Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εγκαθιστω παλι το whatsapp και περιμενω να δω αν θα γινει παλι κληση στην ενεργοποιηση οπως λενε τα παιδια οτι ειναι φυσιολογικο ή να περιμενω μεσα σε αυτες τις μερες καμια υποπτη κληση . Στην δευτερη περιπτωση απλα θα επαληθευτουν οι υποψιες μου και αυτες οι εφαρμογες θα ειναι καταδικαστεες.

 

ΟΚ περιμένουμε νέα σου αν και είμαι σίγουρος πως δεν θα σου έρθει ξανά περίεργη κλήση… (τουλάχιστον όχι τώρα κοντά)

Edited by gatokefalo
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καμιά κλήση μέχρι στιγμής. Ούτε επιβεβαίωσης. Το περίεργο είναι ότι βλέπω την γυναίκα μου στις επαφές που δεν έχει πλέον την εφαρμογή....

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση επειδή ενδιαφέρομαι να το αγοράσω!υπαρχουν offline maps ή μπορώ να κατεβάσω απο android και με ενδιαφέρει η πλοήγηση!
Link to comment
Share on other sites

Καμιά κλήση μέχρι στιγμής. Ούτε επιβεβαίωσης. Το περίεργο είναι ότι βλέπω την γυναίκα μου στις επαφές που δεν έχει πλέον την εφαρμογή....

 

λογικά από την στιγμή που έγινε έστω και μια φορά έγγραφη της γυναικάς σου , στην εφαρμογή - υπηρεσία , άσχετα εάν θα έχεις την εφαρμογή εγκατεστημένη η όχι πλέον στην συσκευή σου , θα φαίνεται σε αυτούς που έχουν τα στοιχειά (επαφή) της γυναικάς σου (και έχουν και αυτοί βέβαια εγκατεστημένη την συγκεκριμένη εφαρμογή)……ότι είναι εγγεγραμμένη………

Edited by gatokefalo
Link to comment
Share on other sites

Με την παλιά φωτογραφία για avatar.... ενδιαφέρον. Δηλαδή κρατάει η εταιρεία τα τηλέφωνα και ότι βάλουμε στο προφίλ μας για πάντα σε κάποιο σερβερ.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Με την παλιά φωτογραφία για avatar.... ενδιαφέρον. Δηλαδή κρατάει η εταιρεία τα τηλέφωνα και ότι βάλουμε στο προφίλ μας για πάντα σε κάποιο σερβερ.

 

δυστυχώς έτσι λειτουργούν όλες αυτές οι '' αθώες '' εφαρμογές , οι οποίες μας κάνουν και την χάρη και είναι και free :D

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση επειδή ενδιαφέρομαι να το αγοράσω!υπαρχουν offline maps ή μπορώ να κατεβάσω απο android και με ενδιαφέρει η πλοήγηση!

 

Υπάρχουν offline maps, δες για παράδειγμα αυτό το παρακάτω link

http://appworld.blackberry.com/webstore/content/21869897/?countrycode=GR&lang=en

 

Το δοκιμάζεις για 7 ημέρες και αν σου αρέσει αγοράζεις τον χάρτη Ελλάδας (ή οποιον άλλο θέλεις)

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Εσείς πιστεύετε ότι αξίζει να κάνω την μετάβαση;έχει κανείς άλλη εμπειρία απο iPhone σε bb?

 

Εγώ είχα κάνει την μετάβαση πέρυσι αλλά πριν βγει η 10.2. Τρομερό λειτουργικό σίγουρα, όμως εμένα μου έλειπαν εφαρμογές. Τώρα που μπορείς να βάλεις και από Android είναι καλύτερα. Αν έπαιρνα αυτή τη στιγμή, θα έπαιρνα το z30 λόγω οθόνης και μπαταρίας. Πήγαινε δες σε ένα κατάστημα το z10 που θα το έχουν σίγουρα να το δεις από κοντά το λειτουργικό πριν αποφασίσεις

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει αρκετά και το Ζ10!η αλήθεια είναι πως διστάζω να κάνω την αλλαγή λόγο περισσότερο της συνήθειας του iPhone!απο εφαρμογές χρησιμοποιώ λίγες,κυρίως Instagram Twitter και εθνική και alpha internet banking !επισης και gps όταν είναι να πάω κάπου γιατί χανομαι εύκολα...σαν χρήστες του κινητού θα μου προτείνεται να κάνω την μετάβαση;
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει αρκετά και το Ζ10!η αλήθεια είναι πως διστάζω να κάνω την αλλαγή λόγο περισσότερο της συνήθειας του iPhone!απο εφαρμογές χρησιμοποιώ λίγες,κυρίως Instagram Twitter και εθνική και alpha internet banking !επισης και gps όταν είναι να πάω κάπου γιατί χανομαι εύκολα...σαν χρήστες του κινητού θα μου προτείνεται να κάνω την μετάβαση;

 

Αν θες κατι εντελως διαφορετικο - ξεχωριστο το οποιο μπορει να σε δυσκολεψει έως και να το μισησεις τη πρωτη βδομαδα και μετα να το αγαπησεις παραφορα θα σου προτεινα να πας. Αν ομως το κινητο για εσενα δεν ειναι κατι με το οποιο σου αρεσει να ασχολεισαι και απλως το πιανεις στα χερια μονο οταν θες να κανεις κατι συγκεκριμενο θα σου ελεγα να μεινεις με ο,τι γνωριζεις ήδη

 

Επισης πρυποθεση ειναι να ασχοληθεις λιγο (1-2 ωρες) για να μαθεις πως περνανε εφαρμογες android, αλλιως θα αισθανεσαι οτι κατι σου λειπει.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες κατι εντελως διαφορετικο - ξεχωριστο το οποιο μπορει να σε δυσκολεψει έως και να το μισησεις τη πρωτη βδομαδα και μετα να το αγαπησεις παραφορα θα σου προτεινα να πας. Αν ομως το κινητο για εσενα δεν ειναι κατι με το οποιο σου αρεσει να ασχολεισαι και απλως το πιανεις στα χερια μονο οταν θες να κανεις κατι συγκεκριμενο θα σου ελεγα να μεινεις με ο,τι γνωριζεις ήδη

 

Επισης πρυποθεση ειναι να ασχοληθεις λιγο (1-2 ωρες) για να μαθεις πως περνανε εφαρμογες android, αλλιως θα αισθανεσαι οτι κατι σου λειπει.

 

πραγματικά δεν μπορούσες να το περιγράψεις καλύτερα..:)

έτσι ακριβώς αισθάνεσαι αρχικά με ένα blackberry .. το μισείς παρα πολυ…. αλλα μετά από λίγο καιρό θα ξεχάσεις τα πάντα γυρω σου ( iphone-samsung κ.τ.λ) δεν θα σε ενδιαφερει καμια τεχνολογικη εξελιξη (κινητων) η οποια εμφανιζεται …

Θα το αγαπησεις τοσο πολυ πιστεψε με και θα ξενερωνεις διοτι δεν θα μπορεις να πιστεψεις οτι η εταιρια δεν παει τοσο καλα και γιατι ο κοσμος το χλευαζει και δεν το προτιμαει …

Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι έχω στα χέρια μου το ξεζουμιζω!!!ισως γίαυτο βαρέθηκα και το ios!!!πω πω με ψήνεται πολύ άσχημα και όχι τίποτα άλλο έχω βρει ήδη πωλητή και τον έχω stand by!!!!αν κάνω την αλλαγή θα με βοηθήσετε ε;;;
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό είμαστε εδω...εγω έκανα μετάβαση από android και δεν γυρνάω πισω.βεβαια είχα παλαιότερα, BlackBerry os7.alphA και εθνική παίζουν χωρίς προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό είμαστε εδω...εγω έκανα μετάβαση από android και δεν γυρνάω πισω.βεβαια είχα παλαιότερα, BlackBerry os7.alphA και εθνική παίζουν χωρίς προβλημα.

Και η εφαρμογή win bank της Πειραιώς.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, επειδη ειμαι και εγω ετοιμος με το ενα ποδι απο iphone 5 να παω για το z10, μια δυο αποριες εχω: 1. υπαρχει προβλημα με τα email? στελνουμε λαμβανουμε κανονικα? καπου ειχα ακουσει κατι 2. θα μπορω να κλειδωσω οποιες εφαρμογες θελω? 3. υπαρχουν οι βασικες εφαρμογες free η πρεπει να τις πληρωσουμε? 4. ειναι ασφαλες το λειτουργικο του? γιατι και εγω εχω ebanking εθνικης, υπαρχει εφαρμογη γι αυτο?5. κρατα η μπαταρια μια μερα με νορμαλ χρηση? 6.ποια ειναι τα μειονεκτηματα του? 7.εσεις που ειχατε iphone τια σας λειπει απο το bb? 8. ποια εκδοση να παρω ωστε να εχω LTE και απο που? αυτα προς το παρων και αν κανω την υπερβαση θα ηθελα και εγω την πολυτιμη βοηθεια σας, ευχαριστω εκ των προτερων, οποιος εχει χρονο ας μας λυσει τις αποριες :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, επειδη ειμαι και εγω ετοιμος με το ενα ποδι απο iphone 5 να παω για το z10, μια δυο αποριες εχω: 1. υπαρχει προβλημα με τα email? στελνουμε λαμβανουμε κανονικα? καπου ειχα ακουσει κατι 2. θα μπορω να κλειδωσω οποιες εφαρμογες θελω? 3. υπαρχουν οι βασικες εφαρμογες free η πρεπει να τις πληρωσουμε? 4. ειναι ασφαλες το λειτουργικο του? γιατι και εγω εχω ebanking εθνικης, υπαρχει εφαρμογη γι αυτο?5. κρατα η μπαταρια μια μερα με νορμαλ χρηση? 6.ποια ειναι τα μειονεκτηματα του? 7.εσεις που ειχατε iphone τια σας λειπει απο το bb? 8. ποια εκδοση να παρω ωστε να εχω LTE και απο που? αυτα προς το παρων και αν κανω την υπερβαση θα ηθελα και εγω την πολυτιμη βοηθεια σας, ευχαριστω εκ των προτερων, οποιος εχει χρονο ας μας λυσει τις αποριες :)
1 κανένα πρόβλημα με τα Mail . Όλα μου έρχονται άμεσα. 2 τι εννοείς να κλείδωσεις; Υπάρχει γόνικος έλεγχος ενσωματωμένος που κλειδώνει συγκεκριμένες εφαρμογες native ,τηλέφωνα, store , κάμερα κλπ. 3 ποιες ειναι οι βασικές εφαρμογες; Εχει out of the box πολυ πράγμα εγκατεστημένο. 4 το πιο ασφαλές που υπάρχει εκεί έξω... 5 δώσε του περιθώριο μερικές μερες να στρώσει η μπαταρία και θα την βγάζει τη μέρα. 6 κάποιες εφαρμογες δεν υπάρχουν στο δικό του κατάστημα και κάποιες απο το android δεν παίζουν. Η εφαρμογή του τηλ. Καταλόγου ειναι λίγο ζαβη ... Η κάμερα δεν ειναι απο τις καλύτερες, 7 δεν έχω iPhone, με καλύπτει σε περισσότερα το z10 8 stl 100-2 ειναι το 4g . Η διάφορα με το 3G ειναι ο επεξεργαστής. Το 4G εχει snapdragon το άλλο TI . ΤΟ MEDIAMARKT ΔΕΝ εχει 4G .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνώ: η φωτογραφική είναι αξιοπρεπής (ασχολούμαι με τη φωτογραφία και βγάζω πάρα πολλές draft φωτογραφίες) και οι επαφές θέλουν απλά ρυθμίσεις.

Όμως dimtz πιστεύω πως πρέπει να διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες του φόρουμ για να αποκτήσεις σφαιρική άποψη και ενδεχομένως να εντοπίσεις σημεία που δεν σε βολεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνώ: η φωτογραφική είναι αξιοπρεπής (ασχολούμαι με τη φωτογραφία και βγάζω πάρα πολλές draft φωτογραφίες) και οι επαφές θέλουν απλά ρυθμίσεις.

Η φωτογραφικη σε εσωτερικο χωρο ειναι χειροτερη και απο το Ν900. Τα χρωματα ξεπλημενα ακομη και με την επιλογη σταθεροποιησης πολλες βγαινουν θολες.

Οι επαφες εχουν προβλημα. Οταν επεσα πανω σε ενα αρθρο στο crackberry για τις 25 αλλαγες που θελουν στο λειτουργικο ενα απο αυτα ηταν η εφαρμογη επαφων. Καταλαμβανοντας την 6η θεση σε προτεραιοτητα ο συντακτης δεν ειχε λογια να περιγραψει το ποσο κακη ειναι και ελεγε " go home contacts app, you're drunk! ". http://crackberry.com/top-25-improvements-blackberry-10/page/0/20 Εγω απο τις πρωτες μερες ειχα προβλημα με τα ελληνικα και αν ενεργοποιησω τον συγχρονισμο με το facebook δεν βγαζει καμια επαφη αλφαβητικα. Μην πω για τις χαμενες επαφες που δεν φαινονται στην εφαρμογη, αλλα οταν πας στο μητρωο τις βλεπεις... Εχει προβλημα...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

1 κανένα πρόβλημα με τα Mail . Όλα μου έρχονται άμεσα. 2 τι εννοείς να κλείδωσεις; Υπάρχει γόνικος έλεγχος ενσωματωμένος που κλειδώνει συγκεκριμένες εφαρμογες native ,τηλέφωνα, store , κάμερα κλπ. 3 ποιες ειναι οι βασικές εφαρμογες; Εχει out of the box πολυ πράγμα εγκατεστημένο. 4 το πιο ασφαλές που υπάρχει εκεί έξω... 5 δώσε του περιθώριο μερικές μερες να στρώσει η μπαταρία και θα την βγάζει τη μέρα. 6 κάποιες εφαρμογες δεν υπάρχουν στο δικό του κατάστημα και κάποιες απο το android δεν παίζουν. Η εφαρμογή του τηλ. Καταλόγου ειναι λίγο ζαβη ... Η κάμερα δεν ειναι απο τις καλύτερες, 7 δεν έχω iPhone, με καλύπτει σε περισσότερα το z10 8 stl 100-2 ειναι το 4g . Η διάφορα με το 3G ειναι ο επεξεργαστής. Το 4G εχει snapdragon το άλλο TI . ΤΟ MEDIAMARKT ΔΕΝ εχει 4G .

 

εισαι ωραιος, ελυσες πολλες αποριες μου, οτι αλλο σκεφτεις-θυμηθεις μπορεις να το αναφερεις, ευχαριστω!!!

 

Δεν συμφωνώ: η φωτογραφική είναι αξιοπρεπής (ασχολούμαι με τη φωτογραφία και βγάζω πάρα πολλές draft φωτογραφίες) και οι επαφές θέλουν απλά ρυθμίσεις.

Όμως dimtz πιστεύω πως πρέπει να διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες του φόρουμ για να αποκτήσεις σφαιρική άποψη και ενδεχομένως να εντοπίσεις σημεία που δεν σε βολεύουν.

 

οσο μπορω παρακολουθω αυτο εδω το νημα, αλλα ειναι πολλες οι σελιδες :wacko: , εχω μια εικονα το τι παιζει, αλλα φοβαμαι μηπως και δε με καλυψει το z10, οτι αλλο εχετε να πειτε παιδια εδω ειμαι, θα σας παρακολουθω :p , ευχαριστω!!!

edit απο που να κανω την αγορα αν τελικα χρειαστει?

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα με τις επαφες δεν ειχα ποτε θεμα, πραγματικα .

Η καμερα του την ημερα την συγκρινω με την καμερα του iphone 5 που ειχα περιπου 8 μηνες …:)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανεις τηνε εφαρμογη colour led messages? Ρωταω γιατι στην περιγραφη βλεπω πως μπορουμε να την χρησιμοποιησουμε και για αλλες εφαρμογες αλλα δεν βρισκω τον τροπο. Για παραδειγμα με το whatsapp εχει συμβατοτητα η οχι?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η 10.3.12.75 τι περιλαμβάνει ξερουμε;μου ήρθε ειδοποίηση.

 

ακυρο μπερδευτικα …:p

για το BBM αναφερεσε …

Σου απαντησε ο φιλος μας απο κατω :down:

Edited by gatokefalo
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...