Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι χρησιμοποιούν το maestro μπορούν να μου πουν αν υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξω τις ρυθμίσεις εισερχόμενης και εξερχόμενης αλληλογραφίας; το έχω κάνει στη μαμά εφαρμογή του κινητού αλλά δε βρισκω πουθενά την επιλογη στο maestro

 

Τι ακριβως θελεις να αλλαξεις ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προωθώ τα mail μου σε ένα δεύτερο δικό μου λογαριασμό τον οποίο χρησιμοποιώ στο κινητό. Στο λογαριασμό αυτο έχω βάλει φίλτρα ώστε να μου έρχονται μόνο συγκεκριμένα μηνύματα. Έτσι πάντα ρυθμίζω στον client στο pop της εισερχόμενης τις ρυθμίσεις του δεύτερου λογαριασμού και στο pop εξερχόμενης τις ρυθμίσεις του κύριου λογαριασμού ώστε ότι mail στέλνω να φαίνεται ότι φεύγει από την κανονική μου διεύθυνση. Τέτοιες ρυθμίσεις όμως δε βρήκα πουθενά στο maestro Edited by lefkal
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω το tubecast έχει πρόβλημα? Γιατί σε όποια καρτέλα πάω μου γράφει σφάλμα δικτύου

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω το tubecast έχει πρόβλημα? Γιατί σε όποια καρτέλα πάω μου γράφει σφάλμα δικτύου

 

Σε εμένα δουλεύει μια χαρά η αγορασμένη έκδοση.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω το tubecast έχει πρόβλημα? Γιατί σε όποια καρτέλα πάω μου γράφει σφάλμα δικτύου

 

Εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με το tubecast, λειτουργεί τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω το tubecast έχει πρόβλημα? Γιατί σε όποια καρτέλα πάω μου γράφει σφάλμα δικτύου

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα μαζί με την το ότι δεν μπορούσα να στείλω βίντεο στο chromecast. Τα πάντα λύθηκαν όταν δοκίμασα με άλλο router. Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο, αλλά αλλα από τότε τα πάντα λειτουργούν τέλεια. Αν έχεις την δυνατότητα δοκίμασε με κάποιο άλλο. Δεν έχεις να χάσεις και τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

βρήκα τι έφταιγε επειδή άλλαξε η ώρα και είχα όλη την νύχτα το κινητό ανοικτό κάτι μπλόκαρε μόλις έκανα ένα soft reset λύθηκε άλλωστε το έλεγε και στο faq της εφαρμογής αν δεν είναι σωστή η ώρα βγάζει αυτό το πρόβλημα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς αν μπορούμε να σβήσουμε από το ιστορικό αγορών κάποιες εφαρμογές η γενικά αν μπορούμε να επέμβουμε στο ιστορικό αγορων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να ρωτησω ποια εφαρμογη μπορω να χρησιμοποιησω στη θεση του Snapchat;

 

Δυστυχως δεν υπαρχει πια επιλογη. Η εταιρια (Snapchat) δεν φτανει που δεν εχει βγαλει εφαρμογή για WP αλλα ζητησε και αφαιρεθηκε απο το Store και μια ανεπισημη και αρκετα καλη εφαρμογή που υπηρχε το ‎6snap

 

Μήπως ξέρει κανείς αν μπορούμε να σβήσουμε από το ιστορικό αγορών κάποιες εφαρμογές η γενικά αν μπορούμε να επέμβουμε στο ιστορικό αγορων

 

Oχι δεν μπορουμε να κανουμε αλλαγες στο ιστορικο αγορων (τουλαχιστον δεν εχω ακουσει ποτε οτι γινετε)

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε για την απαντηση. Πολύ κρίμα πάντως. Όχι πως χωρίς το snap chat χάθηκε ο κόσμος αλλά κρίμα να μην δίνουν έστω και μια beta όπως πχ το Instagram
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Τι χρησιμοποιείτε για podcast? Άρχισα να ασχολούμαι με το άθλημα και ενώ η μαμά εφαρμογή με καλύπτει μια χαρά θα ήθελα να δω αν υπάρχει κάτι καλύτερο.

Ειδικά αν υπάρχει κάτι που να σου εμφανίζει και ratings (? γίνεται ?) για τα επεισόδια ενός καναλιού.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στην εφαρμογή FB σε ορισμένες ενημερώσεις δεν δέχεται το like και αναγκάζομαι να πάω στον IE για να κάνω like; Επίσης η εφαρμογή FB δεν γυρνάει οριζόντια!!!!! Ξέρει κανείς καμία καλύτερη εφαρμογή του FB;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

την εφαρμογη awesome lock πρεπει να την εχουμε ενεργοποιημενη να τρεχει στο παρασκηνιο για να ανανεωνει την οθονη κλειδωματος? και αν ναι μια φορα τη μιση ωρα συνδεεται ή παραπανω? χαλαει μπαταρια ή ολα κομπλε? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

την εφαρμογη awesome lock πρεπει να την εχουμε ενεργοποιημενη να τρεχει στο παρασκηνιο για να ανανεωνει την οθονη κλειδωματος? και αν ναι μια φορα τη μιση ωρα συνδεεται ή παραπανω? χαλαει μπαταρια ή ολα κομπλε? ευχαριστω

Εδώ και 2 εβδομάδες που τη χρησιμοποιώ από battery saver βλέπω κατανάλωση <1% έχοντας επιτρέψει να δουλεύει στο παρασκήνιο. Σημειώνω ότι έχω ενεργοποιήσει μόνο αλλαγή lock screen image από phone gallery (όχι bing) και ημερολόγιο. Δεν εμφανίζει δλδ καιρό, ειδήσεις κλπ... Δεν έχω παρατηρήσει αλλαγή lock screen σε διαστήματα συντομότερα του μισάωρου.

Link to comment
Share on other sites

την ενεργοποιησα χτες το βραδυ αργα να δουλευει στο παρασκηνιο. και δεν βλεπω ουτε εγω κατι κουλο. αψογη εφαρμογη. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που μου έχει σπάσει τα νεύρα στο browsing.

Σε κάποια site υπάρχουν μενού τα οποία πηγαίνοντας πάνω τους το ποντίκι (σε pc εννοώ) ανοίγουν από κάτω τα υπομενού (σαν κουρτίνα).

Στο κινητό όμως αν πατήσεις πάνω στο μενού ανοίγει η κουρτίνα και μόλις το αφήσεις φεύγει.

Πως θα μπορέσουμε να τα χρησιμοποιήσουμε αυτά;

Έχω αγανακτησει τόσο καιρό που δεν μπορώ να σερφάρω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που μου έχει σπάσει τα νεύρα στο browsing.

Σε κάποια site υπάρχουν μενού τα οποία πηγαίνοντας πάνω τους το ποντίκι (σε pc εννοώ) ανοίγουν από κάτω τα υπομενού (σαν κουρτίνα).

Στο κινητό όμως αν πατήσεις πάνω στο μενού ανοίγει η κουρτίνα και μόλις το αφήσεις φεύγει.

Πως θα μπορέσουμε να τα χρησιμοποιήσουμε αυτά;

Έχω αγανακτησει τόσο καιρό που δεν μπορώ να σερφάρω όπως θέλω.

 

Και εμένα μου είχε σπάσει τα νεύρα μέχρι που βρηκα το κόλπο.....κράτα πατημένο το μενού που θέλεις να ανοίξει και θα ανοίξει και θα μείνει.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου είχε σπάσει τα νεύρα μέχρι που βρηκα το κόλπο.....κράτα πατημένο το μενού που θέλεις να ανοίξει και θα ανοίξει και θα μείνει.

 

Όταν το κρατάς πατημένο όμως σου βγάζει επιλογές για άνοιγμα σε νέα καρτέλα, αντιγραφή συνδέσμου κτλ.

Τώρα το δοκίμασα και στον i.e. που δεν τον χρησιμοποιούσα και είναι το μοναδικό που το κρατάει ανοιχτό.

Link to comment
Share on other sites

παιδια με το που εβαλα το awesome lock η οθονη κλειδωματος προλο που ειναι προγραμματισμενη να κλεινει στο 1 λεπτο, πλεον σκουραινει κατευθειαν, σαν να κρατα πολυ λιγοτερο ο χρονος. ξερετε τι παιζει? επισης παρολο που εβαλα συγκεκριμενη τοποθεσια γιοα τον καιρο μου δειχνει παντα τον καιρο εκει που βρισκομαι... μπαγκ ειναι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Όταν το κρατάς πατημένο όμως σου βγάζει επιλογές για άνοιγμα σε νέα καρτέλα, αντιγραφή συνδέσμου κτλ.

Τώρα το δοκίμασα και στον i.e. που δεν τον χρησιμοποιούσα και είναι το μοναδικό που το κρατάει ανοιχτό.

 

Για τον IE εννοούσα και εγω.δεν εχω δει αλλου πως γίνεται.ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια με το που εβαλα το awesome lock η οθονη κλειδωματος προλο που ειναι προγραμματισμενη να κλεινει στο 1 λεπτο, πλεον σκουραινει κατευθειαν, σαν να κρατα πολυ λιγοτερο ο χρονος. ξερετε τι παιζει? επισης παρολο που εβαλα συγκεκριμενη τοποθεσια γιοα τον καιρο μου δειχνει παντα τον καιρο εκει που βρισκομαι... μπαγκ ειναι αυτο?

 

Όταν βρίσκεσαι στην οθόνη κλειδώματος, πάντα σκουραίνει σχεδόν αμέσως. Το ένα λεπτό που λες είναι για την απενεργοποίηση της οθόνης όταν βρίσκεσαι εκτός οθόνης κλειδώματος. Για τον καιρό, όταν επιλέξεις την τοποθεσία, από κάτω θα δεις ένα κουμπί "Done" ή ένα κουτάκι με ένα V. Πάτα το για να αποθηκεύσει την αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς την εφαρμογή wallet?

Μπορεί να συνδεθεί κάρτα enter bonus american express η οποία είναι της alpha bank? Υπάρχει εφαρμογή για android το tap 'n pay της alpha bank για πληρωμές μέσω nfc. Φαντάζομαι υποστηρίζεται μέσω της εφαρμογής wallet η συγκεκριμένη λειτουργία, σωστά? Την έχει δοκιμάσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Το mytube και το weather to go, που τα είχα πάρει από deal δωρεάν, δεν παιρνουν τις ενημερώσεις εδώ και πολύ καιρό και μου έχουν μείνει οι ειδοποιήσεις να φαίνονται. Μπορεί να γίνει κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Παίζει καμια εφαρμογή που να κατεβαζει κι άλλο την φωτεινότητα; το πρωί ξυπνώντας είναι αδύνατον να κοιτάξω την οθόνη!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...