Jump to content

Samsung Galaxy S II Plus (I9105)


bromiaris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει το Sii plus να μεταφερει τα προγραμματα στην εξωτερικη sd και πως?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 771
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι, δεν μπορείς. Οι εφαρμογές αποθηκεύονται μόνο στην εσωτερική SDCard. Σε συγκεκριμένες εφαρμογές μπορείς να μεταφέρεις τα δεδομένα τους στην εξωτερική SDCard (π.χ. σε χάρτες, παιχνίδια κ.τ.λ.).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα!

 

Μια ερώτηση μιας και "επεσε" στα χέρια μου ενα S2 plus... :cool:

 

Αν και κάπου διάβασα στα ποστ οτι ειναι πιο παχύ απο το S2 δε περίμενα να μη κανει μια original "cool vent case" που ειχα...

 

Σε μια πρόχειρη ματιά που έριξα στο νετ δε βρήκα κατι στην εν χώρια αγορά. Έχετε να προτινεται κατι πριν κοιτάξω στο ebay ή ακόμα και εκεί ωστε να ειναι κατι τσεκαρισμένο ότι κάνει προς αποφυγή μπερδεματος με το "απλο" S2;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Θήκη σιλικόνης από το απλό S2 ταιριάζουν χωρίς πρόβλημα. Είναι ελαστικές και μαλακές. Δοκιμασμένο. Οι σκληρές δεν κάνουν.
Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

 

Θα περιμένω και καποια άλλη απάντηση γιατί δε μου αρέσουν οι "σιλικονης" και τυπου TPU ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε σχεση με το s2 που εχω τωρα αξιζει να προβω στην αγορα του s2 plus?

 

Αλλαζει κατι ή ειναι στην ουσια το ιδιο κινητο ακριβως?

 

Παντως με βαση αυτο δεν εχουν και τις τρομερες διαφορες.

 

Μηπως γνωριζει κανενας αν εχει Gorilla Glass1?

Link to comment
Share on other sites

Εχει σίγουρα πολύ καλύτερο ακουστικό από θέμα ποιότητας και έντασης... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα!

 

Μια ερώτηση μιας και "επεσε" στα χέρια μου ενα S2 plus... :cool:

 

Αν και κάπου διάβασα στα ποστ οτι ειναι πιο παχύ απο το S2 δε περίμενα να μη κανει μια original "cool vent case" που ειχα...

 

Σε μια πρόχειρη ματιά που έριξα στο νετ δε βρήκα κατι στην εν χώρια αγορά. Έχετε να προτινεται κατι πριν κοιτάξω στο ebay ή ακόμα και εκεί ωστε να ειναι κατι τσεκαρισμένο ότι κάνει προς αποφυγή μπερδεματος με το "απλο" S2;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας! ;)

 

Επειδη παρηγγειλα θηκη σαν πορτοφολι που ανοιγει, στην περιγραφη ειχε και το σκετο και το plus. Αφου το παραλαβω,θα σου πω αν οντως εφαρμοζε τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε σχεση με το s2 που εχω τωρα αξιζει να προβω στην αγορα του s2 plus?

 

Αλλαζει κατι ή ειναι στην ουσια το ιδιο κινητο ακριβως?

 

Παντως με βαση αυτο δεν εχουν και τις τρομερες διαφορες.

 

Μηπως γνωριζει κανενας αν εχει Gorilla Glass1?

 

Ρε fits όσο και αν θέλουν κάποιοι να κάνεις αυτή την αλλαγή :p....για πιο λόγο να πας σε ένα κινητό που ουσιαστικά έχει μόνο το nfc ενώ έχεις ήδη το s2;;; Λιγότερη μνήμη έχει, χειρότερο επεξεργαστή έχει όπως και κάρτα γραφικών. Mε 30-50euro παραπάνω πας σε lg 4x ή xperia T.

Link to comment
Share on other sites

Για εξηγησε το nfc pls.

 

 

Real Field Communication

 

Και πολυ καλη μπαταρία μπορω να πω, που για τη πρώτη φόρτιση κράτησε σχεδον 48ωρες και με το σχετικό λιώσιμο για "σετατισμα" ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το nfc το έχει το s2; αν ναι τότε το έχει σε όλες τις εκδόσεις Android ή μόνο στην 4.1.2;

 

Και αν ναι πως το δουλεύω;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει και γω 3 μέρες τώρα αλλά μου βγάζει στην εσωτερική μνήμη ότι είναι 4gb ενώ αν δεν κάνω λάθος η μια από τις διαφορές του με το S2 είναι ότι διαθέτει 8gb???? Να το επιστρέψω??? Πάντως η πρώτη εντύπωση είναι πολύ καλή!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει και γω 3 μέρες τώρα αλλά μου βγάζει στην εσωτερική μνήμη ότι είναι 4gb ενώ αν δεν κάνω λάθος η μια από τις διαφορές του με το S2 είναι ότι διαθέτει 8gb???? Να το επιστρέψω??? Πάντως η πρώτη εντύπωση είναι πολύ καλή!!!!!

 

8gb συνολική...από αυτά τα μισά δεσμεύονται για το λειτουργικο.Στο s2 από τα 16 τα 12gb είναι ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!! Αν και πολλά μου φαίνοται 4gb για το λειτουργικό

 

Στο S4 είναι 7gb για το λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS... Διέλυσα το παλιό καλό και αγαπημένο μου Pixon 12 (κόστος επισκευής 220 ευρώ για κεντρική πλακέτα - οθόνη led - touch screen) και έχω τρελαθεί...

Αναζητώ εναγωνίως ένα καλό smartphone (σε λογικό κόστος γιατί δεν είναι εποχές για 700άρια).

 

Έπεσα πάνω στο s2 και το s2 plus... (Το S3 το γλυκοκοίταζα, αλλά μου φαίνεται πολύ μεγάλο και αμφιβάλλω αν θα μπορώ να το χειρίζομαι με το ένα χέρι εν ώρα εργασίας!!! Και απ' ότι διαβάζω εδώ και εκεί δεν έχει τόσο τρελή διαφορά για να αξίζει τα +100 ευρώ)

 

Απ' ότι βλέπω το Plus έχει "λίγο πιο αδύναμο και οικονομικό επεξεργαστή, και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα καλύτερη διάρκεια μπαταρίας" και "καλύτερο GPS"...

 

ΕΡΩΤΗΣΗ 1:

Στην πράξη, στην καθημερινή χρήση, έχουν ορατές διαφορές (εκτός των 25 ευρώ)?

πχ.

- πόσο πιο αργό είναι το PLUS?

- βγάζουν τις ίδιες φωτος?

 

ΕΡΩΤΗΣΗ 2:

Βλέπω ότι σε PLUS υπάρχει το i9105 και το i9105 (P)... Έχουν καμιά διαφορά?

 

 

Πάντως με προβληματίζει πάρα πολύ ότι το S2 έχει χάλια ποιότητα όταν κάνεις ZOOM σε βίντεο... Σκεφτόμουν το S3 σε αυτόν τον τομέα είναι μια χαρά, αλλά όταν ανακάλυψα πόσο χάλια ήχο έχει στη βιντεοσκόπηση το απέρριψα....

Edited by SoKoFLiKo
:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

 

Θα περιμένω και καποια άλλη απάντηση γιατί δε μου αρέσουν οι "σιλικονης" και τυπου TPU ;)

 

Πηρα 2 θηκες... Η σιλικονατη δεν εχει προβλημα, αλλα αυτη που ειναι σαν βιβλιαρακι, μπαινει μεν, αλλα υπαρχει μια μικρη αποκλιση και δεν το κανει να ταιριαζει τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Απ' ό,τι άκουσα οι νέες παρτίδες του κινητού έχουν βγάλει προβλήματα...
:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από εταιρεία κινητής τηλεφωνίας...
:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Το εχω στη κατοχη μου εδω και ενα μηνα, φορτωμενο με προγραμματα, και δεν μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα. Η συνδεση μου ειναι με την Wind

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II Plus (I9105)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...