Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω :D

παράγγειλα tempered class απο ebay, για θηκες και αξεσουαρ εχει παρει κανεις τπτ απο ebay?

Περιμενω την αυθεντικη θηκη transform shell και ενα bumber που προτεινε καποιος απο εδω μεσα.. Εχω την Αυθεντικη flip case που κλεινει ολο το κινητο και εχει τη δυνατοτητα να ενεργοποιει την οθονη και να την απενεργοποιει με το μαγνητικο καλυμμα για οικονομια ενεργειας.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Περιμενω την αυθεντικη θηκη transform shell και ενα bumber που προτεινε καποιος απο εδω μεσα.. Εχω την Αυθεντικη flip case που κλεινει ολο το κινητο και εχει τη δυνατοτητα να ενεργοποιει την οθονη και να την απενεργοποιει με το μαγνητικο καλυμμα για οικονομια ενεργειας.

 

ευχαριστω θα τους ριξω μια ματια :)

Link to comment
Share on other sites

εβαλα viber αλλα τις επαφες τις ελληνικα μου τις βγαζει με περιεργα συμβολα.. εχει τυχει κ σε κανεναν αλλον? :(
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι δυστυχως...αφου τελικα το δηθεν viber 10, ειναι μια απλη μεταφορα της android εφαρμογης, χωρις καμια απολυτως διορθωση...γι'αυτο δεν το χρησιμοποιω (ΒΒΜ και whatsapp) παρα μονο για δωρεαν κλησεις.
Link to comment
Share on other sites

χεχε καλα λετε, αλλα το κακο ειναι αναγκαστικα πρεπει να την εχω, θα μετονομασω τις 2-3 επαφες που με ενδιαφερουν και καλα θα ειναι :)

αυτο το hub ειναι ολα τα λεφτα.. απο μονο του ειναι λογος για να παρεις bb :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απο τις φωτο καταλαβα ποιος ειναι ποιος, και αλλαξα τα ονοματα, αλλα αυτο δεν ειναι λυση! Ενα αισχος ενα.

Οσο για το hub, ειναι ολα σε ενα - νοικοκυρεμενα! Δεν υπαρχει λεμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να περασω ταινια ή καποιο αλλο αρχειο στο κινητό μου απο το pc? Παρατήρησα οτι δεν το αναγνωριζει σαν usb εξωτερικο δισκο οπως γινεται στα android...δοκιμασα κ με το προγραμμα bb link καθυστερουσε πολυ χωρις αποτελεσμα. Εσεις με ποιον τροπο περνατε τα αρχεια σας?

 

Υ.Γ την ταινια την περασα με καρτα μνημης στο κινητο αλλα οι υποτιτλοι δεν παιζουν...λετε να υπαρχει λυση?

 

ενω εχω συνδεθει στο bb link οταν επιλεγω τη συσκευη μου στις εικονες/βιντεο/μουσικη/εγγραφα δεν εμφανιζει τπτ ενω θα πρεπε ! Μηπως φταιει το snap ή καμια σχεση?? Μονο τα αρχεια του υπολογιστη εμφανιζονται αλλα δε μεταφερονται στο κινητο... το απεγκατεστησα το ξαναεβαλα τπτ, θα με σκασει . Μονο back up κανει! Σε εσας συμβαινει κατι παρομοιο???

Edited by kostask89
Link to comment
Share on other sites

Η Nokia καλεί τους χρήστες BlackBerry να αλλάξουν σε Windows Phone.:p:lol: Διαβάστε τα σχόλια από κάτω και απολαύστε...:p Η BlackBerry έχει τους πιο πιστούς χρήστες και το δείχνουν πάντα. Βλέπουν επίσης εκεί στην Nokia - Microsoft πως όλο και περισσότεροι δοκιμάζουν το BlackBerry 10 και τρώνε κόλλημα: http://www.noknok.tv/2014/04/21/ditch-that-blackberry-switch-to-nokia-lumia-windows-phone/ Edited by iou
Link to comment
Share on other sites

παιδες ε'ιμαι μεταξύ 3g κ 4g ζ10 να επιλεξω..

 

φυσικα το 4g δε με νοιαζει κ η διαφορα των gpu

παγερα αδιαφορο με αφηνει ,δεδομένου ότι δεν παίζω παιχνίδια

 

όμως το οτι η cpu στο

stl 100-1 ειναι στα 45 nm μου φαινεται κωμικοτραγικο για μπαταρια

και αποδοση υπο πιεση,ενοοω browser κ απλα πραματα.

 

ενώ στα άλλα stl είναι στα 28nm,οπότε διαφορα σε μπαταρία

και σε απόδοση σωστά?

 

καλα την σύγκριση σε youtube την έχω δεί,απλά εσείς τι λέτε?

 

γμτ κιέλεγα να το πάρω αύριο απο τα media markt,με δόσεις..

 

αλλά 45 nm?περσι και πιο πισω τα έιχα στο s3..

 

τι λέτε?:confused:

 

συν την άποψη σας πάνω στο αν η gpu στο browsing,θα έχει

διαφορά με την sgx 544 του stl-100-1 που υπερέχει από την adreno..

 

αλήθεια xscope prο,naked browser με τα apk θα μπορώ να βάλω ε?

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να περασω ταινια ή καποιο αλλο αρχειο στο κινητό μου απο το pc? Παρατήρησα οτι δεν το αναγνωριζει σαν usb εξωτερικο δισκο οπως γινεται στα android...δοκιμασα κ με το προγραμμα bb link καθυστερουσε πολυ χωρις αποτελεσμα. Εσεις με ποιον τροπο περνατε τα αρχεια σας?

 

Υ.Γ την ταινια την περασα με καρτα μνημης στο κινητο αλλα οι υποτιτλοι δεν παιζουν...λετε να υπαρχει λυση?

 

ενω εχω συνδεθει στο bb link οταν επιλεγω τη συσκευη μου στις εικονες/βιντεο/μουσικη/εγγραφα δεν εμφανιζει τπτ ενω θα πρεπε ! Μηπως φταιει το snap ή καμια σχεση?? Μονο τα αρχεια του υπολογιστη εμφανιζονται αλλα δε μεταφερονται στο κινητο... το απεγκατεστησα το ξαναεβαλα τπτ, θα με σκασει . Μονο back up κανει! Σε εσας συμβαινει κατι παρομοιο???

Απο τη στιγμη που εχω εγκαταστησει το BB Link δεν το εχω ανοιξει καθολου, οποτε δεν μπορω να σε βοηθησω με το προγραμμα. Οταν συνδεσω το κινητο, απο τη στιγμη που το BB Link εχει πρασει τους drivers στην εγκατασταση, στον "Υπολογιστης μου" εμφανιζονται η εσωτερικη μνημη και η καρτα sd ως μεσα αποθηκευσης και κανω απο εκει τη δουλεια μου.

Η Nokia καλεί τους χρήστες BlackBerry να αλλάξουν σε Windows Phone.:p:lol: Διαβάστε τα σχόλια από κάτω και απολαύστε...:p Η BlackBerry έχει τους πιο πιστούς χρήστες και το δείχνουν πάντα. Βλέπουν επίσης εκεί στην Nokia - Microsoft πως όλο και περισσότεροι δοκιμάζουν το BlackBerry 10 και τρώνε κόλλημα: http://www.noknok.tv/2014/04/21/ditch-that-blackberry-switch-to-nokia-lumia-windows-phone/
Βασικα βλεπει οτι δεν χτυπαει με τιποτα android και ios και ειπε να το γυρισει στην πιο κοντινη απειλη. Δεν νομιζω να ψαρωσει ομως κανενας bb χρηστης :p Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να αφησω το ios για αλλη μια φορα και θελω να δοκιμασω κατι αλλο :) Το αντροιντ το συχαινομαι και τα windows θελουν δουλιτσα ακομα. Επειδη το z30 ειναι μεγαλο ειπα να παω σε z10 αυτο που θελω να μαθω ειναι τι πρεπει να προσεξω σε μια συσκευη το 3g k 4g η εχουν και καποιες αλλες διαφορες αυτες οι συσκευες μεταξυ τους? Αν και το λευκο μου αρεσει περισσοτερο θα το παρω σε μαυρο γιατι δεν βαζω θηκη ποτε στις συσκευες μου και το μαυρο οπως διαβασα εδω ειναι καλυτερο. Και το τελευταιο που θα ηθελα να μαθω ειναι αν υπαρχει σωστο σερβις στην Ελλαδα για αυτες τις συσκευες.
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

 

Στην μνημη της συσκευης μεσα στην διαχειριση αρχειων, υπαρχει ενας φακελος που λεγεται misc και εκει μεσα υπαρχει ακομα ενας με το ονομα android οπου εκει μεσα υπαρχουν υποφακελοι οπως Music, download, pictures, videos. Κανεναν απο αυτους τους υποφακελους οπως και τον βασικο που ονομαζεται android δεν μπορω να τους διαγραψω και οταν προσπαθω να το κανω μου λεει αρνηση αδειας.

 

Τι μπορω να κανω για να διαγραψω τον φακελο αυτον και να ελευθερωσω λιγη μνημη?

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τον ίδιο τον φάκελο δεν μπορείς να τον σβησεις. Οι εφαρμογές που έχεις από το android αν χρησιμοποιουν αρχεία σε κάποιο φάκελο δεν θα μπορέσεις. Δοκίμασα σε φάκελο από εφαρμογή που δεν έχω πια και διαγράφηκε κανονικά.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να αφησω το ios για αλλη μια φορα και θελω να δοκιμασω κατι αλλο :) Το αντροιντ το συχαινομαι και τα windows θελουν δουλιτσα ακομα. Επειδη το z30 ειναι μεγαλο ειπα να παω σε z10 αυτο που θελω να μαθω ειναι τι πρεπει να προσεξω σε μια συσκευη το 3g k 4g η εχουν και καποιες αλλες διαφορες αυτες οι συσκευες μεταξυ τους? Αν και το λευκο μου αρεσει περισσοτερο θα το παρω σε μαυρο γιατι δεν βαζω θηκη ποτε στις συσκευες μου και το μαυρο οπως διαβασα εδω ειναι καλυτερο. Και το τελευταιο που θα ηθελα να μαθω ειναι αν υπαρχει σωστο σερβις στην Ελλαδα για αυτες τις συσκευες.

 

https://www.google.gr/search?client=opera&q=stl+1001+vs&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest#channel=suggest&q=stl+100+1+vs

διαβασε ολα τα πρωτα και δες κιολας..

 

4g εχουν τα 2-4 και έχουν και άλλον επεξεργαστη τα 2-4,με καλυτερη cpu,χειροτερη gpu

 

απο ios να παρεις stl 2,3,4 όχι το 1 που ειναι λιγααακι αργο,προσωπικη μου αποψη

 

ας απαντησει οποιος ξερει κ στο δικό μου ερώτημα στην πίσω σελιδα:O

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που εχω εγκαταστησει το BB Link δεν το εχω ανοιξει καθολου, οποτε δεν μπορω να σε βοηθησω με το προγραμμα. Οταν συνδεσω το κινητο, απο τη στιγμη που το BB Link εχει πρασει τους drivers στην εγκατασταση, στον "Υπολογιστης μου" εμφανιζονται η εσωτερικη μνημη και η καρτα sd ως μεσα αποθηκευσης και κανω απο εκει τη δουλεια μου.

Βασικα βλεπει οτι δεν χτυπαει με τιποτα android και ios και ειπε να το γυρισει στην πιο κοντινη απειλη. Δεν νομιζω να ψαρωσει ομως κανενας bb χρηστης :p

 

Δυστυχως εμενα μου εμφανιζει μονο την καρτα μνημης αφου επιλεξεις τη μαζικη αποθηκευση στις ρυθμισεις. To blackberry protect το εχεις ενεργοποιημενο? Εισαι σιγουρος οτι σου εμφανιζει και την εσωτερική μνημη??

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.gr/search?client=opera&q=stl+1001+vs&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest#channel=suggest&q=stl+100+1+vs

διαβασε ολα τα πρωτα και δες κιολας..

 

4g εχουν τα 2-4 και έχουν και άλλον επεξεργαστη τα 2-4,με καλυτερη cpu,χειροτερη gpu

 

απο ios να παρεις stl 2,3,4 όχι το 1 που ειναι λιγααακι αργο,προσωπικη μου αποψη

 

ας απαντησει οποιος ξερει κ στο δικό μου ερώτημα στην πίσω σελιδα:O

 

Πρωτα απ ολα σε ευχαριστω για τον χρονο σου. Προς το παρον δεν εχω την πολυτελεια να κατσω να διαβασω ολα αυτα και επειδη θα το παρω απο skroutz δεν ξερω αν εχω την πολυτελεια να διαλεξω συγκεκριμμενο κοματι εκτος το οτι θα ειναι 4g. Εσυ οπως βλεπεις απο σκρουτζ ποιο θα μου προτεινες? Απλα θελω να παρω την συσκευη τωρα και σιγα σιγα να ασχοληθω μαζι της.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Εσυ οπως βλεπεις απο σκρουτζ ποιο θα μου προτεινες?

 

+1

Με ενδιαφέρει και εμένα η απάντηση.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εμενα μου εμφανιζει μονο την καρτα μνημης αφου επιλεξεις τη μαζικη αποθηκευση στις ρυθμισεις. To blackberry protect το εχεις ενεργοποιημενο? Εισαι σιγουρος οτι σου εμφανιζει και την εσωτερική μνημη??
ναι το εχω ενεργοποιημενο το blackberry protect και μου εμφανιζει δυο μεσα αποθηκευσης . Απλα στην εσωτερικη μνημη δεν μπορω να πειραξω κανεναν απο τους root φακελους. Ουτε να σβησω ουτε να κανω νεο. Μονο μεσα στους υποφακελους.http://i58.photobucket.com/albums/g273/songless_bird/blackberry_zps75887fbb.png~original

Πηγαινε και στο εικονιδιο στην μπαρα εργασιων (αν εχει windows 7) οταν εχεις συνδεδεμενο το κινητο και πατα πανω στο εικονοδιο που λεει για την συνδεση μηπως εχει καποια ρυθμιση που πρεπει να κανεις για να τα εμφανιζει.

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Ζ10 STL100-1 και μου κάνει το εξής: Το κινητό κλεινει πολλές φορές μόνο του με 27% εώς 60% μπαταρία. Επίσης ο φορτιστής κάνει κάποιον ηλεκτρονικό θόρυβο και γενικά έχει τετόια θέματα. Τι να κάνω? :cry:
HTC 7 Trophy - Nokia Lumia 800 - iPhone 4 - BlackBerry Z10 - Nokia Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Ζ10 STL100-1 και μου κάνει το εξής: Το κινητό κλεινει πολλές φορές μόνο του με 27% εώς 60% μπαταρία. Επίσης ο φορτιστής κάνει κάποιον ηλεκτρονικό θόρυβο και γενικά έχει τετόια θέματα. Τι να κάνω? :cry:

 

Επικοινώνησε με το κατάστημα που το αγόρασες, είναι υπεύθυνοι για την εγγύηση της συσκευής. Σίγουρα δεν είναι φυσιολογικά τα όσα περιγράφεις.

Edited by sakisgi
Link to comment
Share on other sites

Πήρα μόλις στο Public. Πρέπει να τους το στείλω. Με δικά μου έξοδα αποστολής.... Χίλιες φορές σκρουτζ παιδια...
HTC 7 Trophy - Nokia Lumia 800 - iPhone 4 - BlackBerry Z10 - Nokia Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Πήρα μόλις στο Public. Πρέπει να τους το στείλω. Με δικά μου έξοδα αποστολής.... Χίλιες φορές σκρουτζ παιδια...

 

Κρίμα για την ατυχία (πρώτη φορά άκουσα κάτι τέτοιο) αλλά και για το κατάστημα.

Υπομονή και καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

+1

Με ενδιαφέρει και εμένα η απάντηση.

 

stl-01 ειναι 3g οτι ειναι σε 4g ειναι -02-03-04

Σε συσκευες που δεν γραφουν τιποτα καλο ειναι να παρεις τηλ να ρωτησεις ποια εκδοση εχουν.

Αν κανω καποιο λαθος διορθωστεμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδες ε'ιμαι μεταξύ 3g κ 4g ζ10 να επιλεξω..

 

φυσικα το 4g δε με νοιαζει κ η διαφορα των gpu

παγερα αδιαφορο με αφηνει ,δεδομένου ότι δεν παίζω παιχνίδια

 

όμως το οτι η cpu στο

stl 100-1 ειναι στα 45 nm μου φαινεται κωμικοτραγικο για μπαταρια

και αποδοση υπο πιεση,ενοοω browser κ απλα πραματα.

 

ενώ στα άλλα stl είναι στα 28nm,οπότε διαφορα σε μπαταρία

και σε απόδοση σωστά?

 

καλα την σύγκριση σε youtube την έχω δεί,απλά εσείς τι λέτε?

 

γμτ κιέλεγα να το πάρω αύριο απο τα media markt,με δόσεις..

 

αλλά 45 nm?περσι και πιο πισω τα έιχα στο s3..

 

τι λέτε?:confused:

 

συν την άποψη σας πάνω στο αν η gpu στο browsing,θα έχει

διαφορά με την sgx 544 του stl-100-1 που υπερέχει από την adreno..

 

αλήθεια xscope prο,naked browser με τα apk θα μπορώ να βάλω ε?

Επειδη εκατσα και διαβασα λιγο πραγματι το 3g ειναι λιγο ποιο αργο απο το 4g πραγμα που μπορει να μην σε ενδιαφερει και τοσο αλλα καποιοι που ειχαν το 3g ειχαν καποιο προβλημα με το σημα οταν δεν υπηρχε πχ 3g και γυριζε σε 2g δεν μπορουσαν να τους καλεσουν (εχαναν κλησεις) βεβαια δεν ξερω αυτο αν διορθωθηκε με καποια αναβαθμιση

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...