Jump to content

Samsung Galaxy S II Plus (I9105)


bromiaris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aλλού λένε ότι έχει, αλλού ότι δεν έχει. Πολλές συσκευές δεν χρησιμοποιούν την συγκεκριμένη μάρκα αλλά είναι απλά μιά καλή μάρκα, τίποτε παραπάνω. Η λογική λέει να χρησιμοποιήσεις ένα καλό screen-protector πάνω από οποιαδήποτε μάρκα γυαλιού οθόνης γιατί όλα ψιλοχαράσσονται μετά από λίγο. Ένας κόκος άμμου χαράσσει τα πάντα. Κανείς δεν ασχολείται με το Gorilla Glass όταν τα στάζει για τα iPhone ή τα Sony που κανένα τους δεν το χρησιμοποιεί.

 

Ευχαριστώ πολύ...θα προχωρήσω σε αγορά μάλλον....

--->.......HTC Desire, Huawei Ascend P1, Sony Z2, Huawei Mate 10 lite
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 771
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα συμφωνήσω με τον haki σχετικά με την οθόνη. Το gorilλa glass δεν είναι αχάρακτο και μπορείς να βρείς με πολύ λίγα χρήματα παρα πολύ καλές μεμβράνες όπως αυτή εδώ που χρησιμοποιώ και εγώ και δεν αεφήνει ούτε δαχτυλιές και μετα χρηματα που έχει παιρνεις 5-6 μαζί να έχεις και καβάτζα.

SMARTPHONES

NOTE 2, GALAXY SII PLUS, GALAXY GRAND NEO, GALAXY MINI

 

TABLET

GALAXY TAB 10,1, GALAXY NOTE 8.0, GALAXY TAB 4 7,0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Διαβάζοντας τις κριτικές σας αποφάσισα να αγοράσω αυτό το κινητό αφού φαίνεται να είναι VFM!

Να ρωτήσω κάτι. Ποιων άλλων κινητών οι θήκες και τα φιλμ οθόνης ταιριάζουν σε αυτό το κινητό από άποψη διαστάσεων;

Link to comment
Share on other sites

@haki και @bibilos789 Ευχαριστω πολυ και τους δυο λοιπον,γιατι ημουν ασχετη στο θεμα... Βλεποντας mini sim στο gsmarena σκεφτηκα οτι εννοει μικροτερη της παραδοσιακης (και ειχα σκοπο να παω στο καταστημα για αλλαγη της SIM ,παλι καλα που δε βιαστηκα! ) :lol:

 

Και μιας και αναφερθηκε το θεμα με τις μεμβρανες... Δεν εχετε φοβιες οτι μια μεμβρανη μετα την αντικατασταση της,θα αφησει "κολλες"στην οθονη; Η αποκριση στην αφη επηρεαζεται απο τη μεμβρανη; Δεν εχω εμπειρια μεγαλη σε μεμβρανες για κινητα αφης, γιατι ειμαι υπερ χρησης των θηκων σαν βιβλιαρακι, αλλα μιας και το θεμα θιχτηκε, ειπα να ρωτησω!

 

 

(Καλα περονοσπορος επεσε στα HTC Desire; )

Edited by Ginnie
Link to comment
Share on other sites

@haki και @bibilos789 Ευχαριστω πολυ και τους δυο λοιπον,γιατι ημουν ασχετη στο θεμα... Βλεποντας mini sim στο gsmarena σκεφτηκα οτι εννοει μικροτερη της παραδοσιακης (και ειχα σκοπο να παω στο καταστημα για αλλαγη της SIM ,παλι καλα που δε βιαστηκα! ) :lol:

 

Και μιας και αναφερθηκε το θεμα με τις μεμβρανες... Δεν εχετε φοβιες οτι μια μεμβρανη μετα την αντικατασταση της,θα αφησει "κολλες"στην οθονη; Η αποκριση στην αφη επηρεαζεται απο τη μεμβρανη; Δεν εχω εμπειρια μεγαλη σε μεμβρανες για κινητα αφης, γιατι ειμαι υπερ χρησης των θηκων σαν βιβλιαρακι, αλλα μιας και το θεμα θιχτηκε, ειπα να ρωτησω!

 

 

(Καλα περονοσπορος επεσε στα HTC Desire; )

 

Δεν έχουν κόλλα οι μεμβράνες. Άλλωστε κάποιες είναι και πλενόμενες και επαναχρησιμοποιούμενες. Εγώ πάντως έβγαλα την μεμβράνη που είχα και χάρηκα ξανά την οθόνη μου...

Link to comment
Share on other sites

Ginnie όπως είπε και ο enigma84 δεν χρησιμοποιούνται κόλες στις μεμβράνες.

Πάντως αν πάρεις κάποια της προκοπής δεν θα έχει καμία διαφοορά απολύτως στον χειρισμό του κινητού σου και μπορω να σου πω οτι μπορει να είναι και καλύτερα με αυτή.

Αυτή ας πούμε που έχω εγώ στο s2 μου δεν αφήνει δαχτυλιές σε αντιθεση με την οθόνη του κινητού που χρειάζεται να την σκουπίζεις που και που για να τις αφαιρείς. Επίσης άσχετα σε τι κατάσταση που είναι τα δαχτυλά σου γλιστράει πάντα ομαλά ενώ με την οθόνη αν είσαι ιδρωμένος ας πούμε μπορεί να μην έχει τόσο ομαλή κίληση

SMARTPHONES

NOTE 2, GALAXY SII PLUS, GALAXY GRAND NEO, GALAXY MINI

 

TABLET

GALAXY TAB 10,1, GALAXY NOTE 8.0, GALAXY TAB 4 7,0

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη σκεφτομαι να το παρω, γνωριζεται αν το τηλεφωνο κυκλοφορεί επίσημα απο την samsung ή ειναι παραεισαγωγης?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα και ειναι τελειο!!!!Δεν κολλαει πουθενα, απιστευτο λειτουργικο,οθονη παρολο που δεν του εχω sd ακομα ,δεν κομπλαρει με τιποτα!

 

Μια λεπτομερεια μονο...δε βλεπω να εχει led φωτακι η συσκευη...για οσους το εχουν συνηθισει.

Εκτος αν εχω κανει καποια πατατα και δεν το βλεπω...

Edited by Ginnie
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να ρωτήσεις τον προμηθευτή.Εγω το αγόρασα απο το birdphone όταν ο haki είπε '' πάαααααρτε το '' με 247 ευρώ. Τους πήρα τηλ. και με ενημέρωσαν ότι είναι ευρωπαϊκής εισαγωγής (πολωνία). Το μόνο που δεν είχε ελληνικές οδηγίες , αλλα είχε κανονικά την ελληνική γλώσσα , εγγύηση 2 έτη κ.τλ. . Είμαι πολλή ευχαριστημένος με το κινητό και απο το birdphone. Της οδηγίες της κατέβασα απο το site της samsung και κανένα πρόβλημα.

Πάντος δεν καταλαβαίνω όταν λές (κυκλοφορεί επίσημα απο την samsung ή ειναι παραεισαγωγης?) , και τα "παραεισαγωγής" απο την samsung κυκλοφορούν.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο δεν εχει ερθει επισημα μαλλον απο τη Samsung στην Ελλαδα για αυτο δεν πωλειται και στα μεγαλα καταστημα τυπου Media Markt, Πλαισιο κλπ. Παρολα αυτα σε αλλες χωρες του εξωτερικου κυκλοφορει κανονικα, πχ στη Γερμανια το ειδα στο Saturn 300€.

 

Εγω βεβαια ακομα δεν εχω αποφασισει, κανονικο ή plus

Link to comment
Share on other sites

Πάντος δεν καταλαβαίνω όταν λές (κυκλοφορεί επίσημα απο την samsung ή ειναι παραεισαγωγης?) , και τα "παραεισαγωγής" απο την samsung κυκλοφορούν.

 

Απο το μαγαζι που ανεφερες το παρηγγειλα και εγω, και δεν ξερω οταν θα το ανοιγω αν θα μου λεει samsung ή θα μου έχει το logo καποιας Πολωνικής εταιρίας (Οπως στην Ελλαδα τα Vodafone εχουν άλλο menu).

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Απο το μαγαζι που ανεφερες το παρηγγειλα και εγω, και δεν ξερω οταν θα το ανοιγω αν θα μου λεει samsung ή θα μου έχει το logo καποιας Πολωνικής εταιρίας (Οπως στην Ελλαδα τα Vodafone εχουν άλλο menu).

Θα σου λέει samsung ;). Δεν υπάρχουν logo άλλης εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να ρωτήσεις τον προμηθευτή.Εγω το αγόρασα απο το birdphone όταν ο haki είπε '' πάαααααρτε το '' με 247 ευρώ. Τους πήρα τηλ. και με ενημέρωσαν ότι είναι ευρωπαϊκής εισαγωγής (πολωνία). Το μόνο που δεν είχε ελληνικές οδηγίες , αλλα είχε κανονικά την ελληνική γλώσσα , εγγύηση 2 έτη κ.τλ. . Είμαι πολλή ευχαριστημένος με το κινητό και απο το birdphone. Της οδηγίες της κατέβασα απο το site της samsung και κανένα πρόβλημα.

Πάντος δεν καταλαβαίνω όταν λές (κυκλοφορεί επίσημα απο την samsung ή ειναι παραεισαγωγης?) , και τα "παραεισαγωγής" απο την samsung κυκλοφορούν.

Γειά σου είναι η έκδοση NFC το δικό σου?

Link to comment
Share on other sites

Παντως και εγω που το πήρα απο το e-shop ηταν ιταλικο και δεν ειχε κανένα πρόβλημα. Μονο οι οδηγίες ηταν στα ιταλικά. Κατα τα άλλα ηταν ολα οκ.

SMARTPHONES

NOTE 2, GALAXY SII PLUS, GALAXY GRAND NEO, GALAXY MINI

 

TABLET

GALAXY TAB 10,1, GALAXY NOTE 8.0, GALAXY TAB 4 7,0

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η μπαταρία του τα πάει πολύ καλά! Έχει κλείσει από το πρωί γύρω στις 12 ώρες, με λίγες κλήσεις, αλλά με 5.30 ώρες ανοιχτή η οθόνη. Το wi-fi ήταν συνέχεια ανοιχτό και η φωτεινότητα στο αυτόματο. Τα πήγε καλύτερα από το S3. Η οθόνη του δεν ήταν απλώς ανοιχτή. Έγιναν περίπου 200 εφαρμογές εγκατάσταση, με τις ρυθμίσεις τους, και αρκετό κατέβασμα data. Αυτά και μονό θέλουν πολύ CPU power. Τώρα έχει πέσει στο 10% και θα ξεκινήσει η τρίτη φόρτιση Edited by katerini
Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Το έχω 4 ημέρες και το βρίσκω αρκετά καλό! Με την μπαταρία δεν είμαι ούτε ενθουσιασμένος ούτε απογοητευμένος!

 

Για να εγκαταστήσω εφαρμογές εκτός play store, τι πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 4 ημέρες και το βρίσκω αρκετά καλό! Με την μπαταρία δεν είμαι ούτε ενθουσιασμένος ούτε απογοητευμένος!

 

Για να εγκαταστήσω εφαρμογές εκτός play store, τι πρέπει να κάνω;

Παιρνεις το αρχείο apk το βάζεις στην sd ανοίγεις έναν file manager ας πούμε

τον file explorer βρίσκεις το αρχείο πατάς πάνω του και αυτό ήταν.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το plus διαφερει στο NFC και οτι εχει λιγωτερη μνημη(8g)?δεν βρισκω αλλη διαφορα προς το καλυτερο απο το απλο ς2
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πως ρυθμιζω στο πληκτρολογιο να μου βγαζει ελληνικους χαρακτηρες αντι για αγγλικους κατω απο τα νουμερα ? Μπορω ή πρεπει να κατεβασω προγραμμα? (ExDialer)

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το plus διαφερει στο NFC και οτι εχει λιγωτερη μνημη(8g)?δεν βρισκω αλλη διαφορα προς το καλυτερο απο το απλο ς2

 

Ακόμη έχει λίγο πιο αδύναμο και οικονομικό επεξεργαστή, και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα καλύτερη διάρκεια μπαταρίας.

Ακόμη ένα πολύ σημαντικό για εμένα, καθώς ήταν και ο κυριότερο λόγος πού το πήρα, το gps έχει υποστηρίζει glonass με αποτέλεσμα να βρίσκει αμέσως σε 5 δευτερόλεπτα στίγμα και μπορείς να ξεκινήσεις την πλοήγηση. Εκτός αυτού είναι και πιο ακριβές με το glonass.

Coulis, κανένα samsung δεν υποστηρίζει ελληνικούς χαραχτήρες στον dialer. Δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί. Τόσο δύσκολο είναι?

Μπορείς να κατεβάσεις άλλους dialer όπως τον exdialer. Εγώ χρησιμοποιώ τον Dialer one γιατί στην προβολή επαφής ανοίγει το μαμά πρόγραμμα και όχι το δικό του όπως ο exdialer.

Edited by katerini
Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II Plus (I9105)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...