Jump to content

Samsung Galaxy S II Plus (I9105)


bromiaris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μην βγαίνετε off topic. Για συγκρίσεις συσκευών υπάρχει το υποφόρουμ επιλογή συσκευής
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 771
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους.Ο μεγαλος αδερφος σημερα εβαλε μπροστα το s2+,αλλα δεν μπορει να βρει μια καλη εφαρμογη call recorder σε jelly bean,και εχει φαει χοντρο κολλημα...εχει καποιος να προτεινει σιγουρη λυση?δοκιμασε ενα σκασμο free και δεν βρηκε ακρη....ας ειναι και με πληρωμη,αρκει να δουλευει 1000%...
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Ο μεγαλος αδερφος σημερα εβαλε μπροστα το s2+,αλλα δεν μπορει να βρει μια καλη εφαρμογη call recorder σε jelly bean,και εχει φαει χοντρο κολλημα...εχει καποιος να προτεινει σιγουρη λυση?δοκιμασε ενα σκασμο free και δεν βρηκε ακρη....ας ειναι και με πληρωμη,αρκει να δουλευει 1000%...

 

MP3 InCall Recorder & Voice.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα φιλε μου την εφαρμογη αλλα τζιφος....το τηλ δεν ειναι πειραγμενο,μολις βγηκε απο το κουτι.αγορασα και την pro εκδοση.χρειαζεται καποια ρυθμιση μηπως;
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας! Εχω το S2 εγω, ισως με εχετε δει να γραφω στο αλλο forum διπλα!! Μια φίλη έχει το S2 Plus & θελω να της το ρουταρω... στο S2 υπάρχουν κατι zip που τα φλασαρεις απο Stock Recovery & σε κανει αμεσως root... Ισχυει & για το Plus κατι τετοιο ? ΑΝ ναι μπορει να δωσει καποιος καποιο Link να βαλω ενα zipaki να τελειωνω ?

 

Επίσης οι ROM του S2 ειναι ίδιες με του Plus ή οχι ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας! Εχω το S2 εγω, ισως με εχετε δει να γραφω στο αλλο forum διπλα!! Μια φίλη έχει το S2 Plus & θελω να της το ρουταρω... στο S2 υπάρχουν κατι zip που τα φλασαρεις απο Stock Recovery & σε κανει αμεσως root... Ισχυει & για το Plus κατι τετοιο ? ΑΝ ναι μπορει να δωσει καποιος καποιο Link να βαλω ενα zipaki να τελειωνω ?

 

Επίσης οι ROM του S2 ειναι ίδιες με του Plus ή οχι ?

 

Από όσο γνωρίζω στο plus χρειαζεται και το odin στην διαδικασία του root How to Root the Samsung Galaxy S2 Plus (GT-I9105)

Όχι οι roms για το s2 δεν μπαίνουν στο plus .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και σε όλες!Ένας φίλος αγόρασε αυτή τη συσκευή και παρατήρησε ότι τα video μέσω youtube ακόμα και στην hq ανάλυση δεν έχει την ποιότητα εικόνας ενός iphone 5 για παράδειγμα...Παρουσιάζει μικρά πιξελιάσματα...Αυτό είναι φυσιολογικό λόγω της ανάλυσης της οθόνης??Να σας τονίσω ότι τα βίντεο που τραβάει το κινητό έχουν πολύ καλά αποτελέσματα!
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βαλω cm αλλα κολλαει στο logo της samsung... ξερει κανεις κατι;;

 

Μετα το φλασαρισμα λογικα θελει να ξαναμπεις recovery και να κανεις παλι factory reset..:)

Link to comment
Share on other sites

Μετα το φλασαρισμα λογικα θελει να ξαναμπεις recovery και να κανεις παλι factory reset..:)

 

αν το κανω αυτο δε θα βγει η cm;;;

Link to comment
Share on other sites

αν το κανω αυτο δε θα βγει η cm;;;

 

Όχι βέβαια, αφού την έχεις ήδη εγκαταστήσει. Το factory reset θα γίνει στη cm ενημερωτικά..;)

 

..μετά θα μπορεί μέσα καθαρή και όμορφη έτοιμη για στήσιμο..:p

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βαλω cm αλλα κολλαει στο logo της samsung... ξερει κανεις κατι;;

To συγκεκριμένο κινητό είναι το S2 Plus. Μήπως πέρασες την CM για το i9100G; Είναι διαφορετικά.

Αυτό πρέπει να περάσεις.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια, αφού την έχεις ήδη εγκαταστήσει. Το factory reset θα γίνει στη cm ενημερωτικά..;)

 

..μετά θα μπορεί μέσα καθαρή και όμορφη έτοιμη για στήσιμο..:p

 

Α... κατάλαβα... εγώ αφου έκανα το φλασαρισμα έκανα wpe cache & dalvik cache & έκανα boot...

 

Οποτε θέλει ΞΑΝΑ μετά factory reset ε?

 

Τελικά έβαλα στη φίλη μου ΞΑΝΑ την official 4.2.2 η οποία ΠΡΙΝ σερνοτανε & τωρα φυσαει.... έβγαλα πολυ άχρηστο πράγμα με titanium + greenify πολλες εφαρμογες...

 

Με CM θα πηγαινει καλυτερα λογικα ε? να το δοκιμάσω ? τι προτεινεις ??

 

Απο μπαταρια επισης η Stock νομιζω θα ειναι καλυτερη ε?

 

To συγκεκριμένο κινητό είναι το S2 Plus. Μήπως πέρασες την CM για το i9100G; Είναι διαφορετικά.

Αυτό πρέπει να περάσεις.

 

Αυτή έβαλα φίλε μου! Αλλά όπως είπε ο προηγουμενος φιλος ήθελε ξανα factory reset για να κάνει boot...

 

Το έψαξα πολυ πριν κάνω το φλασαρισμα! Δεν προκειτε να εβαζα κατι λαθος :)

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα αγορασω το s2+,κυριως λογο του χαμηλου sar του.

διαβαζα το θεμα αλλα εχω κατι ψιλες αποριες.

να πω οτι το κινητο τ πιθανοτερο να μεινει σε stock rom(στην πραγματικοτητα δεν το θελω εγω,μια φιλη μου).

λοιπον.

- εχετε καποιο παραπονο?καποιο προβλημα με το κινητο?

-σημα πιανει καλο?

-reboot?

-notification led?

-μπαταρια παρα πολυ καλη,σωστα?

-αισθητηρα φωτεινοτητας?για να μπαινει σε auto φωτεινοτητα?

-απο παιχνιδια πως τα παει?σηκωνει σχετικα βαρια παιχνιδια?

-παιζει hd video?(αυτα τα 2 ισως η κοπελα δεν τα χρησιμοποιησει και ποτε αλλα να ξερω για ποσο καιρο θα μπορει να το εχει χωρις να υπολοιπεται σε πολλα σε σχεση με τον ανταγωνισμο.)

 

τελευταιο,επειδη δεν βλεπω να πουλιεται πουθενα αλλου εκτος σκρουτζομαγαζα,μαλλον θα γινει η αγορα απο birdphone.αν γινει τιποτα(χτυπα ξυλο) και βγει ελατωματικο,το στελνω κατευθειαν σμαρτεκ?μεσω ταχυδρομιου?(ειμαι κρητη,οποτε ειναι ενα θεμα αυτο)συγνωμη για το offtopic αλλα θα εκτιμουσα οποιον μου απαντουσε.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζουμε τα ακουστικά, μας εμφανίζει μια καινούργια καρτέλα με συντομεύσεις εφαρμογών για ακουστικά (κλήσεις, ραδιο, μουσικη, κλπ). Επάνω δεξιά υπάρχει η επιλογή να μην εμφανιστεί ξανά, αλλιώς λέει ,το ξαναβάζεις μέσα από τις ρυθμίσεις.

Επειδή έκανα το λάθος και το έβγαλα, Μπορείτε να μου πείτε που βρίσκεται αυτή η ρύθμιση στο menu?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζουμε τα ακουστικά, μας εμφανίζει μια καινούργια καρτέλα με συντομεύσεις εφαρμογών για ακουστικά (κλήσεις, ραδιο, μουσικη, κλπ). Επάνω δεξιά υπάρχει η επιλογή να μην εμφανιστεί ξανά, αλλιώς λέει ,το ξαναβάζεις μέσα από τις ρυθμίσεις.

Επειδή έκανα το λάθος και το έβγαλα, Μπορείτε να μου πείτε που βρίσκεται αυτή η ρύθμιση στο menu?

 

Για δες ρυθμίσεις / εμφάνιση / ενεργοποίησε το βοηθό σελίδας ,και δες εκεί μέσα τι ρυθμίσεις θελεις να τικαρεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σας παρακαλω καποιος που εχει το συγκεκριμενο κινητο ας ψαξει και να μας ενημερωσει για την υπαρξη η οχι DLNA.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάποιος που να έχει το s2 plus μπορεί να μας πει για την μπαταρία του. Έχω το s2 με την 2000 mah μπαταρία και μρ βγάζει με το ζόρι μια μέρα. Αυτό που έχει την 1650 πως πάει;
Link to comment
Share on other sites

Απ' οτι λενε φιλε εχει περισσοτερη διαρκεια το 2+ λογω επεξεργαστη και καρτας γραφικων ειναι λιγοτερο ποιοτικα απο του 2, αλλα ειναι σαφως περισσοτερη η διαρκεια της μπαταριας του.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του S2plus και οπως λεει και ο deltaplus, η διαρκεια ειναι 2+.

Πιστευω πως ειναι καλα.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το χρώμα είναι αυτό το μπλέ-γκρί που είναι ολόϊδιο με του SIII. Σε σύγκριση με κάτι SII φίλων η οθόνη δείχνει καλύτερα καλιμπραρισμένη με λιγότερο έντονα χρώματα. Το λευκό σε καμία AMOLED δεν είναι ολόλευκο, όπως στις καλές IPS-LCD, αλλά δεν είναι εκείνο το παλιό μπλέ που θυμάσαι. To Birdphone από ότι είδα πουλάει το i9105p που είναι η έκδοση με το NFC. Tι να το μετανοιώσεις...σ' συτήν την τιμή δεν έχεις να χάσεις πολλά όταν το πουλήσεις. Δεν έχει και πολύ καιρό που ακόμη έδιναν το SII στα έξι κατοστάρικα!

 

Nα το συνδέσεις με το Kies μόλις το πάρεις και να το αναβαθμίσεις προτού το στήσεις.

 

Καλησπερα haki!!Οταν λες αναβαθμηση πια ακριβως εννοεις?Απο οτι διαβαζω το i9105p εχει ηδη την 4.1.2 εκτος και εαν κανω λαθος!!!

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να υπάρχουν αναβαθμίσεις εντός της 4.1.2; :blink: Δε γίνεται για το δικό σου sales code να έχει βγεί ήδη η 4.2.2; Και τέλος πάντων, λιγότερη ώρα χρειάζεται να το συνδέσει κάποιος στο Kies και να δεί αν υπάρχει κάποια αναβάθμιση από το να ρωτήσει στο φόρουμ και να περιμένει απάντηση. ;)

 

Το συγκεκριμένο κινητο δεν το εχω στην κατοχη μου!Στο τελος τις ερωτησης μου εχω προσθεσει (εαν δεν κανω λαθος)!Εαν καποιοι δεν γνωριζουν καποια θεματα πανω στα smartrhones οπως και εγω,δεν χρειαζεται τετοιου ειδους αντιμετώπιση!Ευχαριστω και παντα φιλικα!! ΥΓ. Δεν περιμενα καποια αμεση απαντηση στην ερωτηση μου!Το εψαχνα και εγω, και βρηκα πως ειναι σε διαδικασια αναβάθμισης σε 4.2.2 στο μελλον (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2387725) κ' (

) κ' (http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9105P)
Edited by bvgteam
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αξιζει η αγορα της συσκευης αυτη την εποχη?ειμαι αναμεσα σε αυτο και το s4 mini ομως με χαλαει η στενη του οθονη...το s2 plus ειναι γρηγορο?παιζει απροβληματιστα τα απαιτητικα παιχνιδια?απο θεματα lag πως παει?θα ειναι μια αισθητη αναβαθμιση η μεταβαση απο neo v σε s2 plus?
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ θα ειναι μια αισθητη αναβαθμηση σε σχεση με το νεο ν, και σου απαντω μονο για το τελευταιο αυτο σκελος γιατι στα αλλα βλεπεις τις διαφορες απο τα τεχνικα χαρακτηριστικα, κανα πειραμα σε κανα πλαισιο και σχηματιζεις γνωμη....διοτι περι ορεξεως.....κλπ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II Plus (I9105)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...