Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

stl-01 ειναι 3g οτι ειναι σε 4g ειναι -02-03-04

Σε συσκευες που δεν γραφουν τιποτα καλο ειναι να παρεις τηλ να ρωτησεις ποια εκδοση εχουν.

Αν κανω καποιο λαθος διορθωστεμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδη εκατσα και διαβασα λιγο πραγματι το 3g ειναι λιγο ποιο αργο απο το 4g πραγμα που μπορει να μην σε ενδιαφερει και τοσο αλλα καποιοι που ειχαν το 3g ειχαν καποιο προβλημα με το σημα οταν δεν υπηρχε πχ 3g και γυριζε σε 2g δεν μπορουσαν να τους καλεσουν (εχαναν κλησεις) βεβαια δεν ξερω αυτο αν διορθωθηκε με καποια αναβαθμιση

 

δεν βλεπω καποιο 4g απο αξιοπιστο καταστημα στο σκρουτζ,με τιμη κατω απο τα 250 των media markt..

 

εγω μετα απο μια βασικη αναγνωση-ψαξιμο στη συγκριση των 2 cpu στο cpuboss και διαβαζοντας την αρχιτεκτονικη των 2 cpu,

αποδεχτηκα οτι θα καιει την μπαταρια ο tiomap του 3g κιεστω κιαν λενε πολλοι οτι πιο αργος,

με ικανοποιει οτι εχει gpu καλυτερη κ στο cpuboss σκοραρει ψηλοτερα..

 

πηρα 3g media δλδ,εμ αφου δεν εβρισκα αξιοπιστο ,γιαμενα πωλητη 4g.

αν αντιμετωπισω θεμα θα ποσταρω εδω!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν βλεπω καποιο 4g απο αξιοπιστο καταστημα στο σκρουτζ,με τιμη κατω απο τα 250 των media markt..

 

εγω μετα απο μια βασικη αναγνωση-ψαξιμο στη συγκριση των 2 cpu στο cpuboss και διαβαζοντας την αρχιτεκτονικη των 2 cpu,

αποδεχτηκα οτι θα καιει την μπαταρια ο tiomap του 3g κιεστω κιαν λενε πολλοι οτι πιο αργος,

με ικανοποιει οτι εχει gpu καλυτερη κ στο cpuboss σκοραρει ψηλοτερα..

 

πηρα 3g media δλδ,εμ αφου δεν εβρισκα αξιοπιστο ,γιαμενα πωλητη 4g.

αν αντιμετωπισω θεμα θα ποσταρω εδω!

 

Ναι οι τιμες των 4g ειναι λιγο τσιμπημενες. Αυτο που σου ειπα για τις κλησεις που χανονται δεν σε ενδιαφερει?

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σημερα τ απογευμα μου ηρθε το εργαλειο LTE μαυρο, πολυ καλο σαν πρωτη εντυπωση, δεν εχω καρτα sim, αυτην απο το iphone ειναι nano, αυριο θα την αλλαξω, πιστευω να μη μετανιωσω για την επιλογη μου :D, να το φορτισω η να το δουλεψω και οταν τελειωσει η μπαταρια να το φορτισω παλι? ποση ωρα να το αφισω στην πριζα σαν πρωτη φορα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σημερα τ απογευμα μου ηρθε το εργαλειο LTE μαυρο, πολυ καλο σαν πρωτη εντυπωση, δεν εχω καρτα sim, αυτην απο το iphone ειναι nano, αυριο θα την αλλαξω, πιστευω να μη μετανιωσω για την επιλογη μου :D, να το φορτισω η να το δουλεψω και οταν τελειωσει η μπαταρια να το φορτισω παλι? ποση ωρα να το αφισω στην πριζα σαν πρωτη φορα?

 

Μεγειά το νέο σου εργαλείο:D Να του δώσεις χρόνο για να το μάθεις και για να στρώσει η μπαταρία του και θα κολλήσεις;) Η μπαταρία δεν έχει πρόβλημα. Εγώ το έβαλα αμέσως να φορτίσει. Λέω να το βάλεις και εσύ να φορτίσει και μετά να το ανοίξεις για να το χαρείς αλλά και να του κάνεις και το τελευταίο update.

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά το νέο σου εργαλείο:D Να του δώσεις χρόνο για να το μάθεις και για να στρώσει η μπαταρία του και θα κολλήσεις;) Η μπαταρία δεν έχει πρόβλημα. Εγώ το έβαλα αμέσως να φορτίσει. Λέω να το βάλεις και εσύ να φορτίσει και μετά να το ανοίξεις για να το χαρείς αλλά και να του κάνεις και το τελευταίο update.

 

σ ευχαριστω πολυ φιλε, αυτο που λεγανε η πρωτη φορτηση να ειναι 8 ωρες ειναι μυθος σωστα? χρονο θα του δωσω οσο θελει, δε θα εχει παραπονο, απλα να μη το παρακανει :lol:

 

edit παληκαρια τι καρτα sim να ζητησω? σαν μεγεθος εννοω

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ φιλε, αυτο που λεγανε η πρωτη φορτηση να ειναι 8 ωρες ειναι μυθος σωστα? χρονο θα του δωσω οσο θελει, δε θα εχει παραπονο, απλα να μη το παρακανει :lol:

 

edit παληκαρια τι καρτα sim να ζητησω? σαν μεγεθος εννοω

 

Αυτό ίσχυε για τις παλιές συσκευές που είχαν άλλου τύπου μπαταρία. Και εγώ όλα μου τα κινητό, τα φορτίζω αμέσως για να μπορώ να τα δουλεύω στο μέγιστο κατευθείαν. Η sim πρέπει να είναι micro και όχι nano.

Link to comment
Share on other sites

@dimtz Η μπαταρία μετά από 10-15 γεμάτες (και όχι διακοπτόμενες) φορτίσεις θα στρώσει. Καλορίζικο και καλή διασκέδαση! Θα το χαρείς...
Link to comment
Share on other sites

@dimtz Η μπαταρία μετά από 10-15 γεμάτες (και όχι διακοπτόμενες) φορτίσεις θα στρώσει. Καλορίζικο και καλή διασκέδαση! Θα το χαρείς...

 

ευχαριστω πολυ φιλε, αν και δεν αρχισαμε καλα, κατεβαζω viber απο το blackberry world και δε τρεχει βγαζει σφαλμα, οπως επισης την κατεβασα σε .apk και παλι τα ιδια δε δουλευει, τεσπα ειπαμε θα το δωσω χρονο :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε, αν και δεν αρχισαμε καλα, κατεβαζω viber απο το blackberry world και δε τρεχει βγαζει σφαλμα, οπως επισης την κατεβασα σε .apk και παλι τα ιδια δε δουλευει, τεσπα ειπαμε θα το δωσω χρονο :)

Εγώ θεωρώ το ΒΒΜ το καλύτερο όλων. Ομως σχετικά με το Viber (είναι android port) κάνε τον κόπο και διάβασε λίγο πιο πάνω (25 Απριλίου) που έχω γράψει σχετικά. Αν χρειαστεί όμως εδώ είμαστε :)

Edited by sakisgi
Link to comment
Share on other sites

δε μπορω να επιβαλω ολους τους φιλους μου να κατεβασουν το BBM , ουτε μια εφαρμογη .apk δε καταφερα να κατεβασω σωστα, θελω οποσδηποτε το app my vodafone, κατεβασα την εφαρμογη δεινω τα στοιχεια μου και μου λεει λαθος, θελω να βλεπω τα πακετα που εχω και να επιλεγω καποιο αλλο αν χρειαστει, τι κανουμε τωρα?
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες το snap; είναι πολύ λίγα τα apps που δεν παίζουν.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες το snap; είναι πολύ λίγα τα apps που δεν παίζουν.

 

το 1mobileMarket εβαλα, απο εκει μεσα δε συμβαδιζει καποιο .apk με το ελληνικο my vodafone, εκανα ομως κατι αλλο, κατεβασα το app σε .apk απο android κινητο το εστειλα με email και ετσι εγινε μια χαρα η εγκατασταση :D, βρεθηκε λυση, οταν λες φιλε να βαλω το snap ειναι ποιο αξιοπιστο απο το 1mobilemarket?

Link to comment
Share on other sites

Ο ναι. Το snap είναι στην ουσία το Google play. Θέλει μια μικρή διαδικασία καθώς πρέπει να μπει με side load αλλά δεν είναι κάτι τρομερό.

http://crackberry.com/snap-google-play-client-blackberry-10-updated-v20

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία στο δικό μου μετά από 1 μήνα χρήσης έχει στρώσει πολύ καλά και κρατάει όπως θα ήθελα 2-3 μέρες με μέτρια χρήση ίντερνετ . Το 4g το δοκίμασα όταν πήγα Αθήνα γιατί επαρχία ακόμη δεν έχουμε και το z10 μου πήγαινε σφαίρα , ούτε στο λαπτοπ δε δουλεύει το ίντερνετ τόσο γρηγορα. Από θήκη πήρα την oreo από ebay και μια crystal
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ψάχνω για μία εφαρμογή για download videos από youtube. Υπάρχει κάποια;

 

Επίσης για PayPal έχουμε κάτι; Μέσω Snap δεν βρίσκω την επίσημη εφαρμογή...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ψάχνω για μία εφαρμογή για download videos από youtube. Υπάρχει κάποια;

 

Επίσης για PayPal έχουμε κάτι; Μέσω Snap δεν βρίσκω την επίσημη εφαρμογή...

 

Εγώ μια χαρά την βλέπω την εφαρμογή του PayPal...όσο για video είχα κατεβάσει το hd Tubemate. Άλλα μπορεί να μην υπάρχει τώρα στο snap αλλά Ν ψάξεις θα το βρεις το apk

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ο ναι. Το snap είναι στην ουσία το Google play. Θέλει μια μικρή διαδικασία καθώς πρέπει να μπει με side load αλλά δεν είναι κάτι τρομερό.

http://crackberry.com/snap-google-play-client-blackberry-10-updated-v20

 

οκ φιλε ευχαριστω, αν και ο καλυτερος τροπος ειναι οπως ειπα και πιο πανω, απο android κινητο extact την εφαρμογη που θελουμε, πιστευω ειναι η πιο σιγουρη και αξιοπιστη λυση

Link to comment
Share on other sites

Μέσω snap μπορείς να κατέβασεις και εφαρμογές επι πληρωμή ή μόνο τις δωρεάν;
Πρεπει να τις εχεις αγορασει απο πριν σε αλλη συσκευη ή απο το pc. Το snap αν πατησεις να κατεβασεις επι πληρωμη εφαρμογη σε ενημερωνει. Μετα αν πας μεσα στην εφαρμογη στο my apps θα μπορεις να τις κατεβαζεις στο κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα απο εδω http://www.vnp.gr/kinita-tilefona/blackberry/blackberry-z10-lte.html πιστευω να ειναι αξιοπιστο
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

για tapatalk εχουμε κατι η πρεπει να παμε σε .apk?
Σε apk . Απο snap λειτουργει μια χαρα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα απο εδω http://www.vnp.gr/kinita-tilefona/blackberry/blackberry-z10-lte.html πιστευω να ειναι αξιοπιστο

σε παραδεχομαι, που το βρηκες το site? πολυ καλη τιμη :)

 

Σε apk . Απο snap λειτουργει μια χαρα.

ωραιος και παλι ευχαριστω, θα σας ζαλισω λιγο με τις αποριες, οποτε εχετε ορεξη και χρονο απαντατε :) , σαν πρωτη μερα με bb και μετα απο 4χρονια περιπου με iphone-4-4s-5 ενα εχω να πω, δε μου λειπουν καθολου, μακαρι να μην αλλαξω γνωμη και στην συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

σε παραδεχομαι, που το βρηκες το site? πολυ καλη τιμη :)

 

 

ωραιος και παλι ευχαριστω, θα σας ζαλισω λιγο με τις αποριες, οποτε εχετε ορεξη και χρονο απαντατε :) , σαν πρωτη μερα με bb και μετα απο 4χρονια περιπου με iphone-4-4s-5 ενα εχω να πω, δε μου λειπουν καθολου, μακαρι να μην αλλαξω γνωμη και στην συνεχεια

 

Απο skroutz

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...