Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι αναβάθμιση, πρόβλημα στον "data server" είναι.
Για αυτό ανάφερα μέσα σε παρένθεση ότι δεν είναι παρά τις δικαιολογίες τους. Είναι συνδυαστικό το πρόβλημα και δεν θα μάθουμε ποτέ τι έγινε πραγματικά. Αυτοί θα προσπαθούν να κάνουν damage control για το γόητρο της εταιρίας σε κάθε ανακοίνωση.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να τελειώνουμε σήμερα γιατί αν το πάνε και αύριο έτσι θα φάνε καταγγελία. Δεν συντρέχουν ούτε λόγοι κακοκαιρίας ούτε σεισμός ούτε κάτι άλλο έκτακτο.

 

Αύριο όσοι έχουν εταιρικά Cosmote θα τον πιούνε αν συνεχίσει το πρόβλημα.

 

Με το μόνο που μπορούν να εξιλεωθούν αν όντως πρόκειται για συστημική αναβάθμιση (που δεν είναι) είναι να δώσουν το Platinum στα 50 ευρώ τον μήνα.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με τα εταιρικά τον ήπιαμε και χτες και σήμερα και όταν καλούσες το 13818 σου ελεγε οτι όλες οι γραμμές είναι κατηλλειμένες και καλύτερα να καλέσεις αργότερα και στο κλεινε :lol:

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αναβάθμιση, πρόβλημα στον "data server" είναι.

 

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Φαντάζομαι εννοείς το interface SGW (service gateway) to PGW (packet gateway). Εγώ εκεί πιστεύω ότι έγινε μαντάρα. Και όχι μόνο εκεί.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα και Σερρες!!!

https://www.speedtest.net/my-result/a/5572124429

 

Ουτε αυτο το speedtest φαίνεται να τι χρεωσε μεχρι τωρα ...

Θα δουμε στο μελλον ..

 

Τελικα με εκοινα τα πακετα που λεγαμε θα γινει κατι?

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20191216-100408.jpg

Τα πράγματα εδώ κάτω στην Κρήτη έχουν φτιάξει πάντως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ένα συγκριτικό με την Vodafone στο ίδιο σημείο.

Screenshot-20191216-101010.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος γνώστης να μου εξηγήσει τι γίνεται με την κεραία;Η μία φώτο είναι πρίν ένα μήνα και η άλλη σήμερα.295f5b773bf3f42613285a1e32ccd5bb.jpg47da6614ca7c6f03dc86655d5a3b2da0.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέτσοβο προχτές: https://www.speedtest.net/my-result/d/ec34eb56-400b-43c4-8d58-761bbe9de4e8 Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Ο server Θεσσαλονίκης συνεχίζει να μην χρεώνει ...Επίσης πηγα μια βολτα απο τα χωρια Σερρων και ειδα 1-2 κεραιες καινουργιες...θα στειλω Μόλις βρω την τοποθεσια
Link to comment
Share on other sites

Ο server Θεσσαλονίκης συνεχίζει να μην χρεώνει ...Επίσης πηγα μια βολτα απο τα χωρια Σερρων και ειδα 1-2 κεραιες καινουργιες...θα στειλω Μόλις βρω την τοποθεσια

 

Φωτογραφίες θέλουμε. Όχι τοποθεσίες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί κάποιος γνώστης να μου εξηγήσει τι γίνεται με την κεραία;Η μία φώτο είναι πρίν ένα μήνα και η άλλη σήμερα.295f5b773bf3f42613285a1e32ccd5bb.jpg47da6614ca7c6f03dc86655d5a3b2da0.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι μόνιμο το πρόβλημα; Κάλεσες εξυπηρέτηση πελατών να καταχωρηθεί βλάβη; γιατί προφανώς μιλάμε για βλάβη αν δεν κάνουν εργασίες (ρίχνουν την ισχύ όταν κάνουν πράγματα πάνω στον ιστό)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες θέλουμε. Όχι τοποθεσίες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Είναι μόνιμο το πρόβλημα; Κάλεσες εξυπηρέτηση πελατών να καταχωρηθεί βλάβη; γιατί προφανώς μιλάμε για βλάβη αν δεν κάνουν εργασίες (ρίχνουν την ισχύ όταν κάνουν πράγματα πάνω στον ιστό)

Μάλλον κάνουν εργασίες,θα περιμένω λίγες μέρες να δω αν θα φτιάξει.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να χαρω εγω απεριοριστα...και ακομα ειναξ αρχη

https://drive.google.com/file/d/1B8HJ3pDZqIxe-LRRztMRLiFSLAstytVz/view?usp=drivesdk

 

Σερρες Κεντρο ..στην περιοχη εχει γυρω στα 30-40 τις περισσότερες φορες

 

https://www.speedtest.net/my-result/a/5576279453

Link to comment
Share on other sites

Παντοτε θα υπάρχουν και σε όλους προβληματικές περιοχές. Σε ότι αφορά την cosmote εδώ στο φόρουμ έχουμε το παράδειγμα του king2009 που το πάλεψαν στην περιοχή του με συνεχείς οχλήσεις και πλέον έχουν ανθρώπινο δίκτυο.
Link to comment
Share on other sites

Παντοτε θα υπάρχουν και σε όλους προβληματικές περιοχές. Σε ότι αφορά την cosmote εδώ στο φόρουμ έχουμε το παράδειγμα του king2009 που το πάλεψαν στην περιοχή του με συνεχείς οχλήσεις και πλέον έχουν ανθρώπινο δίκτυο.

Και εμεις εδω Σερρες τι πρεπει να κανουμε?...Πράγματικα οπου και ν απω η κοτε ειναι πολυ μπροστα απο τις αλλες ....Μακρι να ισχυει και σε εμας αυτο ...Τι να κανουμε ..εχω παρςι την εξυπηρετησει 1000 φορες

Link to comment
Share on other sites

Δείτε σύγκριση 3G Vs 4G στη Τριανδρία ψηλά με φόντο τη κεραία της Cosmote από το γήπεδο του ΠΑΟΚ.

Screenshot-2019-12-17-22-38-04-135-org-zwanoo-android-speedtest.png

Screenshot-2019-12-17-22-35-54-031-org-zwanoo-android-speedtest.png

Link to comment
Share on other sites

Καλαμάτα κέντρο (έχουμε πέσει στο 50% απ' ότι συνήθως) https://imgur.com/a/p99fyeX

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις εδω Σερρες τι πρεπει να κανουμε?...Πράγματικα οπου και ν απω η κοτε ειναι πολυ μπροστα απο τις αλλες ....Μακρι να ισχυει και σε εμας αυτο ...Τι να κανουμε ..εχω παρςι την εξυπηρετησει 1000 φορες

Υπομονή και συνεχεις οχλήσεις όπως έκανα και εγώ όταν είχα ως βασικό μου νούμερο την μπλε για 10+ χρονια και όλο έλεγαν "συντομα".. ε στο τελος ηρθε όποτε ήθελαν αυτοί..

Link to comment
Share on other sites

Να χαρω εγω απεριοριστα...και ακομα ειναξ αρχη

https://drive.google.com/file/d/1B8HJ3pDZqIxe-LRRztMRLiFSLAstytVz/view?usp=drivesdk

 

Σερρες Κεντρο ..στην περιοχη εχει γυρω στα 30-40 τις περισσότερες φορες

 

https://www.speedtest.net/my-result/a/5576279453

 

Στο 3G έχεις καλύτερες ταχύτητες;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι Κάτω Τούμπα, Θεσσαλονίκη δεν έχω κανένα πρόβλημα. Χθες έγινε ενεργοποίηση σε ένα νούμερο και ανέβασα μέσα σε λίγες ώρες 9 gb (βασικά σε 2 ώρες)! Edited by djuan1988
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Στο 3G έχεις καλύτερες ταχύτητες;

 

Ναι ...αυτο παντα γινεαι οταν ειναι φορτωμενο το δικτυο

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ μια από τα ίδια αλλά όσο ναναι θα υπάρχουν σημεία όπου ήδη είχε θέμα και τώρα γονάτισε ακόμη περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...