστα για τσεκαρε αυτο, System Settings -> wireless & networks -> more -> Mobile networks -> Mobile data service preferred ειναι ενεργο εαν ναι βγαλτο.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα για τσεκαρε αυτο, System Settings -> wireless & networks -> more -> Mobile networks -> Mobile data service preferred ειναι ενεργο εαν ναι βγαλτο.

 

Δεν ειναι ενεργο, ψαχνοντας λιγο εβαλα για δοκιμη αυτη την εφαρμογη, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gejos.android.wakemyandroidpro&hl=el

αυτο που κανει ειναι να μην αφηνει το κινητο να μπει σε deep sleep mode. Το εκανα αυτο γιατι προσεξα πως το προβλημα τυγχαινει συνηθως οταν εκλεινε για ωρα το τηλεφωνο... δεν ξερω αν εχει σχεση η οχι...θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδία:)! Μετά απο πολύ ψάξιμο αποφάσισα να πάρω το G2s αλλά δεν μπόρεσα να το βρώ σε κανένα από τα site που αναφέρθηκαν στο forum (minideal, etotalk, merimobiles, antelife, officia JiaYu) σε όλα είναι out of stock και μάλιστα όταν έστειλα μνμ στο minideal μου απάντησαν οτι μάλλον δεν ξαναγίνει διαθέσημο. Υπάρχει κάποιο άλλο αξιόπιστο site με stock για να το παραγγείλω?Τι παίζει ακριβώς? Σταμάτησαν την παραγωγή? Θα βγει καινούργιο? Αν ισχύει κάτι τέτοιο θα μπορούσα να περιμένω μερικούς μήνες. Βλέπεται για μένα η οθόνη 4' ιντσών είναι ιδάνικη σε μέγεθός και αυτό το κινητάκι εκτός απο πολύ ωραίο είχε και τα καλύτερα χαρακτηριστικά που βρήκα.
Link to comment
Share on other sites

Με τα σημερινά δεδομένα, το G2 (S) θεωρείται αρχαίο και λογικά, σταματημένο...

H Jiayu έβγαλε G3, G3S, G4 και σύντομα G5 και S1, οπότε μην περιμένεις...

Η τάση της αγοράς πάει για 4.5-5.0 και μεγαλύτερες οθόνες και οι κατασκευαστές ακολουθούν

 

Ψάξε κάτι άλλο λοιπόν...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

...

Μετά απο πολύ ψάξιμο αποφάσισα να πάρω το G2s αλλά δεν μπόρεσα να το βρώ ...

Βλέπεται για μένα η οθόνη 4' ιντσών είναι ιδάνικη σε μέγεθός και αυτό το κινητάκι εκτός απο πολύ ωραίο είχε και τα καλύτερα χαρακτηριστικά που βρήκα.

Είχα ένα G2S, που δεν το έχω πια, μια και έσπασα την οθόνη του (ίσως να διάβασες προηγούμενα ποστ).

Το διάλεξα και εγώ λόγω μεγέθους, εμφάνισης και προδιαγραφών (και πριν προλάβει να γίνει "διάσιμο" το θέμα του GPS).

Είναι πολύ καλό, αρκεί να ξεχάσεις το GPS και να συμβιβαστείς με την κακή κάμερα.

Τώρα έχω ένα 4πυρινο, 4,5in (lenovo A820).

Μπορώ να σου πω, ότι το μεγαλύτερο μέγεθος δεν είναι τόσο τρομερό, όπως νομίζεις τώρα. Έτσι και αλλιώς και το G2S δεν είναι τόσο μικρό, σαν ένα 4ιντσο ας πούμε Samsung.

Σίγουρα είναι πολύ όμορφο και δείχνει στιβαρό.

Nα φανταστείς ότι το lenovo, αν και είναι και φαίνεται πολύ καλή κατασκευή, δεν με εντυπωσίασε και πολύ μετά το G2S.

Από την άλλη, η κάμερα του lenovo αν και χωρίς φλας, βγάζει πολύ καλύτερες φωτογραφίες ακόμα και εσωτερικά με το φως της λάμπας, κοστίζει και αρκετά λιγότερο (από ότι πλήρωσα το G2S), είναι πιο γρήγορο και βέβαια, τελικά οι 4,5 in είναι πολύ πιο βολικές για σερφάρισμα, γράψιμο, κλπ, χωρίς να είναι απαγορεύτηκες σαν μέγεθος.

 

Σου προτείνω και εγώ, να δεις κάποιο 4πυρινο στις 4,5in. Όπως το Amoi N828 ή αυτό που πήρα εγώ.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η τάση με τα κινήτα-tablet την έχω δει εδώ και καιρό και ακόμα δεν μπορώ να την κάταλαβω.. Έχει πέσει το μάτι και στο G3s με την 4,5 οθόνη αλλα ξέρω οτι θα το μετάνιωσω αν το πάρω λόγο μεγέθους. Ειναι βασικό ένα κινητο να είναι και βολικο στη μεταφορά. Λέω να περιμένω λίγο.. δεν γίνεται, τόσες κινέζικες εταιρίες κάποια θα βγάλει ένα αξιόλογο 4ιντσο κινητό. Έτσι δεν είναι?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδία:)! Μετά απο πολύ ψάξιμο αποφάσισα να πάρω το G2s αλλά δεν μπόρεσα να το βρώ σε κανένα από τα site που αναφέρθηκαν στο forum (minideal, etotalk, merimobiles, antelife, officia JiaYu) σε όλα είναι out of stock και μάλιστα όταν έστειλα μνμ στο minideal μου απάντησαν οτι μάλλον δεν ξαναγίνει διαθέσημο. Υπάρχει κάποιο άλλο αξιόπιστο site με stock για να το παραγγείλω?Τι παίζει ακριβώς? Σταμάτησαν την παραγωγή? Θα βγει καινούργιο? Αν ισχύει κάτι τέτοιο θα μπορούσα να περιμένω μερικούς μήνες. Βλέπεται για μένα η οθόνη 4' ιντσών είναι ιδάνικη σε μέγεθός και αυτό το κινητάκι εκτός απο πολύ ωραίο είχε και τα καλύτερα χαρακτηριστικά που βρήκα.

σε ολα τα καταστηματα αυτα ειναι out of stock. ψαξε μηπως βρεις κανενα αξιολογο seller απο aliexpress. προσοχη ομως εκει...

Link to comment
Share on other sites

σε ολα τα καταστηματα αυτα ειναι out of stock. ψαξε μηπως βρεις κανενα αξιολογο seller απο aliexpress. προσοχη ομως εκει...

Το κινητό δεν παράγεται. Αν το βρει καπου, κι όντως το χουν ,θα ναι refurbished ή από επιστροφή. Αν και έχουν πωληθεί κι αυτά πλέον, μισοτιμής

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδία:)! Μετά απο πολύ ψάξιμο αποφάσισα να πάρω το G2s αλλά δεν μπόρεσα να το βρώ σε κανένα από τα site που αναφέρθηκαν στο forum (minideal, etotalk, merimobiles, antelife, officia JiaYu) σε όλα είναι out of stock και μάλιστα όταν έστειλα μνμ στο minideal μου απάντησαν οτι μάλλον δεν ξαναγίνει διαθέσημο. Υπάρχει κάποιο άλλο αξιόπιστο site με stock για να το παραγγείλω?Τι παίζει ακριβώς? Σταμάτησαν την παραγωγή? Θα βγει καινούργιο? Αν ισχύει κάτι τέτοιο θα μπορούσα να περιμένω μερικούς μήνες. Βλέπεται για μένα η οθόνη 4' ιντσών είναι ιδάνικη σε μέγεθός και αυτό το κινητάκι εκτός απο πολύ ωραίο είχε και τα καλύτερα χαρακτηριστικά που βρήκα.

 

Δες στο παρακάτω link.

http://www.hotinbuy.com/advanced_search_result.html?y=15&x=13&keyword=JIAYU+G2s&search_in_description=1

 

Είναι πολύ καινούργιο μαγαζί απ' όσο φάνηκε από το σχετικό (και πολύ ψάξιμο) που έκανα. Κακό (;) αυτό; Δεν ξέρω, θα δείξει!

Επειδή όμως δεν βρήκα (τουλάχιστον στο ψάξιμο που έκανα) αρνητική κριτική για απατεωνιές και ήθελα το συγκεκριμένο μοντέλο, παρήγγειλα (με πολύ δισταγμό ομολογουμένως) το άσπρο την Τετάρτη το μεσημέρι με αύξοντα αριθμό παραγγελίας κάτω από 1500(!!!) και σήμερα Παρασκευή μου έστειλαν tracking mumber (αποστολή με Singapore Post).

Επίσης, ήταν άμεσοι στις επικοινωνίες που είχα μαζί τους (3 φορές για διάφορες απορίες μου) και το στέλνουν rootαρισμένο, με Ελληνικά και Google Play Store εγκατεστημένα (έτσι τουλάχιστον ζήτησα και αυτοί επιβεβαίωσαν).

Τώρα, τί ακριβώς περιέχει το δεματάκι, θα το δω όταν με το καλό φτάσει.

Link to comment
Share on other sites

Δες στο παρακάτω link.

http://www.hotinbuy.com/advanced_search_result.html?y=15&x=13&keyword=JIAYU+G2s&search_in_description=1

 

Είναι πολύ καινούργιο μαγαζί απ' όσο φάνηκε από το σχετικό (και πολύ ψάξιμο) που έκανα. Κακό (;) αυτό; Δεν ξέρω, θα δείξει!

Επειδή όμως δεν βρήκα (τουλάχιστον στο ψάξιμο που έκανα) αρνητική κριτική για απατεωνιές και ήθελα το συγκεκριμένο μοντέλο, παρήγγειλα (με πολύ δισταγμό ομολογουμένως) το άσπρο την Τετάρτη το μεσημέρι με αύξοντα αριθμό παραγγελίας κάτω από 1500(!!!) και σήμερα Παρασκευή μου έστειλαν tracking mumber (αποστολή με Singapore Post).

Επίσης, ήταν άμεσοι στις επικοινωνίες που είχα μαζί τους (3 φορές για διάφορες απορίες μου) και το στέλνουν rootαρισμένο, με Ελληνικά και Google Play Store εγκατεστημένα (έτσι τουλάχιστον ζήτησα και αυτοί επιβεβαίωσαν).

Τώρα, τί ακριβώς περιέχει το δεματάκι, θα το δω όταν με το καλό φτάσει.

πού τον στέλνεις τον άνθρωπο, αν είναι δυνατόν. Το κινητό ΔΕΝ υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

πού τον στέλνεις τον άνθρωπο, αν είναι δυνατόν. Το κινητό ΔΕΝ υπάρχει

 

μην εισαι απολυτος, πριν μια εβδομαδα το πηρα στα χερια μου απο to2c. παιζει βεβαια να ηταν κ το τελευταιο γιατι τωρα ειναι out of stock. αυτο ομως δε σημαινει οτι ολα τα καταστηματα εχουν ξεπουλησει, το θεμα ειναι ποια εμπιστευται ο καθενας βεβαια. σιγουρα παντως οπου κ αν υπαρχουν μιλαμε για τα τελευταια κομματια... :)

Link to comment
Share on other sites

μην εισαι απολυτος, πριν μια εβδομαδα το πηρα στα χερια μου απο to2c. παιζει βεβαια να ηταν κ το τελευταιο γιατι τωρα ειναι out of stock. αυτο ομως δε σημαινει οτι ολα τα καταστηματα εχουν ξεπουλησει, το θεμα ειναι ποια εμπιστευται ο καθενας βεβαια. σιγουρα παντως οπου κ αν υπαρχουν μιλαμε για τα τελευταια κομματια... :)

Μιλάμε για συσκευές refurbished (ανακατασκευασμένες) ή από επιστροφές (μεταχειρισμένες). Απλά όποιος θέλει να τ αγοράσει, να ξέρει τι θα πάρει, γιατί συχνά τα refurbished κινέζικα παρουσιάζουν προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Δες στο παρακάτω link.

http://www.hotinbuy.com/advanced_search_result.html?y=15&x=13&keyword=JIAYU+G2s&search_in_description=1

 

Είναι πολύ καινούργιο μαγαζί απ' όσο φάνηκε από το σχετικό (και πολύ ψάξιμο) που έκανα. Κακό (;) αυτό; Δεν ξέρω, θα δείξει!

Επειδή όμως δεν βρήκα (τουλάχιστον στο ψάξιμο που έκανα) αρνητική κριτική για απατεωνιές και ήθελα το συγκεκριμένο μοντέλο, παρήγγειλα (με πολύ δισταγμό ομολογουμένως) το άσπρο την Τετάρτη το μεσημέρι με αύξοντα αριθμό παραγγελίας κάτω από 1500(!!!) και σήμερα Παρασκευή μου έστειλαν tracking mumber (αποστολή με Singapore Post).

Έιδα το site! διστάζω όμως λίγο γιατί δεν έχει paypal.. πάντως είναι αλήθεια λίγο περιέργο που ξεφύτρωσε εκεί ενώ δεν υπάρχει πουθενά αλλού. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να είναι μια χαρά το κινητάκι σου:)! Όσο για μένα κοιτάζω από χθες άλλα σχετικά μαζεμένα μοντέλα τα οποία όμως δυστυχώς είναι ή του ύψους ή του βάθους για παράδειγμα το lenovo A390 ή το Xiaomi Μi2s το οποίο όμως ξεφεύγει σε λεφτά και δεν είναι δίκαρτο. Το G2s είχε όλο το πακετάκι όμορφο (το μαύρο)+φθηνό+γρήγορο+δίκαρτο+ καλή οθόνη +μεγάλη μπαταρία - το GPS δεν με ενδιέφερε πολύ έτσι και αλλιώς. Μάλλον με βλέπω να περιμένω για κανένα καινούργιο μοντελάκι όχι απαραίτητα jiuyu.

Edited by allan
Link to comment
Share on other sites

Έιδα το site! διστάζω όμως λίγο γιατί δεν έχει paypal.. πάντως είναι αλήθεια λίγο περιέργο που ξεφύτρωσε εκεί ενώ δεν υπάρχει πουθενά αλλού. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να είναι μια χαρά το κινητάκι σου:)! Όσο για μένα κοιτάζω από χθες άλλα σχετικά μαζεμένα μοντέλα τα οποία όμως δυστυχώς είναι ή του ύψους ή του βάθους για παράδειγμα το lenovo A390 ή το Xiaomi Μi2s το οποίο όμως ξεφεύγει σε λεφτά και δεν είναι δίκαρτο. Το G2s είχε όλο το πακετάκι όμορφο (το μαύρο)+φθηνό+γρήγορο+δίκαρτο+καλή οθόνη+μεγάλη μπαταρία - το GPS δεν με ενδιέφερε πολύ έτσι και αλλιώς. Μάλλον με βλέπω να περιμένω για κανένα καινούργιο μοντελάκι όχι απαραίτητα jiuyu.

 

εχει paypal,δεν το προσεξες ισως

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σύντομα θα έχουμε αντικαταστάτη σύμφωνα με αυτό τι άρθρο http://www.gizchina.com/2013/09/27/mystery-new-jiayu-low-cost-4-3-inch-phone/

 

Αντώνης

Edited by atndam
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σύντομα θα έχουμε αντικαταστάτη σύντομα σύμφωνα με αυτό τι άρθρο http://www.gizchina.com/2013/09/27/mystery-new-jiayu-low-cost-4-3-inch-phone/

 

Αντώνης

 

Δειχνει πολυ καλο! Αν παιζει και το GPS, μπορει να ξαναπαρω Jiayu!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σύντομα θα έχουμε αντικαταστάτη σύμφωνα με αυτό τι άρθρο http://www.gizchina.com/2013/09/27/mystery-new-jiayu-low-cost-4-3-inch-phone/

 

Αντώνης

 

καλοοοο !!! πάντα μου άρεσαν τα "μικρά" κινητά, κοντά στις 4 ίντσες :happy:

 

Αντώνη, λες να ανοίξουμε νέο thread για το new-G2?!?!

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σύντομα θα έχουμε αντικαταστάτη σύμφωνα με αυτό τι άρθρο http://www.gizchina.com/2013/09/27/mystery-new-jiayu-low-cost-4-3-inch-phone/

 

Αντώνης

Έιναι πολύ ωραίο αλλά απο οτι γράφει ένας στα σχολία αυτό το κινητό θα έχει 3G: TD-scdma..

Link to comment
Share on other sites

Έιναι πολύ ωραίο αλλά απο οτι γράφει ένας στα σχολία αυτό το κινητό θα έχει 3G: TD-scdma..

 

Κατσε να βγει πρωτα, την πλατφορμα την εχουν, στην ουσια ενα G2S τετραπυρινο.

Link to comment
Share on other sites

...mysterious super cheap model (4.3 inches 720P resolution HD screen, quad-core CPU, 1GB of memory to run a large battery ...... 2200 mA) will arrange for release in late October, so stay tuned!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

λοιπον αγορασα το g2s 3-4 μηνες πριν.να πω την αληθεια το σκεφτομουν για κινητο κατι αλλο0 ηθελα να παραγγειλω και λεω δεν το παιρνω να μην πληρωνω διπλα ταχυδρομικα.το πηρα απτο willgoo.com hong kong δεν ειχα ξαναπαραγγειλει απο ασια και ετσι εβαλα dhl .λοιπον το πηρα μαζι με το jxd 5110b.παιδια ειμαι εντελως ασχετος απο κινητα αλλα το συγκεκριμενο με εχει απογοητευσει τελειως.οταν το πρωτοπηρα το περιεργαστικα για λιγο και το παρατησα,εδω και καμια εβομαδα το εχω βαλει σε λειτουργια κανονικα.τρια πραγματα μεχρι στιγμης μπορω να πω πως μου τη σπανε τρομερα(ξεχασα να πω πως το πηρα γυρω στα 133 ευρω μαζι με καλωδια ακουστικα με μικροφωνο θηκες και ολα τα σεα)αυτα που μου τη σπανε ειπαμε,οταν βαζεις τα ακουστικα ακουγεται εντελως ανεπαισθητα ενας ηχος σαν παλμοι καρδιας!!!:blink: τα βιντεο ειναι εντελ ως χαλια και youtube και φλασ.και οταν εισαι στο ιντερνετ σε σελιες οταν κανεις downscroll paei σπαστα και σαν να τρεμει η εικονα.παδιια υπαρχει τροπος να τα βελτιωσω??? οπως σας ειπα ειμαι εντελως ασχετος .και για να μην παρεξηγηθω το κινητο το πηρα επειδδη ειδα καλα τεχνικα χαρακτηριστηκα,kai στο youtube ειδα βιντεο που το εκθειαζαν,εγω δεν ρωτησα καποιον που να ξερει αλλα σκεφτηκα αφου λενε καλα λογια στο youtube θα το χτυπησω:cool:

thanks

 

ξεχασα να πω πως εκανε 10+ μερες να ερθει*δδεν θυμαμαι παει τοσος καιρος)και ενω ειχα κανει παραγγελια για μαυρο το εστειλαν σε ασπρο...αυτα

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

λοιπον αγορασα το g2s 3-4 μηνες πριν....

...δεν ειχα ξαναπαραγγειλει απο ασια και ετσι εβαλα dhl ...

...οταν βαζεις τα ακουστικα ακουγεται εντελως ανεπαισθητα ενας ηχος σαν παλμοι καρδιας!!!:blink: τα βιντεο ειναι εντελ ως χαλια και youtube και φλασ.και οταν εισαι στο ιντερνετ σε σελιες οταν κανεις downscroll paei σπαστα και σαν να τρεμει η εικονα.παδιια υπαρχει τροπος να τα βελτιωσω??? ...

...ειδα βιντεο που το εκθειαζαν,εγω δεν ρωτησα καποιον που να ξερει αλλα σκεφτηκα αφου λενε καλα λογια στο youtube θα το χτυπησω:cool:

thanks

Πρώτα από όλα να ρωτήσω, πώς το πήρες με DHL και κατάφερες να μην πληρώσεις τελωνείο; Είναι πολύ ενδιαφέρον!

 

Για τα υπόλοιπα, θα σου πω βασισμένος στη δική μου συμβίωση για κάποιους μήνες με ένα G2S από το οποίο και ήμουν πολύ ευχαριστημένος!

-- Το θέμα με τον ήχο δεν το είχε το δικό μου. Ίσως είναι θέμα συγκεκριμένης συσκευής.

-- Βίντεο από internet (youtube) και από αρχεία standard definition, τα έπαιζε κανονικά. Είχε θέμα με βίντεο HD υψηλού bitrate, που δεν είχα καταφέρει να το λύσω εντελώς. Δοκίμασε διαφορετικά app για βίντεο (δεν θυμάμαι τώρα ποιο είχε κάτσει καλύτερα).

 

Τα προβλήματα που είχε το δικό μου τα έχω γράψει σε παλιότερα ποστ (#251 και #271). Το σοβαρότερο είχε να κάνει με το GPS (όρεξη να έχεις να διαβάζεις...).

Τέλος, ίσως μια γρήγορη λύση θα ήταν να περάσεις custom firmware (το είχα κάνει και είναι εύκολο, αρκεί να ακολουθήσεις σωστά τις οδηγίες).

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...