Jump to content

Samsung Galaxy S II Plus (I9105)


bromiaris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εισαι σιγουρος?αφου δεν το εχουν φερει τα μεγαλα καταστηματα...

 

Μια χαρά είναι η συσκευή μην τρελαίνεσαι...

την έχουν 2 γνωστοί μου και είναι ευτυχισμένοι! :happy:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 771
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εχω 5 μερες και ειμαι ικανοποιημενος. Εφυγα απο optimus 4X λογω μπαταριας και bugs στην καμερα. Αυτο εδω παρα το γεγονος οτι εχει "μονο" 1650mah κραταει παρα πολυ καλα,τοσο σε αναμονη οσο και χρηση. Επισης ζεσταινεται αισθητα λιγοτερο. Εχει πολυ καλη ταχυτητα και απροβληματιστη λειτουργια.Θεωρητικα ο επεξεργαστης δεν ειναι ο πιο μοντερνος και δυνατος,αλλα βλεπω το τηλεφωνο λειτουργει πιο σταθερα απο αλλα διπυρηνα που ειχα στο παρελθον. Δεν εχω κολληματα,ουτε redraws στον launcher τοσο συχνα οσο π.χ. στο Νοte που ειχα παλια. Προκειται για ενα ισορροπημενο κινητο και μακαρι στο μελλον τα τετραπυρηνα να δουλευουν σε αντιστοιχα επιπεδα,προς το παρον κατα τη γνωμη μου απαιτουν συμβιβασμους σε μπαταρια,θερμοκρασια κτλ.

 

Ενα αρνητικο εχει να κανει με την οθονη του ισως. Σαν ποιοτητα ειναι αψογη,αλλα μου φαινεται σε καποιες περιπτωσεις λιγο "αναισθητη" στο αγγιγμα. Προσπαθω να καταλαβω αν ειναι θεμα καθυστερησης του λειτουργικου ή της οθονης,αλλα επειδη κατα τ αλλα ειναι ταχυτατο,ισως ειναι το touchscreen.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Μετά από ένα χρόνο, έδωσα το S1 στη γυναίκα μου και πήρα το S2 9105p. Όλα καλά, εκτός από το λευκό της οθόνης, που σε σχέση με το S1, υπολείπεται αισθητά από αντίθεση και καθαρότητα. Παίζει να ρυθμίζει από κάπου?
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν κανείς κανένα root και πειράξεις τα χρώματα,νομίζω ότι υπάρχει κάτι τέτοιο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει τα κουσουρια του απλου s2?

 

Δηλαδη να ζεσταινετε για πλακα, Να βγαζει SleepOfDeath κ.τ.λ.?

 

Τελος ποια ρομ εχουν παρει οι unbranded συσκευες?

 

Και το lte(4g κοινως) αξιζει ρε παιδια? Και τι ακριβως ειναι αυτο το 4g?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

 

Και το lte(4g κοινως) αξιζει ρε παιδια? Και τι ακριβως ειναι αυτο το 4g?

 

O πραγματικά διαθέσιμος χώρος για τον χρήστη....

 

Ρε fits το γράφεις και σαν lte και μια αναζήτηση στο google δεν κάνεις...Άσχετα αν στο forum το λένε σε πόσα θέματα...

 

Όπως είναι το 3g έτσι το 4g,χονδρικά σου προσφέρει καλύτερη ταχύτητα. Όμως εδώ καλά καλά δεν πιάνεις 3g σε πολλά μέρη λόγω του δικτύου. Θα αργήσει να εξαπλωθεί το 4g και να αξιοποιηθεί πλήρως από τις συσκευές συνεπώς απλά είναι ένα παραπάνω χαρακτηριστικό..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η δική μου μικρή εμπειρία με το S2Plus. Πολύ καλό για χρήση και φωτο και τα πάντα! Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι είναι πολύ χαμηλά ο ήχος στο bluetooth (δεν φταίει το bluetooth ακουστικό σίγουρα).Περιμένω να βγει και φουλ φουνκσιοναλ CM 10.1 για να το κάνω όπως θέλω εγώ. Η θήκη casemate barely there (ημίσκληρη) δεν είναι 100% fit. Λίγο φεύγει στα πλαινά κουμπιά, θα τη μαστορέψω μάλλον αλλιώς θα πάω σε καμια σιλικονάτη (μπλιαχ).
Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο τσακ να αγορασω το s2+ αφου πουλισω το xperia u μου!

 

τα βασικα κριτηρια που ειδα ειναι dual core, 1gb ram και καλη τιμη!

 

οσοι το εχετε ποια νομιζεται ειναι τα θετικα του και ποια τα αρνητικα του?

Link to comment
Share on other sites

Εχει πολυ καλη μπαταρια και διαχειριση μνημης. Δυσκολα πεφτει κατω απο τα 200 η ραμ του και αυτο στοκ ολα με touchwiz.

 

Εχει ενιοτε ενα ανεπαισθητο lag οταν αγγιζεις την οθονη να ανοιξεις μια εφαρμογη,ωστε να πατησεις δυο φορες. Αλλα κατα τ αλλα ειναι ταχυτατο,δεν κολλαει. Εσωτερικη μνημη ελευθερη στα 4 γιγα,εχω ελευθερα 2,4 με 75 εφαρμογές και καθολου παιχνιδια.

Link to comment
Share on other sites

Εχει πολυ καλη μπαταρια και διαχειριση μνημης. Δυσκολα πεφτει κατω απο τα 200 η ραμ του και αυτο στοκ ολα με touchwiz.

 

Εχει ενιοτε ενα ανεπαισθητο lag οταν αγγιζεις την οθονη να ανοιξεις μια εφαρμογη,ωστε να πατησεις δυο φορες. Αλλα κατα τ αλλα ειναι ταχυτατο,δεν κολλαει. Εσωτερικη μνημη ελευθερη στα 4 γιγα,εχω ελευθερα 2,4 με 75 εφαρμογές και καθολου παιχνιδια.

 

Φιλε σ'ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα τελικα θα παω σε s3 μεταχειρισμενο!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σ'ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα τελικα θα παω σε s3 μεταχειρισμενο!

 

Καλή επιλογή. Και γώ ήμουν για galaxy s2 plus αλλά κατέληξα σε galaxy s2 καθώς φιλαράκι μου το ειχε 6 μήνες μόνο , σχεδόν άθικτο στο σπίτι και τον δάγκωσα στα 170 ευρω :) Αν μπορείς να βρεις S3 στα 270-280 απο χέρι ειναι καλα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιλογή. Και γώ ήμουν για galaxy s2 plus αλλά κατέληξα σε galaxy s2 καθώς φιλαράκι μου το ειχε 6 μήνες μόνο , σχεδόν άθικτο στο σπίτι και τον δάγκωσα στα 170 ευρω :) Αν μπορείς να βρεις S3 στα 270-280 απο χέρι ειναι καλα. ;)

 

το βρηκα 250 με 2-3 ψεγαδια! ειναι συναδελφος μου και το δινει για να παρει το s4!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Στις 19/6 πήρα ένα S2 plus και ενώ είναι πολύ καλό σαν τηλέφωνο, δεν έχει δυνατό σήμα δικτύου (πιάνει 0-2 <<μπάρες>>) εντός σπιτιού ενώ θα έπρεπε να είναι full.

 

Η περιοχή έχει πολύ δυνατό σήμα όχι μόνο σε 2G αλλά και σε 3G (Vodafone).

 

Το παλιό μου κινητό αλλά και της συζύγου μου έχει 4 με 5 <<μπάρες>> εντός σπιτιού.

 

Παιδιά έχει διαπιστώσει κανείς πρόβλημα με την ένταση λήψης σήματος του δικτύου στο S2 plus του; Να το πάω πίσω ή είναι <<φυσιολογικό>>;

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό,τα samsung δεν είναι τέρατα σήματος.και στο s4 το ίδιο αλλά δεν χάνω κλήση

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρατηρησει κατι ιδιαιτερο. καλο σημα εχει. Σπιτι το εχω παντα σε 2G και εκτος σε αυτοματο. Συνηθως εχω ολες τις μπαρες γεματες και δε νομιζω να εχω χασει καποια κληση.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Γεια σας, το s2 μου το χω ανοιχτο το data, και οταν με παιρνουν τηλεφωνο πεφτει σε edge και πεφτει η γραμμη. Τι συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

'Eτοιμη η επίσημη 4.2.2!! Κατά τα άλλα, όταν εγώ το πρότεινα απλόχερα, υπήρχαν διάφοροι "έξυπνοι" που ισχυρίζονταν ότι είναι καλύτερα να προτιμήσουμε το παλιό SII!!! :wacko:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2387725

το s plus υστερει σε πωλησεις κατα ΠΑΡΑπολυ απο το απλο,και επειδη μαλλον εχουν στοκ απουλητο το προωθουν εκει στην σαμσουνγκ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως λεω,οτι εχει ξεπουληση ολα τα ς2,και διεθνως εννοω υποστηριζει αυτα που μενουν αδιαθετα οπως το σ2plus.δεν ειπα οτι ειναι κακο σαν κινητο,εκτος απο μικρολεπτομεριες στα χαρακτηριστικα.κατα την γνωμη μου καθαρα εμπορικη κινηση.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έχω επιδότηση και επιλογές το SII plus η το NOKIA LUMIA 620

για πείτε γνώμες.

Τώρα έχω ένα HTC wildfire s

Καλό, το έχω κάνει ροοτ, αλλά το έχω και 2 χρόνια και έχω και ένα θέμα με την μικρή μνήμη του.

Edited by lokigr

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Έχω επιδότηση και επιλογές το SII plus η το NOKIA LUMIA 620

για πείτε γνώμες.

Τώρα έχω ένα HTC wildfire s

Καλό, το έχω κάνει ροοτ, αλλά το έχω και 2 χρόνια και έχω και ένα θέμα με την μικρή μνήμη του.

Δες εδώ. Είναι μικρές οι διαφορές όσον αφορά το hardware. Είναι καθαρά θέμα πιστεύω του αν θες Android ή Windows Phone. Αλλά αν πάρεις S2+ ξέχνα τις custom ROM αν ασχολείσαι.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ. Είναι μικρές οι διαφορές όσον αφορά το hardware. Είναι καθαρά θέμα πιστεύω του αν θες Android ή Windows Phone. Αλλά αν πάρεις S2+ ξέχνα τις custom ROM αν ασχολείσαι.

 

Για το S2+ με βλέπω αλλά γιατί λες να ξεχάσω της custom Rom,

Μου άρεσε που είχα τον έλεγχο του κινητού και μπορούσα να βάλω τόσες ωραίες και χρήσιμες εφαρμογές!

Δεν μπορείς να κάνεις ροοτ το S2;

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Για το S2+ με βλέπω αλλά γιατί λες να ξεχάσω της custom Rom,

Μου άρεσε που είχα τον έλεγχο του κινητού και μπορούσα να βάλω τόσες ωραίες και χρήσιμες εφαρμογές!

Δεν μπορείς να κάνεις ροοτ το S2;

Εννοώ ότι επειδή δεν είναι δημοφιλής συσκευή, δεν υπάρχει σχεδόν καμία custom ROM. Δες εδώ. Root μπορείς να κάνεις.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II Plus (I9105)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...