Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθές το Viber για ΒΒ10 εμφανιζόταν κανονικά στο Blackberry World, τώρα όχι και πολλοί σε διάφορα μέρη του κόσμου έχουν πρόβλημα:

http://forums.crackberry.com/blackberry-z10-f254/cant-able-download-viber-926180/

Επιμένω Blackberry Messenger (BBM) πάντα ο καλύτερος!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χθές το Viber για ΒΒ10 εμφανιζόταν κανονικά στο Blackberry World, τώρα όχι και πολλοί σε διάφορα μέρη του κόσμου έχουν πρόβλημα:

http://forums.crackberry.com/blackberry-z10-f254/cant-able-download-viber-926180/

Επιμένω Blackberry Messenger (BBM) πάντα ο καλύτερος!

 

Δυστυχως και αυτος ομως μονο για bb συσκευες, γιατι και στο android που τον ειχα περασει ειχε προβληματακια και bugs.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και ένα android μπορώ να πω ότι ο BBM εκεί έχει πάρει αρκετά update. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι με την επιλογή του glympse που κρασαρει και η έλλειψη video call.

Σε σχέση πάντως με το Viber για BlackBerry ο BBM για android είναι έτη μπροστά.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και ένα android μπορώ να πω ότι ο BBM εκεί έχει πάρει αρκετά update. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι με την επιλογή του glympse που κρασαρει και η έλλειψη video call.

Σε σχέση πάντως με το Viber για BlackBerry ο BBM για android είναι έτη μπροστά.

 

Το προβλημα που θυμαμαι οτι ειχε κυριως γιατι δεν προλαβα λογω της αλλαγης συσκευης να δοκιμασω τις νεες προσθηκες, ηταν πως τα μηνυματα που εστελνα σε ενα γκρουπακι που ειχαμε φτιαξει με κατι γνωστους, εμφανιζοντουσαν πρωτα στις συνομιλιες μας ενω οι αλλοι ειχαν στειλει πιο νωρις απο μενα με αποτελεσμα να επικρατει ενας ψιλοχαος στην συνομιλια. Το ιδιο προβλημα το ειχαν και οι υπολοιποι.

 

Δεν ξερω τι ειναι καλυτερο και τι ασφαλεστερο, γιατι ολα ειναι ασχετα και σχετικα, αλλα ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και με bbm και με whatsapp. Σιγουρα ο bbm δειχνει να εχει ενα κυρος και μια σοβαροτητα που αλλοι messengers δεν τα εχουν, αλλα εμενα σε περιπου ιδια φαση στο android Μου αρεσε επισης παρα πολυ και το λιτο hangouts. Οχι πως θα μου λειψει βεβαια.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε για κατέβασμα το viber στο BlackBerry world.

Και δεν λειτουργει...

Edited by dalton114
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει εγκατάσταση κανονικά αλλά μόλις βάλεις τον αριθμό σου και πατήσεις "συνέχεια",βγάζει σφάλμα και δεν σε βάζει μέσα
Αγάπη είναι η μοναξιά που πρέπει στον καθένα....
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ουτε στο Ζ10 μου, ουτε στο Q10 της συζυγου μπορω να το κατεβασω. Γραφει και στα δυο "Μη διαθεσιμο για αυτην τη συσκευη". Στη λιστα με τις συμβατες συσκευες παντως μονο τα παλια μοντελα εμφανιζει. Κανενα με ios 10!
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ουτε στο Ζ10 μου, ουτε στο Q10 της συζυγου μπορω να το κατεβασω. Γραφει και στα δυο "Μη διαθεσιμο για αυτην τη συσκευη". Στη λιστα με τις συμβατες συσκευες παντως μονο τα παλια μοντελα εμφανιζει. Κανενα με ios 10!

 

εμενα χτες μου το εβγαζε αυτο.σημερα το κατεβαζα και μου βγαζει error..οτι ναναι...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα καταλαβα οτι το λινκ του παιδιου πιο πανω, που χρησιμοποιησα κι εγω, ειναι για το παλιο viber...το νεο λεγεται Viber 10. Αλλα ουτε αυτο το βγαζει. Καθολου δεν το εμφανιζει. Υπομονη λιγες μερες ακομα λογικα, και θα το εχουμε!

 

Edit 1: απο οτι διαβαζω εδω προς το παρον ειναι διαθεσιμο για Ζ30/Ζ10 και οχι για την Q σειρα.

http://m.crackberry.com/viber-finally-comes-blackberry-10

 

Edit 2: http://appworld.blackberry.com/webstore/content/53706898/?countrycode=GR&lang=en

Ας δει καποιος αυτο το λινκ, γιατι εχω το Ζ10 στο γραφειο και δεν μπορω να το τσεκαρω αν οντως λειτουργει..

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Τωρα καταλαβα οτι το λινκ του παιδιου πιο πανω, που χρησιμοποιησα κι εγω, ειναι για το παλιο viber...το νεο λεγεται Viber 10. Αλλα ουτε αυτο το βγαζει. Καθολου δεν το εμφανιζει. Υπομονη λιγες μερες ακομα λογικα, και θα το εχουμε!

 

Edit 1: απο οτι διαβαζω εδω προς το παρον ειναι διαθεσιμο για Ζ30/Ζ10 και οχι για την Q σειρα.

http://m.crackberry.com/viber-finally-comes-blackberry-10

 

Edit 2: http://appworld.blackberry.com/webstore/content/53706898/?countrycode=GR&lang=en

Ας δει καποιος αυτο το λινκ, γιατι εχω το Ζ10 στο γραφειο και δεν μπορω να το τσεκαρω αν οντως λειτουργει..

 

 

 

Το κάνει εγκατάσταση κανονικά αλλά μόλις βάλεις τον αριθμό σου και πατήσεις "συνέχεια",βγάζει σφάλμα και δεν σε βάζει μέσα

 

Μάλλον πρέπει να έχει κάποιο θέμα γιατί σύμφωνα με τις κριτικές δεν δουλεύει πουθενά....ακόμα!

Edited by lightnt
Αγάπη είναι η μοναξιά που πρέπει στον καθένα....
Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα απο γραφειο...δεν αντεξα. Πηγα και πηρα το Ζ, το εβαλα και δουλευει κανονικα! Εσβησα πρωτα το παλιο, κατεβασα το νεο και ολα οκ. Μαλλον ειμαι απο τους τυχερους!

 

Απο οτι διαβαζω στις κριτικες ομως, ειναι χαλια ακομα...για παραδειγμα τα εισερχομενα δεν εμφανιζονται αν δεν ανοιξω την εφαρμογη. Ουτε ειδοποιηση δηλαδη. Θελει δουλιτσα ακομα...

Link to comment
Share on other sites

μα πως δουλευει????θα μας τρελανουν...και εγω εκανα απεγκατασταση του παλιου..εχασα συνομιλιες και παλι περασα το παλιο...
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εστω κι ετσι που δουλευει, δεν διακυνδινευω να το σβησω...μια χαρα ειναι, και περιμενω update...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα προβλήματα του Viber, υπάρχουν αναφορές που σχετίζονται με τη sideload εφαρμογή. Μπορείτε να δείτε εύκολες οδηγίες από τα reviews στις παρακάτω φωτογραφίες και ίσως λυθεί το πρόβλημά σας.

 

Y.Γ. Αρα το crackberry.com καλά είπε "σημειώστε ότι είναι ένα Android Port"

Edited by sakisgi
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, λευκό η μαύρο; Bασικά ποιο έχει καλύτερη αίσθηση στο χέρι; (πίσω πλάτη)

Κάπου είχα διαβάσει πως έχουν διαφορετική υφή μεταξύ τους το μαύρο και το λευκό Ζ10.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, λευκό η μαύρο; Bασικά ποιο έχει καλύτερη αίσθηση στο χέρι; (πίσω πλάτη)

Κάπου είχα διαβάσει πως έχουν διαφορετική υφή μεταξύ τους το μαύρο και το λευκό Ζ10.

Μαυρο. Δεν χορταινα να το πιανω. Εχει μια λαστιχενια επιφανεια. Το ασπρο οπτικα ειναι ομορφοτερο και κανει ωεραια αντιθεση το μαυρο γυαλι, αλλα ειναι πλαστικο. Σκεψου οτι αν δεν ειχα θηκη θα αγοραζα ενα πισω μαυρο καπακι...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φίλε... το λευκό είναι απίθανο εμφανησιακά... Δεν απορώ που η HTC "δανείστηκε" ιδέες... :p

Καλά θυμόμουν πως ένα από τα δύο έχει "γομώδες" πίσω καπάκι (κάτι που λατρεύω στο GNexus) όμως ευχόμουν να ήταν το λευκό : (

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φίλε... το λευκό είναι απίθανο εμφανησιακά... Δεν απορώ που η HTC "δανείστηκε" ιδέες... :p

Καλά θυμόμουν πως ένα από τα δύο έχει "γομώδες" πίσω καπάκι (κάτι που λατρεύω στο GNexus) όμως ευχόμουν να ήταν το λευκό : (

Αν δεν εχεις θηκη στο κινητο και θες αυτη την αισθηση ,αγοραζεις το μαυρο ή το ασπρο και του βαζεις μαυρο καπακι. Το γνωστο cookie Oreo Z10. http://crackberry.com/introducing-blackberry-z10-oreo-tastiest-z10-color-combo

Αν βαλεις θηκη δεν νομιζω να εχει προβλημα ειδικα αν παρεις μια απο τις λαστιχενιες. Μου αρεσει πολυ του crackberry αλλα θα βγει καμια 18€ με τα εξοδα. Βρισκεις με 2-3€ απο ebay μια. http://shop.crackberry.com/crackberry-crunk-case/4AA14206.htm

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις θηκη στο κινητο και θες αυτη την αισθηση ,αγοραζεις το μαυρο ή το ασπρο και του βαζεις μαυρο καπακι. Το γνωστο cookie Oreo Z10.

 

Eντάξει... απλά τέλειο...!!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το μαύρο μπορώ να πω πως δημιουργεί αυξημένη αίσθηση στιβαρότητας και κρατήματος και σε καμμία περίπτωση αίσθηση ευτελους. Και οι δύο εκδόσεις είναι τόσο όμορφες που είναι δύσκολο πoια να επιλέξεις :) Edited by sakisgi
Link to comment
Share on other sites

το αγορασα και εγω το 4G πριν απο 2 μερες, εχοντας δει τα σχολια και τις αποψεις απο εδω περα (οταν εψαχνα να το δω σε διαφορα γνωστα καταστηματα ολοι οι αποθαρυναν) εκπληκτικο κντ και πανω απο ολα φανταστικο λειτουργικο, να στε καλα για τις πληροφοριες
Link to comment
Share on other sites

το αγορασα και εγω το 4G πριν απο 2 μερες, εχοντας δει τα σχολια και τις αποψεις απο εδω περα (οταν εψαχνα να το δω σε διαφορα γνωστα καταστηματα ολοι οι αποθαρυναν) εκπληκτικο κντ και πανω απο ολα φανταστικο λειτουργικο, να στε καλα για τις πληροφοριες

 

Συγχαρητήρια καλώς ήρθες και καλή διασκέδαση :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω :D

παράγγειλα tempered class απο ebay, για θηκες και αξεσουαρ εχει παρει κανεις τπτ απο ebay?

Edited by wowthodoris
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...