Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cosmote: 800-1800

Vodafone: 800-2600

Wind: 800

 

Όλες οι συχνότητες παίζουν σε όλες τις εταιρίες. Η WIND βάζει και αυτή 1800-2600, αλλά πιο πολύ 800. Η Vodafone έχει και αυτή πολύ 800, αλλά λιγότερο από της WIND και φυσικά έχει και 1800-2600. Η Cosmote ελάχιστο 800 πρέπει να έχει και πιο πολύ παίζει σε 1800, αλλά και 2600.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1484

  • georgemv

    736

  • cmvr

    1009

  • georgebad

    1099

Cosmote: 800-1800

Vodafone: 800-2600

Wind: 800

 

Cosmote: 800/1800/2600

Vodafone: 800/1800/2600

Wind: 800/1800/2600

:blink:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Cosmote: 800/1800/2600

Vodafone: 800/1800/2600

Wind: 800/1800/2600

:blink:

 

Καθεσε και ασχολήσε και 'συ... Ειναι γνωστός γυρολόγος με πρόσβαση σε data που μονο αυτος εχει στην παράλληλη Ελλάδα που ζει.

 

Υ.Γ. Η 1800 παιζει σχεδόν παντού. 2600 σε περιοχες με πολους χρήστες και 1800 στην συντριπτικη πλειοψηφία των αστικών κέντρων. Η 800 εμφανίζεται μονο σε κατι περιοχές που θέλουν κάλυψη τεράστια αλλα σποραδική (παραλίες, αραιοκατοικημένες περιοχες κοκ)

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καθεσε και ασχολήσε και 'συ... Ειναι γνωστός γυρολόγος με πρόσβαση σε data που μονο αυτος εχει στην παράλληλη Ελλάδα που ζει.

 

:lol::lol::lol::lol::lol: Ο καθένας το μακρύ και το κοντό του.....

 

Σε εκείνη την ελλάδα προφανώς δεν θα έχουμε και μνημόνιο :lol::lol::lol:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καθεσε και ασχολήσε και 'συ... Ειναι γνωστός γυρολόγος με πρόσβαση σε data που μονο αυτος εχει στην παράλληλη Ελλάδα που ζει.

 

Υ.Γ. Η 1800 παιζει σχεδόν παντού. 2600 σε περιοχες με πολους χρήστες και 1800 στην συντριπτικη πλειοψηφία των αστικών κέντρων. Η 800 εμφανίζεται μονο σε κατι περιοχές που θέλουν κάλυψη τεράστια αλλα σποραδική (παραλίες, αραιοκατοικημένες περιοχες κοκ)

 

η 800 βρισκεται και σε πολεις αλλα πολυ λιγοτερο. πχ αγ παρασκευη κοντα στην περιφεριακη υμητου

Link to comment
Share on other sites

Καθεσε και ασχολήσε και 'συ... Ειναι γνωστός γυρολόγος με πρόσβαση σε data που μονο αυτος εχει στην παράλληλη Ελλάδα που ζει.

 

Υ.Γ. Η 1800 παιζει σχεδόν παντού. 2600 σε περιοχες με πολους χρήστες και 1800 στην συντριπτικη πλειοψηφία των αστικών κέντρων. Η 800 εμφανίζεται μονο σε κατι περιοχές που θέλουν κάλυψη τεράστια αλλα σποραδική (παραλίες, αραιοκατοικημένες περιοχες κοκ)

 

Δε καταλαβαίνω τι κόλλημα είναι αυτό με τις συχνότητες, πραγματικά. Όταν έχεις φάσμα το χρησιμοποιείς. Και όπως είπες, αλλού είναι πιο κατάλληλο το 2600 και αλλού το 800. Το 1800 είναι κάτι σαν "παντώς καιρού" καθώς και υποστήριξη έχει από όλες τις συσκευές και υπάρχει αρκετό διαθέσιμο φάσμα σε αυτή τη συχνότητα, και μάλιστα πολύ καθαρό.

Αυτό που πρέπει να τονίζουμε είναι ότι για να έχεις την καλύτερη δυνατή εμπειρία, δεδομένου ότι το δίκτυο έχει ρυθμιστεί σωστά, πρέπει η συσκευή σου να υποστηρίζει 800.1800.2600. Τέλος. Ας αφήσουμε την ανάθεση συχνοτήτων στους σχεδιαστές δικτύου. Κάτι παραπάνω ξέρουν ;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

άλλαξα την Sim και θέλω να ενεργοποιήσω το 4G. πρέπει να πάρω στην εξυπηρέτηση της cosmote ή γίνεται και με free sms?
Link to comment
Share on other sites

άλλαξα την Sim και θέλω να ενεργοποιήσω το 4G. πρέπει να πάρω στην εξυπηρέτηση της cosmote ή γίνεται και με free sms?

 

 

Απλα σμς φιλε 4g στο 1333

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Check out my Ookla Speedtest result. What's your speed? http://www.speedtest.net/my-result/a/1680502216 Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Check out my Ookla Speedtest result. What's your speed? http://www.speedtest.net/my-result/a/1680502216

 

σε ποια περιοχη ησουνα και ειχες παραπανω απο 100mbs ταχυτητα ; επισης τι συσκευη χρησιμοποιεις 4g+ ?.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα , μενω ΑΦΩΝΟΣ .

 

Υπαρχει 4G + στην Δραμα ? ? ? ? ? ? ? ? ?

 

Εχει προχωρησει η επεκταση του 4G + και σε αλλες περιοχες της Ελλαδας , εκτος απο εκεινες τις περιοχες τις οποιες ειχε ανακοινωσει η Cosmote πριν καποιους μηνες (ισως και χρονο) , στην αρχη του 4G + δικτυου της ?

 

Στην Λαρισα και στον Βολο , υπαρχει 4G + απο την Cosmote ?

 

Γνωριζει καποιος φιλος ?

Link to comment
Share on other sites

Δράμα. galaxy s6 edge

Σε ποια περιοχή είναι η μέτρηση?Στη πλατεία?

Σίγουρα έχει μπει καινούργια κεραία 4G απο την cosmote,γιατί χτες που ήμουν Καλό αγρό(7-8χλμ απο το κεντρο)και επιανα 4G κανονικά ενω πριν λίγο καιρό δεν είχε!

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχή είναι η μέτρηση?Στη πλατεία?

Σίγουρα έχει μπει καινούργια κεραία 4G απο την cosmote,γιατί χτες που ήμουν Καλό αγρό(7-8χλμ απο το κεντρο)και επιανα 4G κανονικά ενω πριν λίγο καιρό δεν είχε!

 

Απλως εγιναν καποιες "αναβαθμισεις" πριν λιγες ημερες. Ειναι 100 μετρα απο την πλατεια.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ με s5 έχω πιάσει πολλές φορές και σε διαφορετικά μέρη σε Αττική 4g ακόμα και μέσα σε διαμέρισμα 142download-46upload.H ταχύτητα του αγαπητού μας φίλου είναι χαμηλή για τα δεδομένα s6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ με s5 έχω πιάσει πολλές φορές και σε διαφορετικά μέρη σε Αττική 4g ακόμα και μέσα σε διαμέρισμα 142download-46upload.H ταχύτητα του αγαπητού μας φίλου είναι χαμηλή για τα δεδομένα s6

Δεν είναι θέμα συσκευής αλλά δικτύου!

Άλλο Αθήνα και άλλο Δράμα :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δε βλέπω καμία, μα καμία διαφορά στην πραγματική καθημερινή χρήση που έκανα είτε με το 5s, είτε με το z3 ή με το 6s...απο web browsing, απο παιχνίδια,απο YouTube, απο οτιδήποτε....στην αρχή έλεγα ειναι νωρίς, πέρασαν ομως δυο χρόνια και βάλε αλλά τπτ...ειδικά περίμενα καλύτερο ping στο φόρτωμα σελίδων...θα θυσίαζα άνετα μπαταρία για να έχω τα πλεονεκτήματα του 4g δικτύου αλλά τελικώς με 3G always on είμαι καλυμμένος 100% Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

οταν ειχα το s6 edge μου εβγαζε στην οθονη το 4g+ ,τωρα που εχω το 6s γραφει μονο 4g ,ακριβως στις ιδιες περιοχες .μηπως δεν το δειχνει η συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλά μην τρελαθούμε κιόλας 4g+στα δράμα με την σταγόνα και σε speedtest με Vodafone παιδιά σορρυ αλλά πολύ καλύτερη η δεύτερη και δεν με νοιάζει ούτε ο φόρτος ούτε το μέρος δεν θα ρωτάω πότε μπορώ να μπαίνω και να δουλεύω τ δεδομένα μου.αν έχει ήλιο ζέστη αέρα κτλ κτλ η το έχεις ή είσαι μπάζα είναι απλό. ...
Link to comment
Share on other sites

Καλά μην τρελαθούμε κιόλας 4g+στα δράμα με την σταγόνα και σε speedtest με Vodafone παιδιά σορρυ αλλά πολύ καλύτερη η δεύτερη και δεν με νοιάζει ούτε ο φόρτος ούτε το μέρος δεν θα ρωτάω πότε μπορώ να μπαίνω και να δουλεύω τ δεδομένα μου.αν έχει ήλιο ζέστη αέρα κτλ κτλ η το έχεις ή είσαι μπάζα είναι απλό. ...

 

Οντως μην τρελαθουμε κιολας... η κοκκινη εχει δρομο ακομα...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160212/cb9e4344ed441b854c1d205700c7ba46.jpg

 

Μοσχάτο 4g+, LG G4

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160212/cb9e4344ed441b854c1d205700c7ba46.jpg

 

Μοσχάτο 4g+, LG G4

 

 

Πωπω πάνε 160mb :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...