Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πωπω πάνε 160mb :)

Για κάποιο λόγω στα 2 τελευταία Speedtest που έχω τρέξει δεν μου έχει φάει καθόλου mb... Επιβεβαιωμενο και από το app και από αποστολή σε μήνυμα. Πχ είχα 1300mb τόσα έμειναν και μετά το Speedtest. Πιο παλιά μου έτρωγε κανονικά ότι έδειχνε ~200mb

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγω στα 2 τελευταία Speedtest που έχω τρέξει δεν μου έχει φάει καθόλου mb... Επιβεβαιωμενο και από το app και από αποστολή σε μήνυμα. Πχ είχα 1300mb τόσα έμειναν και μετά το Speedtest. Πιο παλιά μου έτρωγε κανονικά ότι έδειχνε ~200mb

 

 

Χμμμ λες όταν χρησιμοποιεί τον server της Cosmote να είναι δωρεάν;

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ λες όταν χρησιμοποιεί τον server της Cosmote να είναι δωρεάν;

Δεν έχω ιδέα! Ότι και αν είναι δεν με χάλασε! Αν και έχω 2.5gb τον μήνα οπότε όπως και να έχει κομπλέ είμαι

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρετε έχει "κόφτες" στις ρυθμίσεις το speedtest για να επιλέξεις, έναν στα 50mpbs έναν στα 150 και έναν στα 300
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν ειχες samsung galaxy s6 ποσα θα επιανες 300;

Γιατί να έπιανα 300 αν είχα Samsung?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τα 300 πιανονται με samsung.Η cosmote στα εργαστηρια της τις δοκιμες με samsung τις κανει

Νομίζω δεν παίζει ρόλο η συσκευή... Και το g4 LTE+ είναι με ταχύτητα έως 300mbps

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω λοιπόν πως όταν επιλέγεις τον server της cosmote στο speetest, τα mb δεν καταναλώνονται από το προγραμμα(plus 65 έχω εγώ)...δοκίμασα 5 φορές με cosmote και όταν δοκίμασα με GRNET αμέσως μου έφαγε 100mb! Καλές μετρήσεις :)
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω λοιπόν πως όταν επιλέγεις τον server της cosmote στο speetest, τα mb δεν καταναλώνονται από το προγραμμα(plus 65 έχω εγώ)...δοκίμασα 5 φορές με cosmote και όταν δοκίμασα με GRNET αμέσως μου έφαγε 100mb! Καλές μετρήσεις :)

Μια χαρά τότε θα πάει το Speedtest σύννεφο. Και εγώ 65 plus και δεν μου έτρωγε τίποτα τώρα τελευταία

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απλα λεω πως πιο πραγματικα στις ταχυτητες και πιο τουρμπατα ειναι τα samsung

 

Huawei Mate 8. The best measurement tool ever.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δυσαρεστα νεα παιδια.Μπορει με server cosmote να μην τρωγονται mb αλλα ειναι χαμηλες ταχυτητες

 

 

Εάν ήταν με Samsung...εάν δεν ήταν με cosmote...άστο δε πείθεις...

Link to comment
Share on other sites

samsung galaxy s5.Εντός σπιτιού με οτε server ειχα μεγαλύτερη ταχύτητα από αυτήν που έχω με cosmote server.Αυτό λέω παιδιά.

 

 

Και οι δυο αυτοί σέρβερ δε χρεώνουν mb, εγώ μόλις δοκίμασα αυτό που λες με ote cosmote και GRNET εκτός με 4g και μου έβγαλε 87,87 και 84 αντίστοιχα και upload 29,34, και 32 αντίστοιχα...μου έφαγες και 100mb :)

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Check out my Ookla Speedtest result. What's your speed? http://www.speedtest.net/my-result/a/1740570271

 

Μέσα στο αεροπλάνο τώρα στο Ελ. Βενιζέλου. Σαν αεροπλάνο και η ταχύτητα. Χάχα

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μετρό Πανεπιστήμιο

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160214/cd0c7dd62de7d60d3fa570cec8ce2ee3.jpg

 

 

 

Το τερματισες φιλε...το 4G+ παει σφαιρα και ασε τους αλλους με VDSL.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το vdsl είναι και λίγο απεριόριστο... :)

 

 

 

Αλλα δεν δινει 180Mbps

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...