Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο skroutz

 

μακαρι να ειναι το LTE και να μη μπλεκεις σε περιπετειες

 

edit λεβεντες γραψτε λιγο και μια λιστα ο καθενας σας με τις αξιολογες blackberry world εφαρμογες που χρησιμοποιειτε, θα μας ειναι πολυ χρησιμο

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μακαρι να ειναι το LTE και να μη μπλεκεις σε περιπετειες

 

edit λεβεντες γραψτε λιγο και μια λιστα ο καθενας σας με τις αξιολογες blackberry world εφαρμογες που χρησιμοποιειτε, θα μας ειναι πολυ χρησιμο

 

Θα το μαθουμε σε λιγες μερες :)

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

edit λεβεντες γραψτε λιγο και μια λιστα ο καθενας σας με τις αξιολογες blackberry world εφαρμογες που χρησιμοποιειτε, θα μας ειναι πολυ χρησιμο

 

Μερικές βασικές και χρήσιμες:

BBM Blackberry Messenger (Δωρεάν)

Box (Δωρεάν, Cloud storage με δωρεάν 10GB)

Xe Currency (Δωρεάν)

BeWeather, The Weather Network, The Weather Channel (Δωρεάν και συνήθως βγαίνουν οι προβλέψεις)

Blackberry Travel (Δωρεάν)

Data Usage Counter (Με αγορά)

Power Tools (Με αγορά, διαχείριση led, alarm, encryption, GeoFencing, Holster, Message blocker, wallpaper, δόνηση κλπ)

BBVE Blackberry Virtual Expert (Δωρεάν, το status της συσκευής με μια ματιά)

SoundHound (Δωρεάν)

Smart App Shopper (Δωρεάν και από έλληνα, οι προσφορές σε apps στο Blackberry World)

Greek TV (Δωρεάν και από έλληνα, πρόγραμμα TV)

Blackberry Express (Δωρεάν, για παρουσιάσεις)

Kobo και Amazon Kindle (Δωρεάν, για ebooks)

Υπάρχουν αρκετές αξιόλογες δωρεάν εφαρμογές επεξεργασίας εικόνας αλλά και γενικά πολλές άλλες που μπορείς να βρείς ανάλογα με τις ανάγκες και προτιμήσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

σε παραδεχομαι, που το βρηκες το site? πολυ καλη τιμη :)

 

 

ωραιος και παλι ευχαριστω, θα σας ζαλισω λιγο με τις αποριες, οποτε εχετε ορεξη και χρονο απαντατε :) , σαν πρωτη μερα με bb και μετα απο 4χρονια περιπου με iphone-4-4s-5 ενα εχω να πω, δε μου λειπουν καθολου, μακαρι να μην αλλαξω γνωμη και στην συνεχεια

 

Στο μονό που μπορεί να αλλάξεις γνώμη είναι στις εφαρμογές αλλά σιγά σιγά λύνεται το θέμα... Την δουλειά σου σε γενικές γραμμές την κάνεις και καλύτερα σε σχέση με άλλες συσκευές ... Αν το βαρεθεις το BB και το δώσεις θα το ξαναθελεις πίσω. Είναι το γνωστό bb μικρόβιο....απλά δωστου χρόνο και θα με θυμηθείς...

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα, το vnp.gr που βρισκεται στην Αγια Παρασκευη, ειναι 100% εγγυημενο μαγαζι. Ψωνιζω απο τα παιδια απο το 2008!!! Ποτε δεν ειχα προβλημα, κανενα. Αφοβα λοιπον. Τωρα αν ειναι το 4G, πιστευω με ενα τηλεφωνημα, ρωτατε τον Γιαννη ποιο μοντελο ειναι (100-2..) και σας λεει.
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα, το vnp.gr που βρισκεται στην Αγια Παρασκευη, ειναι 100% εγγυημενο μαγαζι. Ψωνιζω απο τα παιδια απο το 2008!!! Ποτε δεν ειχα προβλημα, κανενα. Αφοβα λοιπον. Τωρα αν ειναι το 4G, πιστευω με ενα τηλεφωνημα, ρωτατε τον Γιαννη ποιο μοντελο ειναι (100-2..) και σας λεει.

 

Με πηραν τηλ σημερα και μου ειπαν οτι την συσκευη θα την εχουν την δευτερα οποτε τριτη θα ειναι στα χερια μου. Ρωτησα αν ειναι 4g και μου απαντησε ναι, οποτε αναμονη μεχρι την τριτη και θα σας ενημερωσω :)

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Μερικές βασικές και χρήσιμες:

BBM Blackberry Messenger (Δωρεάν)

Box (Δωρεάν, Cloud storage με δωρεάν 10GB)

Xe Currency (Δωρεάν)

BeWeather, The Weather Network, The Weather Channel (Δωρεάν και συνήθως βγαίνουν οι προβλέψεις)

Blackberry Travel (Δωρεάν)

Data Usage Counter (Με αγορά)

Power Tools (Με αγορά, διαχείριση led, alarm, encryption, GeoFencing, Holster, Message blocker, wallpaper, δόνηση κλπ)

BBVE Blackberry Virtual Expert (Δωρεάν, το status της συσκευής με μια ματιά)

SoundHound (Δωρεάν)

Smart App Shopper (Δωρεάν και από έλληνα, οι προσφορές σε apps στο Blackberry World)

Greek TV (Δωρεάν και από έλληνα, πρόγραμμα TV)

Blackberry Express (Δωρεάν, για παρουσιάσεις)

Kobo και Amazon Kindle (Δωρεάν, για ebooks)

Υπάρχουν αρκετές αξιόλογες δωρεάν εφαρμογές επεξεργασίας εικόνας αλλά και γενικά πολλές άλλες που μπορείς να βρείς ανάλογα με τις ανάγκες και προτιμήσεις σου.

ωραιος φιλε, καλα ειναι οτι αξιζει να το αναφερουμε, θα βοηθηθουν πολλα ατομα εδω μεσα, ευχαριστω!

 

Στο μονό που μπορεί να αλλάξεις γνώμη είναι στις εφαρμογές αλλά σιγά σιγά λύνεται το θέμα... Την δουλειά σου σε γενικές γραμμές την κάνεις και καλύτερα σε σχέση με άλλες συσκευές ... Αν το βαρεθεις το BB και το δώσεις θα το ξαναθελεις πίσω. Είναι το γνωστό bb μικρόβιο....απλά δωστου χρόνο και θα με θυμηθείς...

 

Αυτο πιστευω και εγω, ιδωμεν :)

 

edit συνδεθηκα facebook και μου περασε επαφες μεσα στις επαφες τηλεφωνου, τι κανουμε?

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

 

edit συνδεθηκα facebook και μου περασε επαφες μεσα στις επαφες τηλεφωνου, τι κανουμε?

Οπως εισαι στην εφαρμογη του τηλεφωνικου καταλογου κανεις swipe προς τα κατω και πηγαινεις στις ρυθμισεις. εκει διαλεγεις ποιες επαφες θα εμφανιζονται.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Οπως εισαι στην εφαρμογη του τηλεφωνικου καταλογου κανεις swipe προς τα κατω και πηγαινεις στις ρυθμισεις. εκει διαλεγεις ποιες επαφες θα εμφανιζονται.

 

Αρχοντα :D ευχαριστω!

 

edit ψαχνω να βρω πως κανουμε και εκτροπη κλησης, το δοκιμασε κανεις? ok το βρηκα

edit2 το λογισμικο που εχω ειναι το 10.2.1.2102 , αυτο εχετε και εσεις?

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Αρχοντα :D ευχαριστω!

 

edit ψαχνω να βρω πως κανουμε και εκτροπη κλησης, το δοκιμασε κανεις?

edit2 το λογισμικο που εχω ειναι το 10.2.1.2102 , αυτο εχετε και εσεις?

 

Στο δευτερο ερωτημα σου ναι, ειναι η τελευταια επισημη εκδοση προς το παρον.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Πόσταρα στο νήμα του Ζ30 όμως μιας και εδώ υπάρχει περισσότερη κίνηση

παραθέτω το πρόβλημα μου μήπως και κάποιος μπορεί να βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ.

 

 

 

Το έχω εδώ και περίπου μια εβδομάδα και είναι πραγματικά εξαιρετικό.

Αφού έμεινα στο λειτουργικό της συσκευής για μια μέρα, κατόπιν έκανα όλες τις αναβαθμίσεις που χρειάζονταν σε software & apps.

 

Και από τότε... πρόβλημα.

Το gps δε κλειδώνει ( το σήματάκι επάνω στη μπάρα είναι μονίμως αχνό γκρι ) και η εφαρμογή blackberry maps κάθε που βάζω μια

διεύθυνση μου επιστρέφει ' There is a problem communicating with the server. try again later.(2001) '

 

Τις πταίει ???

Για να βοηθήσω όλα (χάρτες,gps) πριν τις αναβαθμίσεις λειτουργούσαν κανονικά, έχω data , η δοκιμή γίνεται σε ανοιχτό χώρο και έχω κάνει απεγκατάσταση και εγκατάσταση τους χάρτες.

Software Release 10.2.1.2102

BB maps- 10.2.1.778

 

Έχω στείλει email και στον dev όμως όποια βοήθεια καλοδεχούμενη.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

απορια, ερχονται κανονικα τα email στο κινητο, τα βλεπω τα διαγραφω αλλα απο το pc παραμενουν αδιαβαστα, γιατι δε συγχρονιζει?
Link to comment
Share on other sites

απορια, ερχονται κανονικα τα email στο κινητο, τα βλεπω τα διαγραφω αλλα απο το pc παραμενουν αδιαβαστα, γιατι δε συγχρονιζει?
Οταν δεχεσαι γινεται αμεσα. Οταν διαβασεις ή σβησεις θελει συγχρονισμο.

Αν κανεις τις αλλαγες στη συσκευη και μετα πατησεις ανανεωση θα γινουν αμεσα και στο pc. Στις ρυθμισεις του τηλεφωνου, στους λογαριασμους εχει τις επιλογες για ανανεωση και καθε ποτε. Το λιγοτερο που εχω δει ειναι 5 λεπτα για να κανει μονο τους τις αλλαγες.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

απορια, ερχονται κανονικα τα email στο κινητο, τα βλεπω τα διαγραφω αλλα απο το pc παραμενουν αδιαβαστα, γιατι δε συγχρονιζει?

Για την επιλογή διαγραφής μειλ:

Hub -> More (τελιτσες κάτω δεξιά) -> Settings -> Display and actions -> Delete on: Handheld only, handheld and server, prompt (διαλέγεις)

Link to comment
Share on other sites

Για την επιλογή διαγραφής μειλ:

Hub -> More (τελιτσες κάτω δεξιά) -> Settings -> Display and actions -> Delete on: Handheld only, handheld and server, prompt (διαλέγεις)

 

ετσι το εχω αλλα δεν το κανει, ποιος ξερει γιατι, τεσπα, καλο μηνα!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα λεβέντες, κατέβασα το power tool, και βλέπω στα στατιστικά της μπαταρίας στο cycle count να είναι στο 300 και το health, στο 96, το cycle count δεν λέει τους κύκλους φόρτισης? Σημαίνει κάτι άλλο?

edit στο power tool που παμε και βαζουμε το τι χρωμα να ειναι το λαμπακι οταν εχουμε sms η email? τι αλλο καλο εχει αυτην η εφαρμογη?

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα λεβέντες, κατέβασα το power tool, και βλέπω στα στατιστικά της μπαταρίας στο cycle count να είναι στο 300 και το health, στο 96, το cycle count δεν λέει τους κύκλους φόρτισης? Σημαίνει κάτι άλλο?

edit στο power tool που παμε και βαζουμε το τι χρωμα να ειναι το λαμπακι οταν εχουμε sms η email? τι αλλο καλο εχει αυτην η εφαρμογη?

Για την μπαταρία για δες εδώ http://forums.crackberry.com/blackberry-z10-f254/battery-cycle-count-822241/

Ναι, το Led είναι για facebook, email, BBM, Viper, sms, κλήσεις κλπ και βάζεις χρώμα, δόνηση, ήχο κ.α.

Κάνει επίσης σιγαση μπρούμυτα η συσκευή. Παύση του Led με κίνηση χεριού και πολλά άλλα (βλ. help)

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία για δες εδώ http://forums.crackberry.com/blackberry-z10-f254/battery-cycle-count-822241/

Ναι, το Led είναι για facebook, email, BBM, Viper, sms, κλήσεις κλπ και βάζεις χρώμα, δόνηση, ήχο κ.α.

Κάνει επίσης σιγαση μπρούμυτα η συσκευή. Παύση του Led με κίνηση χεριού και πολλά άλλα (βλ. help)

 

ευχαριστω αλλα δεν καταλαβα, με ποιο app βλεπουμε τα στατηστικα της μπαταριας?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα δεν καταλαβα, με ποιο app βλεπουμε τα στατηστικα της μπαταριας?

Αν εννοείς Battery Information στο Power Tools τότε από System Information -> Battery Information.

Δωρεάν επίσης για πληροφορίες το Alert me app.

Επίσης στο Device Monitor από το pull down menu, στο μπέρυ.

Στατιστικά, με πληρωμή το BaSa (Battery and System Analyzer).

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς Battery Information στο Power Tools τότε από System Information -> Battery Information.

Δωρεάν επίσης για πληροφορίες το Alert me app.

Επίσης στο Device Monitor από το pull down menu, στο μπέρυ.

Στατιστικά, με πληρωμή το BaSa (Battery and System Analyzer).

 

ρωτησα πιο πανω οτι βλεπω στο battery information στο power tools οτι εχει 300 κυκλους, πως γινετε αυτο? λες να μου αλλαξαν μπαταρια η συμβολιζει κατι αλλο αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα πιο πανω οτι βλεπω στο battery information στο power tools οτι εχει 300 κυκλους, πως γινετε αυτο? λες να μου αλλαξαν μπαταρια η συμβολιζει κατι αλλο αυτο ?

 

Όχι δεν νομίζω. Το cycle count δεν εκφράζει τις φορτίσεις αλλά τη χρήση. Π.χ. σε εμένα ανέβηκε 3 μονάδες σε μια περίπου ώρα χωρίς να φορτίζει, απλά με χρήση (σε επτά μήνες έχω 1788).

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν νομίζω. Το cycle count δεν εκφράζει τις φορτίσεις αλλά τη χρήση. Π.χ. σε εμένα ανέβηκε 3 μονάδες σε μια περίπου ώρα χωρίς να φορτίζει, απλά με χρήση (σε επτά μήνες έχω 1788).

 

οκ φιλε μου, γι αυτο μου φανηκε παραξενο, μου στειλανε σημερα με bluetooth android εφαρμογες που ηταν εγκατεστημενες σε android κινητο σε πολυ γρηγορο χρονο και η εγκατασταση ηταν αμεση και απολυτως λειτουργικη, ολα τα λεφτα λεμε :D , υπαρχει καποιο σχετικα φθηνο gps? .apk gps παιζει σωστα ? τι προτεινεις?

 

edit γρηγορο reboot πως κανουμε?

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε μου, γι αυτο μου φανηκε παραξενο, μου στειλανε σημερα με bluetooth android εφαρμογες που ηταν εγκατεστημενες σε android κινητο σε πολυ γρηγορο χρονο και η εγκατασταση ηταν αμεση και απολυτως λειτουργικη, ολα τα λεφτα λεμε :D , υπαρχει καποιο σχετικα φθηνο gps? .apk gps παιζει σωστα ? τι προτεινεις?

Για gps έχουν γράψει πιο πίσω (εγώ δεν το χρησιμοποιώ πολύ). Νομίζω πως λέγανε για το Mireo με ελληνικούς χάρτες πως είναι καλό.

Χαίρομαι που σκαλίζεις το μπέρυ και το χαίρεσαι. Κι εγώ μετά τόσους μήνες έχω τον ίδιο ενθουσιασμό. Είναι καλή αγορά και value. ;)

Enjoy

Link to comment
Share on other sites

Για gps έχουν γράψει πιο πίσω (εγώ δεν το χρησιμοποιώ πολύ). Νομίζω πως λέγανε για το Mireo με ελληνικούς χάρτες πως είναι καλό.

Χαίρομαι που σκαλίζεις το μπέρυ και το χαίρεσαι. Κι εγώ μετά τόσους μήνες έχω τον ίδιο ενθουσιασμό. Είναι καλή αγορά και value. ;)

Enjoy

 

φαντασου τοσα χρονια με iphone και δε μου λειπει (προς το παρων), τιποτα αλλο δε λεω :)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...