Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμία πληρωμή. Δεν έγραψα για την εφαρογή gmail ή κάτι τέτοιο, καμία σχέση. Αφού συγχρονιστούν οι επαφές στο gmail, πας στις ρυθμίσεις του blackberry και προσθέτεις ένα νέο λογαριασμό. Επιλέγεις ο λογαριασμός αυτός να συγχρονίζει επαφές (και αν θες mail και ημερολόγιο) και είσαι έτοιμος!
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο με το gmail το σκεφτηκα και γω αλλα ειδα πως ειναι επι πληρωμη το gamil στο bbworld κα ιαυτη την στιγμη δεν μπορω να το αγορασω.

Εκτος αν εννοεις να προσθεσω τον παλιο μου gmail λογαριασμο στο blackberry και να γινει ετσι η δουλεια.

Για τα υπολοιπα ακολουθω τα βηματα που γραφει στην σελιδα που μου ετσειλες και προχωραω.

Ευχαριστω!

μπορεις να εχεις όσους λογαριασμούς θες gmail συνδεδεμένους αρκεί να εχεις ορίσει ενα που θες για συγχρονισμό με τις επαφές. Για τα τηλέφωνα που φαίνονται ως άγνωστα. Θα πας στην εφαρμογή τηλεφώνου θα κανεις swipe down και βγει ενα μενού με την επιλογή ρυθμισεις. Εκεί θα πας στην #εξυπνη κλήση. Θα επιλέξεις κωδικό χώρας Ελλάδα και αριθμοί εθνικού δικτύου 10. Γενικά η εφαρμογή του καταλόγου ειναι για μπατσες. Οι επαφές που εμφανίζονται αλλού και αλλού όχι εχει να κανει ότι μπορεί να μην ειναι εντιγραμμενη στο τηλέφωνο αλλά να βλέπεις την επαφή απο κάποιο συγχρονισμό. Εγω μάρκαρα όλα τα νούμερα και επέλεξα αντιγραφή τοπικά και λύθηκε το θέμα των χαμένων επαφών.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καμία πληρωμή. Δεν έγραψα για την εφαρογή gmail ή κάτι τέτοιο, καμία σχέση. Αφού συγχρονιστούν οι επαφές στο gmail, πας στις ρυθμίσεις του blackberry και προσθέτεις ένα νέο λογαριασμό. Επιλέγεις ο λογαριασμός αυτός να συγχρονίζει επαφές (και αν θες mail και ημερολόγιο) και είσαι έτοιμος!

 

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια. Ολα εγιναν οπως πρεπει.:lol:

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

για το snap Μπορει να σου φαινεται λιγο μανουρα αλλα εκανα και εγω την διαδικασια χτες και μεσα σε λιγα λεπτα ημουν ετοιμος.στο snap θα βρεις πολλες ελληνικες εφαρμογες.

για της πληρωμενες εφαρμογες απο google play ειναι λιγο ξενερωμα γιατι ειχα πληρωσει για το sygic και τωρα εμεινα χωρις navigation...

Link to comment
Share on other sites

για το snap Μπορει να σου φαινεται λιγο μανουρα αλλα εκανα και εγω την διαδικασια χτες και μεσα σε λιγα λεπτα ημουν ετοιμος.στο snap θα βρεις πολλες ελληνικες εφαρμογες.

για της πληρωμενες εφαρμογες απο google play ειναι λιγο ξενερωμα γιατι ειχα πληρωσει για το sygic και τωρα εμεινα χωρις navigation...

 

Και εγω αυτο παρατηρησα, πως οι πρωην πληρωμενες εφαρμογες δεν υφιστανται πλεον, αλλα δεν με πειραζει καθολου.

Εβαλα τις Free εκδοσεις τους και δουλευουν ικανοποιητικα. Αλλωστε κακα τα ψεματα, δεν νοιωθω την αναγκη να εγκαταστησω τις τοσες πολλες εφαρμογες προς το παρον οσο στο android.

 

Και μια ερωτηση ακομα που θα μου χρησιμευσει στο μελλον.

Σε περιπτωση update πρεπει να γινουν καποιες διαδικασιες επαναφορας εργοστασιακων ρυθμισεων πριν η μετα το update οπως στα android η απλα κραταω ενα backup μεσω καποια εφαρμογης και προχωραω αφοβα?

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ Θα το πω γιατι θα σκασω...Σε αλλο θεμα με κραξανε που δεν χρησιμοποιω αλλους messenger τυπου whatsup και viber, γιατι ζητανε το τηλεφωνο σου ως user ID. Μολις εγκατεστησα το whatsup για δοκιμη πριν μερικες μερες μεσα σε λιγα δευτερολεπτα

που ενεργοποιησα τις εφαρμογες , δεχτηκα αναπαντητες απο Βουλγαρια (+35) και Αργεντινη (+54). Τυχαιο; Προφανως ειναι η απατη με τις υπερογκες χρεωσεις αν δεχτεις την κληση ή στειλεις μηνυμα σε αυτα τα νουμερα. Αλλα δεν το θεωρω τυχαιο που στοχευσαν το νουμερο μου μετα την εγκατασταση αυτων των εφαρμογων που κανουν χρηση του τηλεφωνικου μου καταλογου. Μπορει μαλιστα να σας δειξω και την ωρα που δεχτηκα την αναπαντητη σε σχεση με την ωρα που απανταω στο post και εχω κανει εγκατασταση την εφαρμογη. BBM και παλι ΒΒΜ ρε!!!

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να συνδέονται οι κλήσεις που δέχτηκες με το whatsapp. Είτε ήταν τυχαίο είτε κάποια άλλη εφαρμογή σου κάνει τη ζημιά. Μιλάμε τώρα για μια εφαρμογή που μπορεί να έχει και πάνω από 1 δις χρήστες (μόνο στο android έχει πάνω από 500 εκατομμύρια), δεν υπάρχει καμία περίπτωση να έχει τέτοια προβλήματα και να έχει την πορεία που έχει... Ψάξου τι άλλο μπορεί να σου έχει κάνει τη ζημιά (αν δεν ήταν εντελώς τυχαίο)

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να συνδέονται οι κλήσεις που δέχτηκες με το whatsapp. Είτε ήταν τυχαίο είτε κάποια άλλη εφαρμογή σου κάνει τη ζημιά. Μιλάμε τώρα για μια εφαρμογή που μπορεί να έχει και πάνω από 1 δις χρήστες (μόνο στο android έχει πάνω από 500 εκατομμύρια), δεν υπάρχει καμία περίπτωση να έχει τέτοια προβλήματα και να έχει την πορεία που έχει... Ψάξου τι άλλο μπορεί να σου έχει κάνει τη ζημιά (αν δεν ήταν εντελώς τυχαίο)

Δεν χρησιμοποιώ εφαρμογες που ζητάνε πρόσβαση στον τηλεφωνικό μου κατάλογο. Το z10 ήταν φρέσκο και οι κλήσεις ήρθαν όταν δοκίμασα το viber και το what's app για δώσω βοήθεια σε άτομα μεσα στο forum. Στο viber η κλήση από Βουλγαρία έγινε την ίδια μέρα της εγκατάστασης και στο what's app μόλις ενεργοποίησα τον λογαριασμό από Αργεντινή. Σε κανένα άλλο τηλέφωνο μου που ουδέποτε εγκατέστησα αυτές τις εφαρμογες δεν είχα πρόβλημα. 2 στα 2 παντως για αυτές τις εφαρμογες. Στο skype ειμαι με user name χωρίς πρόσβαση σε κατάλογο. FB με ψεύτικο mail . Δεν το θεωρώ τυχαίο. Και υπάρχει το πρόβλημα των κλήσεων με υπέρογκες χρεώσεις απλώς κανεις δεν το εχει σχετιςει άμεσα με κάποια εφΑρμογη που εχει πρόσβαση στον τηλεφωνικό κατάλογο κάθε χρήστη. Δεν χρησιμοποιώ android ούτε έχω ανεβάσει σε cloud τις επαφές μου. Φυσικά και οι δυο εφαρμογες εχουν φύγει απο το κινητό. Η μονη επιβεβαίωση στην υποψία μου θα ειναι να εγκαταστησω πάλι το what's app και μου έρθει κλήση απο νούμερο εξωτερικού. Αλλά δεν θα το κάνω...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, μην το κάνεις. Και μόλις σου έρθει κλήση εξωτερικού (γιατί θα έρθει - δεδομένου ότι δεν έφταιγε το viber ή το whatsapp), ψάξου να δεις τι μπορεί να φταίει.

 

Σημ: Οι μισές και πάνω από τις εφαρμογές που κατεβάζει ο μέσος χρήστης σε ένα smartphone ζητάνε πρόσβαση στον τηλεφωνικό κατάλογο ή/και στα sms. Προφανώς όχι για να μπαίνουν αυθαίρετα και να τραβάνε πληροφορίες αλλά για να μπορούν να κάνουν ορισμένες δουλειές που χρειάζονται. Αν ασχολείσαι λίγο καιρό με εφαρμογές smartphones, θα πρέπει να το ξέρεις αυτο και να μην σε ενοχλεί. Αν σε ενοχλεί, είτε δεν παίρνεις smartphone είτε παίρνεις και δεν φτιάχνεις google account/apple id/BB id και ησυχάζεις. Βέβαια σε αυτή την περίπτωση έχεις αποφασίσει να χρησιμοποιείς το 30% της συσκευής οπότε δεν βρίσκω για ποιο λόγο να πάρεις smartphone. Γενικά μιλάω.

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ εφαρμογες που ζητάνε πρόσβαση στον τηλεφωνικό μου κατάλογο. Το z10 ήταν φρέσκο και οι κλήσεις ήρθαν όταν δοκίμασα το viber και το what's app για δώσω βοήθεια σε άτομα μεσα στο forum. Στο viber η κλήση από Βουλγαρία έγινε την ίδια μέρα της εγκατάστασης και στο what's app μόλις ενεργοποίησα τον λογαριασμό από Αργεντινή. Σε κανένα άλλο τηλέφωνο μου που ουδέποτε εγκατέστησα αυτές τις εφαρμογες δεν είχα πρόβλημα. 2 στα 2 παντως για αυτές τις εφαρμογες. Στο skype ειμαι με user name χωρίς πρόσβαση σε κατάλογο. FB με ψεύτικο mail . Δεν το θεωρώ τυχαίο. Και υπάρχει το πρόβλημα των κλήσεων με υπέρογκες χρεώσεις απλώς κανεις δεν το εχει σχετιςει άμεσα με κάποια εφΑρμογη που εχει πρόσβαση στον τηλεφωνικό κατάλογο κάθε χρήστη. Δεν χρησιμοποιώ android ούτε έχω ανεβάσει σε cloud τις επαφές μου. Φυσικά και οι δυο εφαρμογες εχουν φύγει απο το κινητό. Η μονη επιβεβαίωση στην υποψία μου θα ειναι να εγκαταστησω πάλι το what's app και μου έρθει κλήση απο νούμερο εξωτερικού. Αλλά δεν θα το κάνω...

 

Η κλήση πού δεκτικές είναι γιά επιβεβαίωσει του νουμερου σου. Ότι έβαλες σωστο νούμερο.

Σου λέει το τετραψήφιο.

Edited by sinepofli
Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό sinepofli, δεν το θυμήθηκα καν αυτό ότι γίνεται. :cool:
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Η κλήση πού δεκτικές είναι γιά επιβεβαίωσει του νουμερου σου. Ότι έβαλες σωστο νούμερο.

Σου λέει το τετραψήφιο.

μα έγινε μετά την λήψη του κωδικού με SMS . Ενεργοποίηση και μετά απο λίγο κλήση. Έτσι γίνεται; Παντως ήταν από Αργεντινή.

Όσο για το 30% της χρήσης του smartphone , δεν εχει να κανει σε καμία περπτωση με τον τηλεφωνικό μου κατάλογο. Δεν μπορω να φανταστώ τι μπορεί να θέλει μια εφαρμογή για φωτογραφίες, τον τηλεφωνικό μου κατάλογο ή μια εφαρμογή για να μου λέει τον καιρό. Κατα τη διάρκεια της εγκατάστασης πάντα απενεργοποιω αυτές τις απαιτήσεις και οι εφαρμογες ειναι λειτουργικοτατες. Η λειτουργία τηλεφώνου ειναι απλά μια δυνατότητα πλέον του smartphone και όχι η καθεαυτό λειτουργία του. Μια χαρά λειτουργεί και χωρίς επαφές.

Προσωπικά απο το 2003 που έχω smartphone μέχρι σήμερα μονο μετά την εξάπλωση του iOS και android έχω δει τέτοιες απαιτήσεις σε εφαρμογες. Στο Symbian και Maemo δεν υπήρχαν. Και τώρα στο bbos10 οι πιο πολλές ζητάνε πρόσβαση στον bbm και όχι στον κατάλογο.

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

μα έγινε μετά την λήψη του κωδικού με SMS . Ενεργοποίηση και μετά απο λίγο κλήση. Έτσι γίνεται; Παντως ήταν από Αργεντινή.

Όσο για το 30% της χρήσης του smartphone , δεν εχει να κανει σε καμία περπτωση με τον τηλεφωνικό μου κατάλογο. Δεν μπορω να φανταστώ τι μπορεί να θέλει μια εφαρμογή για φωτογραφίες, τον τηλεφωνικό μου κατάλογο ή μια εφαρμογή για να μου λέει τον καιρό. Κατα τη διάρκεια της εγκατάστασης πάντα απενεργοποιω αυτές τις απαιτήσεις και οι εφαρμογες ειναι λειτουργικοτατες. Η λειτουργία τηλεφώνου ειναι απλά μια δυνατότητα πλέον του smartphone και όχι η καθεαυτό λειτουργία του. Μια χαρά λειτουργεί και χωρίς επαφές.

Προσωπικά απο το 2003 που έχω smartphone μέχρι σήμερα μονο μετά την εξάπλωση του iOS και android έχω δει τέτοιες απαιτήσεις σε εφαρμογες. Στο Symbian και Maemo δεν υπήρχαν. Και τώρα στο bbos10 οι πιο πολλές ζητάνε πρόσβαση στον bbm και όχι στον κατάλογο.

 

Ναι όταν κανεις ενεργοποιηση , δεχεσαι μια κληση , ενα τυποποιημένο μηνυμα !!

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Ναι όταν κανεις ενεργοποιηση , δεχεσαι μια κληση , ενα τυποποιημένο μηνυμα !!
Δεν ηταν κληση για να ακουσω καποιο μηνυμα. Ηταν αναπαντητη 1 δευτερολεπτου.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηταν κληση για να ακουσω καποιο μηνυμα. Ηταν αναπαντητη 1 δευτερολεπτου.

 

αυτές οι αναπάντητες δεν έρχονται μονό σε εσένα άλλα σε πολλούς χιλιάδες ακόμα (μέσα και εγώ)

Αυτό με τα νούμερα από Βουλγαρία - αργεντινή κ.τ.λ , έχει πάρα γίνει …

Δεν έχω βάλει ποτέ whats up messenger άλλα ούτε και viber,αλλα μου έρχονται μια δυο φορές τον χρόνο .

Δεν είσαι ο μονός πίστεψε με , τυχαίο γεγονός ήταν και δεν φταίνε η συγκεκριμένες εφαρμογές …

Όταν βλέπεις περίεργα νούμερα , άπλα δεν το σηκώνεις ούτε παίρνεις εννοείται πίσω …

Link to comment
Share on other sites

αυτές οι αναπάντητες δεν έρχονται μονό σε εσένα άλλα σε πολλούς χιλιάδες ακόμα (μέσα και εγώ)

Αυτό με τα νούμερα από Βουλγαρία - αργεντινή κ.τ.λ , έχει πάρα γίνει …

Δεν έχω βάλει ποτέ whats up messenger άλλα ούτε και viber,αλλα μου έρχονται μια δυο φορές τον χρόνο .

Δεν είσαι ο μονός πίστεψε με , τυχαίο γεγονός ήταν και δεν φταίνε η συγκεκριμένες εφαρμογές …

Όταν βλέπεις περίεργα νούμερα , άπλα δεν το σηκώνεις ούτε παίρνεις εννοείται πίσω …

Δεν ειχα δεχτει ποτε κληση απο το 1999 που εχω κινητο. Και δεχτηκα μεσα σε δυο μερες που δοκιμασα για πρωτη φορα αυτες τις δυο εφαρμογες που απαιτουν, δεν ειναι προαιρετικο, για την λειτουργια τους προσβαση στον τηλεφωνικο σου καταλογο. Μετα πως μπορω να το θεωρησω τυχαιο;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα δεχτει ποτε κληση απο το 1999 που εχω κινητο. Και δεχτηκα μεσα σε δυο μερες που δοκιμασα για πρωτη φορα αυτες τις δυο εφαρμογες που απαιτουν, δεν ειναι προαιρετικο, για την λειτουργια τους προσβαση στον τηλεφωνικο σου καταλογο. Μετά πως μπορω να το θεωρησω τυχαιο;

για όλα υπάρχει η πρώτη φορά :lol::p

Don't worry ,άπλα μην απαντάς …

Λογικά θα αργήσουν να σε ξανά πάρουν , έτσι γίνεται σε όλους :)

Edited by gatokefalo
Link to comment
Share on other sites

Για 5 μερες 5 εφαρμογες δωρεαν απο επιπληρωμη στο BB world . Tilt , scan to text, InstaVenue , Doodle jump, UNO. Κερδος περιπου 8€.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

αυτές οι αναπάντητες δεν έρχονται μονό σε εσένα άλλα σε πολλούς χιλιάδες ακόμα (μέσα και εγώ)

Αυτό με τα νούμερα από Βουλγαρία - αργεντινή κ.τ.λ , έχει πάρα γίνει …

Δεν έχω βάλει ποτέ whats up messenger άλλα ούτε και viber,αλλα μου έρχονται μια δυο φορές τον χρόνο .

Δεν είσαι ο μονός πίστεψε με , τυχαίο γεγονός ήταν και δεν φταίνε η συγκεκριμένες εφαρμογές …

Όταν βλέπεις περίεργα νούμερα , άπλα δεν το σηκώνεις ούτε παίρνεις εννοείται πίσω …

 

Το viber (νομίζω), θέλει πρόσβαση και στον τηλ. κατάλογο, άρα αν κάποιος φίλος σου έχει βάλει, δεν μου κάνει εντύπωση.

Αν ισχύει κάτι τέτοιο βέβαια...

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Το viber (νομίζω), θέλει πρόσβαση και στον τηλ. κατάλογο, άρα αν κάποιος φίλος σου έχει βάλει, δεν μου κάνει εντύπωση.

Αν ισχύει κάτι τέτοιο βέβαια...

 

ούτε το έχω δουλέψει , άλλα και ούτε με έχει κάνεις στο viber του…..:)

Link to comment
Share on other sites

ούτε το έχω δουλέψει , άλλα και ούτε με έχει κάνεις στο viber του…..:)

 

Δεν είπα αυτό. Λέω πως αν κάποιος στο περιβάλλον σου έχει viber, τότε, αν η εφαρμογή είναι "ύποπτη", υποκλέπτει τις επαφές του.

Επισυνάπτω τις άδειες που απαιτεί το viber. Πάντα μιλάω υποθετικά βέβαια, αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Ηρεμήστε όλοι και καταλάβετε ότι όλα έμμεσα υποκλέπτονται. Από την στιγμή που βγαίνεις στον αέρα μπορείς να χτυπηθείς και βασικά όλοι οι μεγάλοι το κάνουν - φυσικά παράνομα αλλά γίνεται....εσύ δεν θα ήθελες να ξέρεις του χρήστες ενός συστήματος σου; Πώς αλλιώς θα λύσεις το πρόβλημα που θα προκύψει αν δεν ξέρεις από που ήρθε και πως;

Ηρεμία λοiπόν και όποιος θέλει να μην εκτίθεται να μην βγαίνει στο internet. Δεν τον αναγκάζει κανένας!

Καλημέρες...Καλή εβδομάδα σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμήστε όλοι και καταλάβετε ότι όλα έμμεσα υποκλέπτονται. Από την στιγμή που βγαίνεις στον αέρα μπορείς να χτυπηθείς και βασικά όλοι οι μεγάλοι το κάνουν - φυσικά παράνομα αλλά γίνεται....εσύ δεν θα ήθελες να ξέρεις του χρήστες ενός συστήματος σου; Πώς αλλιώς θα λύσεις το πρόβλημα που θα προκύψει αν δεν ξέρεις από που ήρθε και πως;

Ηρεμία λοiπόν και όποιος θέλει να μην εκτίθεται να μην βγαίνει στο internet. Δεν τον αναγκάζει κανένας!

Καλημέρες...Καλή εβδομάδα σε όλους

αυτο δεν σημαίνει ότι πρέπει να κάτσουμε και να απολαύσουμε τον "βιασμό" επειδή δεν μπορούμε να τον αποφύγουμε. Όσο μπορούμε και περνάει απο το χέρι μας.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα αυτό. Λέω πως αν κάποιος στο περιβάλλον σου έχει viber, τότε, αν η εφαρμογή είναι "ύποπτη", υποκλέπτει τις επαφές του.

Επισυνάπτω τις άδειες που απαιτεί το viber. Πάντα μιλάω υποθετικά βέβαια, αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

 

Συμφωνώ απολυτά μαζί σου και ξέρω πως λειτουργούν οι εφαρμογές και ότι αυτές πλέον γίνονται διαχειριστές των συσκευών μας …

Θα πατήσω πάνω στο σκεπτικό σου και θα πω , πως εφόσον πλέον είτε έχουμε( π.χ. viber) είτε όχι , όλου σχεδόν του πλανήτη τα ονόματα -τηλεφωνά βρίσκονται κάπου …

Με αυτό το σκεπτικό , είπα στον φίλο πιο πάνω ότι ήταν τυχαίο γεγονός οι κλήσεις από Βουλγαρία - αργεντινή ..και πως δεν οφείλονται στην εγκατάσταση της συγκεκριμένης εφαρμογής την συγκεκριμένη ήμερα …

Την καλημέρα μου :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εγκαθιστω παλι το whatsapp και περιμενω να δω αν θα γινει παλι κληση στην ενεργοποιηση οπως λενε τα παιδια οτι ειναι φυσιολογικο ή να περιμενω μεσα σε αυτες τις μερες καμια υποπτη κληση . Στην δευτερη περιπτωση απλα θα επαληθευτουν οι υποψιες μου και αυτες οι εφαρμογες θα ειναι καταδικαστεες.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...