Jump to content

Samsung Galaxy S II Plus (I9105)


bromiaris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 771
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ετοιμες αλλες δυο roms :)

 

http://www.soztr.com/androiddevi/uploads/posts/2014-07/1404331908_banner.png

[ROM] [5.0.2] [uNOFFICIAL] SlimROM Alpha 1

http://i.imgur.com/EZTuhEj.png

[ROM][OFFICIAL][Lollipop 5.0.2][GT-I9105/P]PAC-ROM LP Beta-1

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Φιλε anastasiszn εσυ που βλεπω εχεις δοκιμασει αρκετες ρομς, ποια πιστευεις οτι ειναι η καλυτερη αυτη τη στιγμη για να περασω στο κινητο μας?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε anastasiszn εσυ που βλεπω εχεις δοκιμασει αρκετες ρομς, ποια πιστευεις οτι ειναι η καλυτερη αυτη τη στιγμη για να περασω στο κινητο μας?

 

εγώ που έχω δοκιμάσει ότι έχει προτείνει ο anastasiszn, σου συστήνω αυτή http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5767821#post5767821, είναι με διαφορά η πιο απροβλημάτιστη ..:)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε anastasiszn εσυ που βλεπω εχεις δοκιμασει αρκετες ρομς, ποια πιστευεις οτι ειναι η καλυτερη αυτη τη στιγμη για να περασω στο κινητο μας?

 

Το απροβληματιστη ειναι σχετικο οταν μιλαμε για custom λογισμικο. Για να λειτουργησει σωστα και γρηγορα ενα λογισμικο θα πρεπει οι εφαρμογες που εχεις περασμενες να μην σου τρωνε πολυ μνημη ραμ. Εγω για μεγαλο χρονικο διαστημα ειχα αυτην που σου ειπε ο φιλος πιο πανω,αλλα χτες κουμπωσα την VanirAOSP 5.1 Lollipop, για να την δοκιμασω επειδη ειναι απο διαφορετικο "δεντρο" φτιαγμενη αλλα με κοινα patches,ειναι για μενα καλυτερη γιατι με τις ιδιες εφαρμογες εγκατεστημενες στην cm12 ειχα ελευθερο χωρο 1,86 gb ενω με αυτην εχω 2,86 χωρις να λειπει τιποτα φυσικα,ισα ισα εχει και τα δικα της features. Εχει μικροπροβληματα οπως οταν φορτιζει δεν μου εμφανιζει στην lockscreen το ποσοστο της φορτισης ομως απο οτι μιλησα με το παιδι θα διορθωθουν στο επομενο update και αν ολα πανε καλα θα την ποσταρω. Στην cm12 ειχα πολλα force close και ειδικα στο instagram και αυτο μου την εδινε περισσοτερο γιατι μου εκοβε στην μεση πολλες διεργασιες. Οποτε με αυτη τη ρομ κερδισα και σε internal storage και σε force close την cm12. Θελεις οποσδηποτε lollipop ή συμβιβαζεσαι και με kitkat; Γιατι εκει εχεις ακομα περισσοτερες λυσεις.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμουσα lillipop αλλα δεν θα ειχα προβλημα να βαλω και Kitkat αν ηξερα οτι στο κινητο δεν θα ειχα προβληματα
Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμουσα lillipop αλλα δεν θα ειχα προβλημα να βαλω και Kitkat αν ηξερα οτι στο κινητο δεν θα ειχα προβληματα

 

Βαλε την PAC-rom lollipop 5.0.2 σε συνδιασμο με moshkernel,εγω ετσι το εχω και δεν εχω κανενα προβλημα.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/fr/6/68/Logocyanogenmod.png

 

[ROM][uNOFFICIAL] CyanogenMod 12.1 [20150415]

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα, μου έδωσε μια φίλη ένα SII Plus (G-I9105P) το όποιο κάνει boot loop, μπορώ να μπω στο download mode (volume down + home + power) αλλά όχι στο recovery (volume up + home + power), τι μπορώ να κάνω για να το επαναφέρω σε κάποια stock rom ή να του κάνω hard reset?

Ευχαριστώ πολύ!

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου έδωσε μια φίλη ένα SII Plus (G-I9105P) το όποιο κάνει boot loop, μπορώ να μπω στο download mode (volume down + home + power) αλλά όχι στο recovery (volume up + home + power), τι μπορώ να κάνω για να το επαναφέρω σε κάποια stock rom ή να του κάνω hard reset?

Ευχαριστώ πολύ!

Πέρασε του μια official rom.

Link to comment
Share on other sites

Οι πιο σταθερες οfficial roms ειναι οι pacrom 4.4(πληρης με ολα τα feature της) και η 5.1.1(οτι εχει βγει μεχρι τωρα αλλα πολυ σταθερη και με πολυ χαμηλη καταναλωση μπαταριας).

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα μέσω odin να της περάσω την τελευταία official αλλά δεν βλέπω να επιζεί πολύ το κινητό στα χέρια της =ρ

Σας ευχαριστώ!

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Χαιρεται..Προεκυψε ενα προβλημα στο δικο μου galaxy s2 plus..Οταν ανοιγω δεδομενα με 3g κανει διαρκως επαννεκινησεις! Ενω οταν εχω λειτουργια (μονο gsm) εχω ιντερνετ κανονικα(χελωνα βεβαια)και η συσκευη δεν επηρεαζεται..Τι συμβαινει λοιπον με την επιλογη gsm/wcdma?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται..Προεκυψε ενα προβλημα στο δικο μου galaxy s2 plus..Οταν ανοιγω δεδομενα με 3g κανει διαρκως επαννεκινησεις! Ενω οταν εχω λειτουργια (μονο gsm) εχω ιντερνετ κανονικα(χελωνα βεβαια)και η συσκευη δεν επηρεαζεται..Τι συμβαινει λοιπον με την επιλογη gsm/wcdma?

Για αρχή δοκιμάζεις μια επανεκκίνηση, έπειτα με μια άλλη κάρτα SIM, έπειτα με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Αν και πάλι "δεν" μπορείς να δοκιμάσεις και αλλαγή modem αλλά κατά πάσα πιθανότητα πρόκειται για hardware πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται..Προεκυψε ενα προβλημα στο δικο μου galaxy s2 plus..Οταν ανοιγω δεδομενα με 3g κανει διαρκως επαννεκινησεις! Ενω οταν εχω λειτουργια (μονο gsm) εχω ιντερνετ κανονικα(χελωνα βεβαια)και η συσκευη δεν επηρεαζεται..Τι συμβαινει λοιπον με την επιλογη gsm/wcdma?

 

Λυθηκε το προβλημα σου με τον τροπο που σου ειπε ο Sofos_5 ή θα προβουμε σε πιο "deep" μεθοδους? :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
επειδή έχει να γίνει post για rom αρκετό καιρό και πρέπει να περάσω σε 4.4, κάποιος που ξέρει ποια είναι αυτή τι στιγμή η ποιο σταθερή και χωρίς προβλήματα rom;

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
CM 11 του Dorian ειναι η καλυτερη αυτη τη στιγμη ή η PAC-ROM παλι του Dorian

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Σημερα εφτιαξα τα Kali NetHunter 3.0 Released - Offensive Security για την συσκευη μας,αν τα θελετε μπορω να τα κανω σαν θεμα.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εφτιαξα τα Kali NetHunter 3.0 Released - Offensive Security για την συσκευη μας,αν τα θελετε μπορω να τα κανω σαν θεμα.

Εχω ενα S2 Plus καπου στο σπιτι. Κανε ενα θεμα για να τα τεσταρω :P

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα S2 Plus καπου στο σπιτι. Κανε ενα θεμα για να τα τεσταρω :P

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Έκανα ήδη στους οδηγούς για android

 

Στάλθηκε από το GT-I9105P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • The title was changed to Samsung Galaxy S II Plus (I9105)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...