Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τη πέρασα πολύ λίγο εγώ δηλαδή κάνα τέταρτο να δω αν δουλεύει και αν έχει θέμα με το σήμα όπως η γνωστή Ρομ του Ρώσου. Θα τη πέρασω με backup προγραμματων κάποια στιγμή για να τη χρησιμοποιήσω. Στο λίγο που την είδα φάνηκε καλη δεν είχε θέμα με το σήμα και εμφανισιακά ήταν όμορφη. Το μόνο πρόβλημα ότι είχε πολλά πολωνικά στις μεταφράσεις. Πολλά δε μεταφραζονταν

μάλιστα......δηλαδή τα μη μεταφραζόμενα είναι κάτι που είδες στα ελληνικά ή και στα αγγλικά ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μάλιστα......δηλαδή τα μη μεταφραζόμενα είναι κάτι που είδες στα ελληνικά ή και στα αγγλικά ?

 

Το ιδιο νομιζω ειναι δεν υπηρχε μεταφραση απο τα πολωνικα. Το γραφει κι αλλος απο κατω αν δεις. Απλα επειδη την εβαλα για δεκα λεπτα δε προσεξα ποσο μπορει να ενοχλει.

 

loving this mod, except some settings remained in Polish after switching language to English :P

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

έχει περάσει κανείς την παρακάτω ρομ σε jiayu G4A 2/32 και να μην εχει πρόβλημα στη μνημη (δεν βλεπει τα 32) ?

αν ναι τη διαδικασια μπορεις να την καταγράψεις?

 

http://www.needrom.com/dow...2-0-multilang/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τη πέρασα πολύ λίγο εγώ δηλαδή κάνα τέταρτο να δω αν δουλεύει και αν έχει θέμα με το σήμα όπως η γνωστή Ρομ του Ρώσου. Θα τη πέρασω με backup προγραμματων κάποια στιγμή για να τη χρησιμοποιήσω. Στο λίγο που την είδα φάνηκε καλη δεν είχε θέμα με το σήμα και εμφανισιακά ήταν όμορφη. Το μόνο πρόβλημα ότι είχε πολλά πολωνικά στις μεταφράσεις. Πολλά δε μεταφραζονταν

 

http://www.needrom.com/download/jiayu-g4-kitkat-tg_mod_v-2-0-multilang/

 

Παίζω σχεδόν δέκα μέρες με τη συγκεκρίμενη rom, αν και αρχικά έδειχνε να κολλάει και να αργεί πάνω που πήγα να τη ξηλώσω λέω δε περνάω nova και exDialer και ομολογουμένως έφτιαξε σε συνδιασμό με την απενεργοποίηση των έξτρα εφαρμογών που είχε για κλείδωμα που ήταν μεν εφετζίδικες αλλα κολούσαν το σύστημα. Γενικά έχει λίγο πιο νορμάλ μεταβάσεις από 3G σε 2G γιατί με την κανονική ξαφνικά έχανε το σήμα στη voda και έχανες τη γραμμή, εδώ βλέπω κρατάει το 3G πολύ καλύτερα και όταν αναγακστικά μεταβαινει σε 2G δε χάνεις τη γραμμή γι αυτό και την έχω κρατήσει κυρίως γιατί το βλέπω και στο σερφάρισμα αυτό δε χάνει όλη την ώρα το 3G. Γενικά οι γραμμές του σήματος είναι πιο ρεαλιστικές γιατί με τη μαμά ρομ είναι πάντα φουλ χωρίς να είναι αλήθεια. Γενικά ευχαριστημένος είμαι, τελικά αν βάλεις nova τα μη μεταφρασμένα είναι ελάχιστα που δε τα αντιλαμβάνεσαι καν και είναι κυρίως εξτρα πράγματα που δεν έχει η official (πχ μενου για driving mode).

Mόνο μελανό σημείο ίσως είναι η μπαταρία που μάλλον τρώγεται λίγο πιο γρήγορα αλλά γίνεται και το μπέρδεμα με τις δύο μπαταρίες πέρασα και ένα αρχείο που έλεγε για την 3000ρη και δε ξέρω αν φταίω εγώ

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχεις κανείς g4s για ανταλλακτικά? Θέλω την κάμερα από Αθήνα είμαι... Η ακόμα και μια οθόνη για g3c θέλω οθόνη αν έχει κάποιος ας απαντήσει εδώ Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανείς g4s για ανταλλακτικά? Θέλω την κάμερα από Αθήνα είμαι... Η ακόμα και μια οθόνη για g3c θέλω οθόνη αν έχει κάποιος ας απαντήσει εδώ Ευχαριστώ

 

Καλημέρα & χρόνια πολλά!

Έχω ένα jiayu g4t 3000mah με καινούργια οθόνη 10 σημείων, δίχρωμο, με 2 μπαταρίες (lith & pol), θήκη σιλικόνης s line και sd card class 10 verbatim 16gb.

Στο κινητό λειτουργούν όλα τέλεια. Η κάμερα βγάζει πάρα πολύ καλές φωτογραφίες και έχει αρκετά έως πολύ καλό gps για jiayu g4.

Σκέφτομαι να τα πουλήσω. Για δοκιμές και ενδιαφέρον προς αγορά pm.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα & χρόνια πολλά!

Έχω ένα jiayu g4t 3000mah με καινούργια οθόνη 10 σημείων, δίχρωμο, με 2 μπαταρίες (lith & pol), θήκη σιλικόνης s line και sd card class 10 verbatim 16gb.

Στο κινητό λειτουργούν όλα τέλεια. Η κάμερα βγάζει πάρα πολύ καλές φωτογραφίες και έχει αρκετά έως πολύ καλό gps για jiayu g4.

Σκέφτομαι να τα πουλήσω. Για δοκιμές και ενδιαφέρον προς αγορά pm.

Χρήστος Ανέστη!

Ε αυτό είναι λειτουργικό τηλέφωνο δε μπορεί να χαλάσει κάποιο χαλασμένο θέλω...

Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν ποστ. Για αγγελίες υπάρχει ειδική ενότητα και απευθυνόμαστε μόνο σε αυτή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μου ήρθε το συγκεκριμένο τηλέφωνο με την 3000 μah. Δεν μπορώ να βρω δίκτυο. 2100 λέει πίσω η κατασκευή. Ξέρει κανείς τη διαδικασία?
Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς δεν μπορείς να βρεις δίκτυο ? Τηλεφωνίας ή WiFi ?

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ακομα με το jiayu g4a παιδια το basic me 1/4 ram/rom

Δεν του χω αλλαξει ποτε ρομ ουτε του χω πειραξει τιποτα ειναι ρουταρισμενο οπως ηρθε απο το to2c το σεπτεμβρη του 2013 :P

εχω το εξης προβλημα

Χωρις καποιο λογο καποιες στιγμες το κινητο νεκρωνει και πρεπει να βγαλω μπαταρια για να ανοιξει ξανα... εκεινες τις στιγμες ενω ειναι ανοιχτο παταω τα κουμπια και δεν φωτιζει η οθονη ενω ας πουμε φωτιζει επανω το λεντακι αν εχω καποια ειδοποιηση απο φβ..αν παρει καποιος τηλεφωνο τοτε δεν ανοιγει γραμμη και ουτε λεει οτι ειναι απενεργοποιημενο..τι προτεινετε παιδια? ειμαστε και εμεις που δεν μπορουμε να αλλαζουμε κινητο σε λιγοτερο απο δυο χρονια.. Οποιος μπορει να βοηθησει θα το εκτιμησω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...

 

Υπ' οψιν ότι θα χαθούν όλα γι' αυτό πάρε μπακάπ σε ότι χρειάζεσαι

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, έχω το G4 με τη βασική 4.2 ρομ. Το παρέλαβε φίλος και του κάνει νερά σε σήμα cosmote και wind.

 

Κάποια rom (official ή όχι) που δοκιμασμένα είναι οκ; Δε θέλω τρελά πράγματα, δεν με ενδιαφέρει το gps, θέλω απλά το τηλέφωνο να δουλεύει σαν τηλέφωνο και όχι σαν τάμπλετ όπως τώρα που χάνει το σήμα του.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα, κι εγω εχω ενα προβλημα. Πηρα το 2ο jiayu g4s(το 1ο ηταν jiayu g4 πριν 2 χρονια, χωρις προβλημα). Ομως στο 2ο δε δουλευει το power button. Για την ακριβεια το χρησιμοποιησα 3 φορες κ επειτα νεκρωσε. Μολις το αγορασα και το ανοιξα. Αγοραστηκε απο minideal.net στις 27/5/2015 και ηρθε προχτες. Καμια εμπειρια εχετε? Τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνείς μαζί τους και τους το στέλνεις πίσω το συντομότερο, για να περάσει DOA.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

https://en.wikipedia.org/wiki/Dead_on_arrival

 

για χρόνους δεν ξέρω καθόλου

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το μονο κινητό που με εχει κουρασει τοσο πολυ κ εχω απογοητευτει.

Με την official rom τωρα, δεν μπορω να μπω gallery, η καμερα δεν λειτουργει, κανει κ reboot μονο του που κ' που..

 

Εχει καποιος να με φωτισει με μια rom?

Κ λιγο τα βηματα πως τα περναμε σε ευκολο σταδιο ομως :)

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, κι εγω εχω ενα προβλημα. Πηρα το 2ο jiayu g4s(το 1ο ηταν jiayu g4 πριν 2 χρονια, χωρις προβλημα). Ομως στο 2ο δε δουλευει το power button. Για την ακριβεια το χρησιμοποιησα 3 φορες κ επειτα νεκρωσε. Μολις το αγορασα και το ανοιξα. Αγοραστηκε απο minideal.net στις 27/5/2015 και ηρθε προχτες. Καμια εμπειρια εχετε? Τι να κανω?

 

μπορεις να αγορασεις αυτο και να το επισκευάσεις μονος σου αν πιάνουν τα χερια σου, η να πας στον ηλεκτρονικο της γειτονιάς σου και να το κολλήσει, ειναι πολυ απλο σαν διαδικασία,γλιτώνεις απο χρονο και ταλαιπωρία..

http://www.aliexpress.com/item/original-power-on-off-Button-flex-cable-for-Jiayu-G4-smart-cell-phone/1551485238.html?spm=2114.32010308.4.2.gPoJrM

Edited by faraomc
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως μας αφησε χρονους μαλλον το κινητακι.. δεν φορτιζει με τιποτα ουτε καν αναγνωριζει το καλωδιο της φορτισης ενω εχω δοκιμασει με 10 φορτιστες..:(:(:(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/w/wholesale-usb-plug-charge-board-jiayu-g4.html?initiative_id=SB_20150623054236&site=glo&groupsort=1&SortType=price_asc&shipCountry=gr&SearchText=usb+plug+charge+board+jiayu+g4

 

θα χρειαστείς ένα τέτοιο και έναν τεχνικό. Και λογικά πρέπει να είσαι εντάξει.

 

Μπαταρία άλλη έχεις δοκιμάσει;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Την έχει πάρει κανένας χαμπάρι αυτή;

Αν την έχετε βάλει, πώς διάολο μπαίνει σε Recovery ????

 

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=601579&st=4060#entry40535191

 

Η ROM από εδώ

https://yadi.sk/d/XrrEMkTAgzYeF

 

Και από εδώ Kernels για διαφορετικές μπαταρίες.

https://yadi.sk/d/2SXzf0GDgzZ2x

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...