Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έστειλες το sms για να σου ενεργοποιήσουν το 4G? Στην Σπάρτη έχει σίγουρα 4G η cosmote, το έχω δοκιμάσει ο ίδιος. Και αν θυμάμαι καλά δεν ήταν 800άρα, 1800 αν δεν κάνω λάθος.

 

Ναι, έχω στείλει το SMS για ενεργοποίηση του 4G, έχω κάνει πολλά restarts το κινητό, αλλά δεν πιάνω τίποτα στο σπίτι των γονιών μου. Στο κέντρο της πόλης δεν έχω δοκιμάσει ακόμα, καθώς η μάνα μου μπορεί να βάζει κάρτα 1 φορά το χρόνο στον Cosmote αριθμό της, αλλά πολλοί την παίρνουν τηλέφωνο εκεί και τον χρειάζεται... Οποτε είναι λίγο δύσκολο να βγω βόλτα με αυτό τον αριθμό μαζί.

 

Οι άλλες εταιρίες, από το Φθινόπωρο του 2015 δίνουν κανονικά 4G σε όλη τη Σπάρτη και στα τριγύρω χωριά... Φυσικά πιάνω και στο σπίτι μου. Η Cosmote θέλει δουλειά εδώ στη Λακωνία.

Link to comment
Share on other sites

Ξέφυγε η Cosmote σε ταχύτητες στο Πήλιο.

Άγιος Βλάσιος Πηλίου, με απλό LTE (όχι 4G+ συσκευή), έδωσε κάπου στα 75 mbps download speed σε Band 3

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια περιοδείας για service στην Β. Ελλάδα στο ξενοδοχείο ελλισω παλαιό ξενια όπως λένε οι ντόπιοι. Θεωρείται Κέντρο. Πόλη Ξάνθη

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160807/c3c1993caae6fa53bf4de690cd4fcfa2.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160807/031e1190816b6cec922e5be43c88cf79.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160807/c0d85b4b81490213e4064760e91a4277.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160807/e6e560eabd5e483e3d365481603f0db5.jpg

 

 

 

 

Send by Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) using Tapatalk.

Edited by Mark_K

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για τις μετρήσεις.Πολυ χαμηλές 3g ταχύτητες.Φταιει ή κίνηση?

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για τις μετρήσεις.Πολυ χαμηλές 3g ταχύτητες.Φταιει ή κίνηση?

 

Ναι. Αυτό το φαινόμενο συνοδεύεται από cell breathing.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αυτό το φαινόμενο συνοδεύεται από cell breathing.

 

Ναι αλλά εφόσον 3+4g βγαίνουν από την ίδια κεραία τότε γιατί υπάρχει διαθέσιμη ταχύτητα για 4g (που συνδέονται λιγότεροι)και όχι για το φορτωμένο 3g;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εφόσον 3+4g βγαίνουν από την ίδια κεραία τότε γιατί υπάρχει διαθέσιμη ταχύτητα για 4g (που συνδέονται λιγότεροι)και όχι για το φορτωμένο 3g;

 

Στο ran υπάρχει το πρόβλημα. Όχι στο packet core

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,το 4G στο εξοχικο ειναι πενα.Με 800αρα εχω μεσα και εξω.Το 3G με χαμηλο σημα και μονο εξω,μεσα εχω E,το οποιο τραβαει ανετα το zero facebook. Απο ταχυτητες 4G ειναι στα 15-20Mbps και 3G στα 5Mbps. Το 4G δεν εχει 100αρια αλλα με 15-30Mbps μια χαρα δουλεια κανεις.Σαν μια καλη Adsl συνδεση.

 

Σιδηροδρομικος σταθμος Λεπτοκαρυας http://www.speedtest.net/my-result/i/1734840848 4G

http://www.speedtest.net/my-result/i/1734839933 3G

4G εχει στο χωριο απο B20(800) και B3(1800)

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by impreza_sti

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Λαυκος Πήλιο:

Full 4g/3g/2g.

4g: 120Mbps (band 3)

3g: 21Mbps

 

Οι άλλες έχουν πρόβλημα με το 2G. Αυτά!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λαυκος Πήλιο:

Full 4g/3g/2g.

4g: 120Mbps (band 3)

3g: 21Mbps

 

Οι άλλες έχουν πρόβλημα με το 2G. Αυτά!

 

4G εχω πιασει 98 στη Θεσσαλονικη(Αερογεφυρα Χαλκιδικης,Χαριλαου) απο Band 3 αλλα το τονιζω το 5s εχει 100/50 LTE Modem.

3G εχω 27Mbps στο σπιτι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Λαυκος Πήλιο:

Full 4g/3g/2g.

4g: 120Mbps (band 3)

3g: 21Mbps

 

Οι άλλες έχουν πρόβλημα με το 2G. Αυτά!

 

Απίστευτες ταχύτητες η Cosmote, έχει αφήσει πολύ πίσω σε ταχύτητες τους ανταγωνιστές της!

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζουμε την περιοδεία στην Β. Ελλάδα κεντρική πλατεία Ξάνθης.

 

Cosmote

http://i68.tinypic.com/1ysg0.jpg

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

@mixtri

 

και στην παραλία Αναύρου χτες βράδυ τα 80 mbps τα είχε για πλάκα

 

@cmvr

 

πρώτη φορά βλέπω τόσο χαμηλή ταχύτητα στο UMTS της Cosmote. Το πιο χαμηλό που έχω δει είναι κάπου 5-6 mbps!

Link to comment
Share on other sites

ο χαρτης καλυψης 4G που αναρτηθηκε στο frogmobile εχει μικροτερη καλυψη σε σύγκριση με αυτον του Ιουνιου... κυριως βορειοανατολικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ο χαρτης καλυψης 4G που αναρτηθηκε στο frogmobile εχει μικροτερη καλυψη σε σύγκριση με αυτον του Ιουνιου... κυριως βορειοανατολικά.

 

Απο προσφατη προσωπική εμπειρία, στην ανατολικη Πελοποννησο (νομοί Αρκαδιας και Λακωνιας) το 4g της cosmote ειναι σχεδον πλήρως εικονικό σε σχεση με το χαρτη της (ιδιως παραλιακά) και υστερει σημαντικα τοσο σε γεωγραφική οσο και πληθυσμιακή κάλυψη (σχεδον ανυπαρκτη) σε σχεση με τις αλλες δυο εταιρίες. Οτι 4g υπάρχει έρχεται απο <απέναντι> απο Ναυπλιο, Τολό, Πορτοχελι, Σπετσες κτλ και συνήθως δεν ειναι καν αξιοποιήσιμο.

 

Περιεργως και σε συγκριση με 1έτος πριν, η wind έχει πλεον 4g (μονο 800αρι) και αναβαθμισμενο 3g και εχει σημαντικα εκτενεστερη-γεωγραφική- καλυψη απο την vodafone στο 4g (μεχρι και σε κατι πραγματικά κουλά σημεία όπως ακατοικητες περιοχες σε μεγαλο υψόμετρο πανω στον Πάρνωνα μεσα στο αχανές δάσος όπου εχει 4g-αξιοποιήσιμο-σήμα), η οπoία ομως vodafone έχει μεν σαφώς μικροτερη γεωγραφική καλυψη στο 4g στην περιοχή αλλά αισθητά καλυτερο και εξυπνότερα στημένο 4g δίκτυο αλλά και ποιοτικότερο π.χ. ping στις κατοικημένες, ίσως λογω του συνδιασμου 800/1800.

Το στησιμο και η γεωγραφικη κάλυψη του 4g δικτυου της wind πάντως μοιαζει σαν να ηθελε να βαψει γρήγορα μπλε το χαρτη, ενω της vodafone δείχνει να ήθελε περισσότερο την ουσία.

 

Στο 3G η vodafone έχει και αυτή βελτιωθεί αισθητά και πλησιάζει τη cosmote στην πληθυσμιακή κάλυψη, μεχρι και σε κατι χωρια των 20-30 κατοίκων στα κατσάβραχα έχει πλέον 3g, λογω της σχεδον καθολικής εφαρμογής του 900αριου 3G.

Aλλά υπερτερεί το καλοκαίρι στην ποιότητα (διαθεσιμότητα), κυριως λογω του μπουκωμενου το H της cosmote. Πάντως σε γεωγραφικη καλυψη σε Η η cosmote εξακολουθεί να ειναι πολυ μπροστά.

Eχω την αισθηση και η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ηταν κινηση ματ να "επενδυσει" στο 900αρι 3G (κυρίως μειωσης κόστους).

Πάντως το Η της wind στην ανατολικη πελοπόννησο έχει πλέον αναβαθμιστεί και είναι αξιοπρεπές αλλά εξακολουθει να υστερεί κυρίως σε γεωγραφική και λιγοτερο σε πληθυσμιακή κάλυψη σε σχέση με τις υπολοιπες δυο. Μαλλον δεν εγινε πληρης - ακόμα?- συνεγκατάσταση με την vodafone στα ανατολικά των 2αυτών νομών.

 

Στο 2G/E wind=vodafone πανομοιότηπες κατα 95% σε γεωγραφικη και πληθυσμιακή, με ελαφρά υπεροχη σε κάλυψη της vodafone σε ακατοίκητες περιοχές όπως παραλιες.

 

Κομωπολεις, τουριστικα θερετρα και μεγάλες παραλιες ειναι ανευ 4g καλυψης απο την cosmote ιδιως στην ανατολική Αρκαδια και βορειοανατολική Λακωνια, και με τραγικα μπουκωμενο επι ωρες απο κινηση Η.

Θελει πολυ δουλεια απο την cosmote η περιοχή με το <περίεργο> αναγλυφο... βουνό-επαρχιακός δρόμος-γκρεμος-θάλασσα.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Ε, είναι μέχρι να αρχίσει και η Cosmote την προσθήκη και σε LTE 800 προς τα κει :p

 

Τα ίδια έλεγα κι εγώ για το Πήλιο με την Vodafone και εδώ και μερικούς μήνες έκανε τόσο γερή αναβάθμιση η Cosmote που την άφησε χιλιόμετρα πίσω :p

Κάπως έτσι θα πάει μέχρι να ολοκληρώσουν σχεδόν την LTE κάλυψη και οι 3, σχεδόν σε 1.5 - 2 χρόνια! Κάποια θα είναι πιο πίσω κατά τόπους, σε κάλυψη και ταχύτητα

Link to comment
Share on other sites

ο χαρτης καλυψης 4G που αναρτηθηκε στο frogmobile εχει μικροτερη καλυψη σε σύγκριση με αυτον του Ιουνιου... κυριως βορειοανατολικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Απο προσφατη προσωπική εμπειρία, στην ανατολικη Πελοποννησο (νομοι Αρκαδιας και Λακωνιας) το 4g της cosmote ειναι σχεδον πλήρως εικονικό σε σχεση με το χαρτη της (ιδιως παραλιακά) και υστερει σημαντικα τοσο σε γεωγραφική οσο και πληθυσμιακή κάλυψη σε σχεση με τις αλλες δυο εταιρίες. Οτι 4g υπάρχει έρχεται απο <απένατι> απο Ναυπλιο, Πορτοχελι, Σπετσες κτλ και συνηθως δεν ειναι καν αξιοποιήσιμο.

 

Περιεργως και σε συγκριση με 1έτος πριν, η wind έχει πλεον 4g (μονο 800αρι) και αναβαθμισμενο 3g και εχει σημαντικα εκτενεστερη-γεωγραφική- καλυψη απο την vodafone στο 4g (μεχρι και σε κατι πραγματικά κουλά σημεία όπως ακατοικητες περιοχες σε μεγαλο υψόμετρο πανω στον Πάρνωνα μεσα στο αχανές δάσος όπου εχει 4g-αξιοποιήσιμο-σήμα), η οπoία ομως vodafone έχει μεν μικροτερη γεωγραφική καλυψη στο 4g αλλά αισθητά καλυτερο και εξυπνότερα στημένο δίκτυο 4g και αλλά και ping στις κατοικημένες, κυριως λογω του συνδιασμου 800/1800.

Το στησιμο και η γεωγραφικη κάλυψη του 4g δικτυου της wind μοιαζει σαν να ηθελε να βαψει μπλε το χαρτη.

 

Αντιθετως στο 3G σε γεωγραφική καλυψη η vodafone υπερτερει αισθητά σε σχεση με ολες, λογω σχεδον καθολικής εφαρμογής του 900αριου 3G. και είναι σχεδον εφάμιλη της cosmote στην πληθυσμιακή, μεχρι και σε κατι χωρια των 20-30 κατοίκων.

Eχω την αισθηση και η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ηταν κινηση ματ να "επενδυσει" στο 900αρι 3G και τα πλεονεκτηματα αυτης της κινησης θα φανουν συντομα μαζικά.

Πάντως το Η της wind στην ανατολικη πελοποννησο ειναι πλέον αξιοπρεπές αλλά εξακολουθει να υστερεί σε κυρίως γεωγραφική κάλυψη σε σχέση με τις υπολοιπες δυο. Μαλλον δεν εγινε πληρης - ακόμα?- συνεγκατάσταση με την vodafone.

 

Στο 2G/E wind=vodafone πανομοιότηπες κατα 90% σε γεωγραφικη και πληθυσμιακή, με ελαφρά υπεροχη σε κάλυψη της vodafone στις ακατοικητες, αλλά και οι 2 υπερτερούν αισθητά απο cosmote.

 

Κομωπολεις, τουριστικα θερετρα και μεγάλες παραλιες ειναι ανευ 4g καλυψης απο την cosmote ιδιως στην ανατολική Αρκαδια και βορειοανατολική Λακωνια, και με τραγικα μπουκωμενο επι ωρες απο κινηση Η.

Θελει πολυ δουλεια απο την cosmote η περιοχή με το <περίεργο> αναγλυφο... βουνό-επαρχιακός δρόμος-γκρεμος-θάλασσα.

 

Πριν 3 μηνες,ειχα κατεβει απο Θεσσαλονικη στη Μεσσηνια απο Ηπειρο και Δυτικη Ελλαδα.Για Μεσσηνια απο Πυργο εως Καλαματα και απο εκει εως Πυλο.Μετα πηγα Ναυπλιο-Τολο και απο εκει Πορο,Σπετσες,Υδρα,Πορτο Χελι.Ειχα τοτε Q, η οποια σχεδον σε ολα τα σημεια ειχε αναβαθμισει.Η κοσμοτε παντως που ηταν σε ενα ρολοι κινητο ειχε καλο 2G και μαζι με την μπλε ειχες σημα παντου. Η βοντα στα βουνα ειχε θεματα(Μεσσηνια).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σε πρόσφατο ταξίδι απο Πειραιά στην Ίο και Σαντορίνη, η πράσινη έχει καλύψει πολύ καλύτερα και τα δυό νησία σε σημείο που να λές δεν αξίζει να παιδεύομαι άλλο με τους άλλους δύο.Ειδικά μεσα στα πλοία της γραμμής της HSW (μάλλον υπάρχουν repeaters) εισαι με 4 μπάρες 4G+ σχεδόν σε ολη τη διαδρομή!!! Edited by Mark_K

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Για τη θαλάσσια κάλυψη, ρε παιδιά λογικό είναι, προφανώς δείχνει outdoor με ένα fading margin 10dB maximum. Το πλοίο είναι μεταλλικό, λέτε να ενδιαφέρει την εταιρεία αν έχετε κάλυψη μέσα "στα ασανσέρ"; Αν ενδιαφέρεται η Hellenic Seaways να παρέχει σωστές υπηρεσίες στους πελάτες να επιτρέπει σε όλες τις εταιρείες να βάζουν repeaters στα πλοία της. Δε θα αλλάξει κανένας σε cosmote αν έχει καλύτερο σήμα μέσα στο πλοίο. Θα εκνευριστεί όμως που το πλοίο δεν έχει repeaters των άλλων εταιρειών. Στην Ελλάδα μια ζωή "οπαδικά" το βλέπουνε οι υπεύθυνη για αυτό και αυτή η απαράδεκτη κατάσταση (βλέπε Αττικό μετρό, πλοία... όπου έχουμε εταιρικό να πιάνει, οι άλλες εταιρείες δε μας νοιάζει τι κάνουν... οι πελάτες μας ΔΕ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ τι εταιρεία χρησιμοποιούν, εμείς ΚΟΣΜΟΤΕ έχουμε! ). Λυπάμαι αλλά κάποια πράγματα δεν αλλάζουν σε αυτή τη χώρα, ή θα πρέπει να περάσουν πολλά πολλά χρόνια... :X Edited by Mark_K

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για τη θαλάσσια κάλυψη, ρε παιδιά λογικό είναι, προφανώς δείχνει outdoor με ένα fading margin 10dB maximum. Το πλοίο είναι μεταλλικό, λέτε να ενδιαφέρει την εταιρεία αν έχετε κάλυψη μέσα "στα ασανσέρ"; Αν ενδιαφέρεται η Hellenic Seaways να παρέχει σωστές υπηρεσίες στους πελάτες να επιτρέπει σε όλες τις εταιρείες να βάζουν repeaters στα πλοία της. Δε θα αλλάξει κανένας σε cosmote αν έχει καλύτερο σήμα μέσα στο πλοίο. Θα εκνευριστεί όμως που το πλοίο δεν έχει repeaters των άλλων εταιρειών. Στην Ελλάδα μια ζωή "οπαδικά" το βλέπουνε οι υπεύθυνη για αυτό και αυτή η απαράδεκτη κατάσταση (βλέπε Αττικό μετρό, πλοία... όπου έχουμε εταιρικό να πιάνει, οι άλλες εταιρείες δε μας νοιάζει τι κάνουν... οι πελάτες μας ΔΕ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ τι εταιρεία χρησιμοποιούν, εμείς ΚΟΣΜΟΤΕ έχουμε! ). Λυπάμαι αλλά κάποια πράγματα δεν αλλάζουν σε αυτή τη χώρα, ή θα πρέπει να περάσουν πολλά πολλά χρόνια... :X

 

 

Ολα τα πλοία της HSW εχουν το λογότυπο της Cosmote στο πλάι τους.Παλαιότερα είχαν της Vodafone.Προφανώς υπάρχει κάποιο διαφημιστικό συμβόλαιο αλλά και υποχρεώσεις τοων συμβαλλομένων μεταξύ των.Η τοποθέτηση repeaters ενδεχομένως.αποτελεί μέρος του συμβολαίου αυτού,όπως εκτιμώ εγώ.Μου φαινεται λογικό λοιπόν,να μην αναμεταδίδεται σήμα των άλλων εταιρειών στα πλοία αυτά,αφου δεν φαίνεται να είναι μεσα στη σύμβαση αυτή!

Edited by Mark_K

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα πλοία της HSW εχουν το λογότυπο της Cosmote στο πλάι τους.Παλαιότερα είχαν της Vodafone.Προφανώς υπάρχει κάποιο διαφημιστικό συμβόλαιο αλλά και υποχρεώσεις τοων συμβαλλομένων μεταξύ των.Η τοποθέτηση repeaters ενδεχομένως.αποτελεί μέρος του συμβολαίου αυτού,όπως εκτιμώ εγώ.Μου φαινεται λογικό λοιπόν,να μην αναμεταδίδεται σήμα των άλλων εταιρειών στα πλοία αυτά,αφου δεν φαίνεται να είναι μεσα στη σύμβαση αυτή!

 

Εμένα δε μου φαίνεται λογικό και σου εξήγησα το λόγο. Μπορείς σαν εταιρεία (HSW) να έχεις εταιρικό ΚΟΣΜΟΤΕ, να κάνεις διαφήμιση αλλά για τους πελάτες σου εξασφαλίζεις τις καλύτερες υπηρεσίες. Αυτό σημαίνει ότι είναι ευθύνη σου οι εταιρείες να παρέχουν καλή λήψη μέσα στο πλοίο. Αν μάλιστα παρεμποδίζεις τις άλλες εταιρείες να τοποθετήσουν repeaters τότε το λάθος είναι 100 φορές μεγαλύτερο και για εμένα οι καταναλωτές θα έπρεπε να διαμαρτύρονται.

Στη Σουηδία η Skånetrafiken έχει συμβόλαιο με την Τelia. Και όμως σε όλα τα φαράγγια, μετρό κτλ έχει υποχρεώσει τις εταιρείες να τα καλύψουν για να παρέχουν καλύτερες υπηρεσίες στους πελάτες. Αλλά εκεί είναι Σουηδία, εδώ είναι Ελλάδα. :O

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζουμε όμως αν προσκλήθηκαν και οι ανταγωνιστές να εγκαταστήσουν repeaters και αρνήθηκαν :)

Θα μπορούσε να έχει συμβεί κι αυτό

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζουμε όμως αν προσκλήθηκαν και οι ανταγωνιστές να εγκαταστήσουν repeaters και αρνήθηκαν :)

Θα μπορούσε να έχει συμβεί κι αυτό

 

Αυτό μου μοιάζει σενάριο επιστημονικής φαντασίας.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου φαίνεται λογικό και σου εξήγησα το λόγο. Μπορείς σαν εταιρεία (HSW) να έχεις εταιρικό ΚΟΣΜΟΤΕ, να κάνεις διαφήμιση αλλά για τους πελάτες σου εξασφαλίζεις τις καλύτερες υπηρεσίες. Αυτό σημαίνει ότι είναι ευθύνη σου οι εταιρείες να παρέχουν καλή λήψη μέσα στο πλοίο. Αν μάλιστα παρεμποδίζεις τις άλλες εταιρείες να τοποθετήσουν repeaters τότε το λάθος είναι 100 φορές μεγαλύτερο και για εμένα οι καταναλωτές θα έπρεπε να διαμαρτύρονται.

Στη Σουηδία η Skånetrafiken έχει συμβόλαιο με την Τelia. Και όμως σε όλα τα φαράγγια, μετρό κτλ έχει υποχρεώσει τις εταιρείες να τα καλύψουν για να παρέχουν καλύτερες υπηρεσίες στους πελάτες. Αλλά εκεί είναι Σουηδία, εδώ είναι Ελλάδα. :O

Oλα στον κόσμο που ζούμε ειναι "δούναι και λαβείν"...

Πρέπει λοιπόν να δώσεις για να πάρεις...Ειδικά στον κοσμο του επιχειρείν τιποτε δεν γινεται στο τζάμπα...Ας φροντισουν λοιπόν οι ετερείες κινητής να βάλουν σταθμούς βασης σε ολη την επικράτεια (με το αναλογο κόστος) για να καλύψουν τους πελάτες τους και φυσικά και αυτούς που ταξιδεύουν με τα πλοία το καλοκαίρι.Σιγουρα θα μπορούσε να υπήρχαν και άλλα repeaters μεσα στα HSW...απλά οι "πράκτορες του τζάμπα" την πάτησαν εδώ...:p

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...