Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον αυτα που ξερω θα τα απαντησω.dataplan πρεπει να εχεις προγραμμα με internet.δεν χρειααζεται το bis πλεον.το ebanking της εθνικης παιζει κανονικα.την εφαρμογη την κατεβαζεις απο snap που ειναι market για εφαρμογες. περισσότερες πληροφοριες για snap θα βρεις μια-δυο σελιδες πριν.η διαδικασια ειναι νομιμη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λεβεντες απο το e-shop ειναι οκ η αγορα? θα εχω 4G? ποιο καταστημα προτεινετε? αυτο που αναφερετε για κλειδωμα εφαρμογων θα μπορω να κλειδωσω οποια εφαρμογη εχει το λειτουργικο os 10? πχ σημειωσεις-φωτο κλπ κλπ, και κατι τελευταιο τι παιζει με το dataplan προγραμμα? κατι μου ειπαν οτι χρειαζομαι αυτο για να συνδεθω internet, τι ισχυει? με το ebanking της εθνικης τι παιζει? βλεπω δεν υπαρχει εφαρμογη, οι εφαρμογες που τοποθετουνται απο android ειναι νομιμη διαδικασια? ευχαριστω και παλι :)

Απο το eshop το εχω παρει και εγω, αλλα αυτη τη στιγμη εχει προσφορα το 3G και οχι το 4G. Η εφαρμογη δεν μπορει να κλειδωσει τιποτα απο τις εφαρμογες bb10 , μονο android. Αρχεια δεν μπορεις να κλειδωσεις, μονο να τα κανεις encryption. Υπαρχουν βεβαια εφαρμογες επι πληρωμη που κρυβουν αρχεια οπως photos, doc, mp3, video.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αυτα που ξερω θα τα απαντησω.dataplan πρεπει να εχεις προγραμμα με internet.δεν χρειααζεται το bis πλεον.το ebanking της εθνικης παιζει κανονικα.την εφαρμογη την κατεβαζεις απο snap που ειναι market για εφαρμογες. περισσότερες πληροφοριες για snap θα βρεις μια-δυο σελιδες πριν.η διαδικασια ειναι νομιμη.

 

ευχαριστω πολυ φιλε :) καλο βραδυ!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο το eshop το εχω παρει και εγω, αλλα αυτη τη στιγμη εχει προσφορα το 3G και οχι το 4G. Η εφαρμογη δεν μπορει να κλειδωσει τιποτα απο τις εφαρμογες bb10 , μονο android. Αρχεια δεν μπορεις να κλειδωσεις, μονο να τα κανεις encryption. Υπαρχουν βεβαια εφαρμογες επι πληρωμη που κρυβουν αρχεια οπως photos, doc, mp3, video.

 

ευχαριστω και σενα φιλε μου, τελικα απο που να γινει η αγορα του? εσεις απο που τα πηρατε :lol: (οσοι εχετε αυτο με το 4G)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε :) καλο βραδυ!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ευχαριστω και σενα φιλε μου, τελικα απο που να γινει η αγορα του? εσεις απο που τα πηρατε :lol: (οσοι εχετε αυτο με το 4G)

Αυτη τη στιγμη νομιζω το birdphone εχει τη φτηνοτερη τιμη για το 4G http://www.birdphone.gr/gr/prdid/787a30fff3c244d58b2afadc9bee8c45/productinfo.aspx Εγω το ειχα παρει στα ιδια χρηματα περιπου απο το eshop. Ολα οσα βλεπεις κατω απο αυτη τη τιμη ειναι το 3G stl 100-1.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα ευκολη. Δεν χρειζεται να κανω καποια περιγραφη πιστευω.

 

Πας στο εικονιδιο accounts που ειναι κατω κατω, διαλεγεις τις εφαρμογες που θελεις (whatsapp, twitter, gmail κλπ), αλλαζεις τα χρωματα στις led ειδοποιησεις, αλλαζεις ηχους ειδοποιησεων μεσα απο την εφαρμογη hub++ (υπαρχουν και οι μανισιοι ηχοι των εφαρμογων αν δε θελεις αλλους, πατωντας ενα πληκτρο με το λογοτυπο της blackberry) βαζεις την δονηση αν και οπως επιθυμεις, αλλαζεις την συμπεριφορα και την ταχυτητα αναβοσβηματος του led και για καθε εφαρμογη που κανεις τις αλλαγες σου, απλα πατας ενα ακομα εικονιδιο κατω κατω που λεει save για να σωσει τις ρυθμισεις που εκανες.

 

Σ'ευχαριστώ.

Έχεις δίκιο, νομίζω οτι το Hub++ είναι πιο εύχρηστη εφαρμογή με καλύτερη διαχείριση, όπως έλεγχο της ταχύτητας του led, που στην Color Led Message δεν έχεις.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και σενα φιλε μου, τελικα απο που να γινει η αγορα του? εσεις απο που τα πηρατε :lol: (οσοι εχετε αυτο με το 4G)

Για δες στα 222 ευρώ (εγώ απ' εδώ το πήρα τότε, αξιόπιστοι):

http://www.media-ram.gr/phones-and-accessories/mobiles-phones/blackberry-el/blackberry-z10-lte-nfc-white-de-el.html

http://www.media-ram.gr/phones-and-accessories/mobiles-phones/blackberry-el/blackberry-z10-black-and.html

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω ξαφνικα ενα θεμα με το ακουστικο απο το z10 μου. κανει σαν να εχει χαλασει και ακους ενα παρατεταμενο τριξιμο σαν χαλασμενο ηχειο αλλα οχι παντα. εχει κανενας καπιο παρομοιο θεμα?

 

ξερει κανεις ποιος ειναι ο αντιπροσωπος της bb στην θεσσαλονικη? απο το μαγαζι που το πειρα μου ειπαν οτι αυτος που την ειχε δεν την εχει πια λογω ληξης της συμβασης με την bb.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποιος ειναι ο αντιπροσωπος της bb στην θεσσαλονικη? απο το μαγαζι που το πειρα μου ειπαν οτι αυτος που την ειχε δεν την εχει πια λογω ληξης της συμβασης με την bb.

Αντιπρόσωπος στην Ελλάδα απ' ότι γνωρίζω δεν υπάρχει. Απευθύνσου στο κατάστημα που το αγόρασες ή στον πάροχό σου. Από που το πήρες; (pm)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι γενικά ικανοποιημένος από το κινητο.Το μόνο μου θέμα η μπαταρία του.Ελπιζω με την 10.3 να καλυτερεψουν

τα πραγματα..

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Πότε αναμένεται να κυκλοφορήσει επίσημα η 10.3;

αν όλα πάνε Κατ ευχην , λογικά το Ζ3 που θα παρουσιαστεί τον επόμενο μηνα στην ινδονησια αρχικά …θα φέρει την 10.3….

Επίσημα οι υπόλοιποι λογικά καλοκαιράκι προς τέλος …. και βλέπουμε

Υποθέσεις κάνω , δεν έχω μιλήσει με τον Chen τελευταία :p

Link to comment
Share on other sites

αν όλα πάνε Κατ ευχην , λογικά το Ζ3 που θα παρουσιαστεί τον επόμενο μηνα στην ινδονησια αρχικά …θα φέρει την 10.3….

Επίσημα οι υπόλοιποι λογικά καλοκαιράκι προς τέλος …. και βλέπουμε

Υποθέσεις κάνω , δεν έχω μιλήσει με τον Chen τελευταία :p

 

Α έχουμε ακόμα δηλαδή... Άμα τον δεις πες του να το επισπεύσει λίγο... :D

Πάντως μετά από 3-4 βδομάδες με το κινητό (το πρώτο μου Blackberry) είμαι κάτι παραπάνω από ενθουσιασμένος. Ειδικά με το ΒΒ10. Όσον αφορά το HUB, ό,τι και να πω είναι λίγο. Ελπίζω η Blackberry να μην εγκαταλείψει την προσπάθεια γιατί δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου με άλλο λειτουργικό και ειδικά χωρίς το HUB.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο δίκιο έχεις!!! Η έννοια της ευχρηστίας ειναι το Ζ10, και το ΒΒ 10 γενικά! Και γράφεις και άνετα με το ένα χέρι, που στα περισσότερα καινούργια δεν παίζει με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Το z3 που θα βγει υποτίθεται είναι αντικαταστατης του z10, ή καμιά σχέση; ακούγεται τίποτα για κανένα καινούργιο μοντέλο γενικά; ρωτάω γιατί έχει αρκετό καιρό που κυκλοφορεί το z10
Link to comment
Share on other sites

Το z3 που θα βγει υποτίθεται είναι αντικαταστατης του z10, ή καμιά σχέση; ακούγεται τίποτα για κανένα καινούργιο μοντέλο γενικά; ρωτάω γιατί έχει αρκετό καιρό που κυκλοφορεί το z10
Ειναι χαμηλωτερη κατηγοριας τηλεφωνο. Ο αντικατασταστης του Ζ10 δεν εχει φανει ακομη, αν και βγηκε στη φορα ενα πρωτοτυπο που μοιαζει να εχει το καλουπι του Ζ10. Προς το παρον βλεπουμε φημες για χαμηλης κατηγοριας συσκευες με και χωρις qwerty.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το z3 που θα βγει υποτίθεται είναι αντικαταστατης του z10, ή καμιά σχέση; ακούγεται τίποτα για κανένα καινούργιο μοντέλο γενικά; ρωτάω γιατί έχει αρκετό καιρό που κυκλοφορεί το z10

 

Το Ζ3 ειναι μια φθηνη λυση για την Ασια και ισως για τον υπολοιπο κοσμο μετά. Δεν εχει σχεση με το z10. Προς το παρον δεν εχει διαρευσει τιποτα για αντικατασταση του z10 και ισως δεν υπαρξει παλι μια λυση Blackberry full touh στις 4,2 - 4,5 ιντσες. Πιθανως το παιχνιδι πλεον θα το παιζει κοντα στις 4 ιντσες στα qwerty και στις 5+ ινστες στα full touch αν αληθευουν καποιες πληροφοριες που εχουν βγει

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό tip:

Για άμεσο post στο Τwiter σε BlackBerry Z10/Z30.

Στη home screen πατάμε τον μεγενθυτικό φακό γράφουμε 'Tweet' και ανοίγει αμέσως παράθυρο για post.

Το ίδιο και για Facebook.

:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω με τα συγχρονα κινητα τα οποια υποτιθεται πως εχουν πιο εξελιγμενες καμερες και φωτογραφικες μηχανες, ειναι να μην δινουν την δυνατοτητα και επιλογη να υπαρχει ενα πληκτρο παυσης οταν βιντεοσκοπεις κατι ωστε αν θες μετα να συνεχισεις την ιδια βιντεοσκοπηση να πατας ενα πληκτρο συνεχειας. Μια δυνατοτητα που απ οσο θυμαμαι την ειχαν πολυ παλαιοτερα κινητα τηλεφωνα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα απτο eshop και το 4g είναι μια χαρα. Ομως, εχω λίγο απογοητευτεί απο θέμα μπαταρίας. Με μικρή χρήση δε βγάζει ούτε 8ώρες. Επίσης θα ήθελα να μου πείτε εφαρμογές android απο πού κατεβάζετε? Εχω κατεβάσει πχ το amazon. Άλλα υπάρχουν που να έχουν και ελληνικές εφαρμογές πχ internet banking (nbg, alpha, eurobank...κλπ)?
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα απτο eshop και το 4g είναι μια χαρα. Ομως, εχω λίγο απογοητευτεί απο θέμα μπαταρίας. Με μικρή χρήση δε βγάζει ούτε 8ώρες. Επίσης θα ήθελα να μου πείτε εφαρμογές android απο πού κατεβάζετε? Εχω κατεβάσει πχ το amazon. Άλλα υπάρχουν που να έχουν και ελληνικές εφαρμογές πχ internet banking (nbg, alpha, eurobank...κλπ)?

 

Θα στρώσει η μπαταρία. Και εμένα τις πρώτες μέρες με το ζόρι 10 ώρες. Τώρα είμαι στη μιάμιση μέρα με χαλαρή χρήση πάντα ανοικτό wi-fi. Και στα ζόρια την βγάζει από το πρωί μέχρι το βράδυ.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Θα στρώσει η μπαταρία. Και εμένα τις πρώτες μέρες με το ζόρι 10 ώρες. Τώρα είμαι στη μιάμιση μέρα με χαλαρή χρήση πάντα ανοικτό wi-fi. Και στα ζόρια την βγάζει από το πρωί μέχρι το βράδυ.

 

συμφωνώ απολυτά με την ίδια χρήση που αναφέρεις τόσο κρατάει και έμενα …

Πολλά έχουν ακουστεί για την μπαταριά του Ζ…. άλλα προσωπικά μου κρατάει περισσότερο από tο iphone 5

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα απτο eshop και το 4g είναι μια χαρα. Ομως, εχω λίγο απογοητευτεί απο θέμα μπαταρίας. Με μικρή χρήση δε βγάζει ούτε 8ώρες. Επίσης θα ήθελα να μου πείτε εφαρμογές android απο πού κατεβάζετε? Εχω κατεβάσει πχ το amazon. Άλλα υπάρχουν που να έχουν και ελληνικές εφαρμογές πχ internet banking (nbg, alpha, eurobank...κλπ)?

Η μπαταρία μετά από δέκα-δεκαπέντε "καλές" φορτίσεις θα έρθει σε καλό επίπεδο (σίγουρα ικανοποιητικό και καλύτερο σε σχέση με τα Samsung S4, Nexus4). Πάντα εξαρτάται από τη χρήση που κάνεις. Χρήσιμο (BlackBerry 10 Battery Tips): http://helpblog.blackberry.com/2014/02/blackberry-10-battery-tips/?CPID=SOC_H_CA_Blog1392212488

Σχετικά με τις εφαρμογές android (How to install an Android app (APK) to a BlackBerry): http://crackberry.com/how-install-android-app-apk-blackberry

Σχετικά με τη χρήση του Snap (How to use Snap on BlackBerry 10.2.1 to install Android APK files): http://crackberry.com/how-use-snap-blackberry-1021-install-android-apk-files

Welcome and enjoy :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά γιατί μετά από 20 μέρες θέλει δύο φορές τη μέρα φορτιση;οι φορτίσεις βέβαια που έκανα ήταν λίγο ατσαλες αλλά παίζει αυτό τόσο πολύ ρολο;
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...